שאלה בקשר לשבירה של אור - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לשבירה של אור

nehmia

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא כמו קול שהוא מתחלש כעבור זמן ולא מרחק...

כאילו באוויר הוא יכול לעבור נדיג 200 מטר ובותה עוצמה תעבור דבר ברזל ותפסיק אחרי 3 מטר נגיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

לא קשור לזמן...

התווך באמת משנה - קול (וכל גל בעצם) שנע בתווכים שונים, ינוע במהירות שונה, ויאבד את עוצמתו בקצב שונה. קצב (במקרה הזה) = איבוד אנרגיה ליחידת מרחק. אין שום קשר לכמה זמן הוא נע בתוך החומר... (רק בקטע של אם עבר יותר זמן, אז באותה מהירות -> הגל עבר יותר מרחק -> איבד יותר עוצמה, ואז שוב - איבוד העוצמה הוא תלוי מרחק ולא זמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרן אור מורכבת מפוטונים. הפוטונים יוצרים שדה חשמלי ושדה מגנטי ניצבים זה לזה.

כמו שאמרו כאן אנשים, האור משתנה רק במעבר מתווח אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וההשוואה לגלי קול לא היתה הכי במקום,

גל קול זאת לא הפרעה אלקטרומגטית...(המכפלה של אורך הגל בתדר שווה למהירות האור->גל אלקטרומגנטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם מתייחסים להודעה שלי - כולה ניסיתי להסביר התנהגות כללית של גלים, ולהראות שהפחתת העוצמה בתווך קשורה במרחק ולא בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nehmia, מה לא ברור?

אור בריק -->שיא המהירות

אור באובייקט בעל צפיפות מסויימת --> האור נע לעט יותר, ולכן הזווית שלו משתנה

אור חוזר לריק --> שוב בשיא המהירות, זווית חוזרת לקדמותה.

מישהו כאן דיבר על יהלום בו האור נע מטרים ספורים לשניה....

:o

בחיים לא שמעתי על דבר כזה! איך זה נראה מבחינה ויזואלית, ז"א מה רואים מהצד כשמסתכלים על היהלום הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ביהלום, זה בקריסטל אחר... אני אשאל היום אחד מהמרצים שלי אם זה נכון ואם כן, אז אני גם אכתוב איזה חומר זה בדיוק...

אגב, יש חומרים שמקדם השבירה שלהם יותר נמוך מריק, ככה שמהירות הגל גבוהה יותר ממהירות האור.

תוספת: האור לא נשבר כל הזמן! הוא נשבר ברגע שהוא אעובר מתווך אחד לשני, בהתאם לכל מיני נוסחאות, ומסיבות שממש אין לי כוח להסביר עכשו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

זה לא שהוא נשבר כל הזמן, המהירות שלו קטנה. "שבירה" זה רק ביטוי...

המהירות האיטית שלו גורמת לשינוי בזווית, ובגלל זה רואים למשל בכוס מים כפית שנראת שבורה.

חבר'ה יש בכלל אופציה להגדיל את מהירות האור מעבר למהירותו בריק?

עריכה:  :) תודה IG...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להגדיל תורת היחסות אומרת שאם פנס זז במהירות של 80 קמש אני חושב אז מהירות האו תהיה פעמיים מהירות האור...

אז בתוך החומר עצמו שהאור עובר יש שינוי של זווית האור ?(לא כולל בכניסה וביציאה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, תיקון קטן: זה לא מהירות האור עוברת את C, אלא מהירות הפאזה (שזה רכיב מסויים בגל... מישהו שלמד פיסיקה 3 או קוונטית שיסביר...)

ושום חומר לא יכול לעקב את האור למטרים בשנייה, מסימום, האור יכול לנוע בC/2 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושום חומר לא יכול לעקב את האור למטרים בשנייה, מסימום, האור יכול לנוע בC/2 .

זה טוב שאמרת את זה...

בקשר להגדיל תורת היחסות אומרת שאם פנס זז במהירות של 80 קמש אני חושב אז מהירות האו תהיה פעמיים מהירות האור...

למעשה זה לא נכון בכלל...פנס שזז במהירות 80 קמ"ש מהירות האור ממנו היא אותה מהירות ..גם יחסית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...