האם סרט צילום שמוקרן בקולנוע איכותי יותר מ DVD ? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם סרט צילום שמוקרן בקולנוע איכותי יותר מ DVD ?

.AloN

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור בן-אדם שעבד בבית קולנוע (SYS ADMIN בסינמטק) אני יכול לומר לך שראיתי בהדגמה של מקרן דיגיטלי מה האיכות שיוצאת מ על מסך קולנוע:

היא סבירה לחלוטין אבל עדיין עדיף אנאלוגי...

בכל מקרה כשבאמת מקרינים סרט בצורה דיגיטלית אז משתמשים במקור עם רזולוציה הרבה יותר גבוהה

נ.ב. לסרט אנלוגי אין רזולוציה מעצם הגדרתו כאנלוגי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע שכשמקרינים סרט או תמונה בגדלים גדולים מאוד תמיד עדיף אנאלוגי, גם בצילום, אם אתה רוצה להדפיס/לפתח תמונה בגדול מאוד, אז עדיף מצלמת פילם מאשר דיגיטלית אחרת תצטרך להשקיע אלפי שקלים ואף יותר בקנייה של דיגיטלית איכותית בעל מספר גדול של MPixels.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחב הפס של תמונה אנאלוגית עדיין טוב בסדרי גודל מתמונה דיגיטלית - ולכן איכותה גבוה יותר.

מעשית יותר נוח לעבוד בפורמט דיגיטלי כי הוא הרבה יותר קל לעריכה ושינויים. וזו הסיבנ שעוברים לדיגיטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הסרטים כמעט הם אנלוגיים, גם היום לא? (למרות שלא הייתי בקולנוע לא מעט זמן).

אחרת למה מדי פעם יש עיגול שחור בצד ימין למעלה, שמעיד על החלפת סרט? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקולנוע היום כל המקרנים הם אנלוגיים בארץ, לכן גם הסרטים כך.....

הסרטים של היום עדיין משתמשים במלצמות אנלוגיות, אך ישנם סרטים כמו 2/3 ואולי גם MATRIX שצולמו עם מצלמות דיגטליות, ואז המירו אותם לאנלוגי...

הבעיה עם היום היא שכל שיש לך אפקטים מיוחדים (והיום יש בכל סרטי האקשן), אז גם ככה אחרי שמצלמים באנלוגי, ממירים את זה לדיגיטלי, עושים את השינויים, ואז ממירים בחזרה לאנלוגי לשיווק...

מצלמות דיגטליות לסרטים זה ציוד יקר שעדיין לא בשימוש רציני, אולי בעתיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשב רזולוציה של צילום רגיל?

(אני חושב שזה תהליך כימי אז אי אפשר)

אם כן אז מה הרזולוציה של סרט בקולנוע?

והם היא גבוה יותר משל SHD?

ד"א האיכות בI MAX היא על הפנים מכל בחינה לדעתי ועדיף אם היו משתמשים באותו המקרן על מסך קטן בהרבה (אולי האיכות תעלה לרמה נורמאלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית סרט IMAX ואיזה (בארץ למיטב ידיעתי יש כיום רק באילת) ? אני ראיתי ולא היו בעיות (בארה"ב), סרטי IMAX מצולמים ע"י מצלמות גדולות ואיכותיות יותר שמותאמות לזה.... (ויש הבדל בין סרטי IMAX לסרטים שהומרו לזה, ובגלל זה אין רגילים ב IMAX רק כאלו שצולמו ע"י מצלמות IMAX או שבמצלמות דיגטליות).

אתה יכול להגיד את הרזולוציה של הטלוויזיה בסלון שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחח, זה לא IMAX בסינמה סיטי.. איזה ברור שתגיד את זה... זה סתם פרסומות מטעה שלהם בכוונה !!!!!

לוקחים שצולמו במצלמה רגילה ומותחים אותם, בגלל זה זה נראה גרועה... ב IMAX אמיתי (בארץ יש רק באילת), לא מקרינים בכלל שצולמו במצלמה רגילה... זה מיוחדים ובגלל זה האיכות שלהם הרבה יותר טובה.... (עוד לקוח תמים שנפל בפח של ה CINESHIT)...

שאלת אם אפשר לחשב רזולוציה של צילום רגיל או של סרט בקולנוע.. זה אותו דבר כמו לשאול מה הרזולוציה של הטלוויזיה שלך בסלון.....

מה שאפשר לדעת זה באיזה רזולוציה דיגיטלית ובאיזה איכות אפשר לבצע המרה אנלוגית לדיגיטלית, בלי פגיעה משמעותית שנראית לעין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוקחים סרטים שצולמו במצלמה רגילה ומותחים אותם, בגלל זה זה נראה גרועה... ב IMAX אמיתי (בארץ יש רק באילת), לא מקרינים בכלל סרטים שצולמו במצלמה רגילה... זה סרטים מיוחדים ובגלל זה האיכות שלהם הרבה יותר טובה....

צודק 100%

הנה דוגמא על איך העבירו את מלחמת הכוכבים 2 ל IMAX

http://www.starwars.com/episode-ii/release/theater/f20021011/index.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לפילם וגם לטלוויזיה יש רזולוציה שניתן לחשב:

בפילם זה מספר חלקיקי הכסף על הסרט עצמו שמגיבים לאור, בטלוויזיה זה פשוט מספר הפיקסלים שמהם מורכב המסך (למרות שלגבי הטלוויזיה אני לא בטוח שזו ההגדרה המדויקת).

נהוג להגיד שפילם רגיל (של מצלמת סטילס) הוא שווה ערך לכ-6MP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...