איזה מעבד הוא יותר טוב? של אינטל או AMD?? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד הוא יותר טוב? של אינטל או AMD??

tk_mc

Recommended Posts

כן, זאת ממש הסיבה שאינטל זרקה את הHT, היא עשתה את זה בגלל שאין מקום ל4 מעבדים לשוק הבייתי - הXeon נשאר עם HT. שם אפשר גם שתהיינה 2 ליבות, HT ו2-4 מעבדים (8/16 מעבדים שחצי מהם וירטואליים).

יקח זמן עד שתצאנה גרסאות חדשות של התוכנות ב64 ביט, 64, במיוחד עם מצב המכירות הלא מזהיר של האת'לון 64.

כל יישום כבד יפיק שיפור ביצועים רק ממעבר לגרסת 64 ביט.

טעות נפוצה.

אפשר לעבוד גם עם 4 מקלות של ג'יגה, PDP מוכרים אותם עם תזמונים של 3-2-2 ב533MHZ ו4-3-3 ב710. (אותם מקלות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זאת ממש הסיבה שאינטל זרקה את הHT, היא עשתה את זה בגלל שאין מקום ל4 מעבדים לשוק הבייתי - הXeon נשאר עם HT. שם אפשר גם שתהיינה 2 ליבות, HT ו2-4 מעבדים (8/16 מעבדים שחצי מהם וירטואליים).

יקח זמן עד שתצאנה גרסאות חדשות של התוכנות ב64 ביט, חלונות 64, במיוחד עם מצב המכירות הלא מזהיר של האת'לון 64.

טעות נפוצה.

אפשר לעבוד גם עם 4 מקלות של ג'יגה, PDP מוכרים אותם עם תזמונים של 3-2-2 ב533MHZ ו4-3-3 ב710. (אותם מקלות)

אני לא יודע למה אינטל זרקה את ה HT, אני רק יודע שהיא זרקה אותו.

הטיעון שלך לא תקף, אם יש מקום לכפול ליבות אז יש מקום למרובע ליבות

וזה בדיוק מה שעומד לקרות, רק ענין של זמן.

ה HT הוא לא באמת ריבוי ליביות אלא רק אבו עלי, כאילו ולכן כאשר מגיע

הדבר האמיתי משליכים את החנטריש הצידה. מן הסתם גם רצו להקטין

את הליבה, להקטין פליטת חום וכאלה.

אני רק יודע שאני מעדיף מרובע ליבות על כפול ליבות, למה לא?

לגבי הזיאון כפול הליבות, לא ידוע לי מה קורה שם, מתי הוא בכלל אמור

לצאת לשוק?

"מצב המכירות הלא מזהיר של האת'לון 64." - ??? מכירות מעבדי ה AMD64

גודלים מרבעון לרבעון בעשרות אחוזים, ל איודע למה אתה מיתכוון, כל מעבד

AMD64 ש מצליחה לייצר נמכר, המנוולים אפילו מעלים טיפה את המחירים

באופן מעשי.

AMD סובלת כרגע מחוסר יכולת לענות על צרכי השוק.

מבחינת יישומי 64 ביט, אני מעריך שהזמינות תהיה מיידית לשיישומים מקצועיים

רבים ומשחקים, עקב הקלות היחסית בהמרת תוכנה מ 32 ביט ל 64 ביט וגם בגלל

הדחיות בהשקת מערכת ההפעלה.

בקשר ל "טעות נפוצה" - מיקרוסופט הידרה את מערכות ההפעלה שלה על סיבבית

AMD64, זמן ההידור היה שליש לעומת על סביבת עבודה של 32 ביט!

אם לא היה ל AMD64 יצרון טכנלוגי גדול מאוד הוא מזמן היה נופל ומת, הסיבה העיקרית

שהוא מצליח לשרוד ולהיתפתח מול אינטל (שנכנעה ותייצר תואמים) הירא שהוא פשוט

טוב מאוד.

