עצות בשביל המחשב החדש... - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצות בשביל המחשב החדש...

MDK

Recommended Posts

שלום לכולם!

בטח נמאס לכם לראות כל יום ת'רדים רבים על אותו נושא - מחשב חדש, אבל מה לעשות, אני צריך שתעזרו לי להחליט לגבי המפרט הסופי לפני שאני קונה, ושתביאו הצעות לשיפור...

הערה: שימו לב שאני לא חדש באתר למרות שאני מוגדר כמשתמש חדש כי החלפתי משתמש.

אני מאוד מעודכן לגבי המצב בשוק, אבל עדיין יש לי התלבטויות רבות. בנוסף, הסתכלתי במפרטים מומלצים (שלא מעודכנים), אז אל תגידו לי לבדוק אותם.

המחשב לא מיועד לאוברקלוקינג. הוא מיועד למשחקים, ואינטרנט וכו'.

ברצוני לקחת את הרכיבים הכי חדישים כדי שהמחשב יחזיק כמה שיותר זמן, כי אני לא הולך לשדרג\לקנות מחשב חדש ב-3 שנים הקרובות... :(

התקציב לא מוגדר אבל אני "אסתפק" במחשב שעולה 9000 ש"ח... ;D

המערכת הפעלה תהיה pro. אני מציין זאת כי חשוב לי שתהיה תאימות מלאה של החלקים עם מערכת ההפעלה וגם בגלל שה-512 ראם יהיו משמעותיים.

ובכן הנה המפרט הלא סופי וההתלבטויות השונות:

מעבד - 1800

לוח אם - 7VRXP - לאחר שקראתי בפורום שיש לו בעיות תאימות עם ובעיות רבות נוספות , הבנתי שכדאי לקחת אחר, אז אני שואל אתכם ל-מה להחליף???

האם A7V333 מתאים לגיפורס 4 טי-4200???

לאחר שקראתי את ההשוואה ב-Anandtech, ראיתי שאין אף לוח שאין לו בעיות. גם לאסוס יש בעיות - הוא לא מתאים ל-kingston 333!

קשה למצוא בחנויות MSI\EPOX ודומיהם וברובם יש רק וasus...

בעיה נוספת היא המעבד. בחודשים האחרונים 4 התחזק בשל השינויים שעבר טכנולוגית וגם במבחינת מחיר.

מכיוון שאני לא הולך לעשות , אני לא בטוח שכדאי לי להחליף לאינטל, מהסיבה הפשוטה שAMD עדיין מציעים פתרון חלופי טוב יותר מבחינת יחס עלות\ביצועים. האם אני צודק או שמע עדיף בכלל אינטל????

***אם כן עדיף , אז ציינו איזה לוח אם כדאי, וסוג . שימו לב שאני לא מתכוון לקנות rdram 1066! (מכיוון שאני לא הולך לקנות מעבד מהסדרה של FSB 533)

זיכרון - 256mb Samsung -2100 266 mhz X2

דיסק קשיח - 60GB 7200RPM IDE או

(Western Digital 80GB 7200RPM 8MB Cache (Special Edition

הסיגייט 60gb עולה בסביבות ה-625 ש"ח וW.D. 80gb עולה בחלק מהחנויות שבדקתי 780 ש"ח.

אם אני אקח 80GB אז עדיף כבר לקחת את הWD ולא את הסיגייט\המקסטור 80GB, לא ??? ???

השאלה היא אם W.D. מספיק אמינים, או שעדיף לוותר על ביצועים וללכת על אמינות...

כרטיס מסך - gainward 4 powerpack Ultra 650XP 4 ti-4200 128mb DDR

האם עדיף כרטיס אחר?! הכרטיס הזה עולה 1650 ש"ח!!!

האם Innovision חברה טובה?!

מודם - לא יהיה לי ADSL\כבלים בזמן הקרוב ולכן אני אצטרך להסתפק במודם רגיל.

האם dynamode smartlink v.92 מודם טוב?!

