AMD ATHLON 64 3000 Vs INTEL P-4 L 3.00GHZ 1MB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD ATHLON 64 3000 Vs INTEL P-4 L 3.00GHZ 1MB

Red-AnGel

Recommended Posts

שלום

אני רוצה לקנות מעבד ועדיין לא החלטתי איזה אחד מבין השניים...

מה יותר טוב מבין השניים? גם מבחינת ביצועים במשחקים (משחקים כבדים: HL2,DOOM3 וכ'ד) ,צפייה בסרטים וגם סתם גלישה באינטרנט.

מה יתרום לי הכי הרבה ביצועים לטווח הקרוב וגם לטווח הארוך? (אם אפשר לקבל גם עובדות בבדיקות ביצועים ולא סתם רק להגיד AMD טובים יותר.. )

אם יש השוואות בין שניהם או בין שני דגמים אחרים בסידרה אני אשמח לקבל...

תודה מראש לעוזרים

AMD ATHLON 64 3000

INTEL P-4 LGA775 3.00GHZ 530 800MHZ 1MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חייב שתענו לי פעם אחת ולתמיד מה יש לכם מ ?!

יש לכם איזה הסכם איתם או משהו ? אתה מקבלים אחוזים על מכירות שלהם ?

זה פשוט לא מובן לי למה הפורום הזה נהיה FUN BOYS של ..

אז נכון , אני מבין שלפני תקופה לא ארוכה יצאה עם מעבדי האטלון XP שעלו כמעט חצי מאינטל

ונתנו ביצועים דומים. אז היה לזה הסבר. אבל היום ?! מה כל כך מתלהבים בפורום הזה מ ?

המחירים כבר לא זולים יותר מאינטל. הם לא פתחו ולא חושבים לעשות כך גם איזה מפעל בארץ

שלפחות נוכל להגיד שהם עוזרים לכמה אלפי משפחות להתקיים בכבוד במדינה כמו שאינטל עושים..

אז מה הפאקינג התלהבות שלכם אני לא מבין ?!

אז יש עוד איזה 5-10 FPS במשחקים ?

אני בחיים לא יקח AMD כל עוד הם לא פותחים איזה מפעל אחד בדרום או לא משנה איפה בארץ.

קודם שבאמת יצא לנו משהו מהחברה הזו בארץ ( חוץ מעוד 5-10 FPS במשחקים כן.. ) ואחר כך נתחיל לדבר.

נ.ב - חוץ מזה בלי שום קשר.. לא רואה ממטר את AMD וזה אני יכול להגיד לכם מאנשים שיש

להם AMD תותח בבית . כל פעם שהם באים אלי הם מתגעגעים לאינטל והם אמרו שהמחשב הבא שיהיה להם יהיה שוב אינטל.

חוץ ממשחקים אינטל לא רואה אותם ממטר ביציבות מערכת וכו'.

לפותח הת'רד - אף אחד פה לא ממש נתן לך תשובה מספקת למה לקחת AMD על פני .

במידה ותרצה לקבל תשובה אמיתית ואובייקטיבית תסתכל קצת בפורומים אחרים ברשת.

יש שם משתמשים יותר אובייקטיבים מפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם ככה

אני צריך לדעת איזה מעבד לקחת

אני יקודד הרבה סרטים ויעבוד בפוטו שופ וגם יעבוד עם מוזיקה קיובאס וכדומה..

וחלק אומרים לי את בגלל 64 ביט

וחלק

אפשר איזה משו אמין שאני יראה למה לקחת ומדוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם ככה

אני צריך לדעת איזה מעבד לקחת

אני יקודד הרבה סרטים ויעבוד בפוטו שופ וגם יעבוד עם מוזיקה קיובאס וכדומה..

וחלק אומרים לי את בגלל 64 ביט

וחלק אינטל

אפשר איזה משו אמין שאני יראה למה לקחת ומדוע

קודם כל ההתלהבות מ 64BIT תשכח ממנה..

עד שתצא מערכת הפעלה  יציבה ל 64BIT המחשב שלך יהיה גם ככה עגלה ואולי תספיק לשדרג עד אז איזה שני מחשבים..

