AMD ATHLON 64 3000 Vs INTEL P-4 L 3.00GHZ 1MB - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD ATHLON 64 3000 Vs INTEL P-4 L 3.00GHZ 1MB

Red-AnGel

Recommended Posts

הלו הלו מה אתה צועק? שמת לב לצרכיו של פותח התרד? משחקים (רק AMD), אינטרנט וסרטים (שזה כל P3 יכול לעשות).

אז לפני שאתה נותן נאום שלא מזיז לאף אחד תרגע קצת.

וAMD אכן עדיפים על אינטל למשתמש הממוצע (אינטרנט ומשחקים) אך רוב מוכרי המחשבים נותנים P4 3.0 עם הרבה זבל מסביב ואומרים שאינטל הכי טוב וAMD מתחמם למרות שהמצב הפוך לגמרי.

ואתה יכול להגיד לנו מה אינטל נתנו לנו חוץ ממעבדים רשלנים וחמים ויקרים שמגיעים לטמפ' קיצוניות, לוחות יקרים ביותר, כרטיסי מסך PCI-E שלא נותנים הבדל בביצועים ועולים יותר מ-AGP וזיכרונות 533 מגה-הרץ שלא נותנים בוסט בביצועים ועולים פי 2 מ-DDR 400 לאותו נפח.

אני אומר ככה, אם יש לך 5000 שח ומעלה ובא לך לקודד שיהיה לך בהצלחה, בשאר המקרים רק .

אז הבנו שאתה סוכן של אינטל אבל כל אחד לפי הצרכים שלו.

1. קודם כל ממש לא צעקתי.

2. אני מסכים איתך שרוב מוכרי המחשבים מציעים מפרטים זבל של INTEL אבל זה עדיין לא אומר משהו. אני יכול לרשום לך פה 20 מפרטי זבל של AMD

3. אני גם מסכים איתך לגבי זה ש DDR2 לא ממש נותן ביצועים טובים יותר. אבל בבוא הזמן כאשר יכנסו המעבדים של 1066 באס זה יהיה חיוני.

4. לאינטל יש הרבה יתרונות על חוץ מקידודים ידידי. מי שיש לו 5000 שקל ומעלה לא מוציא אותם על המחשב רק בשביל משחקים ( בדרך כלל )

ואני עדיין חושב שלוקחים את כל הצרכים של המשתמש ( חוץ מאלה שקונים מחשב רק למשחקים ) מציעה מערכת טובה יותר מבחינת ביצועים.

5. לגבי טמפ' אני ממש לא מסכים איתכם . נכון שהיתה איזה בעייה עם סידרה מסויימת של פרסקוט אבל נכון להיום זה שונה לגמרי ואני אתן לך איזה SS שתיווכח.

6. ולגבי זה שאני סוכן של .. הייתי רוצה תאמין לי. אתה יכול לסדר לי ?!

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעבר לתמיכה ב 64-ביט (שכרגע אפשר להנות ממנה ממש רק בסביבת LINUX באופן יחסית יותר טוב מ WINDOWS 64BIT BETA), יש שיפורים רבים בליבה של AMD, כמו בקר זכרון במעבד במקום ב CHIPSET, מודל חיזוי פקודות הרבה יותר משוכלל ועוד... אבל כל אלו לא משנים, סתכל פה:

http://www.firingsquad.com/hardware/half_life_2_cpu_shootout/page4.asp

HALFLIFE 2, ה AMD64 3200 מריץ את המשחק יותר מהר מה PENTIUM 4 3.8GHZ ....

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2149&p=7

DOOM3, אתה יכול לנחש מי נמצא בראש הטבלה...

יש ברשותי היום גם 1700+ שאני לא ממש מרוצה ממנו, חשבתי שאת המחשב הבא שאני יקנה יהי PENTIUM 4 לפני כמה חודשים, אבל אז INTEL הוציאו את ה PRESCOTT במקום ה NORTHWOOD, וAMD הוציאו את ה AMD64 שכמובן במצב של היום לוקח את ה PENTIUM במשחקים.... ונראה גם שהם תיפלו בכל מני בעיות כמו חום ורעש.. אז אני מקווה לטוב (מתכוון לשדרג בחודש הקרוב ל S939 64 3200)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לתמיכה ב 64-ביט (שכרגע אפשר להנות ממנה ממש רק בסביבת LINUX באופן יחסית יותר טוב מ WINDOWS 64BIT BETA), יש שיפורים רבים בליבה של , כמו בקר במעבד במקום ב CHIPSET, מודל חיזוי פקודות הרבה יותר משוכלל ועוד... אבל כל אלו לא משנים, סתכל פה:

http://www.firingsquad.com/hardware/half_life_2_cpu_shootout/page4.asp

HALFLIFE 2, ה AMD64 3200 מריץ את המשחק יותר מהר מה 4 3.8GHZ ....

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2149&p=7

DOOM3, אתה יכול לנחש מי נמצא בראש הטבלה...