כוננים - floppy 1.44mb

DVD Pioneer x16 *TRAY Model* 116\2

(צורב מהמחשב הקודם)

האם ה- הזה טוב או לא?!

כרטיס קול - hercules fortissimo II

רמקולים - Altec Lansing ATP 3-E

מסך - iiyama "17 vision master pro 413\ SM757NF

עכבר - mouseman dual optical

מקלדת פשוטה

מארז - ATX TASK 3003 \ Aopen QF-48A\ ATX Virgo Blue PIV - Power 350W 24A

איזה מהם עדיף?!

תודה מראש על כל התגובות, MDK

נ.ב. - סליחה שהפצצתי אתכם בכל כך הרבה שאלות... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרטיס מסך - gainward 4 powerpack Ultra 650XP 4 ti-4200 128mb DDR

האם עדיף כרטיס אחר?! הכרטיס הזה עולה 1650 ש"ח!!!

האם Innovision חברה טובה?!

נתחיל בזה, ואני אגיד לך שיהיה לך מאד כדאי לעשות לכרטיס הזה אם אתה באמת מתכוון לקנות אותו, ולא אי אפשר להשוות בכלל ל-INNO...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש טונה עבודה לכתוב מפרטים.....

פעם אני זוכר עוד שעניתי לאנשים שהם אמרו "תבנו לי מפרט" היום כבר אי אפשר.

זה בלתי נסבל! לכן...... הת'רד הזה הוא הת'רד האחרון שאני עוזר בעניין מפרטים..... אתם חייבים למצוא פיתרון למטרד הזה. אולי להרחיב את המפרטים המומלצים או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט: (הפעם האחרונה שאני בונה מפרט למישהו)

רעיון המפרט: מתחמם, לכן בניתי לך מערכת אינטל כדי שהמעבד שלא לא יישרף ביום בהיר אחד ולא ייתקע באמצע משחקים בגלל שהטמפ' גבוה ותצטרך להפעיל את המחשב מחדש. לכן, מערכת אינטל תיהיה הרבה יותר טובה.

המפרט הטכני:

מסך SAMSUNG 757NF

מארז TK-3003

לוח אם P4S533/A

מעבד Intel Pentium 4 1.8A

זיכרון 2X MUSHKIN 256MB PC2700

דיסק קשיח WD 80GB 8MB BUFFER SPECIAL EDITION

FLOPPY DRIVER 1.44

Gainward GeForce 4 PowerPack Ultra/650 X מבוסס על TI4200 כמובן.

כרטיס קול Hercules fortissimo II DIGITAL EDITION

DVD X16 PIONEER TRAY

מודם DYNAMODE 56K V.92 CONEXANT

מקלדת BTC MULTIMEDIA

עכבר דיואל אופטיקל לוג'יטק, הדגם שרצית..... פשוט אין לי כח לרשום.

רמקולים ALTEC ATP-3.

סכה"כ: כמעט 9300 ש"ח. וזה לא כולל התקנה של רכיבים (על ידי החנות) שזה עוד 100 ומשהו ש"ח..... וזה לא כולל מערכת הפעלה כמובן.

הערות: מסך IIYAMA קצת (ממש טיפה) יותר טוב אבל גם ככה חרגתי מהתקציב. בכל מקרה אתה תהנה ממנו.

את המארז בחרתי, כי הוא מארז נחמד.

לוח אם מבוסס צ'יפסט SIS והוא היחיד שתומך לפנטיום 4 בזכרונות PC2700.

כרטיס מסך מעולה.... כמו שרצית.

זהו......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DJO אתה טועה. אתה ממש אבל ממש אבל ממש טועה. אל תגיד שטויות.

תסתכל על המפרט שנתתי לו. רק שתדע שפנטיום 4 2.53GHz יחד עם RDRAM PC1066 (אחרת זה לא שווה) וTI4600, מערכת כזאת תעלה לך לפחות 14,000 ש"ח...... היום זה לא כמו פעם שב7000-8000 קונים מחשב ממש פצצתי. היום פשוט אי אפשר, יותר מידי שיכלולים והמחירים עלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט:

מעבד- כמו שאמרת, האט'לון 1800.