דבר שני - אם אתה צריך מחשב לעריכה וקידודים - רק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה שיש רק פורום רציני אחד בארץ שלנו זה כבר אומר משהו לצערי ..

דבר שני - התכוונתי לפורומים מחו"ל. שם לפחות תוכל למצוא דעות יותר מגוונות ואובייקטיביות מפה.

לא אמרתי שהפורום הזה לא טוב. רק לפי דעתי יש פה איזה כדור שלג מתגלגל שכל אחד שמבקש עזרה פה

על מעבד או מפרט , ב 90 אחוז מהמקרים ישר קופצים . ואני לא ממש מבין למה . בעיקר כאשר המחירים היום דומים.

אני בטוח שאתה גם אחד מאלה שעד לא מזמן לא הבנת מהומה במחשבים והציעו לך לקנות .

קנית , ומאז אתה ממליץ לכל אחד לקנות כמוך.. לא בגלל שזה קנייה נכונה ויש משהו אחרי מה שאתה אומר.

ואני לא ממש מאשים אותך. יש כמוך בטונות כאן.

וסתם לידע כללי  - כשאתה נולדת כבר היה לי מחשב. אני בעסק הזה 20 שנה.

ללמד אותי ולהגיד לי שאני אידיוט שמדבר שטויות זה כבר ממש הגזמה לילד מגודל כמוך. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הסיפור ללכת לאתר ביקורות רציני ולחפש השוואה. איפה שמעניין את חברי הפורום הזה - משחקים - לוקחת ובענק. לך לארכיון החדשות ותחפש ביקורות והשוואות ביצועים על הA64. למה אנחנו צריכים לעשות את העבודה?

ד"א, המחירים של אינטל וAMD גם עכשיו לא דומים. במחיר של 2.8 אפשר להשיג 3000+. במחיר של 3.0 אפשר להשיג 3200+. וכן הלאה...

בדגמים שנכנסים בתקציב של מערכת רגילה, המעבדים של יותר זולים.

וממש לא מעניין אותי שאינטל פתחה מפעל בארץ, זה לא מה שיגרום לי לבחור את הברנד הנחות היום למחשב שלי

ואני לא יודע איזו יציבות או משהו כזה יש לאינטל, לי היו מעבדי וAMD (כל מיני) ובחיים לא ראיתי הבדלי יציבות\אמינות\...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל חברים להרגע בבקשה. אפשר לנהל ויכוח גם בלי קללות.

אייס בלאסט, לפי מה שאני רואה אתה היית הראשון שהיה חייב ל-"החמיא" לידידו לפורום. למה?

אם נחזור לנושא המקורי, porcupine_tree_26, להסביר לך מדוע אנשים פה מעדיפים את על פני אינטל זה לא קל בכלל כי לא אצל כולם ההעדפה הזו נובעת מאותן סיבות.

מי שבאמת מבין במחשבים ובמעבדים בכלל יודע שמעבדי ה-64ביט של אינם עוד גימיק שיווקי על מעבדים שמציבים לאינטל תחרות של ממש בעיבוד ב-32ביט, בעיקר במשחקים כמובן אך גם במספר תוכנות. כמובן שאין צורך לתת לך לינקים כי אני מבין שאתה כבר קורא ביקורות בעצמך. יתרה מזו, המעבדים של קרירים יותר ולא בגלל מנגנון "הקריר ושקט" ושיש בהם אלא הליבה עצמה קרירה יותר גם בעבודה [LOAD]. לעומת זאת כפי שאתה כבר יודע, ליבת הפרסקוט של אינטל אינה קרירה כלל וכלל וגם Rev E שלהם שיצא רק לאחרונה איננו מצליח לתקן יותר מדי את המעוות. נכון שיש שיפור מסוים עם Rev E אך 1) האתרים שסקרו את המעבדים הללו לא התמקדו יותר מדי על טמפרטורת הליבה במצבים שונים וצירכת חשמל. אלו שכן התמקדו הראו כי גם Rev E אינו קריר כל-כך ואפילו חם לא פחות מ-Rev C/D במצבי LOAD של המעבד, 2) Rev E אינו נפוץ כלל וכלל ורק בחודשים הקרובים יחל מעבר נרחב יותר ל-Rev E של הפרסקוט. - נכון, בהחלט יכול להיות שעם הזמן יתברר ש-Rev E מתחיל להתקרב ל-AMD64 מבחינת צריכת חשמל [בייחוד כשנראה מעבדים בגרסת RETAIL ולא בגרסת מהנדס שיכול להיות שגם בהם ישנן מספר בעיות שעוד לא תוקנו] אבל עד אז יעבור מספיק זמן - אולי חודש אולי אף יותר.

