הדפדפן הכי טוב לדעתי הוא Maxthon - שכנעו אותי שאני טועה - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדפדפן הכי טוב לדעתי הוא Maxthon - שכנעו אותי שאני טועה

borg

Recommended Posts

מייקרוסופט השתלטו על שוק הדפדפנים עם Internet Explorer. הם סיפקו דפדפן פשוט למדי ביחד עם מערכת ההפעלה, שלא ניתן להסירו מהמחשב ובכך "חסכו" ממשתמשים רבים את הצורך להוריד דפדפן (של חברה מתחרה).

Internet Explorer הוא אמנם דפדפן פשוט לשימוש ועונה לצרכי רוב המשתמשים, אבל מאז שיצאה גירסה 4 של Internet Explorer הממשק שלו לא השתנה (למעט אייקונים יותר יפים).

כולם אוהבים לשנוא את מייקרוסופט, ועתה כשיש להם אפשרות להוריד את Firefox שהוא דפדפן שלא מבוסס על Internet Explorer ומאפשר גלישה הרבה יותר נוחה באמצעות טאבים, הם מעדיפים אותו על פני ה-Internet Explorer.

אין כל ספק ש-Firefox הרבה יותר נוח לשימוש מה-Internet Explorer, וככל הנראה גם יותר מאובטח ממנו.

כאשר משווים בין Firefox ל-Internet Explorer, זה כמו להשוות בין ל-CD.

Firefox מנצח בהליכה.

ההשוואה המתבקשת היא בין ל-Maxthon.

מבחינת אבטחה, ניתן לטעון ש- יותר מאובטח מכיוון שהוא נבנה מאפס, בעוד ש-Maxthon מבוסס על המנוע של Internet Explorer. אולם, Maxthon משחרר מדי פעם עדכונים אוטומאטיים שחלקם מתקנים גם פרצות אבטחה (דבר שמיקרוסופט חדלה לעשות עבור Internet Explorer).

לגבי תאימות של אתרים, ל-Maxthon יש יתרון זמני על פני , מאחר והוא מבוסס על המנוע של Internet Explorer.

התחום שבו Maxthon מנצח בגדול את הוא ממשק המשתמש. ממשק המשתמש של Maxthon הרבה יותר יפה לעין ונוח לשימוש מזה של Firefox. שני הדפדפנים מבוססים על טאבים, אבל Maxthon עושה שימוש הרבה יותר יעיל ונוח בטאבים.

ל-Maxthon יש שורת טאבים ייעודית, בעוד שב-Firefox שורת הטאבים מופיעה רק לאחר שפותחים יותר מטאב אחד (לפחות שני טאבים).

כל מה שצריך לעשות כדי לפתוח טאב חדש ב-Maxthon זה להקליק פעמיים על שורת הטאבים. קליק כפול על טאב פתוח סוגר אתו, בעוד שב-Firefox יש צורך להשתמש בלחצן "טאב חדש" ובלחצן "סגור טאב".

פתיחת טאב חדש מלינק לא יכולה להיות פשוטה ונוחה יותר מכפי ש-Maxthon עושה זאת. כל מה שצריך שעשות זה ללחוץ על הלינק באמצעות הלחצן השמאלי של העכבר ולגרור אותו קצת הצידה. במקרים מסויימים ניתן לפתוח טאב חדש באמצעות קליק שמאלי על הלינק.

תכונה נהדרת נוספת ב-Maxthon היא לחצן ה-Undo שמאפשר להחזיר טאבים שנסגרו לאחרונה והאפשרות לשחזר את הטאבים במקרה של סגירה לא מסודרת של התוכנה (Reset למשל).

ל-Maxthon יש גם תכונות טובות נוספות כמו לדוגמה: קבוצות של טאבים, Side Bar מתקפל עם Favorites וחוסם Pop-ups. אבל, נראה לי שהוא כבר ניצח.

