ה-Playstation 3 תכיל מעבד גראפי מתוצרת nVidia ! - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-Playstation 3 תכיל מעבד גראפי מתוצרת nVidia !

Silver Dragon

Recommended Posts

ה-Playstation 3 תכיל מעבד גראפי מתוצרת

image1165ps3041207.jpg

קונסולת ה-Playstation 3 של Sony רחוקה מאיתנו לפחות שנה וחצי, אך כבר עכשיו אנחנו מתחילים ללמוד על הטכנולוגיה המתקדמת שהקונסולה הזאת תכיל. אחרי שביום שישי האחרון ארגנו אנשי סוני, וטושיבה מסיבת עיתונאים סביב שבב ה- Cell החדשני שיניע את הקונסולה, הפעם אנחנו מקבלים מידע על המעבד הגראפי שתכיל הקונסולה. הפתעה: במקום שבב גרפי ייחודי שמקשה על תכנות כמו בעבר, הפעם החליטו בסוני ללכת על מעבד סטנדרטי שיפותח על ידי לא אחרת מאשר חברת , המוכרת לנו משוק ה- .

בהודעה חגיגית לעיתונות ששחררה היום nVidia, הכריזה החברה על כך שהיא זו שתפתח את המעבד הגראפי בו תשתמש ה-PS3. לדברי החברה, מזה שנתיים שהיא עובדת במשותף עם Sony על פיתוח חומרת ההאצה הגראפית של ה-PS3. המעבד הגראפי, כך נאמר, יתבסס על טכנולוגיית הדור הבא של מעבדי ה- המוכרים של .

למרות שמדובר בהכרזה מפתיעה למדי, למעשה מדובר בצעד הגיוני של שתי החברות. כידוע, היא זו שעמדה מאחורי פיתוח המעבד הגראפי של קונסולת ה-Xbox הראשונה. אך במקרה של ה-Xbox 2, תהיה זאת ATi, המתחרה הגדולה של nVidia, אשר תפתח את המעבד הגראפי של הקונסולה. לכן, זה נראה רק הגיוני ש-nVidia תפתח את המעבד הגראפי של ה-PS3, המתחרה הגדולה של ה-Xbox 2. בנוסף, המעבר למעבד בסגנון- רק יקל על משחקים שיצאו במקביל לקונסולות ולמחשב גם יחד.

מצד שני, עד עתה היינו סבורים שה-PS3 תסתפק רק במעבד ה-Cell על מנת להציג גרפיקה מרשימה. כידוע, מעבד ה-Cell שמפתחת Sony בשיתוף עם Toshiba ו-, מבטיח להיות אחד המעבדים החזקים ביותר שנראה בשנים הקרובות. אבל כעת, אנחנו יודעים כי שילוב של מעבד ה-Cell, עם מעבד גראפי רב עוצמה מתוצרת nVidia, מבטיח ל-PS3 קידמה טכנולוגית מרשימה במיוחד.

*לקוח מויגיימס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הגרסה השלישית של הקונסולה תצליח כמו השנייה זה יכניס המו המון מזומנים לnVIDIA.

לא בדיוק, sony בשונה מMicrosoft משלמת לה רק על הפיתוח, MS שילמה על פיתוח השבב, על עיצוב ערכת השבבים והלוח, ועל היצור הפיסי של הלוחות על כל רכיביהם. וIBM יפתחו מעבד גראפי שיגזר ממעבד הCell הסטאנדרטי. והדבר הזה לא הולך להיות דומה לשום מעבד גראפי סטאנרטי, אני אפילו לא מבין מאיפה Vgames הגיעו לזה, שומעים חושבים ישר GF :) להפיך לפי קווי המנחה של Sony לPS3, אפשר לראות שהיא רוצה להבדיל את המערכת שלה כמה שיותר ממערכות או משאר הקונסולות.

אישית אני מעדיף את הגישה של MS, בונים משהו על דבר מבוסס, שני הקונסולות מבוססות על הAPI הגראפי שלה, ומאפשרות מעבר מהיר בין לבוקס, אני לא מבין למה רוצה לסבך את העניינים, לא רוצה DX שתתבסס על OpenGL עם הפיתוחים האחרונים, והסטאנדרטיזציה של הAPI הוא מהווה פתרון פי כמה וכמה טוב יותר מאשר DX, או כל סביבת API אחרת שסוני תצתרך לפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להבדיל את הקונסולה?

במקור אתה גם ככה לא אמור להתעסק עם 'הבפנוכו' של הקונסולה אז מבחינת ובמחינת המשמשים הבינוניים זה בכלל לא משנה,

ולמרות זאת בטוח ירוץ על זה איזה גרסת לינוקס ששוכתבה למעבד.

ואם תחשוב על זה,זה מצוין שSony לא הולכת לכיוון הPC לכיוון המMicroshits

וראינו לאיזה מצב MS הגיעו עם X-Box...להפסיד כסף על כל שנמכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענין עם גם הדור השני של הקונסולות יהפוך לגרוטאות כל כך מהר כמו עם הדור הנוכחי, או שהם יתחילו עם חומרה חזקה בהרבה ממה שיהיה לPC ואז הPC יהיה זה שיצטרך להשיג את הקונסולות (עד שהוא יעקוף אותם).

