מחאה יצירתית - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחאה יצירתית

Merrymoon

Recommended Posts

זה אומר שצריך להשמיד אותם? כל אחד ואחד מהם? אפילו את בעלי החיים שלהם?

ולא רק זה, הכנסו את זה לתוך רשימת החוקים הדתית שלנו, אחת המצוות האחרונות מתוך תרי"ג מצוות היא "למחות זרעו של עמלק מן העולם". מה כבר הם עשו לנו כלכך? היהודים הם עם כובש, בעבר ועכשיו, המדינה הזאת טכנית מעולם לא הייתה שלנו, לא בזמן אברהם, ולא לפני 60 שנה, בנו וכבשנו, בדרך השמדנו כמה עמים, אז למה אנחנו תמיד המסכנים? למה אף אחד לא קם ואומר, רגע אבל הידיים שלנו לא פחות מוגאלות בדם, כמו של אותם גרמנים כביכול שאתם קוראים להם נאצים, למרות שרוב הסיכויים שהקשר שלהם לנאציזם לא קיים, ואם קיים זה דרך סבא שהיה חייל בWW2, מי שהיה נאצי במלחמת העולם השניה, או שנתפס ונשפט או שכבר מת, האנשים שבאמת השפיעו על קבלת ההחלטות בכל הנוגעה לבעיה היהודית, היו מבוגרים בזמנם, ורובם נתפסו, אלא שלא כבר מתו, או ימותו עד סוף העשור, השאר הם חיילים שכל מה שעשו זה לציית לפקודות, אחרי שבמשך רוב חייהם הבוגרים שטפו להם תמוח בפרופוגנדה אנטישמית, מהצד הרגשי ברור שהם נבלות אשמים, והיו צריכים לקחת את חייהם לפני שהם היו את המטלות שלהם, אבל מצד המתבונן הנייטראלי, אני לא יכול לראות בהם אשמים, העונש הגדלות ביותר שאנו יכולים להעניש אותם, זה לתת להם לחיות את החיים שלהם בידיעה של המעשים שלהם, ושל המשטר שלהם, אחרי ששטיפת המוח מתפוגגת, ורואים את כל התמונה, אני לא יכול לדמיין את הסבל והבושה שרובם חוו, ומי שלא חווה היה צריך להתלות עם אייכמן, ואני לא חשוב שיש הרבה כאלה.

שמעתי, אבל סליחה גורמת לשכיחה.

נסה בעצמך...

גרמנים אומנם לא ישר נאצים, אבל הם היו...

ועצם זה גורם לי להיות קצת בו נגיד, "לא מצדד בגרמניה", "לא אוהב אותה, לא שונא אותה".

אולי היא תקרה שוב, אבל הפעם מישהו יעצור אותה בזמן בגלל האי שכיחה הזאת, ולא יפלו בין הכיסאות...

BS, כולם ידעו על מחנות ההשמדה, אולי לא החיילים בשטח, אבל המפקדים למעלה ידעו על זה יותר משנתיים לפני סוף המלחמה, ועל הגטאות ידעו עוד הרבה לפני זה.

אם השואה תקרא שוב, והיא תקרא, אולי בצורה שונה, אבל המין האנושי ימשיך לספק זוועות שכל זוועה חדשה עולה על קדמותה, ושיעור אחד מסכן בהיסטוריה לא ישנה את זה, אין לנו שום זכות לא לסלוח לגרמנים, לייתר דיוק אין לנו צורך בלסלוח להם, כיוון שאין לנו זכות לבוא כלפיהם בטענות כבר, זהו נגמר מאחורינו מה לעשות, עבורו שנים, עברו דורות, אין לנו שום זכות לבוא כיום בטענות לגרמנים בכלליות בשל השואה, אין להם חוב מוסרי כלפינו, ולא משנה כמה הם עדיין חשים זאת. אתה מוזמן לבוא בטענות ספציפית לאנשים, אבל לא לעם שלם, אחוז האנטישמיות בגרמניה נמוך בהרבה מבאירופה, או ארה"ב, אז למה עדיין אתם קוראים להם נאצים? בפולין אנשים הולכים עם צלבי קרס ברחוב, בגרמניה על זה ישלחו אותך לכלא. אבל ברגע שהם תוקעים דגל של ארה"ב בחרא, שזה בדיוק המקום שמגיע לו להיות במצב הנוכחי, אתם קוראים להם נאצים, מה בדיוק ההגיון בזה, מה בדיוק הסיבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

BS, כולם ידעו על מחנות ההשמדה, אולי לא החיילים בשטח, אבל המפקדים למעלה ידעו על זה יותר משנתיים לפני סוף המלחמה, ועל הגטאות ידעו עוד הרבה לפני זה.

