בעיה בסאונד במחשב - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בסאונד במחשב

Fkl0ster

Recommended Posts

אז הנה הבעיה:

לפני יומיים התקנתי כרטיס מסך ישן ב PCI (אל תשאלו למה...); הוא דפק לי כמובן את כל מערכת ההפעלה שלי (Win Me) והכל השתגע!

ניסיתי לעשות הכל כדי להחזיר את המצב לקדמותו, אך ללא הועיל. אח"כ גיביתי מספר דברים אצל חבר, ופירמטתי את הדיסק הקשיח.

התקנתי Win 98 מהדורה ראשונה; הכל הלך בסדר, אבל כרטיס הקול, למרות שזוהה לא השמיע צליל! ניסיתי להתקין מחדש דריברים, הכל, ללא הועיל.

שמתי לב שאיבוד הצליל קרה לאחר שהתקנתי את הדריברים למודם, וגם שהמודם וכרטיס הקול חולקים אותו IRQ.

בכל מקרה, החלטתי להתקין Win XP!

הכל הלך מצויין, אך אבוי, שוב אותה בעיה של איבוד קול!!! המודם כבר זוהה אוטומטית וכך גם כרטיס הקול! אך אין צליל!

התקנתי את הדריברים שקיבלתי עם כרטיס הקול; הפעלתי מחדש, והנה הכל בסדר, יש קול! אבל אחרי איתחול נוסף שוב אבד הקול!

הזזתי את כרטיס הקול מסלוט 6 לסלוט 4, אך זה כלל לא עזר, הכל נשאר כמו שהוא!

עמדתי בפני התמוטטות עצבים כרונית, אך כבשתי את יצרי! פירמטתי שוב, והתקנתי Win Me. הכל היה טוב ויפה, כלומר היה קול, עד שהתקנתי את

הדריבר של המודם, ולמרות שהם חולקים IRQ שונה, עדיין אותה בעיה התרחשה : אין שום צליל!!!

באתי לכאן כדי לקבל פיתרון! אנא עיזרו לי! אני במצב נואש... :(((

הנה המחשב:

פנטיום 3 533 מגה-הרץ

לוח אם P3V4X

כ. מסך G450

כ.קול Vibra 128

מודם ESS 56K Software

נ.ב. האם יכול להיות שגרמתי נזק פיזי לכרטיס קול\לוח האם במהלך התקנת כרטיס המסך הישן? (סירוס לוג'יק 5446 1 מגה-בייט בתצורת PCI)

אגב, כבר התקנתי Via 4-in-1...

תודה רבה לכולכם!

תוספת להודעה: לבסוף הצלחתי לפתור את הבעיה, אך באופן חלקי! מידי כל איתחול, פה ושם, אין צליל.

אני מאתחל שנית, ואז יש. מה הבעיה?

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות בסבירות גבוהה

נתקלתי בבעיה עם של סיירוס ישנים בשני מחשבים (יש לציין ישנים 166MMX)

שניהם (כל אחד לחוד) הרסו/תקעו את המחשב לאחר שוך הסערה התברר שהסלוטים שבהם

ישבו הכרטיסים הושבתו לחלוטין !!

לא מבטיח שזאת הבעיה שלך כרגע אך קח זאת כאפשרות יתכן והסלוט שבו ישב הכרטיס לא ניזוק

אולי משהו אחר.. ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה ידועה תעדכן ביוס בטא 106.3 מהאתר של בגרמניה (הוא נימצא רק שם) - FTP

או שתחליף מודם שלא מעביר כל דרך באס ה PCI ומתנגש במודם שהוא עים ההתקן הורטואלי של WAVE המודם שכביכול מנסה ליבנות סימולציה לחומרה על ידי תוכנה ומעביר את ה WAVE ב PCI ולא על ידי חוט חיבור בן המודם לכרטיס הקול.

מודם תוכנה ממולץ שבו לא תתקל בבעיה: קריאטיב,3COM PCI

או כל מודם אחר שלא דורש מעבד בטכנולוגית MMX ודרישות  המינימום שלו הם 1 133 או פחות !

או שתיקנה מודם חומרה ISA יש לך סלוט 1 כזה בלוח.

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...