בקשר לשישה מליון, זה נימוק שאין לי תשובה עליו, איננה חברה גרמנית בסופו של

דבר - ברגע שלאינטל יהיה שוב מוצר שכדאי לקנות אשמח לחזור לקנות מעבד ואם

הוה יהיה ישראלי או אולי אפילו גם מתוצרת הארץ זה בכלל יהיה נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקח זמן עד שתצאנה גרסאות חדשות של התוכנות ב64 ביט, חלונות 64, במיוחד עם מצב המכירות הלא מזהיר של האת'לון 64.

על סמך אתה אומר את זה בדיוק??- סדרת האתלון 64BIT היא בנתיים הכי מוצלחת של - זאת הפעם הראשונה שהם נתנו לאינטל מכה שלאינטל לא הייתה תגובה - ולקחו נתח שוק מכובד מאוד (ועדיין מעבדים של אינטל נמכרים יותר- אבל נכנסו לתודעת הציבור הכי חזק בכל ההיסטוריה שלה עם הסדרה של ה64BIT- אז להגיד שמצב המכירות שלהם לא מזהיר? לא הייתי אומר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו טובה תפסיקו כבר להתווכח. היו פה מיליוני ת'רדים למה עדיף על INTEL ולמה ההפך..

אני חושב ( מבלי להשתחצן ) שאנכי יכול להעיד טוב למה אחד המעבדים טוב ממשנהו כי יש לי כרגע 2 מערכות בבית

די דומות ברמתן ובמחירן. אחת של שאתם רואים בחתימה והשנייה של INTEL 3.2 775 עם 1 ג'יגה זיכרון גם כן.

תאמינו לי שעשיתי אלף בדיקות באמת מה עדיף מבין השניים ואני עדיין לא ממש החלטתי במאה אחוז מה באמת עדיף.

אני רק יכול להגיד שבעבודה שוטפת עם המחשב חוץ ממשחקים האינטל עושה את הדברים קצת יותר טוב.

כמו שהזכירו פה - עבודה עם כמה תוכנות במקביל ( סרט , אימיול , אקספלורר , עבודה עם מוזיקה ) כל זה ביחד האינטל פשוט אוכל את

זה יותר בקלות מ . במשחקים היתרון הוא של ואולי גם בתוכנות כגון OFFICE .

בגדול אני יכול להגיד שמי שמחפש מחשב למשחקים נטו שיקנה AMD כי זה היתרון העיקרי שלו ואולי גם היחיד עם פני אינטל.

למרות שאני באופן אישי לא ממש שם לב להבדלים גם במשחקים האמת. אם יש לך כרטיס מסך חזק שני המעבדים יעשו את העבודה מצויין.

הבאנצ'מארקים שמראים ש AMD מקבל עוד 10% ב HALF LIFE או נראים יפה בביקורות .אבל בזמן משחק חוששני שלא ממש שמים לב.

מי שעובד עם המחשב במגוון רחב של דברים כמו מוזיקה , סרטים וכו' וגם משחק אבל לא רודף אחרי ה FPS כמו שיכור עיוור

הקנייה שלו חייבת להיות כי הוא פשוט עושה את הדברים קצת יותר מהר. ואין מה להתווכח פה יותר מדי על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו טובה תפסיקו כבר להתווכח. היו פה מיליוני ת'רדים למה עדיף על INTEL ולמה ההפך..

אני חושב ( מבלי להשתחצן ) שאנכי יכול להעיד טוב למה אחד המעבדים טוב ממשנהו כי יש לי כרגע 2 מערכות בבית

די דומות ברמתן ובמחירן. אחת של שאתם רואים בחתימה והשנייה של INTEL 3.2 775 עם 1 ג'יגה זיכרון גם כן.

תאמינו לי שעשיתי אלף בדיקות באמת מה עדיף מבין השניים ואני עדיין לא ממש החלטתי במאה אחוז מה באמת עדיף.