אם השואה תקרא שוב, והיא תקרא, אולי בצורה שונה, אבל המין האנושי ימשיך לספק זוועות שכל זוועה חדשה עולה על קדמותה, ושיעור אחד מסכן בהיסטוריה לא ישנה את זה, אין לנו שום זכות לא לסלוח לגרמנים, לייתר דיוק אין לנו צורך בלסלוח להם, כיוון שאין לנו זכות לבוא כלפיהם בטענות כבר, זהו נגמר מאחורינו מה לעשות, עבורו שנים, עברו דורות, אין לנו שום זכות לבוא כיום בטענות לגרמנים בכלליות בשל השואה, אין להם חוב מוסרי כלפינו, ולא משנה כמה הם עדיין חשים זאת. אתה מוזמן לבוא בטענות ספציפית לאנשים, אבל לא לעם שלם, אחוז האנטישמיות בגרמניה נמוך בהרבה מבאירופה, או ארה"ב, אז למה עדיין אתם קוראים להם נאצים? בפולין אנשים הולכים עם צלבי קרס ברחוב, בגרמניה על זה ישלחו אותך לכלא. אבל ברגע שהם תוקעים דגל של ארה"ב בחרא, שזה בדיוק המקום שמגיע לו להיות במצב הנוכחי, אתם קוראים להם נאצים, מה בדיוק ההגיון בזה, מה בדיוק הסיבה?

במקום לכתוב פה הרבה שטויות, תראה איפה מישהו אמר שהגרמנים נאצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהם ... ::)

לגבי גרמניה ונאצים,

אמנם לא כולם, אמנם היא "משלמת" על זה,

אבל לא לשכוח, לא לסלוח, הם רצחו יותר מ6 מיליון יהודים!

על זה אני לא סולח, ואת זה אני לא שוכח,

אם כולם ישכחו ויסלחו השואה תקרה שנית.

אמנם לא אמר שהם נאצים, ונכון שהם עדיין משלמים על זה, ושכבר עברו כבר כמה דורות, ושהם בכלל לא קשורים לנאצים ה"מקוריים" יותר מאשר אנשים אנטישמיים במדינות אחרות, והדבר היחיד שהם אשמים בו זה שהם נולדו בגרמניה, אבל הם בכל זאת אשמים בזה שהם רצחו 6 מיליון יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח מסריח שם, ובגרמניה עדיין יש הרבה נאצים, שמתים להרוג אותנו ,ורוצים לעשות לנו שואה בחזרה, מה לעשות שעלה אנשים חולים בשכלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HOT DOG , סבתא וסבא שלי ניצולי שואה, כל משפחתם, שהם כמובן גם משפחתי, נספתה בשואה, ואני מדבר על עשרות אנשים...

DOGMA, לידיעתך, מפלס האנטישמיות בגרמניה טרום עליית הנאצים היה נמוך עשרות מונים מאשר בפולין, ממקור ראשון...

תשמע, אתה יכול להגיד ש"אין להם חוב מוסרי אלינו", אני לא מסכים,

יש להם, כמות כזאת של אנשים לא "הולכת ברגל", לא אחרי 60 שנה, לא אחרי 100 שנה לא אחרי מיליניום.

אני לא אומר להטיל עליהם סנקציות, זה לא הקטע בכלל,

אתה לא יכול לבוא ולומר שהגרמנים לא רצחו טבחו והשמידו יותר מ6 מיליון יהודים.

עם הוא גם ההיסטוריה שלו, כנל על היהודים כנל על הגרמנים כנל על כל עם.

אחד הדברים שאני יותר מרוגז עליהם זה שהם אחת מהמדינות הכי חזקות באירופה היום...

מצטער אם זה קצת מבולבל, אחרי יום שלם של טחינת חומר לימודי אני לא הכי מרוכז כרגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HOT DOG , סבתא וסבא שלי ניצולי שואה, כל משפחתם, שהם כמובן גם משפחתי, נספתה בשואה, ואני מדבר על עשרות אנשים...

DOGMA, לידיעתך, מפלס האנטישמיות בגרמניה טרום עליית הנאצים היה נמוך עשרות מונים מאשר בפולין, ממקור ראשון...

תשמע, אתה יכול להגיד ש"אין להם חוב מוסרי אלינו", אני לא מסכים,

יש להם, כמות כזאת של אנשים לא "הולכת ברגל", לא אחרי 60 שנה, לא אחרי 100 שנה לא אחרי מיליניום.

אני לא אומר להטיל עליהם סנקציות, זה לא הקטע בכלל,

אתה לא יכול לבוא ולומר שהגרמנים לא רצחו טבחו והשמידו יותר מ6 מיליון יהודים.

עם הוא גם ההיסטוריה שלו, כנל על היהודים כנל על הגרמנים כנל על כל עם.

אחד הדברים שאני יותר מרוגז עליהם זה שהם אחת מהמדינות הכי חזקות באירופה היום...

מצטער אם זה קצת מבולבל, אחרי יום שלם של טחינת חומר לימודי אני לא הכי מרוכז כרגע...

אחי, אתה צריך להרגע קצת

זה לא בסדר שאתה זורק האשמות כאלה

אני בטוח שיש הרבה מאוד גרמנים שבתקופה הנוכחית מסתכלים על העבר ואומרים איך גרמנים כמונו עשו דברים כאלה?

