אני מצטערת שאני פותחת עוד נושא אבל אני דואגת עם העסקה של המחשב שחתמתי שווה...... - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מצטערת שאני פותחת עוד נושא אבל אני דואגת עם העסקה של המחשב שחתמתי שווה......

Recommended Posts

תשאלי פה ונענה לך כולנו.. לא כל אחד יגיד לך דברים נכונים. :P

את סתם מסתבכת בלהבין את החסרונות של המפרט שלך. אם את מחליטה להקשיב לנו אז פשוט תעשי את השינויים שאנחנו ממליצים לך לעשות. והם:

זיכרון ::> TwinMOS, GeIL, A-DATA - אחד מהם.. 512MB PC3200 400MHz. קחי את הזול ביותר מהם.

מארז וספק כח ::> קחי את ה6919 של Compucase (זהו המארז). מגיע איתו ספק כח לא ג'נרי של Heroichi, ספק כח מעולה. פשוט נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ועם אני אשאיר את המפרט הזה : ממש יעמיס עליו משחקים כגון VICE CITY או אפילו 3 ומשחקים כאלה כאילו לא הכי חדשים.. אפילו ישנים.. ושירים שנגיד שוקלים כולם אצלי 1 גגבייט

לא הרבה תוכנות..מסנגר' ווינאמפ , וכו' מה ממשחקים כאלה ומשימושים כאלה המחשב יכול להישרף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, מי אמר שהספק שלך הוא ג'נרי? מה כתוב על המדבקה שלו? -כלומר, על איזו חברה מוצהר עליו שהיא היוצרת שלו?

אני זוכר שזה היה שם של חברה שמתחילה באות E ולא ENERMAX!!! אם זה היה משהו ידוע הייתי זוכר כבר את השם שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- כשתדע את החברה אני אשמח אם תגיד לי אותה. (: אני עדיין מטיל ספק בכך שזהו ספק ג'נרי. למרות שהביצועים לא ממש מפתיעים אותי. זה לא אומר כלום.

"המחשב ישרף" זה ביטוי דפוק. הייתי אומר שאם כבר משהו יקרה אז זה ספק הכח שיקרוס/יפול/ישרף ויקח איתו עוד כמה רכיבים. בד"כ אלו יהיו הזיכרון והכונן הקשיח.

וחוץ מזה, אף אחד לא מבטיח שזה מה שיקרה. פשוט קיימת הסתברות מסוימת שזה יקרה וכדאי להמנע ממנה ולא ללכת עם ראש בקיר. יש לי מרים מספקי כח ג'נריים. ועוד דבר, אל תשכחי שיש לך אחריות וגם אם יקרה משהו אז מבחינתך אין סיבה לדאגה. אבל לא יהיה כיף אם במשך תקופה מסוימת תמלאי את הכונן הקשיח שלך בקבצים ושירים ומשחקים ומה שלא יהיה ובגלל תיקול קטן בPSU הכל ילך קפוט. אם את לא יכולה לשנות אז תפסיקי לשאול שוב ושוב את השאלה הזאת. בעצם, גם אם את יכולה, אז פשוט תשני את זה וזהו.. כן, זה יכול להשרף, בפעם העשירית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא הייתי סומך יותר מדי על האחריות. תלוי מאוד מי מוכר לה את המחשב. מחר ישרפו לה כמה רכיבים ויש לא מעט מוכרים וטכנאים שישלחו אותה לתבוע את חברת חשמל כי "הם לא אחראיים על המתח הלא יציב שחברת חשמל מספקת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכויים שמשהו יקרה לה עם הזיכרון בשנה הקרובה ובכלל הוא קלוש. הסיכוי שיקרה לה משהו עם ספק הכח הוא יותר שכיח, אבל הסיכויים שהוא יפגע ברכיבים אחרים הם קלושים אף הם. וגם בסבירות הנמוכה מאוד הזו של משהו שיקרה הייתי ממליץ לקחת רכיבים לא ג'נריים. ולמרות הכל, האחריות כן אחראית על זה. אם החנות עושה לא בעיות ועושה ממנה מטומטמת ואומרת שזה לא אשמתה אז יש כאן סיפור אחר לגמרי. אבל כל עוד היא קונה את המחשב מחנות שמכבדת את עצמה, לא יקרו לה שום דברים שכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם סתם מכניסים אותה לפאניקה, כל ספק ג'נרי (הכוונה למוצר ללא שם brand name, יענו לא "מותג") יחזיק את המחשב הזה. אני גם עבדתי הרבה שנים על ספקים ג'נריים ולא היו לי שום בעיות. רק עם פנטיום 4 דווקא יכולות להיות בעיות מכיוון שהוא דורש חיבור מיוחד ל12V נוסף, מה שאין לכל הספקים.