נחייה ונראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להבדיל את הקונסולה?

במקור אתה גם ככה לא אמור להתעסק עם 'הבפנוכו' של הקונסולה אז מבחינת ובמחינת המשמשים הבינוניים זה בכלל לא משנה,

ולמרות זאת בטוח ירוץ על זה איזה גרסת לינוקס ששוכתבה למעבד.

ואם תחשוב על זה,זה מצוין שSony לא הולכת לכיוון הPC לכיוון המMicroshits

וראינו לאיזה מצב MS הגיעו עם X-Box...להפסיד כסף על כל שנמכר.

חחח מה הקשר MAC? ולא זה ממש לא יהיה .

וMS הרוויחה בסוף לא רע על הXbox יותר משסוני הרוויחה על הPSone.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי תמיד המחשבים יהיו יותר חזקים מהקונסולות...

אלו עדין מערכות קצת שונות...

חוץ ממה ש מיקורוסופט מתכננים ...שזה בעצם מחשב לכל דבר לפי מה שאני מבין .

אבל עד שהם יצאו אז גם המחשבים כבר יהיו בחוזק שלהם ...

לפי מה שאני הבנתי ל MS יהיה triple cpu של

ואיזה ציפ של ATI שיהיה בנוי על ה R500

ועוד הרבה בלגנים .

בתכלס זה יהיה מחשב .

הם בטח גם ישימו שם את ה לונגהורן שלהם .

וסוני ו GC בטח ילכו על מכונת משחקים נטו כמו שהם תמיד עושים, אבל אולי הפעם הם גם יכניסו את אלמנט ה media center.

כי תכלס קונים את זה בשביל המשחקים ולא כדי לגלוש באינטרנט על ה טלויזיה המעפנה שלך (טוב כמובן שלא לכולם יש טלויזיה מעפנה ולהם יותר יתאים בטח ה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קראת את השחרורים, מה שנכתב שמה זה:

"In the future, the experience of computer entertainment systems and broadband-ready PCs will be fused together to generate and transfer multi-streams of rich content simultaneously. In this sense, we have found the best way to integrate the state-of-the-art technologies from and SCEI,"

אין בזה שום קשר לGF בPS3, כל צורת עיבוד הנתונים הגראפית הולכת להיות מאוד שונה מהעיבוד הסטאנדרטי, השמועות על השתתפותה של בPS3 ויש כבר כמה גרסאות דיי מבוססות, תכולות המעבד, וקונספטים של שלבי עיבוד התמונה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תמשיק לקורא:

"Over the past two years, NVIDIA has worked closely with Sony Computer Entertainment on their next-generation computer entertainment system. In parallel, we have been designing our next-generation GPU. The combination of the revolutionary Cell processor and NVIDIAs graphics technologies will enable the creation of breathtaking imagery that will surprise and captivate consumers"

בכל מקרה, הנה הPR המלא מSONY וNVIDIA בשביל כל הפורום...

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענין עם גם הדור השני של הקונסולות יהפוך לגרוטאות כל כך מהר כמו עם הדור הנוכחי, או שהם יתחילו עם חומרה חזקה בהרבה ממה שיהיה לPC ואז הPC יהיה זה שיצטרך להשיג את הקונסולות (עד שהוא יעקוף אותם).

נחייה ונראה

חה? אתה יודע מתי הפס2 יצאה? בשנת 98. רק לאחרונה הגראפיקה על המחשבים התחילה לברוח לקונסולות באמת.

אתה יודע שאסור להסתכל בכלל על המפרט של הקונסולות בצורה יבשה? הכל שם שונה לחלוטין מבפיסי. הכל עובד הרבה יותר מהר כי הקונסולה מותאמת למשחקים בלבד ולא צריך לגלוש גם לעבודה משרדית ועריכת וגלישה וכו'. הפס2 מסוגלת להריץ דברים שמחשב עם המפרט שלה לא היה מריץ בחיים. זה כל הרעיון בקונסולה.

זה מעצבן אותי שאנשי הפיסי מזלזלים בקונסולות. אבל בסדר אין לי בעיה, נחכה עוד קצת שיצא הפס3 וכולכם תנשכו את הלשון, תחכו 5-6 שנים, ותיקיעו פי3-4 יותר מההשקעה שמשקיעים בקונסולה כדי לקבל תצוגה גראפית יותר טובה לפחות משלוש שנים עד לדור הבא, ששוב יעשה בצפר למחשבים במשך כמה שנים טובות (וחוזר חלילה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תמשיק לקורא:

"Over the past two years, NVIDIA has worked closely with Sony Computer Entertainment on their next-generation computer entertainment system. In parallel, we have been designing our next-generation GPU. The combination of the revolutionary Cell processor and NVIDIAs graphics technologies will enable the creation of breathtaking imagery that will surprise and captivate consumers"

בכל מקרה, הנה הPR המלא מSONY וNVIDIA בשביל כל הפורום...

במקביל הם גם בפיתחו את הדור הבא של הג'יפורס

אין קשר בין השניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...