שאלה בקשר לשבירה של אור - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לשבירה של אור

nehmia

Recommended Posts

ניראה לי ש-IG יודע קצת יותר ממך

אגב זה גם מה שהמורה שלי לפיזיקה אמר

אתה מדבר על שבירה של אור לאורך גל ארוך יותר ולאלקטרון בזוית הפוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כי הנוסחא היא לא v1+v2 אלא משהוא אחר עם שורש של מהירות האור בריבוע(איפה אייס שיביא את הנוסחא מויקיפדיה?)

יעני Root(c^2)?

ד"א, אני די בטוח שזו הנוסחא, V1+V2... לא?

ואם לא - תביאו את הנוסחא האמיתית בבקשה. ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעני Root(c^2)?

לא.

מה ההגיון בזה?

התכוונתי שיש בזה את האלמנטים שורש וC^2 לא התכוונתי שזה בא ככה

ד"א, אני די בטוח שזו הנוסחא, V1+V2... לא?

זאת הנוסחא במהירויות קטנות

v1+v2

---------

sqrt(1-v1*v2/c^2)

זאת הנוסחה המלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולת המעבר של אור דרך חומר לא קשורה למרווחים בין אטומים או מולקולות - זה קשור ברמות אנרגיה של האלקטרון (נושא שאין לי כוונה להרחיב עליו עכשיו, אם זה מענין מישהו, let me know). במידה מסוימת, אפשר להגיד שפוטונים עוברים "דרך" האלקטרונים.

אתה צודק, האור (בחלקו) תאכלס מועבר ע"י האלקטרונים (כמו שאמרת...) אבל למרחק בין האטומים יש משמעות על ההתאבכות של הגלים, נושא שגם לי אין כוח להסביר עליו עכשו :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי שהוא שכח סוגריים איפשהו

אמור לצאת לך בדיוק מהירות האור

לא שכחתי סוגריים, אי אפשר להציב את מהירות האור בנוסחא כי אין מערכת יחוס שבה אתה נע במהירות האור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שכחתי סוגריים, אי אפשר להציב את מהירות האור בנוסחא כי אין מערכת יחוס שבה אתה נע במהירות האור

אני לוקח חלקיק מסויים אשר מפיץ אור (כל חלקיק שהו, לא?), ומניע אותו במהירות האור.

הנה מערכת ייחוס אשר שני הגורמים בה נעים במהירות האור (החלקיק והאור עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאור אין מערכת יחוס! גם חלקיק שמפיץ אור, שינוע במהירות האור, יפלוט אור במהירות האור ולא פי 2!

א'. את זה כבר טענתי, אני לא מתווכח איתך על זה (למרות שלי אישית יש קצת אי-הסכמה עם אינשטיין).

ב'. כנראה שלא הבנתי מה כוונתך ב"מערכת ייחוס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת יחוס זה מערכת שכלפיה תוכל לקבוע נקודת אפס או משהו כזה... מערכת שתוכל להגיד שביחס אליה האור נע במהירות XXX...

לדוגמא: אתה נוסע במכונית וזורק קדימה אבן. לאבן יש מהירות אחת כלפך ומהירות אחרת כלפי כדור הארץ... לאור אין מערכת יחוס...

ואם אתה לא מסכים עם אינשטיין לגבי הדבר הזה, אז כנראה שלא הבנת אותו. מה שאתה טוען זה נכון ע"פ המכניקה הקלאסית, אינשטיין טען שהמכניקה הקלארסית לא פועלת במהירויות גבוהות ובמסות אפסיות. אני חושב שאפילו הצליחו להוכיח חלק מהטענות שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...