אני רק יכול להגיד שבעבודה שוטפת עם המחשב חוץ ממשחקים האינטל עושה את הדברים קצת יותר טוב.

כמו שהזכירו פה - עבודה עם כמה תוכנות במקביל ( סרט , אימיול , אקספלורר , עבודה עם מוזיקה ) כל זה ביחד האינטל פשוט אוכל את

זה יותר בקלות מ . במשחקים היתרון הוא של ואולי גם בתוכנות כגון OFFICE .

בגדול אני יכול להגיד שמי שמחפש מחשב למשחקים נטו שיקנה AMD כי זה היתרון העיקרי שלו ואולי גם היחיד עם פני אינטל.

למרות שאני באופן אישי לא ממש שם להבדלים גם במשחקים האמת. אם יש לך כרטיס מסך חזק שני המעבדים יעשו את העבודה מצויין.

הבאנצ'מארקים שמראים ש AMD מקבל עוד 10% ב HALF LIFE או נראים יפה בביקורות .אבל בזמן משחק חוששני שלא ממש שמים לב.

מי שעובד עם המחשב במגוון רחב של דברים כמו מוזיקה , סרטים וכו' וגם משחק אבל לא רודף אחרי ה FPS כמו שיכור עיוור

הקנייה שלו חייבת להיות כי הוא פשוט עושה את הדברים קצת יותר מהר. ואין מה להתווכח פה יותר מדי על זה.

אבל,

האתלון 64 שלך חייב להיות שקט יותר, במיוחד אם התקנת והפעלת קריר ושקט.

רק האתלון 64 שומר לך את האפשרות לעבור לחלונות x64 ולהפעיל יישומי 64

ביט שהם הדבר הבא בעולם המחשבים (החל מעוד 3 חודשים).

רק שקע 939 יאפשר שדרוג למעבד כפול , שהוא הדבר האמיתי ביחס לריבוי משימות

(אם זה מה שחשוב לך) ללא שום שינוי אחר במחשב זולת עדכון ביוס.

כל מי שמבין מי נגד מי הקניה שלו חייבת להיות אתלון 64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בחלק מהדברים אבל חלקם לא רלוונטיים ואני אסביר ,

1. האטלון אינו שקט יותר , האמת אני עם איוורור מקורי של אינטל ( הגירסה האחרונה שלו טובה יותר ) והוא שקט בדיוק כמו AMD

2. הפעלת קירור שקט - האמת זה נחמד רק שזה עשה לי הרבה צרות לא מובנות ( מסכים כחולים פתאום וכו' ) היה ת'רד ענק על זה באחד

הפורומים של ANANDTECH וביטול האופצייה הזו בביוס רק מוסיפה יציבות למערכת ובריאות למשתמש.

3. מסכים על X64 - אבל לאינטל יש כבר תשובה לגבי זה בקרוב מאוד . אז לגבי זה גם תהיה תחרות חזקה.

4. מעבד כפול ליבה יהיה כל כך יקר לטעמי שיהיה יותר משתלם לקנות FX-55 לדוגמא שיהיה חזק יותר. מזכיר לי משהו עם לא ?! :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בחלק מהדברים אבל חלקם לא רלוונטיים ואני אסביר ,

1. האטלון אינו שקט יותר , האמת אני עם איוורור מקורי של אינטל ( הגירסה האחרונה שלו טובה יותר ) והוא שקט בדיוק כמו AMD

2. הפעלת קירור שקט - האמת זה נחמד רק שזה עשה לי הרבה צרות לא מובנות ( מסכים כחולים פתאום וכו' ) היה ת'רד ענק על זה באחד

הפורומים של ANANDTECH וביטול האופצייה הזו בביוס רק מוסיפה יציבות למערכת ובריאות למשתמש.

3. מסכים על X64 - אבל לאינטל יש כבר תשובה לגבי זה בקרוב מאוד . אז לגבי זה גם תהיה תחרות חזקה.

