פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127

EC

Recommended Posts

אחחח ההרוניה :'(

היום החלפתי מעבד במחשב השני מ 733 ל 1000 (p3)

היום עבדתי על הפרויקט

היום החלטתי להשתתף בתחרות, הפרויקט של החלון לא היה גמור כי נשאר צביעה אבל סה"כ מוכן

אז חיברתי לפני כמה דקות את הפרספקס ואת כל החשמל מחבר למחשב בזמן עבודה :kopfpatsch: לא שזה היה משנה אני מניח כי כנראה טעיתי באיזה חוט

מה שגרם לאיזה רעש מוזר שגם למוזיקה להעצר ולמחשב להתקע

ולגרום למחשב לא להדלק שוב :'(

מחר אני מסיים ב 4 תבצפר ויש לי ללמוד למבחן באלקטרוניקה יום שני ככה שאין זמן לכלום

יום שני אסע לחנות להחליף את הלוח, בתקווה מאוד מאוד מאוד גדולה שרק הוא נדפק

מצטער שאני לא עונה על השאלות עכשיו, אני מעדיף לענות כשאני מרוכז ופחות עצבני :-\

התאורה אומנם עובדת עדיין אז ניצלתי לפחות את זה לצלם לתחרות

זזתי לישון, ביי לכם בנתיים :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מצטער על הלוח :-\

אבל הפרוייקט הזה נראה טוב מאוד so far

חבל רק שלא סיפרת לפני שבועיים, כי לפני כשבועיים זרקתי זוג ישנות שאני בטוח שלפחות אחת מהן (אם לא שתיהן) היו מדגם 690....

בהצלחה בפרוייקט(ים) בכל אופן ומחכה לעוד עדכונים :):xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין וסחטיק, אם כי טיפה גנבת לי את הטררם, אני באמצעיתו (בשלב יותר מתקדם ממך) של הליך בניה של מכשיר די דומה אך טיפה גדול משלך.

כבר הרכבתי פעם אחת הרכבה מלאה, כדי לבדוק, אבל זה היה חלק על בסיס השלד שכבר הרכבתי וחלק עם קשירות...

כמה מסקנות שיש לי שאם לא חשבת עליהןף אשמח לשתף אותך.

1. אני מקווה שאתה לא מתכוון להשתמש במנועים של המדפסת כי (תלוי במדפסת) הם חלשים בטירוף לעבודה הזאת (אני ניסיתי שניים של HP865 אם אני לא טועה ואחד epson 600). עדיף מנועים ייעודיים (ויחסית זולים), אני מצאתי כמה טובים באיביי ויש אפשרות גם לכמה חנויות פה בארץ אם אתה מעוניין, אבל מנועי המדפסת בקושי מזיזים דרמל בתור ראש החיתוך.

2. אל תשכח להתאים את ראש החיתוך שלך (אני משתמש בראוטר) למטרה - אתה מתכוון חתוך עם זה עץ/פלסטיק/פרספקס או מתכות שזה עניין אחר לחלוטין גם מבחינת מנועי ה-X/Y וגם מבחינת המוטות. למעשה לדעת מה יהיה ראש החיתוך שלך והמנועים זה לדעתי אחד הדברים החשובים ביותר, אני שיניתי את כל התכנון של יחידת הראש פעמיים בגלל שלא החרתי את ראש החיתוך מספיק טוב...

3. אני אישית לא הייתי משתמש בעץ כמסילה בגלל השינויים שחלים בו, אבל זה גם תלוי ברמת הדיוק אליה אתה רוצה להגיע, אני השתמשתי בברזל ממארזים ובאלומיניום שקניתי בגרושים כמסגרת. גם החיתוך עצמו של ה-CNC כרוך הרבה פעמים בשימוש במים והעץ הופך את זה לבעייתי.

4. אם זה אפשרי, תמיד תבנה משטח גדול יותר ממה שתכננת כי תגלה פתאום שדברים משתנים או שחשבת על משהו לא טוב ואתה צריך משהו גדול יותר, או סתם כי מה שבנית מצויין ואתה פתאום מגלה שתרצה משטח עבודה גדול יותר.

מממ... יש עוד כמה אבל לי נגמר הזמן לכתוב אז אוסיף מאוחר יותר...

כל הכבוד והמון בהצלחה, זה פרוייקט מאתגר ומעניין בטירוף - אני בטוח שתהנה מהבניה והשימוש בו! :xyxthumbs:

קודם כל אני שמח שיש עוד אנשים מישראל שבונים את זה

בכלליות אני כרגע עובד רק על המכניקה, את האלקטרוניקה אני משאיר לסוף

לגבי המנועים, אתה מתבסס על מנועי סטפר/דיסי/סרוו ?

