אוברקלוקר מתחיל זקוק לעזרה בהגדרת כרטיס מסך 6200 (תראו לאן הגעתי) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוקר מתחיל זקוק לעזרה בהגדרת כרטיס מסך 6200 (תראו לאן הגעתי)

tzahi04

Recommended Posts

שלום ! אני טירון באוברקלוק ולא מבין בזה כלום. אני מקווה שתגלו אליי קצת סבלנות.

יש לי כרטיס מסך 6200 NVIDIA של LEADTEK. התקנתי את התוכנה RivaTuner 2.0 RC 15.5  במחשב.

שמעתי שאפשר להגדיר את הNVIDIA 6200 בכך שיתפקד בידיוק כמו 6600.

אמנם ביצעתי חיפוש בפורום על הנושא ומצאתי דיונים על כך הבעיה שמדובר באנשים שמבינים שמתדיינים על

דברים יותר מתקדמים שדיי מבלבלים ולא משהו כמו הדרכה מ-א' ועד ת' למישהו מתחיל בצורה פשוטה שאין לו ניסיון בזה.

הבנתי שצריך לפתוח 4 צינורות נוספים מתוך 8. שצריך לצרוב ביוס על הכרטיס. שצריך להעלות את המהירות של הזיכרון

ואפילו את המתחים. מצאתי חצי מדריכים פה ושם. אבל מכיוון שזה כרוך בסיכונים אני לא רוצה לנסות ככה סתם דברים

מבלי להתייעץ, ועוד כשמדובר בכרטיס חדש שקניתי לא מזמן.

השאלות והבקשות שלי:

1. האם זה כדאי ומה היתרונות?

2. אם מישהו יוכל להבהיר לי איך אפשר לבצע את כל זה בדרך פשוטה ואולי רק חלק מהדברים ופשוט להתקדם צעד צעד.

3. מה הסיכונים שאני לוקח חוץ מהתחממות הכרטיס וכיצד להיזהר? והייתכן שזה יקצר את חיי הכרטיס?

4. האם השינויים שאני מבצע עם תוכנות כמו RIVA משנים הגדרות בתוך הכרטיס עצמו לתמיד?

להלן נתוני טמפרטורות של המחשב בזמן מנוחה: לוח אם 38  CPU1=49  CPU2=42 HDD=38

המפרט של המחשב:

PANTIUM4 C 2.8

ABIT IS7-E

512 RAM

LEADTEK A6200TD AGP

NEC 2500A

SEGATE 120 GB SATA

ENERMAX 350 WAT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום ! אני טירון באוברקלוק ולא מבין בזה כלום. אני מקווה שתגלו אליי קצת סבלנות.

יש לי כרטיס מסך 6200 NVIDIA של LEADTEK. התקנתי את התוכנה RivaTuner 2.0 RC 15.5  במחשב.

שמעתי שאפשר להגדיר את הNVIDIA 6200 בכך שיתפקד בידיוק כמו 6600.

אמנם ביצעתי חיפוש בפורום על הנושא ומצאתי דיונים על כך הבעיה שמדובר באנשים שמבינים שמתדיינים על

דברים יותר מתקדמים שדיי מבלבלים ולא משהו כמו הדרכה מ-א' ועד ת' למישהו מתחיל בצורה פשוטה שאין לו ניסיון בזה.

הבנתי שצריך לפתוח 4 צינורות נוספים מתוך 8. שצריך לצרוב ביוס על הכרטיס. שצריך להעלות את המהירות של הזיכרון

ואפילו את המתחים. מצאתי חצי מדריכים פה ושם. אבל מכיוון שזה כרוך בסיכונים אני לא רוצה לנסות ככה סתם דברים

מבלי להתייעץ, ועוד כשמדובר בכרטיס חדש שקניתי לא מזמן.

השאלות והבקשות שלי:

1. האם זה כדאי ומה היתרונות?

2. אם מישהו יוכל להבהיר לי איך אפשר לבצע את כל זה בדרך פשוטה ואולי רק חלק מהדברים ופשוט להתקדם צעד צעד.

3. מה הסיכונים שאני לוקח חוץ מהתחממות הכרטיס וכיצד להיזהר? והייתכן שזה יקצר את חיי הכרטיס?

4. האם השינויים שאני מבצע עם תוכנות כמו RIVA משנים הגדרות בתוך הכרטיס עצמו לתמיד?