חיסרון בולט של Firefox הוא העובדה שלא עומד מאחוריו בית תוכנה יציב. המתכנת הראשי של Firefox כותב את התוכנה והעדכונים שלה בזמנו החופשי, ולאחרונה הוא הודיע שגירסה 1.1 של Firefox, שאמורה לתקן באגים רבים שקיימים בתוכנה, תתעכב ולא תצא במועד בשל העובדה שהוא התחיל לעבוד לאחרונה ב-, שמצמצם את זמנו החופשי.

היתרון היחיד, מן הסתם, של Firefox הוא העובדה שהוא נכתב מאפס ולא מבוסס על המנוע של Exploer. בטווח הרחוק, העובדה הזאת תוסיף הרבה נקודות ל-Firefox, לאחר שהוא ישתפר בגירסאות הבאות מבחינת באגים וממשק משתמש. אולם, נכון לעכשיו Maxthon בהחלט עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה המתבקשת היא בין Firefox ל-Maxthon.

מבחינת אבטחה, ניתן לטעון ש-Firefox יותר מאובטח מכיוון שהוא נבנה מאפס, בעוד ש-Maxthon מבוסס על המנוע של Internet Explorer. אולם, Maxthon משחרר מדי פעם עדכונים אוטומאטיים שחלקם מתקנים גם פרצות אבטחה (דבר שמיקרוסופט חדלה לעשות עבור Internet Explorer).

כן, אבל זה עדיין לא הכי מאובטח, ויש באגים שהם לא מצליחים לתקן (ול FF אין אותם בכלל)...

לגבי תאימות של אתרים, ל-Maxthon יש יתרון זמני על פני Firefox, מאחר והוא מבוסס על המנוע של Internet Explorer.

זמני.. נכון, השאלה כמה.. והיתרון הזה הוא בעצם חסרון לקהילה (כי IE וחבריו תומכים בכל מני דברים לא סטנדרטים ואז מתפלאים שיש חורי אבטחה, ראו מקודם)...

התחום שבו Maxthon מנצח בגדול את Firefox הוא ממשק המשתמש. ממשק המשתמש של Maxthon הרבה יותר יפה לעין ונוח לשימוש מזה של Firefox. שני הדפדפנים מבוססים על טאבים, אבל Maxthon עושה שימוש הרבה יותר יעיל ונוח בטאבים.

ל-Maxthon יש שורת טאבים ייעודית, בעוד שב-Firefox שורת הטאבים מופיעה רק לאחר שפותחים יותר מטאב אחד (לפחות שני טאבים).

כל מה שצריך לעשות כדי לפתוח טאב חדש ב-Maxthon זה להקליק פעמיים על שורת הטאבים. קליק כפול על טאב פתוח סוגר אתו, בעוד שב-Firefox יש צורך להשתמש בלחצן "טאב חדש" ובלחצן "סגור טאב".

בשביל שתמיד יהיה שורת טאבים ב FF הולכים OPTIONS -> ADVANCED -> TABBED BROWSING -> HIDE THE TAB BAR WHEN ONE TAB IS OPEN כמובן שמבטלים את זה, ואז תמיד יש ו2 קליקים גם פותחים TAB (למרות שלא ברור לי למה אני צריך את זה כל הזמן, יש את האפשרות).

לגבי לסגור TABS אפשר ללחוץ CTRL-W ב TAB הנוכחי, אפשר לעשות RIGHT CLICK ו CLOSE TAB, או אם ממש רוצים אפשר להתקין

http://home.planet.nl/~meest321/firefoxextensions/extensions/close-tab-on-dblclick-0.1.xpi

ואז אפשר לסגור אותם עם DOUBLECLICK בלי בעיה....

פתיחת טאב חדש מלינק לא יכולה להיות פשוטה ונוחה יותר מכפי ש-Maxthon עושה זאת. כל מה שצריך שעשות זה ללחוץ על הלינק באמצעות הלחצן השמאלי של העכבר ולגרור אותו קצת הצידה. במקרים מסויימים ניתן לפתוח טאב חדש באמצעות קליק שמאלי על הלינק.

ב FF זה יותר פשוט, לחוצים על הלחצן האמצעי וזה פותח את הלינק ב TAB חדש (ואם לא, יש אופציה לסדר את זה).

