כל דבר שמגיע למהירות האור "מאבד" את המסה? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל דבר שמגיע למהירות האור "מאבד" את המסה?

nehmia

Recommended Posts

אחרי הרבה זמן שלא הייתי באתר נכנסתי ונקלתי בת'רד הזה אז אני מרגיש שאני חייב להגיד כמה דברים.

קודם RK תרשה לתקן אותך במשהו קטן וזה שלפוטונים יש מסה בהחלט אך היא בצורת אנרגיה, מסתבר שמסה ואנרגיה זה אותה היישות.

עכשיו בקשר לזה שדיברתם על זה שהדברים האלה לא מוכחים לחלוטין אז לא בטוח שהכל מוכח עד הפרט האחרון. אומנם משוואות חוזות לנו תוצאות בצורה מדוייקת

להפליא (וגם בתורת הקוונטים ששם אנחנו אפילו לא מבינים איך ולמה זה פועל) אבל סתם דוגמא אני אתן לכן על מדען אובטראלי שחוקר תופעה כלשהי בה הוא טוען

כי מהירות האור יורדת עם השנים והיא לא מהירות קבועה שאם זה נכון הדבר יגרום לקריסה מוחלטת של תורת היחסות. ממליץ לכם לקרוא מאמרים בנושא, מאוד מעניין.

בכל מקרה אני ממליץ לפנות לספרות מקצועית ולספרים כי פה בפורום קורה שאנשים זורקים משפטים לא נכונים או שיכולים להטעות.

כל הכבוד אחי, בין הדברים היותר נכונים שנאמרו פה :)

זרקו פה באמת הרבה שטויות...

טוב דבר ראשון אני חייב להגיד שרוב המורים לא יודעים כלום מהחיים שלהם... הם זורקים שטויות כל כך מהר והם יודעים רק בדיוק את מה שהם למדו, בלי שום הבנה של איך זה עובד עם כל שאר הדברים...

אני כמובן מדבר על המורה לפיזיקה שלי (לשעבר).

זה כמובן לא כלל ברזל, לעומתה יש גם מורים שכן יודעים הרבה דברים, במשך שנה אחת המורה הרגילה שלנו בפיזיקה הייתה בשנתון והביאו לנו מורה אחת שהייתה מדהימה, לפי מה שהבנתי היא נחשבה למורה הכי טובה לפיזיקה בארץ...

יש לה תואר שני בפיזיקה (לא זוכר איזה נושא) ובעלה הוא פרופסור למתמטיקה, התוצאה זה מורה ממש ממש מדהימה.

בקיצור אל תסתמכו על מה שהמורים שלכם אומרים אלא הם כן אתה באמת רואים שהם יודעים על מה הם מדברים ושהם לא סותרים את עצמם בשום צורה...

שזה לא כמו המורה הרגילה שלנו לפיזיקה, שנהגה להגיד משפטים הפוכים לחלוטין מהמציאות...

הנושאים שאתם רוצים לדבר עליהם פה הם ברמה ממש גבוה והרבה מהם עדיין בגדר תיאוריות (כמובן שלא תורת היחסות של אינשטיין).

אם אנשים פה באמת רוצים להבין את כל הנושאים האלו בפיזיקה אני מציע לפנות למקורות אמינים יותר באינטרנט...

יש לי כמה לינקים לתיאוריות חדשות וכל מיני הסברים על דברים, בעיקר בפיזיקת קוונטים.

אם מישהו רוצה שישלח לי בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתורת המיתר הבוזונית קיימים חלקיקים תיאורטיים בעלי מסה שריבועה שלילי הנקראים טאכיונים (Tachyons). חלקיקים אלה נעים במהירות הגבוהה ממהירות האור.

מאיפה הקרצת את התיאוריה הזו? אין משהו שנע מהר יותר ממהירות האור בריק.

אולי גם אני אמציא איזה חלקיק תיאורטי שנע ברוורס כפול ממהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שכבידה קיימת נכון? אבל לא מצאו את החלקיק שגורם לה עדיין ובכל זאת חזו כבר מתוך הנוסחאות המון תכונות שלו כמו הספין של החלקיק, זה גורם לך להאמין פחות בכבידה?

אז קיימות תופעות שאין להם הסברים, אבל מתוך הנוסחאות חזו חלקיקים שאמורים ליצור לצור אותה (כמו האנרגיה האפלה, והחומר המוזר)

הטכיון הוא חלקיק כזה, רק שהוא מתאים רק לחלק מהנוסחאות, לכן לא בטוחים אם הוא קיים או לא

להביא הוכחה חותכת לקיומו של החלקיק אין, ואולי אף פעם לא תהיה אבל הוא אפשרי כמו החלקיק של הכבידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיים או לא מצאו? אתה יודע למשל שהזמן הוא פונקציה מרוכבת כלומר אם יש חלקיק שמהסה שלו תלויה בקשר הדוק עם הזמן, ריבוע מסה שלו עשוי להיות שלילי (כמו הטכיון) ולכן משואות היחסות יגרמו לו לנוע מהר יותר ממהירות האור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