להלן נתוני טמפרטורות של המחשב בזמן מנוחה: לוח אם 38  CPU1=49  CPU2=42 HDD=38

המפרט של המחשב:

PANTIUM4 C 2.8

ABIT IS7-E

512 RAM

LEADTEK A6200TD AGP

NEC DVD 2500A

SEGATE 120 GB SATA

ENERMAX 350 WAT

עזוב שטויות אתה לא צריך לא ליצרוב ביוס ולא לעשות מודים וכו'

אתה לא מבין לכן רק תהרוס

ובקשר לפתיחת צינורות הינה מדריך פשוט

http://vr-zone.com/?i=1907&s=4

וOC לכרטיס אתה יכול לעשות ע''י:

התוכנה שאולי קיבלת יחד עם הכרטיס

או להתקין COOLBITS ואז יש לך לשנות מהירות כרטיס בדריברים שלו

המהירות הרגילה של הכרטיס שלך היא

300MHZ לליבה

550MHZ לזיכרון

ואתה יכול להעלות ללא חשש ל400 לליבה ו600 לזיכרון

ואתה יכול עוד יותר זה תלוי כמה אתה רוצה ליקרוע את הכרטיס שלך

תיתחדש

גם אני בעל 6200 -והוא שווה כל גרוש!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אתחיל ואפרסם את התוצאות שלי ואתייעץ איתכם. אני לא יודע אם יש לי חיישן טמפרטורה על הכרטיס מסך והדריבר המקורי לא מתאים לSP2 שום דבר שם לא עובד, התקנתי רק את הדרייבר הרגיל של הכרטיס בלי תוכנות דרך האתר של LEADTECK ככה שאני לא יודע מה הטמפרטורה של הכרטיס מסך. השאלה האם יש חיישן טמפרטורה ואיך אני יודע מה היא?

מאיפה אני מוריד COOL BITS? הRIVA לא מבצע את האוברקלוק? בRIVA ראיתי אפשרות של ביצוע על הליבה ועל

הזיכרון, לא לנסות את זה?

לא עניתם אם השינויים שאני מבצע עם תוכנות כמו RIVA או אחרות משנים הגדרות בתוך הכרטיס עצמו לתמיד?

והאם OC יכול לקצר את חיי הכרטיס מסך?

מה המהירות וזיכרון של 6600 שאליה אני יכול להגיע?

עדכון לגבי פתיחת הצינורות: אני חושב שהצלחתי. ביצעתי גם בדיקה עם 3dmark03 לפני הפתיחה קיבלתי תוצאה של 3734 ואחרי הפתיחה 4715.

מה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אחי! עכשיו הקטע זה שבRIVA באפשרות של המהרת הליבה והזיכרון יש מעל זה 3 אופציות שצריך לבחור אחת מהן,

(PERFORMANCE 3D, STANDART 2D,LOW POWER 3D). ניסיתי את STANDART אבל אחרי ריסטרט כל ההגדרות חזרו חזרה.

וגם צריך לאפשר את האוברקלוק בPOWER USERS, הבעיה שיש שם כמה שורות דומות ואני לא יודע איזה שורה וגם לא איזה אופציה

בעמודה של ההמהרה. בכל מקרה זה לאחר שהגדרתי ל: ליבה: 370. זיכרון: 600 בבדיקה שעשיתי עכשיו יש שיפור אבל לא ניכר של  4866 נקודות.

מה לגבי הוספת מאוורר או משהו לכרטיס מסך איך אני יודע אם צריך נוסף או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה לא מתנגד שאני יעשה סדר בסלט ואעזור לך נכון?:|)

טוב אז ככה.

1) פתיחת צינורות וOC מומלצים מאוד לכרטיס שלך, פתיחת צינורות לבד מביא שיפור של כ- 27%!

3) התחממות מקצרת את חיי הכרטיס, לשמחתנו אתה לא לוקח כאן סיכון, אם כי פתיחת צינורות מעלה בקצת את הטמפ' הכרטיס הליבה שיש ללידטק 6200 היא של 6600/GT כלומר הליבה אמורה, מסוגלת ומתוכננת לעבוד עם 8 צינורות ובמהירות שעון גבוהה של כ- 500.

לכן בOC של הכרטיס הנ"ל אתה באמת עושה OC רק לזכרונות שכן הליבה מגיעה בדאון קלוק, ברגע שאתה עובר את ה500 אתה בעצם OC, אתה יכול להגיע ל550 בערך בלי שינויים פיזים לכרטיס שיסכנו אותו יותר במידה ואתה לא יודע מה אתה עושה.

