בסיס התיכנות O_o - עמוד 4 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בסיס התיכנות O_o

Wood-Elf

Recommended Posts

בשביל JAVA ן C# אתנ צריך נסיון בתיכנות מונחה עצמים - לא משנה באינו שפה..אבל עקב העובדה שהתחביר של C++ דומה מאוד ל JAVA ן C# ( יוותר נכון JAVA ו C# התחביר שלהם מבוסס על התחביר של C++.\C). אז ברוב במיקרים כדי לילמוד C++

JAVA היא נונחת עצצים לחלוטין, אפילו INTEGER זה עצם... אתה יכול ליצור הכול. ( פלוס JAVA היא אופן סורס, אז אתה יכול להוריד את הקוד ולשחק אם המחלקות הקימות - אבל זה לא מומלץ)

לא יודע איך תיכנות בלינוקס יתרוןם משהוא מיוחד...חוץ מידע נוסף ( עבודה ם API של אולי :nixweiss: )

המלצה שלי, תילמד ללכת לפני שאתה מתחיל לרוץ, כי ללמוד שפה חדשה זה לא מסובך אם יש לך ידע קודם ובסיס טוב

איפה אני אלמד בסיס טוב?

C++?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה אני אלמד בסיס טוב?

C++?

בסיס טוב אפשר ללמוד בכל שפה, כל עוד לומדים אותה מההתחלה ברצינות (הכוונה שלא מתחילים ללמוד עם שאלה כמו איך אני עושה משלוח נתונים בין מסדי נתונים, אלה, אילו אופציות השפה הזו מאפשרת לי בתור מתכנת).. עדיף שיהיה ניסיון בסיסי בשפה סטייל C רגיל (אם כי לא חייב)...

אני אישית לא מכיר ספרים ל JAVA, סתכל פה, חחפש JAVA:

http://www.jinx.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31285

התנ"ך של C++ הוא הספר הזה (שיש לו גם תרגום לעברית):

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0201700735/qid=1111862693/sr=8-1/ref=pd_csp_1/102-9006548-3003300?v=glance&s=books&n=507846

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, יש מצב שאני יכול לקחת איזה קורס באוני' או משו על ג'אווה?

אני לא טוב בללמוד מהאינטרנט...

טכנית אתה יכול ללכת לכל אוניברסיטה ליד הבית שלך ופשוט ללכת להרצאות/תרגולים בנושא (רק שלא תוכל להגיש את השעורי בית לבדיקה)...

אצלנו למשל, לומדים C ו C++, ואז כשמגיעים לקורס שדורש JAVA, פשוט אומרים לנו, לכו תלמדו לבד את השפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JAVA נורא שונה מC++ ברמת הפרוייקט(כך אני אקרא לזה), כלומר, אין לך כמו בCMAIN וכו, אלא יש לך מחלקה שמשמשת כ"MAIN".

C++ היא לא שפת תכנות OOP טהורה, שכן, יכולים ליצור בה פונ גלובליות שלא קשורות לשום אובייקט(שזו טעות בהנחת היסוד של OOP). אבל חפיף\ CPP היא שפת תכנות חזקה גם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא? מה?

like, בחינם? מה הקטע?

אין קטע, האוניבסיטאות לא ישקיעו בהקראת שמות וכו' בקורסים כאלו (במיוחד כשיש הרבה כיתות ואתה יכול ללכת לכל אחת, וגם לא איכפת להם אם אתה מגיע לשיעורים או לא)... לכן אתה פשוט יכול להיכנס וללמוד... החסרון הוא שלא יבדקו לך שעורי בית ולא תיגש למבחן...

אני מכיר אנשים שלמשל היו להם תואר והם היו צריכים לעשות כמה השלמות בנושאים מסוימים, אז הם הלכו לאוניברסיטה ל 1-2 סמסטרים, לא נרשמו והלכו לקורסים, שמעו הרצאות/תרגולים ועשו שעורי בית (אם כי לא בדקו אותם)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JAVA נורא שונה מC++ ברמת הפרוייקט(כך אני אקרא לזה), כלומר, אין לך כמו בCMAIN וכו, אלא יש לך מחלקה שמשמשת כ"MAIN".

C++ היא לא שפת תכנות OOP טהורה, שכן, יכולים ליצור בה פונ גלובליות שלא קשורות לשום אובייקט(שזו טעות בהנחת היסוד של OOP). אבל חפיף\ CPP היא שפת תכנות חזקה גם ככה.

אז אתה טוען שVB היא ההפך המוחלט מ-OO?