תכונה נהדרת נוספת ב-Maxthon היא לחצן ה-Undo שמאפשר להחזיר טאבים שנסגרו לאחרונה והאפשרות לשחזר את הטאבים במקרה של סגירה לא מסודרת של התוכנה (Reset למשל).

נראה לי ש http://www.pryan.org/mozilla/site/TheOneKEA/tabprefs/ עושה את כל זה, ואם לא, יש EXTENTION אחר שבטוח עושה את זה

ל-Maxthon יש גם תכונות טובות נוספות כמו לדוגמה: קבוצות של טאבים, Side Bar מתקפל עם Favorites וחוסם Pop-ups. אבל, נראה לי שהוא כבר ניצח.

SIDEBAR יש גם ב FF, ל FF יש LIVE BOOKMARKS גם כן וברור שיש לו POPUP BLOCKER.... לא הבנתי איך מה שאתה משתמש ניצח....

חיסרון בולט של Firefox הוא העובדה שלא עומד מאחוריו בית תוכנה יציב. המתכנת הראשי של Firefox כותב את התוכנה והעדכונים שלה בזמנו החופשי, ולאחרונה הוא הודיע שגירסה 1.1 של Firefox, שאמורה לתקן באגים רבים שקיימים בתוכנה, תתעכב ולא תצא במועד בשל העובדה שהוא התחיל לעבוד לאחרונה ב-Google, שמצמצם את זמנו החופשי.

היתרון היחיד, מן הסתם, של Firefox הוא העובדה שהוא נכתב מאפס ולא מבוסס על המנוע של Internet Exploer. בטווח הרחוק, העובדה הזאת תוסיף הרבה נקודות ל-Firefox, לאחר שהוא ישתפר בגירסאות הבאות מבחינת באגים וממשק משתמש. אולם, נכון לעכשיו Maxthon בהחלט עדיף.

טוב, כל מה שרשום פה הוא שטויות... BEN אמר שיש סיבות אחרות לעיכוב של 1.1 (בעיקרן תהליך בדיקה מקיף יותר מ 1.0 בגלל כמות המתשמשים), והסיבה שהוא עובד ב GOOGLE היא רק לפתח את FIREFOX (ככה שכל מה שכתבת על שזה הסיבה לעיכוב פשוט שטויות)...........

MOZILLA הוא בית תוכנה יציב מאוד שהוקם ע"י AOL ואין לו בעיות עד היום... הם מקבלים כסף מ GOOGLE, SUN, IBM וארגונים אחרים.....

אז מה היה לנו פה ? דפדפן שמבוסס על IE וקצת נוח לשימוש (ולא תומך בתקנים בינלאומים, והממשק שלו די מוגבל בסוף...), מול דפדפן קוד-פתוח, שעד להיום הרבה יותר בטוח לשימוש, אולי לא הכי נוח בהתחלה, אבל בעזרת כל ה EXTENTIONS שיש לו אפשר להפוך אותו ל BADASS M@#$@#$@# BROWSER שאוכל את התחרות בלי למצמץ... הממ.. מעניין...

הסיבה היחידה שיש לי IE עדייו היא רק נושא התאימות מול חלק מהאתרים (שזה אמור להיות יותר טוב ב FF 1.1 וגם ככל שנתח השוק עולה, כיום על 25%, יותר אתרים יתמכו בו).....

לרשימת ה EXTENTIONS המלאה, יש פה:

https://addons.update.mozilla.org/extensions/?os=Windows&application=firefox

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שצריך לעשות כדי לפתוח טאב חדש ב-Maxthon זה להקליק פעמיים על שורת הטאבים. קליק כפול על טאב פתוח סוגר אתו, בעוד שב- יש צורך להשתמש בלחצן "טאב חדש" ובלחצן "סגור טאב".

בפיירפוקס אפשר פשוט ללחוץ על הטאב עם הלחצן של הגלגלת וזה סוגר אותו , יש יותר פשוט מזה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפיירפוקס אפשר פשוט ללחוץ על הטאב עם הלחצן של הגלגלת וזה סוגר אותו , יש יותר פשוט מזה?

