סלרון - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סלרון

com

Recommended Posts

אני רוצה לשדרג את המחשב שלי קצת וראיתי שיש באתר יבוא של מוצרים מיפן.

כרגע יש לי

פ 3 -600 (4.5* 133) קופרמין

לוח (pcpartner) מבוסס via apolo 133

הסלרון 1.2 של יצא (יש סקירה עליו בעמוד הראשי של האתר)

א הבנתי שהוא יצא רק בגרסת טואטלין. (אני צודק??)

ב האם הוא יתאים לי ללוח ואם כן אז האם הוא יתן לי שיפור משמעותי (נראה לי שכן)..

;D תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלרון יכול להיות בסדר גמור, אבל אני הייתי מציע לבדוק שהביוס אכן תומך במעבד הזה, ורק אחר כך לקנות את המעבד. תבדוק עדכון ביוס ותראה אם יש תמיכה למעבד...

נ.ב.

לא כדאי לך להחליף... אין שום הבדל משמעותי. כדאי לך לחכות לעוד איזה שנה+ כדי להשקיע במעבד ולוח אם טוב שבאמת ייתנו לך ביצועים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א - אני שואל אם זה יכנס לסוקט ואם הלוח יתמוך במעבד שהוא מבוסס על ליבת הטואטלין! (המהוללת שלא יצאה לשוק פנטיום 3) יש לי לוח דרעק מכוהה שיהיה עדכון ביוס.

ב- אני לא חסיד של מהירויות אוברקולקינג ומודינג, ובדיוק בגלל זה אני רוצה לקנות עכשיו,לא בא לי להתחיל להתעסק עם מחשב כי גם מתחיל הלימודים שלי ואין לי ממש זמן

ועוד משהו יהיה שיפור ממש מורגש!

כנראה שלא קראתה את הסיקור של xlbits על המעבד, שוב ליבת טואטלין תראה שהמעבד יכול להתמודד אפילו עם מעבדי במהירויות גבוהות (יחסית)

אני לא עשיר ואין לי כסף ללוח חדש, מעבד יקר וזכרון ...

יש לי הזדמנות חד פעמית לקנות את המעבד הנ"ל בפחות מ500 שקל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסלרון החדש הוא מבוסס על הCORE החדש של הפנטיום 3 טואלאטין.

ויצאו לטואלאטין שתי גרסאות:

אחת עם 256CACHE(בדיוק אותה כמות כמו של הפנטיום 3 קופרמיין הלא סלרון) - שנקרא גם סלרון.

ואחת עם 512CACHE(פי שתיים מהפנטיום 3 שיש כיום)

בשני המקרים הCACHE עובד במהירות המעבד, דבר שנותן לו יתרון גדול. ולכן הסלרון פה, הוא לא בדיוק סלרון אלא נקרא גם Tualatin 256.

וסביר מאוד להניח שהלוח שלך לא ימתוך במעבד הזה, היות ורק דגם ספציפי של הI815 של הB-STEPPING(יש לי משהו כמו כתבה על הדבר הזה מוכנה, וגם לוח מהסוג הזה של אסוס)

וVIA הוציאה דגם מיוחד לכך גם כן.....

הבעיה היא בכך שהמעבדים החדשים הם בטכנלוגיית 0.13 מיקרון, דבר שמוריד את צריכת החשמל שלהם, ולוחות ישנים פשוט לא יכולים לספק צריכת חשמל נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

b-winstone.gif

ut-2.gif

sysmark.gif

"אבל בכל מקרה אני לא חושב שזה יהיה שווה את זה.. "

לא לפי xlbits!

קארתה את המאמר?!?

אתה רואה את הגרפים למעלה, זה מעבד שקורע כל 3 רגיל ב600 מגהרץ..

קורע  = מזין את האמאימה שלו..

הוא עובר תמיד את הפנטיום גיגה בהרבה ואפילו את הפנטויום 4 1500

(שהוא לא משהו)

- דרך אגב הPentium III-S

(Tualatin)

הוא 3 טוטלין שקורע לכל מעבד את האימה!!

(אני לא יגזים ויגיד שהמעבד הזה 1.13  משתווה לציפור רעם טיפוסית שעובדת ב1.4)

רק חבל שבשבילו צריך למשכן את הבית...

בכל מקרה... cwm30.gifcwm29.gif

אני צריך לדעת אם זה יתאים ללוח, פשוט תגידו לי איך לבדוק!!!  (לא בא לי לקנות לנסות ואם לא אז... cwm23.gif)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסלרון 1.2. מעבד מעולה גם אחיו התאום הטואלטין מעולה !!! בקרוב יצא מתאם S370 לS370B כמו שיצא מתאם FCPGA - SLOT1.

חלקי שניות רבים מצטרפים ביחד לזמן מוצק כמו שקל ועוד שקל שהופך להון גדול (תישאלו את מקבצי הנדבות העשירים מהכבישים).

זה מה שהופך סתם מחשב למחשב שכיף להשתמש בו !