אגב, הדוגמאות למתחים שמישהו הביא פה לפני הם בכלל לא "יוצא מהכלל" - רוב הספקים חסרי השם נותנים מתחים סבירים+, דווקא המיעוט של הספקים הוא זה שיש לו בעיות תת-מתח. מה שבטוח, אם לא מבוצע OC, אין בכלל טעם לדבר על זה, כל עוד זה בתחום הסביר כמובן (המתחים).

בכל מקרה, אם זה אפשרי אז כן לקנות ספק יותר טוב, מה שהמליצו לך - רק בשביל להיות 100% בטוח (אני אישית הייתי יושן בשקט גם בלעדיו) ובקשר לזכרון - מיותר לחלוטין, לא עושה בעיות, כל (במהירות ובגודל המתאימים) יספיקו, פה בטוח לא צריך חברה יקרה, או בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים זהים כשזה נוגע לזכרונות והתזמונים טובים יותר.. רק משום כך עדיף שכזה. אני לא הזכרתי שום בעיה עם ג'נרי.

ספק כח ג'נרי דווקא כן עושה בעיות ורק נסיונם המר של אנשים מוכיח את זה. שום דבר שתגיד נגד זה לא יעזור לך, חביבי.

integral - אלו הן כמעט ו90% מהחנויות שאני מכיר. ובקשר לשקט.. לא אמרתי שאתה טועה, אני רק אומר שאתה מגזים בקיצוניות דעתך לגבי שני הרכיבים האלו במפרט שלך. אני שוב ושוב מנסה להסביר שזה לא כ"כ רציני ולא כ"כ משנה ולא כ"כ עקרוני. רק הוספתי ואמרתי שלמרות הסבירות שכמעט ולא קיימת שיהיו לה בעיות עם אחד הרכיבים במחשב (וגם אז, הסבירות שזה יהיה ספק הכח והזיכרון היא כמעט ולא קיימת), אם היא אכן תפגע בספק הכח, אז האחריות תסדר לה את כל בעיותיה. ושוב, אין כל סיבה שיהיו לה בעיות.

הספק כח לא יעשה לה בעיות לטווח הארוך אם בכלל. אם יהיו בעיות זה יהיה בימים הראשונים כשהמחשב יהיה אצלה. אם הוא יפעל, והוא יפעל.. אולי היא תפעיל משחקים כבדים ולאחר כמה זמן תהיינה הפעלות מחדש. זה אומר שמבחינת Watt הוא לא מספק אותה כי כרטיס המסך בזמן מאמץ צורך יותר חשמל שספק הכח אינו מספק. וחוץ מזה, החנות יודעת שהם מספקים לה ספק כח ג'נרי, אתה חושב שם לא יודעים שזה ג'נרי? ובידיוק כמונו הם נמנעים מבעיות. גם הם לא רוצים שהיא תחזור לחנות עם בעיות במחשב. ולכן הם מביאים לה אמנם ספק ג'נרי אבל ספק ג'נרי שמספק מספיק Watt בשביל לתחזק את המחשב בצורה בסיסית ++.