ואללה נכון, שחכתי.. אני משתמש ב CTRL-F4 או CTRL-W יותר מהר...

וכמובן של יש את ה FIND BAR (או FIND AS YOU TYPE), שזה פשוט סוף הדרך מבחינת הנוחות לחיפוש דברים....

במילים אחרות.. PWNED....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב.. אחד מהיתרונות הגדולים של FF בנוסף ל EXTENTIONS הם כמובן ה BOOKMARKLETS (יש גם ב IE אבל הרבה יותר מוגבל...).

הדברים האלו, הם קוד JAVASCRIPT קטן, שאתם גוררים ל BOOKMARK או BOOKMARK TOOLBAR, ואז כשאתם לוחצים הם מבצעים מה שהם אמורים לעשות.

יש רשימה די גדולה שלהם פה, וחלקם פשוט ממש שימושיים:

http://www.squarefree.com/bookmarklets/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני להבדיל לא ישכנע אותך שאתה טועה!

אני חושב שזה ה!דפדפן! הנוחות שלו עולה על כל השאר, צר לי שגם אני לא מתלבש באופנה האחרונה של FF.

יש משהוא בקלות השימוש שבוא שהוא פשוט נכון.  :xyxthumbs: (MAXTHON).

כלום מדברים על open Source (שלום) אף אחד לא מדבר על החיקוי GUI (צדק) שFF ולינוקס שכלכך מפליאים ביכולתם להעתיק, אז נכון MS עשתה את זה לאפל שבכלל עשתה את זה לזירוקס שבכלל לא רצו את מה שהם המציאו אבל יש כאן טונים צורמים של חיקוי ואף אחד לא מדבר על זה, מספיק לראות את לינוקס כדי להבין כמה הם עבדו עם כדי ללמוד "ידידותי למשתמש" מהוא.

ולעינינו FF רוכבת בדיוק על אותו הגל הפעם החיקוי מתוכנות שניכתבו קודם לWIN.

וכן אני כן חושב שFF מאובטח יותר אבל כמו  רובכם גם אני מצחצח עם כל בעיות ההאבטחה.

חבל שMS לא מקבלת את הקרדיט שמגיע לה לפחות על עשיית החיים שלנו ידידותיים יותר עם מחשבים בנוסף לביקורת הרלונטית.

וד"א כל תוסף שתימצא לFF אני אמצא לאקספלורר, רק שבאקספלורר/MAXTHON זה ברוב המקרים בא בדיפולט!! יחי הידידות  :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני רוצה להתנצל על הערה בעניין המתכנת של . בשום אופן, לא התכוונתי ללכלך על Mozilla, פשוט קראתי באיזשהו מקום שגירסה 1.1 של תתעכב בשל הסיבה הנ"ל, ובזמן כתיבת ההודעה הייתי שקוע בכך שאנשים כל הזמן מתווכחים איזה דפדפן יותר טוב Internet Explorer או (ברור ש-Firefox), ולא מזכירים את Maxthon שקיים כבר הרבה זמן, ואני מניח ששכחתי ש- קשור ל-Mozilla, קורה לא?

אני משתמש ב-Maxthon כבר זמן רב ואני מאוד מרוצה ממנו (את Explorer החבאתי באיזשהו מקום שכוח אל במעבי המחשב). עם זאת, כאשר Firefox יצא התקנתי אותו בשל היותו מבוסס על קוד פתוח ולדעת רבים יותר מאובטח. אולם, לאחר שהתרגלתי לנוחיות של Maxthon, די התאכזבתי מהממשק של Firefox. קיימים ב-Maxthon מספר פיצ'רים נחמדים שהיו מאוד חסרים לי ב-Firefox. אני יודע שניתן להתקין ב-Firefox עשרות תוספות, אבל לא ממש התחשק לי לחפש את הדברים שאני אוהב, כאשר הם הגיעו ב-Maxthon בברירת מחדל.