יש ברשותי היום גם 1700+ שאני לא ממש מרוצה ממנו, חשבתי שאת המחשב הבא שאני יקנה יהי PENTIUM 4 לפני כמה חודשים, אבל אז INTEL הוציאו את ה PRESCOTT במקום ה NORTHWOOD, וAMD הוציאו את ה AMD64 שכמובן במצב של היום לוקח את ה PENTIUM במשחקים.... ונראה גם שהם תיפלו בכל מני בעיות כמו חום ורעש.. אז אני מקווה לטוב (מתכוון לשדרג בחודש הקרוב ל S939 64 3200)

או סוף סוף תשובה לעיניין :)

תודה רבה :P

ואם יש עוד בדיקות אני אשמח לקבל :>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ לקנות מעבד ולוח של , תזכור את טכנולוגיית ה PCIEXPRESS.

אם אני לא טועה, כיום רק לוחות שתומכים ב INTEL תומכים גם ב - PCI E (ויכול להיות שאני טועה).

אז נכון שה - עדיף לך כגיימר ומבחינת מחיר, ונכון שכיום אין שום עדיפות ל - PCI E על פני AGP,

אבל מה עם עוד חצי שנה? עוד שנה? אני משער שאתה קונה מחשב ליותר משנה אחת, וכמו שזה נראה עכשיו טכנולוגיית ה PCI E הולכת ומשתלטת על השוק, אז במחשבה לעתיד אולי עדיף לך לקנות לוח תומך PCI E מכיוון שכשתרצה לשדרג את המחשב עדיף שיהיה לך PCI E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שלוחות PCIE יקרים כרגע זה כי יש רק אחד שרשום בפנדס והוא מסדרת הNNXP של ג'יגבייט - שהם הסידרה שהם דופקים עליה מחירים באופן מוגזם .

תוך שבועיים בטח כבר יבוא מלאי של לוחות לבחירה ואז יהיו לך אלטרנטיבות במחירים נורמלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל הוא אמר שהוא רוצה לקנות מעבד לא כרטיס מסך חדש... מה גם נראה לי כדאי לחכות לאיזה REV2 או משהו, בד"כ כשיוצא תקן חדש לשוק לוקח לו קצת זמן להתבשל ולהיות מוכן לצריכה המונית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד AMD64 נבחר למעבד השנה ולא ע"י חברי הפורום הזה. אם מעבד של שעובד במהירות 2 גיגה מגיע לביצועים של מעבד אינטל 3 גיגה, זה אומר הרבה על הארכיטקטורה המתקדמת יותר של . העבירה את בקר הזכרון מלוח האם למעבד והוסיפה תמיכה ב 64 ביט ואילו אינטל ממשיכה במירוץ המטורף להעלות את ההרצים.

זכרונות במהירות מטורפת ומעבדים שרותחים לא מלמדים על טכנולוגיה מדהימה. המעבדים הניידים של אינטל כמו סנטרינו הם המעבדים הטובים כיום למחשבים ניידים ובזה אינטל עברה את . צריך לתת לאינטל את הכבוד שמגיע להם אבל במחשבים השולחניים הם מפשלים בזמן האחרון וצריך לומר את האמת. כל מי שקורא את ערמות הביקורות באינטרנט מגיע לאותה המסקנה.

יתכן שבעתיד הקרוב תשלוף מעבד מוצלח למחשבים שולחניים אבל עד אז ה AMD64 הוא המעבד המשתלם ביותר שניתן לקנות היום. בסקר שקראתי איפה שהוא נאמר שמעבד AMD64 3000 הוא המעבד המועדף על אנשים אשר מרכיבים את המחשב בעצמם. אנשים שעושים שיקולי כסף מול ביצועים מגיעים לאותה המסקנה. המעבד הזה עולה כ 900 ש"ח. שים לב שאמרתי "משתלם" ולא הכי טוב בעולם או הכי מהיר בטירוף.

אגב, אם 64 ביט לא מעניינים אותך ולא אכפת לך מחלונות 64 ביט שתצא מתישהו, אז אני יכול להמליץ לך על SEMPRON 64 3100 שעולה כ 800 ש"ח וביצועיו מצויינים בגלל שגם הוא מבוסס על הארכיטקטורה של אחיו הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל הוא אמר שהוא רוצה לקנות מעבד לא כרטיס מסך חדש... מה גם נראה לי כדאי לחכות לאיזה REV2 או משהו, בד"כ כשיוצא תקן חדש לשוק לוקח לו קצת זמן להתבשל ולהיות מוכן לצריכה המונית..

מה זה REV2 ? כי הלוח אם שאני לוקח ל64 BIT קוראים לו 8KDA3J REV2 AMD64 מה זה אומר ה REV2?

נ.ב

תודה לכולם אני אלך על ה 64 , 3000 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אם 64 ביט לא מעניינים אותך ולא אכפת לך מחלונות 64 ביט שתצא מתישהו, אז אני יכול להמליץ לך על SEMPRON 64 3100 שעולה כ 800 ש"ח וביצועיו מצויינים בגלל שגם הוא מבוסס על הארכיטקטורה של אחיו הגדול.

הסמפרון נחות בהרבה מה A64 שעולה רק 50 שקל יותר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...