לוח אם- KX-333 של אביט.

זיכרון- DDR333 PC2700 X2

כרטיס מסך- GF4 TI4400

דיסק קשיח- 80GB 7200RPM 8MB Cache

DVD- AOPEN X16

מארז- המארז של אנרמקס, שכולל גם ספק 350W.

מסך- אני אישית מעדיף את הייאמה..אבל לך לחנות, תסתכל על שניהם..לא קונים בלי לבחון בהתחלה (מסך) ;)

השאר- כמו שבחרת יהיה בסדר גמור... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אני פשוט רגיל שב 4000 שקל אתה יכול להרכיב מחשב מעולה מבוסס כמו שהרכבתי לאח שלי, אז הייתי בטוח שב 9000 ש"ח אתה מסוגל להרכיב מחשב שהוא הטופ של אינטל, מסתבר שאפילו זה לא מספיק. אבל ברור שעדיף אינטל כי כל הזמן נשרף ונתקע (?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ברור שעדיף אינטל כי כל הזמן נשרף ונתקע (?).

אני חושב שאתם ממש מגזימים עם הנושא הזה. >:( המעבדים של עובדים במאות אלפי מערכות בכל העולם. אם באמת כולם היו נתקעים ונשרפים וכל שאר הדברים שאתם כותבים כאן אז היו סוגרים את העסק והולכים הביתה כי אף אחד לא היה קונה מהם.

עוד הוכחה לכך שמה שאתם אומרים זה שטויות זה שיש מערכות OEM מבוססות . אתם באמת חושבים שחברות ענק כמו , Compaq, Gateway וכו' היו מוכרים מערכות AMD אם הן היו כל הזמן נתקעות ונשרפות?

אני עובד כבר שנתיים עם מעבד AMD 1.1G בחדר חם ללא מזגן, בקיץ המעבד לא יורד מ 55 מעלות אפילו בלילה ושום דבר לא קורה. המחשב דולק 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי צריך להתחיל לעבוד פה בנוהל שמקובל בכל הפורומים בחו"ל. כאשר משתמש מביע דעה הוא כותב IMHO - In My Honest Opinion וכך לא גורמים למשתמשים אחרים לחשוב שמדובר בעובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש טונה עבודה לכתוב מפרטים.....

פעם אני זוכר עוד שעניתי לאנשים שהם אמרו "תבנו לי מפרט" היום כבר אי אפשר.

זה בלתי נסבל! לכן...... הת'רד הזה הוא הת'רד האחרון שאני עוזר בעניין מפרטים..... אתם חייבים למצוא פיתרון למטרד הזה. אולי להרחיב את המפרטים המומלצים או משהו.

תירגע! אף אחד לא הכריח אותך להכין מפרט לגמרי מחדש! רק ביקשתי שתגיבו לדילמות שלי...

בכל מקרה תודה שעזרת והרכבת לי מפרט מחדש... ;)

אם אני אקח אז אני אהיה חייב לקחת את המארז enermax 350W ??

המארז הזה עולה 750 ש"ח !!! לא מספיק מארז ATX TK 3003 ??

שווה לי להוסיף מאוורר איכותי למעבד , בנוסף למאוורר שמגיע עם המעבד עצמו, כדי להבטיח שלא יהיו בעיות התחממות?

ANTI VIRUS: הDVD של pioneer פחות טוב משל Aopen?

הDVD של Toshiba טוב ???

בקשר ללוח אם - יהיה לי קשה למצוא , וכמו שציינתי קודם בד"כ יש רק ג'יגהבייט ואסוס, ומן הסתם עדיף את האסוס כי לא מצאו אצלו בעיות תאימות עם ג'יפורס 4 TI...