נכון לעכשיו מבחינת ביצועים ביחס לצריכת חשמל וטמפרטורה AMD64 מציעים את הפתרון ההולם ביותר, דבר שאינטל אינה מציעה. כמו-כן, מי שרוצה לעשות השוואה של אחד לאחד יכול לראות כי אם ירכוש AMD64 יחסוך כמה שקלים ואף יותר אם ירכוש AMD64 [לוח אם + מעבד].

עכשיו, יש גם את אלו שמבינים פחות במחשבים ומהללים את בעיוורון מסוים [ועד מוחלט] כי החברים שלהם מהפורום הזה ומפורומים אחרים אמרו להם כך. אני לא יכול לומר שאני אוהב את המצב הזה כשם שלא אהבתי את המצב כאשר היה הפוך לטובת בסוף שנות ה-90 כש-AMD נסתה לחדור לשוק עם ליבות חמות מאוד שנהרסו חיש קל והם הרסו את המחשב בקלילות רבה.

שוב, יש כאן לא מעט מעריצים של AMD ואולי אף יותר ממעריצים של אך אני יכול לומר לך בבטחה שגם כאן יש לא מעט אנשים אשר רכשו מעבדי פרסקוט של [ביודעין] ואינם מתלוננים על כך.

הפורום שלנו היה מקצועי ונשאר מקצועי. צוות האתר מתיד מחפש לקדם את הנושא של מקצועיות בשטח ואם ישנם קוראים שהם מעריצים מושבעים של חברה זו או אחרת מותר להם ואין לנו מה לעשות בכך. בכל מקום בארץ שתפנה אליו אנשים שמבינים עניין יעדיפו יותר את AMD מהסיבות שמניתי למעלה. יתרה מזו, גם בחו"ל לא מעט אנשים מכירים ב-AMD כחברה שנכון לעכשיו מציגה מעבדים בעלי ביצועים עדיפים על פני ויתרונות שכרגע חסרים לאינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב שתענו לי פעם אחת ולתמיד מה יש לכם מ ?!

יש לכם איזה הסכם איתם או משהו ? אתה מקבלים אחוזים על מכירות שלהם ?

זה פשוט לא מובן לי למה הפורום הזה נהיה FUN BOYS של ..

אז נכון , אני מבין שלפני תקופה לא ארוכה יצאה עם מעבדי האטלון XP שעלו כמעט חצי מאינטל

ונתנו ביצועים דומים. אז היה לזה הסבר. אבל היום ?! מה כל כך מתלהבים בפורום הזה מ ?

המחירים כבר לא זולים יותר מאינטל. הם לא פתחו ולא חושבים לעשות כך גם איזה מפעל בארץ

שלפחות נוכל להגיד שהם עוזרים לכמה אלפי משפחות להתקיים בכבוד במדינה כמו שאינטל עושים..

אז מה הפאקינג התלהבות שלכם אני לא מבין ?!

אז יש עוד איזה 5-10 FPS במשחקים ?

אני בחיים לא יקח AMD כל עוד הם לא פותחים איזה מפעל אחד בדרום או לא משנה איפה בארץ.

קודם שבאמת יצא לנו משהו מהחברה הזו בארץ ( חוץ מעוד 5-10 FPS במשחקים כן.. ) ואחר כך נתחיל לדבר.

