כל דבר שמגיע למהירות האור "מאבד" את המסה? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל דבר שמגיע למהירות האור "מאבד" את המסה?

nehmia

Recommended Posts

לפי התורה הזו גם לפוטונים יש מסה, אך היא כל כך קטנה שחוקי הכבידה אינם חלים עליה בצורה ברורה למרחקים קצרים.

ובכל זאת, לאחרונה נתגלו פרטים המוכיחים טענה זו, שכן בעזרת טלסקופ "האבל" הצליחו לבודד מסלול של אלומת אור ממקור רחוק ביותר

ובכך ניתן היה לראות את המסלול בבירור- המסלול לא היה לינארי אלא עקמומי, אלומת האור 'התכופפה' מעט במעבר בין התווך של השמשות והכוכבים הגדולים שהיו במסלולה, וכך הוכח שכח הכבידה אכן חל גם על האור.

לפוטונים אין אנרגיה במנוחה - מאסה במנוחה, עדשה כבדית לא סותרת זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן. כוח המשיכה העצום שלו נובע מהעובדה מהמסה האדירה שלו שמכווצת לנפח קטן מאוד.

מן הסתם...

ממש חבל ששכחתי את זה אבל טוב שיש דיונים שמגרים את הזיכרון...

אם כוח משיכה = מסה עצומה אז זה אומר שכוח דחייה = מסה חסרה? פשוט קשה לי להשלים עם זה שאין דבר שיש לו מסה קטנה מ-0

לריק אין מסה בכלל אבל אם יש משהו בתוך הריק המוחלט ששואב ריק? ואי אני מסבך את עצמי..

אפשר לתאר מסה כמו נסיעה? יש נסיעה מעל 0 קמש ויש נסיעה שהיא 0 קמש אבל אין מתחת לאפס? אבל יש דבר כזה אם מיחסים את הנסיעה למשהו אחר! אם נגיד אני מיחס מכונית שנוסעת ב0 קמש למכונית שנוסעת ב20 קמש וקובע שבעולם של המכונית ב20 קמש ה20 קמש היא תנועה תמידית אז בעצם בעולם של המכונית הזו ה20 קמש נחשבים 0 קמש אך בעולם של המכונית הראשונה ה20 קמש נחשבים 20 קמש אז אם העולם של ה20 קמש מביט על העולם של המכונית הראשונה הוא רואה שהמכונית נוסעת ב-20 קמש אבל בעצם המכונית היא כאילו נוסעת ברוורס..

ואי אני מבלבל לעצמי את המוח...

עוד משהו בקשר למהירות - אם יש שני תאומים, אחד ביבשה ואחד במטוס סילון שטס במהירות של מאך 3. זה אומר שהאח שבמטוס יזדקן מהר יותר מהאח שעל היבשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו בקשר למהירות - אם יש שני תאומים, אחד ביבשה ואחד במטוס סילון שטס במהירות של מאך 3. זה אומר שהאח שבמטוס יזדקן מהר יותר מהאח שעל היבשה?

הפוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עושה יותר מידי סלט.

תפסיק לסבך את עצמך עם מיליון מושגים שאתה כנראה לא מבין...

כח דחיה נוצר בד"כ ממטענים חשמליים זהים, כידוע כח חשמלי גדול בכמה סדרי גודל מאשר כח הכבידה.

חוץ מזה, דיי קשה לי להבין אותך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוך

אז טייסים חיים יותר זמן :-)

אז למה אנשים עשירים חסרי זמן לא קונים מטוס שיגיע למהירויות ממש גבוהות ושם הם עושים את עבודתם?

שאלה קטנה - למה זבובים במטוס לא נדבקים לצד האחורי של המטוס? אני זוכר ששמעתי את התשובה פעם אבל לא זוכר...

ד"א, אני מעוניין ללמוד פיסיקה כי אני אוהב את זה. מישהו יכול להמליץ לי על מקום שבו אוכל ללמוד בו פיסיקה? אני יכול רק בימי רביעי [היום הפנוי היחיד חוץ משישי שבת שזה למסיבות ומשפחה אז... קורסים ?!] ובבית ספר אני בעיוני מוגברת בגלל שמדעים זה יותר שעות שאין לי אז אני לא לומד בבית הספר פיסיקה [אני כיתה יוד].