4) היא משנה דברים בכרטיס אבל כמו שנוכחת לדעת לא לצמיתות, ריווא מסדרת מחדש את ההגדרות לפי הדרישות שלך בכל ריסטרט, אם תסמן V בשורה שמתחת לבארים בחלק הOC המציינת כי לאחר ריסטרט הOC ישמר ... ברגע שתסיר את ריווא הOC ביי ביי.

עכשיו לעניין, פתחת צינורות, ראית שעלו לך 1000 נקודות שזה יפה מאוד.

אני מניח שאתה יודע לעשות OC, כלומר בקצרה מעלים 10 בליבה בודקים עם 3dm לראות שאין טקסטורות שבורות או צבעים מוזרים אם הכל בסדר מעלים וכנ"ל לגבי הזכרון?

אם כך אני מציע שתגיע למקסימום, כלומר, תעשה OC בלי קשר לתוצאה עד אשר תגיע למצב שבו תראה טקסטורות שבורות וצבעים מוזרים, זה אומר בעצם שהגעת לגבול הטמפ' של הכרטיס, הרי OC מעלה טמפ' - בליבה אתה יכול לעצור ב500 אם לא תראה ארטיפקטים אתה לא חייב להמשיך ובעצם להכניס את הליבה לOC, אבל הזכרון אתה כן עושה לו OC למרות שהוא אמור לעבוד במהירות גבוהה יותר גם הוא במעיין דאון קלוק - אתה תוכל להגיע ל 650-750!

אחרי שתגיע למצב שאתה רואה ארטיפקטים תרד חזרה למצב שאתה לא רואה, תשחק משחקים ותראה שהכל בסדר, כל עוד אין ארטיפקטים הכרטיס לא מתחממם יותר מידי וכך בעצם לא צריך את החיישן טמפ' שתוכל לקבלו אם אני לא טועה רק לאחר עדכון ביוס שזה לא הכי מומלץ.

ד"א נבדק כי לפעמים בכרטיסים מסויימים צריבה של ביוסים מחברות אחרת מעלה את פוטנציאל הOC, אני ממליץ לעשות זאת רק לאחר שאחרים בעלי אותו כרטיס כמו שלך עשו זאת גם שכן כרטיסים אחרים זה מתחים אחרים וטעות לא רק תכניס אותך למצב שאתה צריך ביוס חדש אלא יכולה להרוס את הכרטיס פיזית.

מקווה שהכל היה ברור, אני פתוח לשאלות נוספות.

אני יודע כי חקרתי רבות על הכרטיס אני מעוניין לרכושו גם כן.

מותר לשאול מהיכן קנית וכמה עלה?תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך CRASH ZONE. אני רוצה שתדע שאני שמח מאוד לקבל את העזרה שלך כאן ושכתבת הרבה :) אני מודה לך על כך.

גיליתי היום דבר חדש ומדהים שכנראה התרחש עקב פתיחת הצינורות בכרטיס. עד היום שרציתי לראות סרט מהמחשב לטלויזיה הייתי יכול

לראות אותו רק באחד מהמסכים (טלויזיה או מחשב) ולא בשניהם ביחד. זאת אומרת שבמסך שלא מוגדר כ"מסך הראשי" הייתי רואה

את "שולחן העבודה" אבל בתוכנות צפייה לא היו נראים בו אלא רק במסך המוגדר כראשי ובמסך המשני החלונות שבהם אמור להיות סרט פשוט היו שחורים ולא ראו בהם כלום (ולא משנה באיזו תוכנה הייתי פותח אותם). ועכשיו גיליתי שלא משנה מה המסך הראשי שאני מגדיר,

בשני המסכים אני יכול לראות סרט באותו זמן! וזה אחלה, משפר את האטרקטיביות של הכרטיס.

כתבת לי להמהיר אותו עד גבול היכולת, אני כן מעוניין לעשות זאת אבל חושש. כרגע גם החזרתי חזרה את מצב הOC שעשיתי לליבה ולזיכרון

מכיוון שזה נתן לי רק 100 נקודות יותר, מה שלא משמעותי וגם מהסיבה שאני פוחד שהכרטיס שלי התחמם ויהרס או חייו יתקצרו.

כולם אומרים שהכרטיס מתחמם בOC ושצריך לדאוג לקירור אקסטרא ומצד שני אתה אומר שכל עוד שלא יקרטע בבדיקות הבנצ'מארק

אז הוא לא מתחמם יותר מידי, אבל כל השאר גם לא מעלים את הOC בזמן שהכרטיס לא מתפקד כראוי אלא מורידים כך שהשאלה שלי היא מה

ההבדל ביני לבינם? על הכרטיס שלי מופעל איזה שהוא כישוף שאמור לשמור עליו? אני מניח שהמקרה שלי לא יוצא מן הכלל.

