בסיס התיכנות O_o - עמוד 5 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בסיס התיכנות O_o

Wood-Elf

Recommended Posts

קודם כל לא ירדתי עליו או ניסיתי להמעיט ביכולותיו, שיהיה ברור.

IceBreak, אתה צודק, אפשר בימינו לתכנת הרבה דברים בלי לדעת מה עובד מאחוריהם, זו האמת המטרה של OOP - שכבות אבסטרקציה אחת על השניה, כך שמשתמש הקצה רק צריך לדעת את הממשק.

אבל - וזה אבל גדול. ידע ממשקי בלבד מגביל אותך במידה רבה, אם אתה הולך להתעסק בצורה רצינית ומעמיקה בתחום ולקרוא לזה המקצוע שלך כשתכנס לשוק העבודה.

אם אתה רוצה לא רק להשתמש במחלקות אלא גם לתכנת כאלה לשימוש ע"י מפתחים ומשתמשים אחרים, אז לא מספיק לדעת את התחביר וזהו, צריך להבין את הגישה ומה עומד מאחוריה.

כן, אפשר לתכנת מחשבון, משחקים קטנים, אתרים ועוד המון דברים בלי לדעת שום דבר ממה שציינתי אבל זה רק אם אתה לוקח את זה בתור עזרים לתחום אחר שאתה עוסק בו (סתם לדוגמא, אם אתה ביולוג שרוצה לעשות סימולציה של תהליך כלשהו בעזרת תוכנית מחשב, אתה הרי לא תכריח אותו להתחיל ללמוד את כל יסודות המחשב... בשביל זה פיתחו ממשקים פשוטים שהוא יוכל להשתמש בהם) ולא אם זה התחום עצמו (מדעי המחשב) שאתה הולך לעסוק בו.

הדיון הזה די חרג מהנושא המקורי שלו כי התחילו לדבר על מה עדיף ללמוד קודם זה או זה ועל "בסיס לתכנות" ודברים כאלה וזה הוביל למה שרשמתי הרגע.

את הדברים שציינתי לומדים אני מניח במכללות/אוניברסיטות/קורסים חיצוניים..

נראה לי קצת העמסתי על Funky-Monk ;) לפי מה שהבנתי אתה עולה לתיכון, אז אל תדאג בקשר לכל הדברים האלה, זה יבוא בעתיד הלא קרוב (3 שנים תיכון + 3 שנים מינימום + טיול למזרח או כל דבר אחר עד שתחליט ללמוד לימודים גבוהים) ועד אז אל תתן לזה להפריע לך :)

בקיצור, ידידי, בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקי, אני לא הולך לעסוק בזה בעתיד (אולי אני אקח באוני' קורס על מדעי המחשב.. לא יותר מזה).

אבל בדיוק בגלל זה אני רוצה להתעמק. כי אני עושה את זה לכיף, לא בגלל שאני צריך.

אנקודר - המילים "אלא אם", סימלו את העובדה שיש סיכוי טוב שלא יקבלו אותי (בעע עם האיחורים האלו).

ולכן אני לא סומך על זה - למרות שזו המטרה שלי, להגיע לטכ"ם (ואח"כ ממר"ם או תלפיות - בתקווה).

עכשיו, אני עוד לא הבנתי על מה אתם מדברים כשאתם מדברים על "מעבר" לתיכנות הרגיל... לא בדיוק הבנתי מה יש מעבר לזה...

האם תוכלו להסביר בבקשה?

(BTW, כשאני אמצא כותרת מתאימה אני אערוך תהודעה הראשית. ^_^)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני ממליץ לך להתחיל ללמוד C(לא CPP). לדעת את התחביר של C, שלא שונה בהרבה מC++, ואז לעבור לCPP.

תחפש ספר(עם הרבה דוגמאות, המלצה שלי) ותתחיל ללמוד. תשים לב שאם תלך לטכם, סביר להניח שתלמד בכל פסקל, ולא C, אך ברגע שאתה יודע שפת תכנות אחת, ואת הבסיס התכנותי(לא התחביר) המעבר משפה אחת לאחרת הוא קל ביותר(כאשר אתה לא עובר כמובן ממונחה פרוצדורות לעצמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...