האם יש תאימות מלאה בין כל החלקים - לוח אם וג'יפורס 4 ti 4400, ותאימות עם pro???

ושוב, סליחה על כל כך הרבה שאלות... פשוט אני צריך לדעת מהר... אני רוצה לקנות בשבוע הבא את המחשב... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי צריך להתחיל לעבוד פה בנוהל שמקובל בכל הפורומים בחו"ל. כאשר משתמש מביע דעה הוא כותב IMHO - In My Honest Opinion וכך לא גורמים למשתמשים אחרים לחשוב שמדובר בעובדה.

הבעיה היא שהוא חושב שזו עובדה. ו IMHO זה in my humble opinion ..

אם אני אקח AMD אז אני אהיה חייב לקחת את המארז enermax 350W ??

המארז הזה עולה 750 ש"ח !!! לא מספיק מארז ATX TK 3003 ??

מספיק בהחלט, למה לא? מארז מעולה דרך אגב.

שווה לי להוסיף מאוורר איכותי למעבד AMD, בנוסף למאוורר שמגיע עם המעבד עצמו, כדי להבטיח שלא יהיו בעיות התחממות?

אם אתה לא מתכנן אוברקלוקינג אז אין צורך.

בקשר ללוח אם - יהיה לי קשה למצוא , וכמו שציינתי קודם בד"כ יש רק ג'יגהבייט ואסוס, ומן הסתם עדיף את האסוס כי לא מצאו אצלו בעיות תאימות עם ג'יפורס 4 TI...

האם יש תאימות מלאה בין כל החלקים - לוח אם וג'יפורס 4 ti 4400, ותאימות עם pro???

נתחיל מהסוף, אין שום בעיה עם שום דבר חדש (וכמעט בכלל) עם WIN .

עכשיו בקשר ללוח, הלוח של גיגהבייט הוא לוח מעולה ויש אותו לאח שלי, הוא הגיע לטום בכל ההשוואות של הלוחות של ה KT333 ואני מאוד ממליץ עליו. מה שטוב באביט זה יכולת האוברקלוקינג שלו ובגלל שאתה לא מתכנן בכלל אז לא שווה לך. זה גם לוח טוב אבל הגיגהבייט פשוט יותר טוב. היו לכמה אנשים בעיות תאימות עם כמה לוחות KT333 (בעיקר גיגהבייט) עם כמה GF4 TI (בעיקר MSI). רוב האנשים התחילו לפתור את הבעיות ומי שלא אין בעיה להחליף כרטיס/לוח. בארץ עוד לא שמעתי כמעט על בעיה כזאת ואני מכיר דווקא אנשים שהשילוב הזה עובד מעולה. לא הייתי ממליץ לך לוותר על הלוח המעולה הזה בגלל ספק בעיית תאימות.

שוב, סליחה על כל כך הרבה שאלות... פשוט אני צריך לדעת מהר... אני רוצה לקנות בשבוע הבא את המחשב...

חופשי, תתחדש =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות...

בקשר ללוח אם: אני ממש לא רוצה להסתכן ולקנות לוח אם שעלול לעשות לי בעיות, במיוחד כאשר אני הולך לקנות כמעט בטוח 4 ti-4400 של לידטק\MSI ודווקא לכרטיסים האלה יש בעיות תאימות עם גיגהבייט...

אני מעדיף לקחת בראש שקט... ;)

ראיתי יותר מדי ת'רדים של תלונות על הלוח של גיגהבייט ברחבי הרשת וזה מדאיג אותי...

לעומת זאת, על אסוס לא שמעתי וראיתי כלום (חוץ מהסיפור של חוסר תאימות עם kingston 333)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה עם כרטיס של לידטק בחיים לא שמעתי, וד"א אני ממליץ לך לקחת לידטק על .

אבל אם בכל זאת אתה בוחר עדיין הייתי ממליץ לך על הלוח של גיגהבייט כי פשוט בכל ביקורת הוא יוצא בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...