אוקיי, אז Maxthon לא ניצח את Firefox. כפי שאמרתי קודם, ל-Firefox יש יתרון גדול על פני Maxthon, בהיותו מבוסס על קוד פתוח נטול כל קשר ל- Explorer. כרגע, קיימת לדעתי תחרות צמודה בין Firefox ל-Maxthon. נכון לעכשיו, אני מעדיף את Maxthon. למי שיש בעיות תאימות ב-Firefox ומשתמש באתרים מסויימים ב- Explorer, אני ממליץ להשתמש באותם אתרים ב-Maxthon. גלישה ב- Explorer 6 מזכירה כתיבה במחברת באמצעות עט, במקום הקלדה במעבד תמלילים באמצעות המקלדת.

לסיכום, אין לדעתי מקום להשוות בין Firefox ל-Internet Explorer. ההשוואה המתבקשת היא בין Firefox ל-Maxthon (קיימים אמנם גם דפדפנים נוספים, אבל אני לא ממש מכיר אותם). בהשוואה כזו לכל אחד מהדפדפנים יש יתרונות משלו, והבחירה ביניהם נעשית לפי טעם אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלישה ב- Explorer 6 מזכירה כתיבה במחברת באמצעות עט
ממש לא הגזמת :kopfpatsch:

אני לא מבין אך שכנעת את עצמך שFF יותר טוב (למרות שטענתה אחרת בראש הטראד) ועכשיו שניגלה לך האמת בכל זאת נישארת עם מה שאתה כנראה בכל זאת חושב שיותר טוב. אני לא אהיה ציניקן - ואני ממש משתדל כאן כי התגובה האחרונה שלך ממש דורשת.

אני ממש לא שוכנעתי שFF ראה את האור שאני לא ראיתי, זה טראנד שמקבל חיזוקים ממקומות כמו TECHTV, YNET or whatever!

זה שהוא יותר מאובטח זה בערבון מוגבל.

אין לFF שום דבר להציע חוץ מזה וחוץ מהיותו כלי מאוד נוח לניגוח.... אתם יודעים את מי.....

כל מה שקראתי ממגיבי הבעד זה שמה שיש לMAXTHON יש גם לFF עם הבדל פעוט של חיפוש כמעט כל תוסף בניפרד, או לשנות את הדיפולט.

רבאק! עוד לא הבנתי מה כלכך חכם בלתת תוכנת גלישה כלכך בסיסית שכאשר אתה ניכנס לאתר הראשון אתה כבר נידרש להוריד תוסף... שלא נדבר על אילו שאתה צריך להוסיף בעצמך דרך חיפוש. ועוד מתגאים בTECHTV שהתוכנה כלכך קטנה להורדה כאילו זה לזכות אבל בר דעת יודע שזה רק לחובה! :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שוכנעתי ש- יותר טוב מ-Maxthon. אמנם התקנתי במחשב שלי את , אבל מאחר שהוא לא ענה על הציפיות שלי, המשכתי להשתמש ב-Maxthon.

לגבי אבטחה, ל-Internet Explorer יש הרבה פרצות אבטחה, ורבות מהן התגלו בשל בדיקות שנעשו במשך זמן רב של משתמשים רבים. Maxthon חוסם פרצות מסויימות בעדכונים שלו. נמצא בשטח זמן מאוד קצר וכבר התגלו בו באגים רבים משלו. עם הזמן, קרוב לוודאי שימצאו בו פרצות אבטחה משלו, כך שהיתרון שלו באבטחה מוטל בספק.

מכיוון ש-Maxthon תלוי במנוע של Internet Explorer ו- מבוסס על קוד עצמאי, יש לו פוטנציאל התפתחות טוב יותר בגירסאות הבאות שלו.

העובדה ש-Maxthon מגיע בברירת מחדל עם פיצ'רים נחמדים, בעוד שב-Firefox יש צורך לחפש אותם בתוספות שצריך להוריד בנפרד, מהווה מבחינתי יתרון משמעותי ל-Maxthon.