אני מעוניין לעבוד עם מנועי סטפר, כמו שאמרת מנועי זה חלש, אבל לא מצאתי אף חנות שמתעסקת עם זה

באינטרנט מצאתי את האתר trico.com אבל לא יודע אם הם מוכרים לפרטיים וכמה נע אצלם מחיר למנוע סטפר

ידוע לך מה המחיר למנוע סטפר? (מחיר התחלתי, כי יש מלא סוגים של מנועי סטפר)

לגבי ראש החיתוך, כרגע אני מתכנן על דרמל

מתכות אני אחתוך עם זה אבל רק נחושת ואלומיניום(בלוקים.. :) )

הזכרת את עניין הקירור, חשבתי על זה ולא זה מה שמפריע לי, אפשר "לצפות" את הבסיס בפרספקס ובצדדים גם לשים פרספקס

ליצור משהו שדומה לקערה והוא בעצם ימנע את מגע המים עם העץ

העץ לא בדיוק ישמש במסילה, המסילה עצמה תיהיה המוטות שהוצאתי מהמדפסת ומוטות האלומיניום

המשטח שבהתחלה תכננתי עליו היה 70*55 אבל מאי מציאת מסילה מתאימה וויתרתי עליו ועברתי למידה הנוכחית

אורך של 60 די ויותר לכל דלת של מארז ורוחב ה 38 אומנם קטן אבל לא חובה להכניס דלת שלמה אפשר חצי חצי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע בהחלט מעניין!, זו בהחלט הפעם הראשונה שיצא לי לשמוע על בנייה עצמית של מכונה כזו...אבל...

אשמח לשמוע עוד פרטים ובמיוחד על המעגל האלקטרוני שיחבר את העסק למחשב, דרך איזה שער זה יתחבר? (USB, מקבילי, טורי וכו')

אפשר אולי שרטוט של המעגל או אולי הפנייה למקורות שאתה משתמש בהם ברשת ע"מ לבנות את העניין הזה? - את האלקטרוניקה אני שומר לסוף, כרגע אני עובד על המכניקה, בגוגל יש המון חומר בנושא, הייתי מביא כמה אתרים אבל כרגע אין לי את הארד דיסק שלי מקווה שהוא חי :'(

עם איזה תוכנה אתה מתכוון לשלוט על זה? - לא חסרות תוכנות בשוק

יש 2 תוכנות למכונה, אחת שבעצם דרכה אתה מסרטט הכל והשניה זאת תוכנה שקוראת קוד שקוראים לו Gcode משהו בסגנון של קוד בינארי רק שהקוד הזה אומר לצירים איך לזוז

ישנם בקרים מוכנים למעגל מסוג זה? (כמו בקר HD44780 למסכי LCD לדוגמה) - יש בקרים אבל הכל $$ אם יש לך את הכסף יש גם קיטים מוכנים ורק צריך להרכיב הכל כמו לגו

איזה כלי אתה מתכוון לשים שם ע"מ ש"יעשה את העבודה"? - כרגע דרמל, אם לא יספיק נשקיע בראוטר

מצטער שאני מציף בשאלות אבל זה נראה לי פרוייקט חבל"ז ואם זה אכן בר-ביצוע אני אחשוב על בניית מכונה שכזו בעצמי.

אם תוכל להפנות אותי למקורות מידע באינטרנט על הנושא הזה אני אודה לך מאוד! - כרגע אני מציע לך את , כמו שאמרתי המועדפים שלי על הארד דיסק השני :'(

עוד שאלה, ראיתי את ה-GIF ואיך אתה מתכוון לפתור את החיכוך בין הקורות שנעים אחד על השני? (חשבתי על גלגל כזה כמו ששמים בחלונות הזזה כי הרי

ככול שיש פחות חיכוך תצטרך מנוע יותר קטן ובכלל כל העניין יהיה מדוייק יותר). - ה"מסילה" הזאת היא לא מסילה היא יותר כמו חלון שדרכו עובר העץ שנע על המוט הברגה

אם ממש רוצים להשקיע אפשר להשתמש בזוג מנועי סטפר לכל ציר או מנוע אחד וגומיה ואז בעצם פותרים את בעית החריץ הזה

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו!!

נשמע טוב - פעם ראשונה שאני שומע שמישהו בונה דבר כזה!