It has been postulated that there could exist a class of particles (known as tachyons) which must always travel faster than light, but such particles have never been observed. If they exist and can interact with normal matter, they would also allow causality violations. If they exist but cannot interact with normal matter, their existence cannot be proven, so they might as well not exist

http://en.wikipedia.org/wiki/Faster_than_light

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime

זה נכון שיש בעיות של אי יציבות פיסיקלית בתיאוריה הזו, ובתיאוריה המלאה הסופר-סימטריה בין בוזונים לפרמיונים "מעלימה" את הטאכיונים. אבל, חוסר היציבות נפתרת תיאורטית באמצעות עיבוי של טאכיונים בתורת השדות של המיתר. אני מודע לכך שזו לא תיאורייה מושלמת עדיין ושיש בה בעיות, אבל זה לא הופך אותה ללא ואלידית.

לגבי זה שהם נעים אחורה בזמן, זה גם נכון. הטאכיונים נעים במרחב זמן ארבע-מימדי. מה הבעיה עם זה?

בכל אופן, לא התכוונתי להציג את הטאכיונים כעצמים מוחשיים שקיומם לא מוטל בספק הנעים במהירות הגבוהה ממהירות האור. אלא, לומר שמבחינה תיאורטית ניתן לנוע במהירות הגבוהה ממהירות האור, ושלפי תיאוריות שונות מהירות האור איננה מהירות מקסימאלית שלא ניתנת לשבירה (פעם חשבו שמטוס לא יכול לשבור את מהירות הקול).

maverick

אתה סתם ספאמר. אל תגיד לאנשים שהם מדברים שטויות בלי לדעת על מה אתה מדבר. מדובר בפיסיקה מתקדמת. זה שהמורה שלך לפיסיקה בכיתה י' אמר לך ששום דבר לא נע יותר מהר ממהירות האור בריק, לא הופך את זה לנכון. כל הזמן נולדות תיאוריות חדשות שסותרות ומתווספות לתיאוריות חדשות.

אל תקרא לתיאוריה הזאת תיאוריה מופרכת רק בגלל שאתה לא מכיר אותה.

איזו הוכחה אתה רוצה? אתה רוצה שאני אתן לך טאכיון שתוכל להחזיק ביד ולהסתכל עליו?

תקרא את התגובה העניינית של TeaTime שקדמה לתגובה שלך.

maverick, אחרי שהתחלתי לכתוב את התגובה הזו, ראיתי שבדף הבא TeaTime הסביר לך את הנושא אבל כנראה לא שכנע אותך. OMRIJ נתן לך קישור לדף המסביר את הנושא. זו הוכחה מספקת לכך שמדובר בתיאוריה רצינית ולא בסתם תיאוריה מופרכת, כדבריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לשכנע אותי בממשיות של תיאוריית המיתרים, אני יודע שיש לה בעיות אבל לפי דעתי יש לה את הסיכוי הגדול ביותר להפוך לתורת השדה המאוחד

הבעיה עם התנועה אחורה בזמן זה באיטרקציה עם חומר, הסיבה תקרה אחרי המסובב (קודם תהיה ההשפעה של האינטרקציה ורק אחר כך האיטרקציה עצמה..מאד מבלבל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה בדיוק דיברתי דרך אגב...

מנסים לדבר פה על תיאוריות מתקדמות עם אנשים שכל הפיסיקה שהם למדו זה ממורה מטומטת בבית ספר...

זה פשוט לא עובד! :)

דרך אגב, יש גם את Thoery of Everything, זה אנשים שמנסים להמשיך בדרכו של אינשטיין.

בינתיים אין להם יותר מדי הצלחה אבל לפני איזה חודש הם עשה איזה פריצת דרך...

זו תיאוריה קצת שונה מתיאוריות המיתרים, לא הצלחתי להבין אותה יותר מדי... אבל כמובן גם היא רחוקה מלהיות מושלמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

maverick

אתה סתם ספאמר. אל תגיד לאנשים שהם מדברים שטויות בלי לדעת על מה אתה מדבר. מדובר בפיסיקה מתקדמת. זה שהמורה שלך לפיסיקה בכיתה י' אמר לך ששום דבר לא נע יותר מהר ממהירות האור בריק, לא הופך את זה לנכון. כל הזמן נולדות תיאוריות חדשות שסותרות ומתווספות לתיאוריות חדשות.

אל תקרא לתיאוריה הזאת תיאוריה מופרכת רק בגלל שאתה לא מכיר אותה.

איזו הוכחה אתה רוצה? אתה רוצה שאני אתן לך טאכיון שתוכל להחזיק ביד ולהסתכל עליו?

תקרא את התגובה העניינית של TeaTime שקדמה לתגובה שלך.

אם תקרא את הת'רד תראה שאני גם יודע על מה אני מדבר. אני חושב שההשכלה האקדמית שלי בליווי איזה קורס אחד או שניים או חמישה בפיסיקה מתקדמת מספיקה בשביל מסקנות נחרצות.

הדבר היחיד ה"רציני" בזה הוא שהם חושבים שקיימים חלקיקים כאלו ברמה התיאורטית. אף אחד לא מדד ואף הם לא בטוחים שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...