נכון האטלון קצת יותר טוב אז מה:

אז ליקנות מעבד מחברה שסוגרת מיפעלים, מדווחת על הפסדים, בעלת רק 20 אחוז משוק המעבדים ואים לא יקרה נס סופם יהיה כמו VORTEX שניקנה על ידי ו 3DFX וניקנו על ידי !!!

מזל שמיקרוסופט פיתחה דריברים למוצרי חברות אלה ל אחרת פשוט החומרה היקרה היתה נותרת ללא שימוש !!!

האים כדי לקחת סיכון ולהיות תלוי באפשרות של הזדקקות לחסדי צד ג לתמיכה בחומרה ?

כמובן שהחברות המתחרות הקונות את החברות המפסידות בעלות אינטרס לא לספק כל תמיכה למוצרים אלה, פשוט להשתמש בטכנולוגיה שלהם ולקחת את פלח השוק שלהם על ידי גרימה לבעלי החומרה של החברות שהיגיעו לקריסה, להיות בעלי חומרה בלתי שימושית ללא תימיכה וDריוורים !! וכך ליגרום להם לקנות מוצר מתוצרתם !!!

cwm33.gifcwm33.gif

ממש עשיקת קבר ושוד שיני זהב !!!

מי יודע אולי יום יבו cwm33.gifcwm33.gifcwm33.gifא ואינטל תקנה את AMD

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסלרון 1.2. מעבד מעולה גם אחיו התאום הטואלטין מעולה !!! בקרוב יצא מתאם S370 לS370B כמו שיצא מתאם FCPGA - SLOT1.

חלקי שניות רבים מצטרפים ביחד לזמן מוצק כמו שקל ועוד שקל שהופך להון גדול (תישאלו את מקבצי הנדבות העשירים מהכבישים).

זה מה שהופך סתם מחשב למחשב שכיף להשתמש בו !

נכון האטלון קצת יותר טוב אז מה:

אז ליקנות מעבד מחברה שסוגרת מיפעלים, מדווחת על הפסדים, בעלת רק 20 אחוז משוק המעבדים ואים לא יקרה נס סופם יהיה כמו VORTEX שניקנה על ידי ו 3DFX וניקנו על ידי !!!

מזל שמיקרוסופט פיתחה דריברים למוצרי חברות אלה ל אחרת פשוט החומרה היקרה היתה נותרת ללא שימוש !!!

האים כדי לקחת סיכון ולהיות תלוי באפשרות של הזדקקות לחסדי צד ג לתמיכה בחומרה ?

כמובן שהחברות המתחרות הקונות את החברות המפסידות בעלות אינטרס לא לספק כל תמיכה למוצרים אלה, פשוט להשתמש בטכנולוגיה שלהם ולקחת את פלח השוק שלהם על ידי גרימה לבעלי החומרה של החברות שהיגיעו לקריסה, להיות בעלי חומרה בלתי שימושית ללא תימיכה וDריוורים !! וכך ליגרום להם לקנות מוצר מתוצרתם !!!

cwm33.gifcwm33.gif

ממש עשיקת קבר ושוד שיני זהב !!!

מי יודע אולי יום יבו cwm33.gifcwm33.gifcwm33.gifא ואינטל תקנה את AMD

ועד אז ירוחיו מהתחרות רק המשווקים שישווקו וימליצו על המוצר המשאיר אצלהם את הרווח הגדול יותר !

ולא בהכרח המוצר המתאים לצרכי הלקוח !

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You're missing the point!

זה לא שווה את הכסף.

פנטיום 3 600MHz הוא מעבד טוב מאוד, שיכול להחזיק עוד הרבה מאוד זמן (Heck, אני מכיר המון אנשים עם באיזור ה-500Mhz וכרטיסי מסך TNT 2 שעדיין מרוצים מהמחשב שלהם) !

המירוץ הזה אחרי השדרוגים הוא פשוט מגוחך!

עדיף לחכות ולהוציא את הכסף על מחשב שבאמת יראה הבדל משמעותי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בעצם מי שרוצה הבדל ביצועים מדהים שיחכה לדור הבא של המעבדים והלוחות !!!

בכל אופן יש לי פנטיום 3 1000 ואני די מרוצה ממנו מכוון שהחומרה הכוללת מסביבו היא ברמה הגבוה ביותר ולא נוצר עליו עומס מיותר מרכיבי תוכנה (כמו מודם כרטיסי מסך ללא GPU אמיתי) והחומרה המקשרת בינו לביני מהירה (לוח CUSL2-C זיכרונות CAS2 512 דיסקים ATA100 7200 ועוד)

לפני שרצים להחליף את המעבד צריך לבדוק למה הוא מחובר ואים החלפתו תביא את השינוי המצופה ?

מחשב זה מכלול שלם ולא רק מעבד !!!

משל:אדם חסר גפיים עיוור חרש אילם ונכה בעל אינטליגנציה גבוה.

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...