באמת איך אתה מתכוון לשלוט על זה? - lpt וקונטרולר

איזה מכשיר ישב עליו - הדרמל? - כרגע דרמל, אם לא יספיק נשקיע בראוטר

מה העלות בנייה של דבר כזה? - כרגע אצלי 14 שקל רק למוטות הברגה ברגע שנגיע לאלקטרוניקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נסביר בקצרה על ה CNC

CNC זה ראשי תיבות של Computer Numerical Control

שזה אומר שליטה עם מכונה חיצונית

המטרה של מכונה כזאת היא להוציא פלט מדוייק לפי סרטוט במחשב

ידנית מאוד מאוד מאוד קשה להגיע לרמת דיוק כמו של מכונה

יש כמה סוגי מכונות של CNC יש לדוגמא CNC Mill שזאת מכונה בסגנון שלי, בעלת צירים XYZ ויש כאלו יותר מורכבות בעלות ציר של אלרוד הכרסם

יש עוד סוג ששכחתי את שמה אבל איתה אפשר לעצב משטחים מעוגלים

חיפוש קטן בגוגל

http://home.t-online.de/home/clemens.simon/seiten/L_cnc-fraesen_2.html

עמוד עם מלא homemade cnc

וזה לדוגמא אתר של אחד שבנה cnc וגם תכנן לו (ולאחרים :) ) מעגל למנועי סטפר

המעגל:

http://hans-w.com/modular_cnc.htm

המכונה שבנה:

http://hans-w.com/cnc.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי יש לי שאלה,פעם היו לי מלא לינקים על CNC וכו.

אבל פירמטתי.

יש למישהו לינק לתכנון הCNC הכי פשוט שהוא מצא אבל עדיין מכונה בגודל יחסית גדול?

אני צריך לבדוק משהו כי נראה לי משהו לא בסדר במכונה שלי,כרגע בדקתי את התכנונים ומשהו לא מסתדר.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרשים מאוד, אשמח לקבל פירוט איך תשלוט על הדבר בעזרת המחשב, בעזרת איזה תוכנה? לאיזה בקר תחבר את זה וכו', אשמח בכלל על עוד פרטים בנוגע לרפוייקט כמו תרשימים של העניין וכו' (הכל בתור בקשה, אינך חייב :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה דברים מוזרים נאמרו כאן...

לשם הבהרה אני תלמיד י"א ובין היתר כחלק מהמגמה שלי יש לי פרוייקט גמר שחלק ניכבד ממנו נעשה במכונת cnc...

לצערי למדתי את החומר בסימסטר שעבר ואני ממש חלוד כבר... לא זוכר הרבה...

ראיתי שנתת סירטוט של הצירים שבהם עובדת המכונה...

בכל מיקרה ממה שזכור לי זה ממש לא ככה...

הציר האופקי ניקרא ציר Z והציר האנכי ניקרא ציר X

עכשיו אני עבדתי בהתחלה על מחשבים עם תוכנת סימולטור.. בלי לסבך אתה מקבל חלק מצוייר על הלוח עם מידות והכל...

ואתה צריך לכתוב תוכנית על המחשב כשיש לך סימולטור שמראה לך איך החלק ניראה עד כה... לומדים כל מני פקודות (g00,g01,m30,m03,ועוד הרבה דברים שכבר הדחקתי מהמוח ;D)

עכשיו אחרי שהיינו מסיימים עם הסימולטור ובודקים שהכל תקין מכמה זוויות תלת מימדיות היינו ניגשים למכונה, ולמחשב של המכונה עצמה היינו מכניסים את אותה התוכנית (בתיקווה לא לטעות חחח אחרת יכולים לקרות מצבים לא נעימים של ניתוץ הסכין בתופסנית חח)

ובנוגע למנוע... חייב יהיות step motor מאיך שאני רואה את זה

הרי כל העיניין היא שהמכונה זזה בהתאם לפקודות דרך מהמחשב.

המכונה אצלנו עבדה בצורה כזאת:

בסך הכל יש על הציר האופקי תופסנית שתופסת את החומר וסכין... התופסנית מסתובבת בהתאם להוראות ה step motor והסכין הוא זה שזז בהתאם לצירים...

מכל האשכול אני מבולבל יותר ויותר מצורת המכונה שאתה מדמיין...

ואיך בדיוק אתה מתכוון ליצור תוכנה ששולטת במנועים???

אני מבולבל לגמרי...

בכל מיקרה אם אתה צריך עזרה או משהו תישאל וניראה אם אני עוד זוכר משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...