כאילו, בVB פונקציות רבות מוכרזות כגלובליות (במודול), וגם כל הפונקציות אשר Built In הן גלובליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת, גם סתם ללמוד C לא יעזור לך להבין על מה מדובר. אתה צריך ללמוד דברים כמו אלגוריתמיקה, מבני נתונים, גישות תכנות ועיצוב .. ואז אתה תבין ששפת תכנות היא לא העיקר בהבנה של תכנות באופן כללי, היא רק כלי עזר למימוש האלגוריתם/מערכת/מטרה. ההבדל בין פורם לחלון או במימוש זה או אחר של מחלקה הם דברים הכרחיים אבל לא עקרוניים בדבר הזה שנקרא מדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת, גם סתם ללמוד C לא יעזור לך להבין על מה מדובר. אתה צריך ללמוד דברים כמו אלגוריתמיקה, מבני נתונים, גישות תכנות ועיצוב .. ואז אתה תבין ששפת תכנות היא לא העיקר בהבנה של תכנות באופן כללי, היא רק כלי עזר למימוש האלגוריתם/מערכת/מטרה. ההבדל בין פורם לחלון או במימוש זה או אחר של מחלקה הם דברים הכרחיים אבל לא עקרוניים בדבר הזה שנקרא מדעי המחשב.

טוב אנשים, אני חושב שהירידה על הבנאדם כבר ממש לא הגיונית... בעולם של היום, כשיש לך באינטרנט ספרייה בערך לכל משימה הגיונית, ויש לך מאמרים והסברים על איך לבצע כמעט את כל הפעולות הסטנדרתיות (ואני מניח שהוא לא רוצה לבנות חדשה או משהו בסגנון), אז הצורך בהבנה לעומק יכול לתרום אבל בהחלט לא הכרחי (ותאמינו לי שיש לא מעט מתכנתים שמסתדרים בלי לדעת את כל הדברים האלו..).

הכלים שיש היום, והספריות שניתן למצוא באינטרנט דווקא כן מנסות לגרום לאנשים להבין כמה שיותר את הסינטקס ואת ההבדלים בין FORM לחלון ולהתרחק מההבנה האם ה SQL QUERY הנ"ל מתבצע ב O(NLOGN) או האם התקשורת נעשת ב TCP/IP LAYER או במשהו אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר שלא צריך שום ידע בתיכנות ואפשר לעשות CPOY PASTE מהאינטרנט?

אתה מתכנת OO אתה חייב ידע בעיצוב תוכנה כדי לבנות מערכת טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שבשביל לעשות משימה, צריך לדעת את הכלים איך לגשת אליה, ולא לדעת אלף דברים אחרים מסביב שלא קשורים (וזה מה שמנסים לרמוז פה, ככה לפחות התרשמתי).. אני לא יודע בדיוק מה שהוא רוצה לעשות וכמה מהדברים האלו כבר קיימים או לא, ולמה/מי זה נועד בסוף, אבל ברור שיש ידע מסוים שחייבים לדעת לפני שעושים משהו בכלל.. מעבר לכך זה כבר באמת שאלה שהוא צריך לשאול את עצמו ומה הוא מצפה מהתוכנית שהוא רוצה לכתוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.

יפה, ואיפה אני לומד את זה? אולי אתה יכול לעזור לי ללמוד את זה?

ב. אייסבריק - בהתחלה אני מתכוון להכין מחשבון מדעי ועוד כל מיני דברם קלים. רק בשביל להכיר את השפה (ככה עשיתי בVB, אבל אני מניח שזה לא יהיה כל כך קל כמו בVB). לאחר מכן אני רוצה לעשות כל מיני עבודות עם קבצים (קבצי טקסט בעיקר), DB (כתיבה ל-, וקבלה מ-), עיבוד ופליטת נתונים (שאותם אני לא אפרט).

אח"כ אני מעוניין ליצור Browser.

שימו לב שאת כל הנ"ל כבר הכנתי בעבר, והם היו (ויהיו כנראה) פרוייקטי לימוד, ותו לא.

אלו הדברים שאני הולך להכין בהתחלה.

אולי אח"כ אני אכין עוד כמה דברים.

אולי לא הבנתם עדיין, אבל אין לי ממש מטרה אמיתית (כלומר - אין לי מטרת רווח או משהו בסגנון), אלא לכיף. והדברים שציינתי באחת ההודעות הקודמות, אלו הדברים שאני הכי אוהב להתעסק איתם (רק שאת הDB אני עושה מכל מיני קבצים...=\ אל תשאלו למה..).

ג.

עוד פעם - איפה אני לומד דברים כאלו? אני לא הולך לקחת מגמת הנדסת תוכנה בתיכון, ככל הנראה, אלא אם אני אלך לטכ"ם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג. עוד פעם - איפה אני לומד דברים כאלו? אני לא הולך לקחת מגמת הנדסת תוכנה בתיכון, ככל הנראה, אלא אם אני אלך לטכ"ם.

אם אתה רוצה להבין את הבסיס בצורה נורמלית, זה הפיתרון הכי פשוט שתוכל למצוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...