בינתיים, אני נשאר עם Maxthon, אך מחכה לשיפורים בגירסאות הבאות של Firefox.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את כל אלה שאומרים שמקסטון יותר נוח מפיירפוקס

זה פשוט לא נכון

הממשק שלו כל כך מעצבן אותי ואני לפעמים מעדיף את הIE הרגיל במקרים מסויימים(אם האתר לא תומך בFF)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את כל אלה שאומרים שמקסטון יותר נוח מפיירפוקס

זה פשוט לא נכון

הממשק שלו כל כך מעצבן אותי ואני לפעמים מעדיף את הIE הרגיל במקרים מסויימים

זה לא רציני מה שאתה אומר, והממשקים כמעט זהים לחלוטין (אני לא מתכוון לאפשרויות אלה לאיקונים) חצי דקה של שינויים בMAXTHON ואתה ממש לא רואה הבדל משמעותי.

תיקון טעות שנאמרה בתגובה מעליי.... לFF היו פרצות וההיגיון אומר שעוד ישנם שלא התגלו.

לFF אין שום יתרון פיתוחי על IE רק בגלל שהוא תוכנה חיצונית וIE עובדת מלב המערכת, שלדעתי כמו שזה חיסרון , יש את יתרון הנוחות שמכל חלון אפשר לגלוש. כך שמה שאפשר לעשות עם FF או כל תוכנה אחרת אפשר לתכנת על IE/WIN .

לסיכום כל מה שאמרתי עד עכשיו:

הFF מהווה תחרות לMS וזה רק טוב, הלואי וימשיך לחיות כאן לעוד זמן רב כדי להוציא לMS את המיץ בנושא הזה,

הFF בעל יתרון יחיד על תחליפי הIE למיניהם וזהוא נושא האבטחה, מה שלדעתי לא עבר עוד את מיבחן הזמן, אבל הוא בדרך הנכונה.

הFF הוא אלטרנטיבי עם הזדהות עם עולם הOPEN SOURCE (לינוקס ....) מה שקוסם לרבים מאיתנו.

לFF אין שום!! יתרון תיפעולי על תחליפי IE החינמיים למיניהם.

הFF משמש ככלי ניגוח על MS וכל מעלליהם שוגורמים לסבל לא קטן לרובנו. מין כלי הצהרתי אם תרצו.

* על טעם וריח אי אפשר להתווכח, אבל כן אפשר לספר את העובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה שרבים פה משתמשים ב- ואני גם מבין את זה שיש אנשים שמתמשים ב-Maxthon אבל אני לא מבין בכלל למה פותח האשכול התעלם מ-Avant Browser?

אני משתמש ב-Avant מזה חודשים מספר ואין לי תלונות לגביו, הוא תומך ב-Tab-ים, בעל ממשק משתמש נוח מאוד ולמעשה לעניות דעתי יש לו ממשק משתמש יותר נוח מזה של ושל Maxthon ביחד. התקנתי את Maxthon והסרתי אותו במהירות האור [או קרוב אילה ;)]. יש לי אבל אני משתמש אולי שליש מהזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה שרבים פה משתמשים ב- ואני גם מבין את זה שיש אנשים שמתמשים ב-Maxthon אבל אני לא מבין בכלל למה פותח האשכול התעלם מ-Avant Browser?

אני משתמש ב-Avant מזה חודשים מספר ואין לי תלונות לגביו, הוא תומך ב-Tab-ים, בעל ממשק משתמש נוח מאוד ולמעשה לעניות דעתי יש לו ממשק משתמש יותר נוח מזה של ושל Maxthon ביחד. התקנתי את Maxthon והסרתי אותו במהירות האור [או קרוב אילה ;)]. יש לי אבל אני משתמש אולי שליש מהזמן.

:xyxthumbs:

בדיוק באתי לכתוב דבר דומה

AVANT הרבה יותר נוח מMAXTHON (יש לי את שינהם, אבל שאני צריך IE, אני פותח את AVANT)

AVANT יותר דומה לFIREFOX, והוא גם נוח בפשטות שלו.

המקסטון יותר מידי עמוס, ופחות מידי נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...