לקראת פורים- נפצים וכו' - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקראת פורים- נפצים וכו'

פריאור

Recommended Posts

בקשר לפיצוצים לא כול הנפצים מתפוצצים יש נפצים שהם יותר ליופי עושים כול מיני אורות וקולות ולא מתפוצצים אני מאוד אהבתי פרפרים מקלות שיורים כדורים כאלה(קראנו לזה מקל רומי), לא כול הנפצים עושים בומים אדירים.

זה באמת הייתה תקופה יפה והיה ממש כיף ללכת למגרש כדורגל כול ילד היה מוציא מה שהוא קנה מדליקים לוקחים מרחק בטוח וחווים את התוצאות לא היינו טמבלים כנראה שזו הסיבה שלאף אחד מאיתנו לא קרה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אורח ztos--

ליד בית הספר שלי, אני רואה ילדים בני 5 ו 6, משחקים בנפצים, יש לי חבר שקנה נפצים ב 400 שקל :kopfpatsch:, בזבוז לא נורמאלי , להשקיע במשהו, שעובר בשניה, ובתכל'ס זה סתם מעצבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליד בית הספר שלי, אני רואה ילדים בני 5 ו 6, משחקים בנפצים, יש לי חבר שקנה נפצים ב 400 שקל :kopfpatsch:, בזבוז לא נורמאלי , להשקיע במשהו, שעובר בשניה, ובתכל'ס זה סתם מעצבן.

על פירומאניה שמעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

לאחר חיפוש ,לשאלתי:

פירומאניה (מיוונית "אש" ושיגעון") היא הפרעה נפשית שסממנה הוא דחף להצית אש ולחולל שריפות. הפירומאן אינו עושה זאת על מנת לגרום נזק או לשם רווח כלשהו אלא כדי להפיק הנאה מעצם מעשה ההצתה.

הפרעת הפירומאניה נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים ומופיעה בסביבות גיל 6-8.

משערים כי הפירומאניה היא ביטוי ליצרים מיניים מודחקים הפורצים החוצה ומוצאים את ביטויים באש, המסמלת עבור המצית הנאה מינית, חום ותשוקה. ההצתה יכולה לסמל גם מרד נגד המוסכמות ורצון לביטוי עצמי או מחאה שאינם מוצאים דרך אחרת אל התודעה.

הדחף הפירומאני יכול להופיע כ"התנהגות אימפולסיבית", כזו הגורמת לפעולה מיידית בלתי מתוכננת מראש, או כ"התנהגות כפייתית", שהיא ביטוי לקונפליקט פנימי ממושך הגורם לחולה לבצע פעולות שאינן עולות בקנה אחד עם המוסכמות, החוק והמוסר המקובלים, ואז יתכן מעשה הצתה שתוכנן בקפידה ובכובד ראש.

מובן שהלוקים בפירומאניה נמנים על חולי הרוח המהווים סכנה לציבור,ואף יכולים לגרום נזק עצום בנפש וברכוש, ועל כן מקומם לעיתים קרובות באישפוז כפוי.

הטיפול בפירומאניה מנסה להתחקות אחרי הרגשות המודחקים ולהבין את מקורם. ככל הנראה אין יסוד גנטי או תורשתי להפרעה נפשית זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעה מטרידה מאוד אצלי בשכונה:

כמו ארגון טרור גם הזאטוטים התפתחו וגילו שנפץ בתוך אגזוז, לובי או מתחת למכונית עושה "אפקט" חזק יותר.

הצעקות מהמרפסות והמשטרה הפכו לשגרה אבל שילד זורק ובורח ...... מה אפשר לעשות.

אם אני תופס אחד אני מרתק אותו עד לבואה של הניידת (לא צוחק!) ושיתבע אותי נראה ....

מישהו ראה את התמונות של הילד שנקטע לו אגודל וחצי אצבע מנפץ ? ממש לא בדיחה וזה כולה בום ונגמר.

off topic

אומרים piroman או firoman בקיצור פ דגושה או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

עם הם אוהבים אש, שיקחו נר, ויפליצו ויצא אש, זה גם מגניב, זה גם בחינם , וזה כדאי.! :xyxthumbs::lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר חיפוש ,לשאלתי:

פירומאניה (מיוונית "אש" ושיגעון") היא הפרעה נפשית שסממנה הוא דחף להצית אש ולחולל שריפות. הפירומאן אינו עושה זאת על מנת לגרום נזק או לשם רווח כלשהו אלא כדי להפיק הנאה מעצם מעשה ההצתה.

הפרעת הפירומאניה נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים ומופיעה בסביבות גיל 6-8.

משערים כי הפירומאניה היא ביטוי ליצרים מיניים מודחקים הפורצים החוצה ומוצאים את ביטויים באש, המסמלת עבור המצית הנאה מינית, חום ותשוקה. ההצתה יכולה לסמל גם מרד נגד המוסכמות ורצון לביטוי עצמי או מחאה שאינם מוצאים דרך אחרת אל התודעה.

הדחף הפירומאני יכול להופיע כ"התנהגות אימפולסיבית", כזו הגורמת לפעולה מיידית בלתי מתוכננת מראש, או כ"התנהגות כפייתית", שהיא ביטוי לקונפליקט פנימי ממושך הגורם לחולה לבצע פעולות שאינן עולות בקנה אחד עם המוסכמות, החוק והמוסר המקובלים, ואז יתכן מעשה הצתה שתוכנן בקפידה ובכובד ראש.

מובן שהלוקים בפירומאניה נמנים על חולי הרוח המהווים סכנה לציבור,ואף יכולים לגרום נזק עצום בנפש וברכוש, ועל כן מקומם לעיתים קרובות באישפוז כפוי.

הטיפול בפירומאניה מנסה להתחקות אחרי הרגשות המודחקים ולהבין את מקורם. ככל הנראה אין יסוד גנטי או תורשתי להפרעה נפשית זו.

מה?!

אני אובחנתי כפירומן...ואני יכול לומר לך שרשמת הרבה שטויות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

זה לא אני רשמתי ,את כל הסיפור הזה, פשוט העתקתי אותו.

ואני אישית לא אוהב להתעסק עם אש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוך בנאדם שאומר את האמת כולם פה הפכו לילדים טובים שאתה ילד אתה עושה שטויות ונהנה מהחיים מה לעשות נפצים הם חלק מזה בכול מדינה הם חוקיים רק צריך לדעת איך להשתמש בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...