מישהו מכיר דרך או נוסחא לחישוב סל"ד? (RPM) - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מכיר דרך או נוסחא לחישוב סל"ד? (RPM)

amir0015

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אפשר לשים את המאוורר מול מסך עם קצב רענון ידוע וכשתתחיל את המאוורר אתה תראה שיש מצבים שהלהבים מסתנכרנים עם הרענון של המסך. תספור כמה פעמים זה קורה, תכפיל בקצב הרענון, תחלק במספר הלהבים של המאוורר ותכפיל ב60 (כי קצב הרענון הוא לשנייה, ולא לדקה, כמו מאווררים). ניסיתי את זה הרבה פעמים עם המאוורר הרצפתי שלי, עם מאוורר יותר קטן זה יהיה קצת יותר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטרובוסקופ הוא מכשיר המייצר אור בהבהובים מחזוריים בתדרים אשר אפשר לקבוע מראש. אם קצב ההבהובים (התדר) מתאים לתדר סיבוב המאוורר (מנסים תדרים שונים) , אז כל פעם שהסטרוב יתן פולס אור הוא בדיוק יאיר את אותו מקום על המאוורר, והדבר יראה כמו שהמאוורר לא מסתובב.

זה דומה לאפקט במסיבות ובמועדונים שיש אור לבן חזק מהבהב ואז כל הרוקדים נראים כאילו הם רוקדים יותר לאט או קופאים במקום.

אתה מבין ? אם לא, אני אסביר אחרת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת פנס פשוט ולהציב את הקרן בניצב למאוורר ( 90 מעלות ) כך שהקרן פעם עוברת ופעם לא.

בצד השני מכינים מעגל פשוט שסופר ניתוקים של אור.

אתה מתכוון לבנות משהו כמו מה שיש במעלית??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דומה לאפקט במסיבות ובמועדונים שיש אור לבן חזק מהבהב ואז כל הרוקדים נראים כאילו הם רוקדים יותר לאט או קופאים במקום.

קוראים למכשיר הזה "פליקר"(אין לי מושג איך כותבים את זה באנגלית, חשבתי FLICKER אבל חיפוש בגוגל לא העלה שום דבר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין יהיה ממש מהיר

לא נראה לי שהסנסור של עכבר מסוגל לקלוט כזו מהירות, אפילו אם תשאיר שן אחת רק

מעבד מסתובב במהירות של לא יותר מ- 5000 סל"ד שזה 83 סיבובים בשניה.

לעכבר יש הרבה חורים בגלגל כי הוא צריך להיות רגיש לכל תנועה קטנה (לפי מה שאני זוכר, יש שם עשרות חורים - קוטר הגלגל כ-1.5 ס"מ כלומר היקף של בערך 50 מ"מ והמרחק בין החורים כ- 1 עד 2 מ"מ - כלומר בין 25 ל- 50 חורים).

הודעה של עכבר זה 3 בתים בפרוטוקול הטורי. גם אם הוא עובר ב- 9600baud עדיין הוא מסוגל להעביר כ- 300 הודעות לשניה.

כלומר אם תשאיר חור אחד ותחבר למאוורר, תקבל 83 הודעות לשניה לכל היותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד מסתובב במהירות של לא יותר מ- 5000 סל"ד שזה 83 סיבובים בשניה.

לעכבר יש הרבה חורים בגלגל כי הוא צריך להיות רגיש לכל תנועה קטנה (לפי מה שאני זוכר, יש שם עשרות חורים - קוטר הגלגל כ-1.5 ס"מ כלומר היקף של בערך 50 מ"מ והמרחק בין החורים כ- 1 עד 2 מ"מ - כלומר בין 25 ל- 50 חורים).

הודעה של עכבר זה 3 בתים בפרוטוקול הטורי. גם אם הוא עובר ב- 9600baud עדיין הוא מסוגל להעביר כ- 300 הודעות לשניה.

כלומר אם תשאיר חור אחד ותחבר למאוורר, תקבל 83 הודעות לשניה לכל היותר.

החיבור מסוגל לזה, השאלה האם הסנסור מסוגל לזה, גם אם תניע את העכבר ממש מהר לא תגיע למספרים של מעל 100 סיבובים לשניה

בכל מקרה כדאי להשאיר רק שן אחת או שתיים כדי להיות בטוחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שמומלץ לסתום את רוב, אם לא את כל החורים (חוץ מאחד כמובן).

הכוונה היא לספור פה סיבובים ולא את זווית המאוורר בכל רגע נתון.

אם משאירים חור אחד, הקצב הוא סביר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסו לחבר לאחד הכנפיים של המאוורר מקל של ארטיק. תיקחו שעון עצר עם לחצנים גדולים. שימו את הסטופר כך שהמקל של ארטיק ילחץ על התחלת הספירה, ואז תפעילו מהר את המאוורר. הוא יפעל, ישלים סיבוב אחד ויתקל בחזרה בסטופר ויעצור אותו.

מקווה שהבנתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...