שאלה בקשר למשאבות מים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למשאבות מים

Drek Boy

Recommended Posts

יש לי שאלה מזה משנה אם משאבה חזקה או חלשה?

אם המשאבה חלשה אז המים שזורמים מהר יעברו דרך הבלוק מים ולא יספיקו לקבל את החום מהבלוק ולהעביר אותו הלאה

אז המים יוצאים קצת חמים, מגיעים אל הרדיאטור ושם הם גם עוברים מהר ולא מספיקים להעביר את כל החום אל הרדיאטור.

במשאבה חלשה נגיד

המים שהם יותר איטיים נכנסים לבלוק ויכולים לקבל יותר חום כי הם יותר זמן בתוך הבלוק

ואז המים החמים יותר עוברים לרדיאטור ושם הם גם מקוררים יותר כי הם נמצאים יותר זמן בתוך הרדיאטור ויכולים להעביר יותר חום לצלעות הקירור ולאויר.

כך שבסופו של דבר משאבה של 80 ליט לשעה יש לה בדיוק אותם ביצועים כמו של 150 ליטר לשעה. לא?!

תקנו אותי אם אני טועה

אבל לפי דעתי זה מתקזז בדיוק באותה מידה כך שמהירות זרימת המים לא משנה בגרוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המושג משאבה חלשה או חזקה יש להגדיר טוב יותר על פי ה PQ CURVE שלה, כלומר ראש מירבי ב -0 זרימה, וזרימה מירבית ב - 0 לחץ.

(ע"מ להבין את המושג הזה טוב יותר - אני מציע שתקרא את הלינק הבא- http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=103498.msg871002#msg871002)

כמות הזרימה הסופית של המשאבה אינה משנה את סה"כ הזמן שהמים שוהים בבלוק או ברדיאטור

- הזמן הזה תמיד יהיה אותו דבר - מאחר והמערכת סגורה.

(קצת קשה להבין זאת - אבל אם הזרימה גבוה יותר המים עוברים יותר מהר ברדיאטור או בלוק - אבל עוברים יותר פעמים.)

מאחר והמים תמיד נמצאים אותה כמות של זמן בכל חלק של המערכת כל הטיעון שלך אינו נכון.

עכשיו אם תשאל - אז כיצד זרימה מוגברת משפרת את יכולת הקירור - זאת תהיה שאלה טובה.

לכל רדיאטור יש יכולת פיזור חום הנקבעת ע"פ הרדיאטור עצמו והטמ"פ סביבו. (שכמובן תלויה במאוררים שנמצאים עליו - כמו כל גוף קירור).

יכולת פיזור החום עולה על הגרף ככל שהזרימה גדלה - עד גבול מסוים שאז לעליות גדולות בזרימה אין הרבה הבדל על יכולת פינוי החום של הרדיאטור.

להלן גרף המתאר את יכולת פינוי החום של רדיאטור מסוים בהתאם למאוררים שנמצאים עליו (כל אחד מארבעת הגרפים מתאר את פינוי החום בכמויות זרימה שונות של מים למאורר בעל CFM קבוע).

Thermo12.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...