עריכה :

תודה רבה לאלה שעונים לי על השאלות!!!

ד"א, אני יודע שכוח מגנטי יכול לעקם את כוח המשיכה או משהו כזה ונראה לי שגם יש לו מימד משלו [?] אז נכון הרשתות האלה שמדמות את כוח המשיכה ובאמצע יש את הכדור הזה שמתאר כוכב? אז אם יש כוכב שהוא מעל הרשת הזו ומושכת אותה למעלה, אליו. זה אפשרי? אם כן אז מה קורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז טייסים חיים יותר זמן :-)

אז למה אנשים עשירים חסרי זמן לא קונים מטוס שיגיע למהירויות ממש גבוהות ושם הם עושים את עבודתם?

כי זה לא שהם מרוויחים זמן

בשבילם הזמן עובר יותר לאט ככה שבעצם הם יספיקו את אותה עבודה בדיוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טייסים "חיים יותר" כי הזמן בשבילם עובר יותר לאט

כלומר, ככל שגוף נע במהירות יותר גדולה, הוא כאילו זז לאט יותר בזמן

כלומר בתאוריה אם תטוס במהירות האור במשך שנה שלמה ואז תעצור תגלה

שבשאר העולם עברו מיליון שנה, בעוד מבחינתך זה נראה כמו שנה

עכשיו זה לא שיש להם יותר זמן, הם עוברים כאילו לזמן אחר, שהוא שונה מהזמן

שלנו והוא איטי יותר, קשה להסביר את זה כי לא רואים משהו דומה לזה

חוץ מזה, שבמהירות כאלה (אפילו 3 מאך) ההפרש זמנים כ"כ איטי שהוא זניח

אתה צריך להגיע להרבה הרבה הרבה יותר מאשר מאך 3 בשביל שזה יהיה שווה משהו

ושעון אטומי זה פשוט סוג של שעון שהוא מאוד מדוייק

כנס לכאן ותקרא אם אתה רוצה לדעת יותר:

http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_clock

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהם מקבלים יותר קרינה קוסמית מאנשים אחרים,

לפחות לא במידה ניכרת (שהרי האוויר לא נראה לי מסנן קרינה קוסמית טוב מדי, אם בכלל)

ולכן זה לא כזה ביג דיל

וחוץ מזה המשפט של "טייסים 'חיים יותר' " בא בגלל הקטע של העיוות זמן שנוצר כאשר

נעים במהירויות גדולות, אך כמו שאמרתי, זה לא ממש נכון פשוט כי זה איטי מדי

וכמו שגם אמרתי, הם יחיו בדיוק אותו זמן, פשוט לאנשים ש"חיים" במהירות קטנה יותר

זה נראה הרבה זמן, למרות שלטייסים עצמם זה בדיוק אותו זמן

קרינה קוסמית זה סוג של קרינה שכמו קרינות אחרות, מזיקה לבריאות

אפשר לקרוא עליה כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_radiation

וכאן:

http://www.physlink.com/Education/AskExperts/ae254.cfm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי הרבה זמן שלא הייתי באתר נכנסתי ונקלתי בת'רד הזה אז אני מרגיש שאני חייב להגיד כמה דברים.

קודם RK תרשה לתקן אותך במשהו קטן וזה שלפוטונים יש מסה בהחלט אך היא בצורת אנרגיה, מסתבר שמסה ואנרגיה זה אותה היישות.

עכשיו בקשר לזה שדיברתם על זה שהדברים האלה לא מוכחים לחלוטין אז לא בטוח שהכל מוכח עד הפרט האחרון. אומנם משוואות חוזות לנו תוצאות בצורה מדוייקת

להפליא (וגם בתורת הקוונטים ששם אנחנו אפילו לא מבינים איך ולמה זה פועל) אבל סתם דוגמא אני אתן לכן על מדען אובטראלי שחוקר תופעה כלשהי בה הוא טוען

כי מהירות האור יורדת עם השנים והיא לא מהירות קבועה שאם זה נכון הדבר יגרום לקריסה מוחלטת של תורת היחסות. ממליץ לכם לקרוא מאמרים בנושא, מאוד מעניין.

בכל מקרה אני ממליץ לפנות לספרות מקצועית ולספרים כי פה בפורום קורה שאנשים זורקים משפטים לא נכונים או שיכולים להטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...