המלצה: תוכנה לכל בעלי Dual screen - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה: תוכנה לכל בעלי Dual screen

BURTON

Recommended Posts

לפני כשנה בערך התחלתי לעבות עם שני מסכים זה לצד זה

בהתחלה זה היה CRT של מאג עד שלאחרונה עברתי ל-LCD של LG

אני מאד נהנה מהפונקציונליות הזו וזה משפר את יעילות עבודת התיכנות בעשרות אחוזים.

בכל מקרה תמיד הייתה לי את הבעיה(מי שיש לו שני מסכים יבין) ששורת המשימות הייתה רק על המסך הראשי ולא התפרשה לשני המסכים.

לאחרונה קראתי ב-YNET את הכתבה הזאת על השימושים והייתרונות בשני מסכים(שאגב שווה קריאה בפני עצמה)

באחת התגובות(מספר 21) הכותב ממליץ על התוכנה UltraMon

התוכנה פותרת את הבעיה, מוסיפה שורת משימות נוספת גם למסך השני, כאשר כל שורת משימות מציגה מה פועל אך ורק על המסך שלה

smart_taskbar_desktop_thumb.jpg

התוכנית כמובן מציגה עוד שימושים ועזרים כמו שומר מסך נפרד לכל מסך, הגדרת מסך לכל יישום ועוד פונקציות נוספות עליהן תוכלו לקרוא באתר

הקאץ' היחידי הוא שהתוכנה אינה חינמית והיא מגיעה ל-30 יום בלבד אבל אני בטוח שתסתדרו כמו שאני הסתדרתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה : עד כמה אפשר למתוח את האפשרות הזאת אפשר לעשות זאת גם במשחקים?

כן ולא. בעזרת התוכנה הזאת אתה יכול לאפשר למשחקים לעבוד על שני מסכים, בתנאי שאתה יכול לשנות את הרזולוציה של המשחק.

בזמנו, גם אני השתמשתי בULTRAMON, וניסיתי לשחק בUT2004 על שני המסכים. אך כשהייתי מפעיל אותו, הוא היה תמיד רק על מסך אחד.

אז חיפשתי ומצאתי שאם אתה עורך את קובץ ההגדרות שלו ומכוון שם רזולוציה משותפת לשני המסכים (משהו כמו 2500*900, בערך) אז זה יעבוד.

כלומר, זה תלוי במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התוכנה! בהחלט שימושית!

לגבי הפעלת משחקים על שני המסכים-

בהנחה שהמשחק שאתה רוצה לשחק תומך בשני מסכים, צריך להעביר את הגדרות התצוגה מ-Dual View (מה שבדרך כלל משתמשים בו לעבודה בחלונות) ל-Span (מה שבעצם "מחבר" את שני המסכים למסך אחד עם רזולוציה של 2048x768 למשל), וכך המשחק אמור לעבוד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התוכנה! בהחלט שימושית!

לגבי הפעלת משחקים על שני המסכים-

בהנחה שהמשחק שאתה רוצה לשחק תומך בשני מסכים, צריך להעביר את הגדרות התצוגה מ-Dual View (מה שבדרך כלל משתמשים בו לעבודה בחלונות) ל-Span (מה שבעצם "מחבר" את שני המסכים למסך אחד עם רזולוציה של 2048x768 למשל), וכך המשחק אמור לעבוד כמו שצריך.

זה נכון, כמו שאמרת, במידה והמשחק תומך בשני מסכים. אבל האופציה שאני נתתי נכונה לגבי משחקים (לפחות חלק מהמשחקים) שלא תומכים בשני מסכים אבל עדיין ניתן להשתמש בפונקציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם המשחק לא תומך בשני מסכים אז מה בעצם יתן לך להפעיל אותו על שני מסכים?

או שתראה את אותו הדבר על שני המסכים או שהכל ימתח על שניהם, לא?

עריכה- עד כמה שידוע לי UT תומך גם ככה בשני מסכים, UT2003 לפחות תמך. לא יודע לגבי 2004 אבל אני מניח שגם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יימתח, זה ישנה את הרזולוציה שלו להכיל את שני המסכים ביחד.

זה כמו שאתה עובר ממסך 15" עם רזולוציה מקסימלית של 1024*768 למסך 17" עם רזולוציה 1600*1280. יותר פיקסלים = רזולוציה גבוהה יותר = יותר נתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין. המשחק בפני עצמו לא נותן לך לבחור רזולוציה כזאת בהגדרות שלו.

אבל מה שעשיתי בUT2004, ערכתי את הגדרות הרזולוציה שלו ידנית והתאמתי אותן לרזולוציה שמתאימה לשני המסכים במשותף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שתוכלו לשחק משחק כלשהו על שני מסכים אתם צריכים תמיכה במצב כזה גם מהכרטיס וגם מהמשחק.

לכרטיסים של יש תכונה שנקראת H\V SPAN שהיא בעצם גורמת לשני מסכים (או יותר) לעבוד כמו מסך אחד ומאפשרת משחק נוח במשחקים שתומכים בזה (והרוב לא תומך)

לATI אין את הפונקציה הזאת וזה מקשה מאוד כאשר רוצים לשחק במשחק כלשהו על מסך כפול

עד כאן התמיכה החומרתית.

כדי להפעיל משחק בריבוי מסכים צריכים תמיכה תוכנתית מצד המשחק. לרוב המשחקים אין את האפשרות הזאת ולכן לא תוכלו לשחק במצב נורמלי (יש כאלה שמפעילים את המשחקים בחלון ומותחים אותו על כל השולחן. אני חשוב שזה דבילי ולרוב זה גם לא עובד טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...