רציתי לשאול גם מה זה סופט מוד? ואיך הבחור מהקישור הבא הגיע עם הכרטיס הזה ל6500 נקודות?

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=115594.0

את הכרטיס קניתי מ"אלוף מחשבים" ב670 ש"ח, יש יותר זולים אבל היה לי אצלם זיכוי ככה שקניתי מהם. גם לא הייתי מרוצה מהחבילה

קיבלתי את הקופסא בלי המשחקים והדיסק של הדרייברים עם התוכנות לא היה עדכני, שום דבר שם לא עבד נתן לי שגיאה של 16 ביט בXP

וגם שגיאות אחרות... ככה שהייתי צריך להוריד ולהתקין דרייבר בסיסי שלהם מהאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יבגני עד כמה שאני יודע לא יהיה לו קיאת טמפ' עד שהוא לא יעדכן ביוס לGT:\

לעניין, פותח הדיון:

כאשר הכרטיס מתחמם יותר מידי - כלומר מגיע למצב בו הטמפ' הם לא הוא מראה ארטיפקטים. זה נכון שחשוב מאוד שתשמור על טמפ' הכרטיס אבל במידה ואין לך דרך לבדוק מעלות אתה עושה OC, וברגע שמופיעים ארטיפקטים סימן שהגעת לגבול היכולת של הקירור או הכרטיס(אולי צריך עוד מתח וכו'...).

בכרטיס הנ"ל הליבה היא אותה של 6600 ו6600GT, הליבה עובדת עם קירור טיפה יותר טוב על 500MHZ בGT, ולבעלי הGT יש מקום לOC, כלומר שעם הקירור שלך אתה יכול להגיע למספר הזה ואולי גם ליותר ללא קירור נוסף, שוב איך נדע שהגענו לגבול בליבה בין אם זה בגלל חימום ובין אם זה בגלל מתח על ידי כך שיופיעו ארטיפקטים(תעשה תחילה לליבה ורק לאחר מכן לזכרונות). אז כמו שאמרתי מקום אותה יש לGT, רק שב6200 הם הורידו את מהירות הליבה ל300 במקום ה500 שיש לGT(ל6600 יש את אותה מהירות כל השוני הוא פתיחת צינורות = SOFTMOD), אז מה שאתה בעצם עושה זה לא OC...

למה הם שמו את הליבה הזאת?אני יכול רק לשער - יותר זול מלפתח חדשה וקווי יצור חדשים, כמו כן, ככול שהם מייצרים יותר ליבות יותר זול להם לייצר, ככה שהרווח שלהם גודל גם על הכרטיס הזה וגם על ה6600 והGT!

עכשיו הזכרונות, אלה של 3.6MS מהירים, בעוד ברוב החברות האחרות שמייצרות 6200 יש 5MS שהם הרבה יותר איטיים. לידטק שמו מהירים יותר מאותה סיבה שיש גרסאות שהם כבר בOC של כרטיסים שונים על מנת שאנשים יבחרו בכרטיס שלהם על פני כרטיסים אחרים בגלל שהם יוציאו ביצועים טובים יותר.

הזכרונות מסוגלים ועושים ברחבי העולם 650-750 מהירות הסטוק היא 300/500 .

מקווה שעניתי על כל השאלות שלך, תרגיש חופשי לשאול עוד:)

בקשר להוא שהגיע ל6500 - יש כאלה שהגיעו גם ליותר:)

מה המפרט שלך?יכול להיות שהוא עוצר אותך.

בכל מקרה הוא הגיע לתוצאה הזאת עם OC גדול שהכרטיס מסוגל להגיע אליו, שים לב הוא הגיע לבערך 475 בליבה כלומר כמעט 6600GT שוא 500 כזכור, ולזכרונות הוא הגיע ל719! כאשר הזכרונות של הGT הם 900, כלומר מעיין 6600GT מוחלש בחצי מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה אנשים

גם לי יש את ה6200 בPCIE

ולאחר פתיחת צינורות וOC של 500 לליבה ו600 לזיכרון הצלחתי לקבל רק 5900 נקודות ב2003

וראיתי המון כרטיסים של 6200 שבמהירויות כאלה קיבלו כ7000 נקודות

ויש לי מחשב חדש טוב יחסית

A64 3000 939

512MB בדואל

גיגבייט K8NF9

אני לא מבין למה אני מקבל נמוך כל כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...