ואני בטוח שהרבה מאוד מתייסרים על זה קשה מאוד, ואני בטוח שיש אפילו רבים שהם צאצאים לנגיד חיילי SS והם פשוט מתביישים להיות בקשר דם לרוצחים האלה, וכנגד, אני בטוח שיש רבים שעד היום דוגלים ברעיונות האיומים האלה ומתגאים בסביהם שהיו חיילי SS.

אבל אין מה לעשות, אתה לא יכול להכליל בצורה כזו.

ולמה אתה חושב שגרמניה חזקה בימינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודעת עד כמה אתם מכירים גרמנים אישית, אבל אכן מתייסרים הם. מתייסרים עד כדי סרוס לאומי עצמי וזה פוגע בהם. הם נותנים לכל זר להכנס ולקבל אזרחות (עכשיו פחות) כדי שלא יגידו עליהם שהם גזענים, הם משלמים המון כסף לנפגעי המלחמה ואל תשכחו שאנחנו מקבלים מהם ציוד צבאי חינם (קיבלנו 3 צוללות מהמתקדמות בעולם כששילמנו רק על חצי ואת כל המכשור והחלפים אנחנו מקבלים חינם או בכספי סיוע). אתם לא תראו רמות של פטריאוטיזם שם. גם במשחק כדורל לא כל אחד יתלה את דגל הלאום. אחרי מלה"ע ה-2 הדור הצעיר "נטחן" מכל הכיוונים והואכל בכך ש"אתם עם של רוצחים" והבושה גאתה לה.

עם זאת, טעות לומר כי גרמניה היום היא "חזקה". בתור מעצמה כלכלית אכן המצב נראה טוב אצלם, אם כי עכשיו יש בעיית אבטלה חמורה למדי עקב ההגירה העצומה. חוצמזה, הם לא חזקים, הם יותר כמו מריונטה של ארה"ב בנוגע לצבא למשל, בפוליטיקה הם מנסים להתבטאות ולא יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אתה צריך להרגע קצת

זה לא בסדר שאתה זורק האשמות כאלה

אני בטוח שיש הרבה מאוד גרמנים שבתקופה הנוכחית מסתכלים על העבר ואומרים איך גרמנים כמונו עשו דברים כאלה?

ואני בטוח שהרבה מאוד מתייסרים על זה קשה מאוד, ואני בטוח שיש אפילו רבים שהם צאצאים לנגיד חיילי SS והם פשוט מתביישים להיות בקשר דם לרוצחים האלה, וכנגד, אני בטוח שיש רבים שעד היום דוגלים ברעיונות האיומים האלה ומתגאים בסביהם שהיו חיילי SS.

אבל אין מה לעשות, אתה לא יכול להכליל בצורה כזו.

ולמה אתה חושב שגרמניה חזקה בימינו?

להרגע?, אחי, אני רגוע...

איזה האשמות אני זורק?

ברור שיש אנשים שסולדים ממעשי סביהם, אבל ככה זה צריך להיות...

להכליל? אני לא אוהב את גרמניה כמדינה...

היא אולי ארץ מאוד יפה, אבל גרמנית השפה, מעוררת בי מין סוג של סלידה, ושלא תבין לא נכון, ניסיתי ללמוד אותה קצת, ואולי אני אמשיך, דווקא בגלל זה.

למה אני חושב שגרמניה חזקה?

היא הנהיגה ביחד עם צרפת את הגוש הכי חזק מוניטרית בעולם, .

חזקה זה לא רק צבאית, אלא בעיקר כלכלית.

עריכה:

-------

דריה,

למרות כל הסיוע, ולמרות כל מה שגרמניה עזרה לישראל לקום כמדינה,

היא הרי הייתה חייבת,

למרות הכל, דיי קשה לפצות בכסף על אובדן של חיים....

7000 יורו סה"כ פיצויים,

וחופשה שנתית שסבא שלי מקבל על 6 שנים של כפיה רדיפה והשפלה + רצח כל המשפחה

ממש ...

ולא, עוד פעם, אני לא חושב שאפשר לכפר על מעשים כאלה.

לא ע"י כסף, ולא ע"י שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה נמצאת בשאלתך. הסבים/אבי-סביהם עשו זאת, הם משלמים.

אתם ממשיכים לסטות מהנושא, חברה', בא לכם לפתוח דיון שקוראים לו "אני שונא את גרמניה" תעשו זאת, אבל

אל תגררו כל דיון לזה או שאיאלץ לנעול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת תודה רבה על 7000 יורו העלובים שלהם.שיעופו מהבתים של מליוני יהודים שהם שדדו, שיעיפו את הרגליים המסריחות שלהם מהספה שהייתה של היהודי,

שיחזירו את הרהיטים ,הביגוד הזהב והכסף והרכוש של היהודים שעמלו וגנבו להם ואני מוכן לזרוק להם את 7000 יורו העלובים.

וגם שישלמו למי "שעבד" אצלם.היהודים היו עבדים שלהם במלחמה, במחנות כפייה בעבודות פרך ובתעשייה הצבאית שלהם."והתמורה" הייתה דחיית הוצעתם להורג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...