נ.ב - חוץ מזה בלי שום קשר.. INTEL לא רואה ממטר את AMD וזה אני יכול להגיד לכם מאנשים שיש

להם AMD תותח בבית . כל פעם שהם באים אלי הם מתגעגעים לאינטל והם אמרו שהמחשב הבא שיהיה להם יהיה שוב אינטל.

חוץ ממשחקים אינטל לא רואה אותם ממטר ביציבות מערכת וכו'.

לפותח הת'רד - אף אחד פה לא ממש נתן לך תשובה מספקת למה לקחת AMD על פני INTEL .

במידה ותרצה לקבל תשובה אמיתית ואובייקטיבית תסתכל קצת בפורומים אחרים ברשת.

יש שם משתמשים יותר אובייקטיבים מפה.

הלו הלו מה אתה צועק? שמת לב לצרכיו של פותח התרד? משחקים (רק AMD), אינטרנט וסרטים (שזה כל P3 יכול לעשות).

אז לפני שאתה נותן נאום שלא מזיז לאף אחד תרגע קצת.

וAMD אכן עדיפים על אינטל למשתמש הממוצע (אינטרנט ומשחקים) אך רוב מוכרי המחשבים נותנים P4 3.0 עם הרבה זבל מסביב ואומרים שאינטל הכי טוב וAMD מתחמם למרות שהמצב הפוך לגמרי.

ואתה יכול להגיד לנו מה אינטל נתנו לנו חוץ ממעבדים רשלנים וחמים ויקרים שמגיעים לטמפ' קיצוניות, לוחות יקרים ביותר, כרטיסי מסך PCI-E שלא נותנים הבדל בביצועים ועולים יותר מ-AGP וזיכרונות 533 מגה-הרץ שלא נותנים בוסט בביצועים ועולים פי 2 מ- 400 לאותו נפח.

אני אומר ככה, אם יש לך 5000 שח ומעלה ובא לך לקודד שיהיה לך בהצלחה, בשאר המקרים רק AMD.

אז הבנו שאתה סוכן של אבל כל אחד לפי הצרכים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני מתנצל על ההתפרצות שלי

פשוט צורם לי שאדם כותב כאלה הודעות מטעות ועוד משמיץ את הפורום שבו הוא כותב בצורה כל כך חסרת ביסוס.

porcopine_tree_26 על המחשב שלי אף אחד לא המליץ לי ,קניתי אותו לפי מפרט שחיברתי בעצמי והתיעצות היחידה שעשיתי היתה בקשר ללוח אם שלי והיא נעשתה בXtremesystems שאפילו אתה לא יכול להשמיץ שם את הרמה.את המעבד שלי בחרתי לפי עשרות ביקורות ומאמרים שהציגו תמונה חד משמעית - מעבדי משחקים זה רק . אני לא פאנבוי של אף אחד ואין לי בעיה להמליץ על מעבד של - אם היה צורך בכך , אבל קנייה של מעבד למחשב שמיועד למשחקים מהווה היום פשוט החלטה טיפשית - אין בה פשוט שום הגיון , המעבדים של כיום מעבר לבעיות החום משיגים בצועים משמעותית יותר נמוכים במשחקים , ככה שהAthlon 64 3000 לא מעט פעמים עוקף את הPentium 4E 3.4 ghz  במשחקים כשהשני עולה יותר  מפי 2 ופולט גם בערך פי 2 יותר חום , והAthlon 64 3400 משיג ביצועים די דומים לP4 3.46 EE שעולה בערך פי 4 יותר.

הוותק שלך בעולם המחשב זה מאוד יפה , אבל עם כל הכבוד מעבר לזלזול באנשים אחרים אתה לא מפגין שום רווח מזה בהודעות שלך.

אה כן , ואפשר להגיד עלי הרבה דברים אבל חוסר ידע במעבדים הוא ממש לא אחד מהם , אפשר להגיד שזה פחות או יותר התחום שאני הכי מבין בו.

אה כן וגם כשאני נולדתי היה לי כבר מחשב מאחי הגדול... רק שלא ממש ידעתי להשתמש ב בלי לקלקל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...