שאלה על פונטים בלינוקס... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על פונטים בלינוקס...

Recommended Posts

התקנתי היום פדורה 3 ביחד עם הווינדוז...

אני רוצה להתקין פונטים חדשים... אני יכול פשוט להעביר את הפונטים מווינדוז?!?!?... יפעל?!?!... כי אני ראיתי פה שכן... http://www.penguin.org.il/wiki/index.php?title=%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA_%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%AA

כמו שנאמר, תמיד אפשר להשתמש בפונטים של .

חוץ מזה, אני בכלל לא מצליח לגשת לכונן של ווינדוז... הוא מוגדר כfat32... זה אפשרי בכלל?!?!?... ואם אי-אפשר להכנס לכוננים של ווינדוז, אבל אפשר להשתמש בפונטים של ווינדוז, אז פשוט להעביר בדיסקט?!?... =P

בתודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להתקין פונטים חדשים... אני יכול פשוט להעביר את הפונטים מווינדוז?!?!?... יפעל?!?!... כי אני ראיתי פה שכן...

קודם כל, אולי תרגע קצת עם הסימני שאלה והקריאה שלך, זה מעצבן!

דבר שני, [=http://corefonts.sourceforge.net/url]לחץ כאן

חוץ מזה, אני בכלל לא מצליח לגשת לכונן של ווינדוז... הוא מוגדר כfat32... זה אפשרי בכלל?!?!?... ואם אי-אפשר להכנס לכוננים של ווינדוז, אבל אפשר להשתמש בפונטים של ווינדוז, אז פשוט להעביר בדיסקט?!?... =P

שום פעם תרגע, אני יודע שזה אפשרי עם NTFS (הייתה לי אפשרות להגדיר את זה כבר בהתקנה של SLACKWARE) לא יודע מה עם FAT32 - דרך אגב, החסרון של זה הוא שאתה יכול רק "לקרוא" ולא למחוק להעתיק משהו אל הכונן (אבל יכול להעתיק מהכונן) ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FAT32 נתמך בצורה מלאה

NTFS נתמך בצורה מלאה אבל בגלל שזו מערכת קבצים דיי טיפשה עדיף לעבוד על RO בשביל לא לפגום את הנתונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FAT32 נתמך בצורה מלאה

NTFS נתמך בצורה מלאה אבל בגלל שזו מערכת קבצים דיי טיפשה עדיף לעבוד על RO בשביל לא לפגום את הנתונים

FAT32 נתמך לקריאה וכתיבה.

NTFS נתמכת לקריאה בלבד (או לכתיבה בלבד במקרה של שינוי תוכן של קובץ בלי להגדיל אותו).

וזה לא בגלל ש-NTFS "טיפשה". זה בגלל ש-NTFS מאד מורכבת, וכנראה שלא ניתן לקבל תעוד מסודר שלה בלי לחתום על NDA מול מיקרוסופט.

(NDA == Non Disclosure Agreement או בעברית פשוטה, הסכם סודיות).

תיקון: קיימת אופציה לכתיבת NTFS בלינוקס. ישנו פרויקט בשם captive NTFS שמאפשר לקבת את קובץ NTFS.SYS מווינדוס ולהריץ אותו תחת לינוקס.

http://www.jankratochvil.net/project/captive

לא ידוע לי על הפצה שמשתמשת בזה, ובכל מקרה התהליך די מורכב, לא מבחינת ההתקנה (לא ניסיתי) אלא מבחינת האופן שבו זה מבוצע:

ישנו דרייבר לקרנל שמקבל את כל הפניות ל- NTFS (ברמה של פתיחת/סגירת קובץ וכו') והוא משדר אותם דרך סוקט ל-user process שבו רץ captive NTFS. הפרוסס הזה מכיל קוד שעוטף את ה- NTFS.SYS ומדמה סביבה מנוונת של ווינדוס רק לצורך הרצת הדריבר הנ"ל. זה נעשה על ידי שילוב קוד מפרויקטים כמו WINE ו-ReactOS.

התוצאה של הדרייבר זה בקשות קריאה וכתיבה לדיסק ברמת הסקטור. הבקשות הנ"ל מועברות בעזרת תקשורת דרך סוקט אחר חזרה לקרנל שמבצע את הגישה הישירה לדיסק.

בנוסף לכל הצרות, התקשורת דרך הסוקט מתבצעת באמצעות CORBA מה שלא תורם למהירות.

http://www.jankratochvil.net/project/captive/doc/dia/arch-all.png

בקיצור, לא ראיתי בנצ'מרקים, אבל זה נשמע די איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה... את הפונטים הצלחתי להתקין... :yelclap:

אבל עכשיו אני צריך למצוא הגדרות פונטים טובות בשביל הפיירפוקס (ראיתי שיש על זה ת'ראד, אבל אף-אחד מההגדרות שנתנו שם לא נראת ממש כמו IE (שאני רגיל אליה)...) אם מישהו יודע מה נראה הכי דומה לIE, אני אודה לו מאוד...

עכשיו יש לי כמה שאלות חדשות...

א) אמרתם שאפשר לגשת לFAT32... איך??...

ב) אני מנסה להשמיע דיסק, אבל אני לא מצליח... בטח הקודקים לא טובים... אני משתמש בתוכנה שהגיעה עם המערכת, שקוראים לה CD-Player, וזה רושם לי שם שגיאה: Drive Error. מה יכולה להיות הבעיה??... יש לי גם את התוכנה xmms, אבל אני לא יודע איך להשמיע בה דיסקים...

מישהו מכיר תוכנה טובה להשמעת CD??... וגם איך אני אגדיר אותה בתור ברירת מחדל (ככה שכשאני ילחץ על האייקון של הדיסק הדיסק יופעל ישר דרך התוכנה הזאת, כמו שעכשיו הCD-Player...)

אולי אני פשוט צריך קודקים ???...

ג) אני מנסה להפעיל wine, (אני בוחר להפעיל קובץ exe באמצעות winelauncher), אבל אני מקבל איזה שגיאה (אני לא יכול להגיד עכשיו איזה בדיוק, כי עכשיו זה בכלל לא נפתח... =\)

ד) התקנתי Licq... הכל פועל טוב, חוץ מזה שאי אפשר לראות שמות של יוזרים בעברית, אי אפשר לשלוח הודעות בעברית, ואי אפשר לקבל הודעות בעברית... אפשרי לתקן את זה???

ה) אני מנסה לעשות up2date וזה נתקע לי כל הזמן באמצע... מה לעשות??

טוב זהו בינתיים... אם אני יזכר בעוד אני יעדכן... וסליחה שיש לי כ"כ הרבה שאלות, אני נוב בלינוקס (כמו שבטח שמתם לב חחח)...

תודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...