הרפובליקה מכה שנית (פעמיים) • HWzone
מחשבים

הרפובליקה מכה שנית (פעמיים)

לוחות ה-R.O.G החדשים של ASUS – ראש בראש
Striker Extreme vs. Commando

המהפך אשר התרחש בקיץ אשתקד, הביא עימו יציבות שלטונית בלתי מעורערת של מעבדי ה-Core, שבמהירות חסרת תקדים ותוך שבירת מיתוסים רבים, הפכו לגורם הדומיננטי הבלעדי בשוק המחשבים של היום. לפי כל התחזיות הנוכחיות, אינטל תמשיך לשלוט בתחום ביד רמה עוד מספר חודשים לפחות (ולפי ריבוי הארכיטקטורות הצפויות להציף את השוק בשנתיים הקרובות, מדובר בתקופה ארוכה להפליא).
הודות ל\'הודנא\' בזירת המעבדים, אנו זוכים לסקר עד רמת הפרט את ריבוי הלוחות המתחרים על ליבה של אינטל. כצפוי, יצרניות החומרה הגדולות אינן מחליפות סוס מנצח, לפחות לא עד אשר עולה בידה של המתחרה לפתח סוס חזק פי כמה. עובדה זו מובילה לתוצאה אחת – כמות אדירה של לוחות המבוססים (בחלקם הגדול) על שתי ערכות שבבים בלבד, מציפות את השוק חדשות לבקרים. הראשונה מבין השתיים הינה ערכת השבבים הותיקה, שכולנו כבר למדנו להכיר מביקורות קודמות – ה-P965. השנייה הינה הערכה הנוצצת החדשה מבית NVIDIA, שזכתה לכינוי – 680i SLI. הצ\'יפסט החדיש נמצא אומנם עדיין בחיתוליו, אך מציב רף ציפיות גבוה בזכות הרזומה המפואר המלווה את החברה זמן רב.

חברת ASUS, כנראה הגדולה שביצרניות החומרה, הציגה בפנינו בעבר לוחות משובחים למעבדי ה-Core שאף עזרו בשבירת שיאי עולם. כיום, עם הצגתם של שני הלוחות החדשים בסדרת ה-Republic of Gamers, היא אינה מתביישת להודות בריש גלי שגם היא נוקטת במגמה הנ"ל. להבדיל מלוח ה-Crosshair, שהותאם לתושבת ה-AM2 והיווה את הלוח הראשון בסדרה, הפעם ASUS מפתחת שני לוחות המיועדים דווקא למעבדיה החדשים של אינטל, המהווים אבן דרך חשובה בהתפתחות טכנולוגיית המיקרו-מעבדים.
כדי להפוך את העניינים למעניינים אף יותר, היצרנית  בחרה לאבזר כל לוח בערכת שבבים שונה מתוך השתיים שהזכרנו לעיל. כאמור, הלוח הראשון העונה לשם Striker Extreme מבוסס על ערכת השבבים 680i, בעוד שהשני, ה-ASUS Commando מתהדר בגשרי ה-P965.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בהתאם למותג ה-R.O.G ש- מקדמת בכל הזדמנות אפשרית, הלוחות שנבדוק היום מיועדים בעיקר לשוק הגיימרים, המחוזר רבות בשנים האחרונות. בהזדמנות נדירה זו שניתנה לנו, נבחן את הלוחות מכמה כיוונים שונים. באופן טבעי, נסקור תחילה את המוצרים דרך תפיסתם של הגיימרים, שהרי בסופו של דבר, הם אלו אשר יגלו בהם עניין מיוחד. \'כיוון חקירה\' נוסף ישווה בין שתי ערכות השבבים המתחרות. בהזדמנות זו, איננו מתכוונים לוותר על האפשרות להעמיד ערכת שבבים אחת מול השנייה, במעטפות כמעט זהות (שני הלוחות מיוצרים ע"י אותה חברה, ומכוונים לפלח שוק זהה).
נקודת הראות האחרונה שדרכה נבחן את שתי המתחרות הינה גם הכללית מבין השלוש: ברצוננו לבדוק את איכות הלוחות (בכל ההיבטים), והתאמתם לחובב המחשבים הממוצע המחפש לרכוש לוח חדש.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close