מתחיל עם לינוקס מצפה לגרוע מקווה לטוב - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתחיל עם לינוקס מצפה לגרוע מקווה לטוב

Recommended Posts

טוב עוד 35 שעות אני יצטרף לעולם הלינוקס :jump:

אני מקווה שאפשר לקיים מצב שבו יש שלושה מערכות הפעלה (2000, ולינוקס)

אני לא רואה למה לא (כמובן שאני לא ישים את הלינוקס על NTFS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהליך הקימפול הוא הפיכת קוד שמתכנתים כתבו(סתם טקסט) לקוד שהמחשב יוכל להבין(בינארי)

לכן כול פעם שכתוב למשל חבילה בינארית צריך לדעת שהיא מקומפלת מראש..

לקמפל דברים בלינוקס זה ממש קל ומורכב משלוש פקודות(בדיסרביושנים שמבוססים על rpm כמו רדהאט ומנדרייק כמעט ולא צריך לקמפל כלום ,הכול מגיע בחבילות בינאריות ואילו בדיסטרו כמו gentoo צריך לקמפל את הכול)

תהליף הקימפול בנוי מהפקודות הבאות:

configure./ פקודה הסורקת את הסיפריות וקבצים נוספים במחשב ובודקת האם ניתן לקמפל את התוכנה,אם כן היא מתאמת את הקימפול במיוחד בשביל המחשב שלך.

make קימפול התוכנה

make install העברת הקבצים הבינאריים למקומות המתאימים במערכת.

זוהי לא שיטה אוניברסלית ויש דברים שצריך לקמפל קצת אחרת כמו הקרנל של ..

היתרונות של הקימפול הוא שהקוד הבינארי שמקבלים בנוי במיוחד בשביל המערכת שלך ומותאם במיוחד למעבד שלך(שימוש בmmx וsse לדוגמה),משום כך gentoo נחשבת הדיסטרו המהירה ביותר.

החסרון הוא שקימפל תוכנה לוקח זמן..הרבה זמן,במיוחד תוכנות גדולות כמו X וKDE וסיפריות מורכבות...

לשם השוואה התקנת gentoo מכלום עד למצב שאפשר לגלוש באינטרנט בעזרת kde לוקחת בערך 24 שעות

לעומת זאת להגיע לאותו מצב עם מנדרייק יקח פחות משעה.

אולם מנדרייק לא יהיה מהיר וgento יטוס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

for ntfs support you willl need to recompile the kernel, since its an experementa feature, its not included in distribution precompiled

cd /usr/src/linux

make menuconfig

then enter file systems

check NTFS support as module

make dep clean bzImage modules modules_install

look on linuxdoc for further details

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להתקין, הקונסולות האלא מבלבלות למרות שיצא לי להכיר הרבה מהמונחים והפקודות של זה פשוט לא עושה מאונט אפילו הFDISK יותר מסובך לכן הגעתי להחלטה שמים עומקים זה כיף אבל כנראה שאני צריך ללמוד לשחות שלב שלב לכן אני מוריד את מנדרייק 8.2 (עיברית זה פחות חשוב מי נוחות) ונגיע לGENTOO אלא אם כן מישהו ממכם ממליץ אחרת גם ככה אם ה56K שלי יש לי לפחות עוד יום עד שאני יסיים את ההורדה (לינוקס לא נראה לי כל כך מסובך אבל תכלס אין לי עוד מושג איך להפעיל אותו עשיתי עבודת רקע מעמיקה בדמות קריאה רבה מאוד של מידע עליה גם מהאתר הרישמי גם מפורומים למניהם וגם מאתרי מדריכים אני מנסה להתקין עם מסמך מודפס שמסביר צעד אחר צעד מה צריך לעשות ובכל זות נכשל :bash: מעצבן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שזה אפשרי עם stage3 ושני דברים שמכינים מראש: NVdial ו PPPtools (שני tgzיפ שמעתיקים מראש ל distfiles).

מפעילים בקרנל את PPP ואת הדחיסה השניה.. (ברח לי שמה) וזהו... (עישיתי את זה פעם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שזה אפשרי עם stage3 ושני דברים שמכינים מראש: NVdial ו PPPtools (שני tgzיפ שמעתיקים מראש ל distfiles).

מפעילים בקרנל את PPP ואת הדחיסה השניה.. (ברח לי שמה) וזהו... (עישיתי את זה פעם).

דיברתי על הstage1 אבל אתה צודק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שכך זה היה נראה לי כי GENTOO לא יתמוך ב DIALUP ואין לי מספיק ידע להתחיל להתעסק עם KERNEL אז הברירות הן שתים:

1) להתקין ADSL עם כרטיס רשת(פרה פרה גם לזה עוד אני יגיע צריך רק לעבוד יותר)

2)להתקין מדיסטרו אחר שנותן תמיכה גם למודמים (למרות שלינוקס מיועדת לרשתות בעקרון זה מה יש)

נ.ב

איך מבחינת תוכנות גרפיקה כבר גיליתי שיש תוכנות לעיבוד פיקסלים (סגנון פוטושופ) אבל מה עם וקטורים ותלת מימד (סגנון סוליד וורקס) קשה לי להאמין שקיימות אבל יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...