למי שקונה AMD - חשוב! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי שקונה AMD - חשוב!

integral

Recommended Posts

זה נלקח מפה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3039505,00.html

האם המעבד שלכם מזוייף?

כהרגלן, הצרות מגיעות בצרורות. לקראת סוף דצמבר תפסה משטרת טיוואן משלוח של 60 אלף מעבדי מזוייפים/פגומים, שנארזו מחדש במטרה להימכר בשווקי המזרח-הרחוק ואירופה. שמועות טוענות שזהו קצה הקרחון, ומאות אלפי נוספים כבר יצאו לדרכם.

כדי להגן על המשווקים והלקוחות, הכריזה על תוכנית חדשה לסימון מעבדיה במדבקות הולוגרמיות קשות לזיוף (דוגמאות תמצאו באתר ובאתר The Register ). אמצעי שמצטרף לשורת אמצעי הגנה קיימים .

בישראל, מספקת היבואנית הרשמית טק-דטה את מעבדי ומחשבים המבוססים עליהם, עם תעודות אחריות המבטיחות אותנטיות. הבעיה העיקרית היא לא עם לגיטימיים שמגיעים בערוצים המקובלים, אלא עם מייבוא אפור. אבל את רוב הצרכנים זה לא מעניין, ואת הנזק התדמיתי קשה לתקן.

אז תשימו לב :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנושא הזה ידוע כבר מלפני יותר מחודש (זה פורסם בכל האתרים המרכזיים), השאלה איך בדיוק יודעים מה זיוף ומה לא... וחבל שהיבואן לא מפרסם באתר שלו עם איזה גורמים / חנויות הוא עובד בארץ, כדי שנדע בדיוק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השבוע קניתי אחד מ ksp

יש מצב שהוא זיוף או יד שניה???

איך אני יכול לדעתת??

אני הייתי דורש לראות את הקופסא ותעודת האחריות כפי שכתוב במאמר, גם אם המחשב הורכב בחנות. כעיקרון תמיד כדאי לבקש את הקופסאות בלי שום קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי דורש לראות את הקופסא ותעודת האחריות כפי שכתוב במאמר, גם אם המחשב הורכב בחנות. כעיקרון תמיד כדאי לבקש את הקופסאות בלי שום קשר.

מכיוון שגם ככה הרבה חנויות עושות יבוא אפור ולא מהיבואן, הם אומרים שהאחריות היא אצלם במעבדה, וזה כתב האחריות היחידי שאתה מקבל מהם... לגבי הקופסא, לא בעיה להשיג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל קופסה עם תעודת אחריות רשמית לכל מעבד לא קל להשיג. חוצמזה המעבדים החדשים יותר מסומנים בבר קוד חדש ואו הולוגרמה והמאווררים בהולוגרמה. המאווררים הישנים בבר קוד. אני הייתי קונה רק מעבד מהיבואן הרשמי ב BOX. והייתי בודק את זה בחנות.

http://www.amd.com/us-en/Processors/SellAMDProducts/0,,30_177_6798_8907,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלי הגיע בקופסא, אבל ללא תעודה מטק-דטה. ההולוגרמה מופיעה ואותנטית, כנ"ל המדבקות בשני פתחי הקופסא והמספר הסידורי אשר מורכב מ-12 ספרות ואות אחת מופיע בצד הקופסא ובתוכה. מה שלא מופיע, זו המדבקה על גבי הקופסא המסבירה על הגנת משופרת בשילוב עם SP2; אני מקווה שהמעבד מקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלי הגיע בקופסא, אבל ללא תעודה מטק-דטה. ההולוגרמה מופיעה ואותנטית, כנ"ל המדבקות בשני פתחי הקופסא והמספר הסידורי אשר מורכב מ-12 ספרות ואות אחת מופיע בצד הקופסא ובתוכה. מה שלא מופיע, זו המדבקה על גבי הקופסא המסבירה על הגנת וירוסים משופרת בשילוב עם SP2; אני מקווה שהמעבד מקורי.

אני מאמין שזה יבוא אפור של מעבד מקורי. ברור שלא תופיע תעודה של טק-דאטא.

כשיהיו צרות לרובכם יש פה 3 שנים אחריות , ( חוץ מהגאונים שקנו ב KSP)

ב KSP יש 3 שנות אחריות על המעבדים של אם הורכבו בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שזה יבוא אפור של מעבד מקורי. ברור שלא תופיע מדבקה של טק-דאטא.

יש לכך חסרונות כלשהם?

כלומר, רכשתי את המעבד בתחילת ינואר, לפי מה שהבנתי זה בדיוק הזמן שבו טק-דטה הפכה ליבואן רישמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. למה? כל המעבדים שנמכרו בארץ לפני עידן טק - דאטא הגיעו ככה. מה זה משנה דרך איזו צנרת המעבד הגיע כל עוד החנות מכבדת את האחריות? אם יש קופסה ומדבקות והולוגרמה 99.9% שזה מקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק אומר מזוייף ?

אם אני מכניס את המעבד למחשב (ולא משנה בתור איזה מעבד הוא נמכר לי) , עם מהירות באס ומכפיל סטנדרטיים, בלי לגעת בכלום, והוא עובד לי במהירות המוצהרת אז כנראה שזה אכן המעבד שטענו שהוא, לא ?

איך אפשר בכלל לזייף את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. למה? כל המעבדים שנמכרו בארץ לפני עידן טק - דאטא הגיעו ככה. מה זה משנה דרך איזו צנרת המעבד הגיע כל עוד החנות מכבדת את האחריות? אם יש קופסה ומדבקות והולוגרמה 99.9% שזה מקורי.

הכנסתם אותי לפארנויה, אז שלחתי מייל ל- ליתר ביטחון עם כל הפרטים של המעבד שלי (מס' סריאלי וכו'). נראה מה הם יענו... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק אומר מזוייף ?

אם אני מכניס את המעבד למחשב (ולא משנה בתור איזה מעבד הוא נמכר לי) , עם מהירות באס ומכפיל סטנדרטיים, בלי לגעת בכלום, והוא עובד לי במהירות המוצהרת אז כנראה שזה אכן המעבד שטענו שהוא, לא ?

איך אפשר בכלל לזייף את זה ?

The move, announced yesterday, follows the seizure two weeks ago of 60,000 dud chips, originally due for destruction but rebadged without the company's permission in order that they might be sold as fully functioning product.

זה אומר מעבד למשל שנפסל בבקרת איכות של ויועד לפח האשפה שנארז מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...