4. מעבד כפול ליבה יהיה כל כך יקר לטעמי שיהיה יותר משתלם לקנות FX-55 לדוגמא שיהיה חזק יותר. מזכיר לי משהו עם SLI לא ?! :s05:

האתלון 64 כן שקט יותר, זה ענין של צריכת חשמל/פחליטת חשמל, אין על זה בכלל וויכוח.

מחשב אתלון 64 3000+ ישן שהרכבתי לאחי עובד כבר שנה עם קריר שקט, לא היה מסך

מעולם.

"התשובה" של אינטל מביכה, תקרא את הסקירה הראשונה בענין:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=105686.0

אינני בטוח שכפול ליבה מסוג אתלון 64 יהיה יקר כפי שאתה מתאר (מחירי אינטל דלפו

והם זולים מאוד 240$ לכפול הליבה האיטי ביותר, כך של לא תהיה ברירה אלא

להציע מחירים דומים, למשל 340$ לכפול הליבה האיטי ביותר שלהם), בכל מקרה

אתה מקבל בפועל שני , אתה צריך להיסתכל על זה כמעבר ללוח כפול

שקעים - עכשיו זה נראה אפילו כמו חיסכון, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע.. יכול להיות שאתה צודק לגבי המחירים. לא יצא לי עדיין לשמוע / לקרוא על איזה מחירים מדובר בכפולי ליבה.

אם אכן אלה יהיו המחירים אז זה יהיה בהחלט כדאי.

אבל העניינים כל כך נזילים בכל הקשור למה יהיה כדאי יותר או שנצטרך לחכות.

יש לי הרגשה הפעם שאחרי מה שעבר על בשנה האחרונה הם לא יצאו הפעם פריאיירים.

בכל מקרה , לגבי הכדאיות בין המעבדים חלק יכולים לחשוב כך או אחרת. זה עדיין לא משנה את העובדה שהצרכן נהנה

מזה שיש תחרות חזקה בין שתי החברות והלוואי שימשיך כך.

ולגבי הת'רד עצמו - לדעתי שתי הבחירות מצויינות. השאלה המרכזית היא לאיזה מטרות המחשב מיועד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

תפוחים, שני דברים שמעניינים אותי:

1. איך אתה מודד את הרעש של המעבד? המעבד לא מרעיש, הקירור אוויר מרעיש.

2. מה המשכורת שלך בAMD? איך מתקבלים אל מחלקת היחצנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני בטוח שכפול ליבה מסוג אתלון 64 יהיה יקר כפי שאתה מתאר (מחירי אינטל דלפו

והם זולים מאוד 240$ לכפול הליבה האיטי ביותר, כך של לא תהיה ברירה אלא

להציע מחירים דומים, למשל 340$ לכפול הליבה האיטי ביותר שלהם), בכל מקרה

אתה מקבל בפועל שני , אתה צריך להיסתכל על זה כמעבר ללוח כפול

שקעים - עכשיו זה נראה אפילו כמו חיסכון, לא?

האת'לונים הראשונים עם שתי ליבות יהיו FXים = $800+. בינתיים זה לא שונה.

חוץ מזה, שתי ליבות יעזרו לך בדיוק באותם מקרים שHyperThreading היה עוזר לך, רק הן עוזרות יותר. למרות שנכון, התאמה לHT זה לא כמו התאמה לשתי ליבות.

אתה לא יכול לקטול את הHT ולהלל את הטכנולוגיה הזאת באותו זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי ספק, נכון. Socket A עדיין שולט. בקשר לבארטון, כדי לדחוף את האת'לון 64 העלתה את המחירים שלהם והורידה את אלה של הסמפרונים - הסמפרונים זולים לא רק לצרכן, אלא גם לAMD בגלל שיש להם פחות מטמון ושטח הליבה קטן יותר. בשביל מחשב עוד יותר זול עדיין אפשר לקחת דורון 1.6/1.8, אם מוצאים אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...