ובשורה התחתונה.. לא כ"כ קריטי לבצע את השינויים, אבל אם אכן אז כתבתי כבר את השינויים שאני ממליץ עליהם קודם לכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם קונה מערכת ב3500 ומשקיע על ספיק גינרי. זה אני לא מבין. אף אחד לא אומר ללכת על החברות הגדולות שעולות 300 שקל ומעלה. אלא על hec 300 שעולה בסך הכל 170 שקל.

הסיבה שלא שווה לקנות ספקים גינרים הם. ספק זה מה שנותן את המתחים. כל רכיב במחשב מקבל את המתח שהוא זקוק לו מהספק. במקרה והספק מספק מתח נמוך יותר ממה שהרכיב צריך אז הולכים להיגרם בעיות כמו מסכים כחולים. אבל במקרה שהספק נותן יותר מתח ממה שהוא צריך אז ניגרם בלאי מהיר יותר של הרכיבים. הסיבה הגדולה שקבלים מתפוצצים זה בגלל המתחים הלא יציבים שהם מקבלים.

שווה להשקיע את ה170 שקל האלו. ראיתי יותר מדיי מחשבים עם ספקים גינרם שהקבלים התפוצצו ומלא בעיות בגלל הספקים האלו. אנשים חושבים שבגלל שכתוב על גינרי 500W שבאמת הספק הזה מספק את זה. ויש עוד מלא זיופים בקטע הזה. יש ספקים 250 W עם מדבקות של ספק אחר.

יש הרבה מחשבים שעובדים טוב עם ספק גינרי. אבל יש גם המון שהספק גורם להם בעיות. איפה שחוסכים היום משקיעים בעתיד. נגיד והספק לא יעשה בעיות ויש סיכוי שהוא לא יעשה בעיות זה סיכוי ששווה לקחת?. ואם הספק עושה בעיות. אז היא תזמין טכנאי שיקח לה 150 שקל שזה מה שהיא יכלה להשקיע על ספק.

בקשר לזיכרון. המחירים של הזיכרון ממש בריצפה אז שווה להשקיע על מחברה מוכרה שיעלה מחיר זהה כמו הזיכרון הגינרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה WATT ? ועוד משהו הבנתי שזה לא ממש קריטי לבצע את השינויים האלה .. עם אני לא אכניס משחקים כבדים.. רוב הסיכויים ששום דבר לא יקרה נכון? כי אתם ממש הכנסתם אותי לפאניקה..!!

דרך אגב: 3 יעבוד אצלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור למשחקים, מה תפעילי משחקים ואז יהיה עומס על הספק? אמרו לך שלא מומלץ ספק ג'נרי כי ב 170 שקל אפשר לקנות אחד איכותי בהרבה ולמחשב חדש זה לא השקעה גדולה. מהפסקת חשמל קטנה למשל יש יותר סיכויים שספק ג'נרי ישרף כמו שקרה לי בעבר.

אני לא אומר שאיכותי יותר לא יכול להישרף אבל בסבירות נמוכה וגם הסבירות שהוא ישרוף עוד חלקים קטנה בניגוד לג'נרי

וג'נרי מספק הרבה פחות WATT ממה שרשום עליו

לי יש את המערכת שבמפרט ודום 3 עובד חלק על HIGH בלי פילטרים, המארז גם ג'נרי, הזכרון זה לא נורא אבל מחירי הזיכרון נמוכים ואפשר להשיג ממותג עם תזמונים נמוכים במחיר כמו של הג'נרי, ונשרף לי ג'נרי ככה סתם, וגם ספק ג'נרי ובגלל זה אני לא יקנה עוד ג'נרי

למה את קונה מחשב חדש מבוסס A64 עם 9600XT אם את רוצה להריץ VICE CITY ומשחקים כאלה!? אפילו G4MX יריץ VICE CITY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...