תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל

HellWarrior

Recommended Posts

מדינת היא המדינה שהוקמה עפ"י החלטת האו"ם משנת 1947 והגבולות שלה נקבעו סופית בהסכמי הפסקת האש של שנת 1948, כך שרצועת עזה והגדה המערבית לא נמצאים בתוך תחום המדינה.

...

שיסלחו לי כל תושבי מדינת אבל אני ממש לא שם על ההחלטות של המוסד המגמתי ביותר בעולם שנקרא או"ם.

אותו מוסד שמריץ כל שני וחמישי הודעות גינוי על הישראלים הרוצחים את הפלסטינאים המסכנים, אותו מוסד שעצם עין שהחיזבאלה רצח וחטף שלושה מחיילנו.

בכלל, כל העולם נגדנו אתם לא שמים לב? כולם באו להספיד את עראפת הצדיק והישר...

בגלל זה אני אומר, תפסיקו לשים לב למה שהעולם אומר.

תתחילו לזוז לקראת שלום. אם צריך להחזיר, תחזירו. לא להחזיר סתם (אפילו אם אנחנו "הכובשים"). לא לרקוד לפי החליל של אף אחד בעולם, כי לפי איך שזה נראה אנחנו לבד.

(בוש קצת עוזר, אבל מחר יקום נשיא חדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מדינת היא המדינה שהוקמה עפ"י החלטת האו"ם משנת 1947 והגבולות שלה נקבעו סופית בהסכמי הפסקת האש של שנת 1948, כך שרצועת עזה והגדה המערבית לא נמצאים בתוך תחום המדינה.

נכון, גם גוש עציון לא נכלל בקווי 48-67,

אבל נחש מה, כמו כפר-דרום, אנחנו היינו שם עוד מלפני 48, והערבים (המצרים בכפר דרום, הירדנים בגוש עציון) גירשו אותנו.

לגוש עציון כמו לכפר-דרום היו שטרות טבו על הקרקע.

אז למעשה, חלקים מהגדה והרצועה, כן שייכים ליהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mortar - זה לא משנה למה הגולן נכבש ואם יש בו אוכלוסיה או לא, מה שמשנה זו התוצאה הסופית - פתחנו במלחמה על סוריה (מסיבות מוצדקות), ניצחנו, כבשנו את רמת הגולן. כשאתה מעביר את האוכלוסיה שלך לאזור שכבשת, אתה הופך אותם למתנחלים, כי זה שטח שלא שייך למדינה שלך; אז או שאתה נסוג ממנו, או שאתה מלאים אותו או שאתה לא עושה איתו כלום ומחכה שזה יחזור אליך בבומרנג (ע"ע יש"ע).

אז במקרה של הגולן זה באמת שטח שלא חיה בו אוכלוסיה אזרחית סורית, ובזכות יתרון הגובה שלו על פני שטח סוריה הסמוך הסורים גם לא מנסים להחזיר את השטח הזה לעצמם (אם כי הם מוכנים לחתום על הסכם שלום בתמורה לנסיגה ישראלית מהגולן), אבל זה לא הופך את הגולן לפחות "כבוש" ואת היישובים הישראלים בו לפחות "התנחלויות". כן, קצרין זו התנחלות. וגם מרום גולן זו התנחלות, וגם נוה אטי"ב ועוד הרבה ישובים ומושבים שנבנו שם לאחר 1967 וזה שהנושא הזה לא עולה לסדר היום הציבורי לא משנה את העובדות הללו.

אלון - למעשה, רק חלקים מאוד מעטים בגולן נמצאים בפועל תחת שליטה של צה"ל (ביניהם החרמון, מעברי בטחון והמוצבים). רמת הגולן היא לא שטח צבאי כבוש, אבל היא כן שטח כבוש (** כי כבשנו את רמת הגולן מסוריה **).

ומה הקשר לזה שהסורים הפגיזו ישובים ישראלים בגליל ובאזור הכנרת, או הצלפים הירדנים בירושלים? כל הכבוד על הפגנת הידע המרשים (...) בהיסטוריה, אבל שכחת לציין את חוליות המוג'אהידין שהסתננו מירדן ואת היחסים בין הרצל לציונות הדתית (או, מידע היסטורי חשוב אך בלתי רלוונטי לחלוטין). כמה קשה זה לעשות אחד ועוד אחד? כבשנו את הגולן + הקמנו ישובים ישראלים בגולן = בנינו התנחלויות.

hck - ההודעה שלך בכלל לא קשורה לנושא הת'רד, אלא אם כן אתה מטיל ספק בכך שהחלטת עצרת האו"ם קבעה שיש להקים מדינה יהודית בשטח פלשתינה ואתה לא מתכוון לציית לה..?

RK - זה נכון, אבל בתמונה הגדולה זה לא משנה את המציאות. היו גם ערבים שגורשו מבתיהם, ויהודים שגורשו מבתיהם במדינות ערב ויש לא מעט שטח במזרח התיכון ששייך באופן חוקי לאנשים פרטיים, אבל הסיכוי שהם אי פעם יזכו לקבל אותו בחזרה הוא קלוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או - שיחררנו את רמת הגולן = הצלנו חיים.

אתה אומר לי שלתותחים שהפציצו את אזורי הכינרת והגליל מהרמה אין קשר לעובדה ששיחררנו את הרמה? אתה הזוי לגמרי.

מעניין, שאתה כמייצג השמאל מייחס חשיבות עליונה לשטח/קרקע/אדמה/חול בעוד אני, שמיצג את ה-"ימין" מייחס חשיבות עליונה לחיי אדם.

ואתה בטח מתכוון לפדאיונים שחדרו מירדן בשנות ה-50 וה-60 (חדרו לישובים ישראליים וזרקו רימונים לבתים - משפחות שלמות נרצחו, ורצחו במעלה עקרבים אוטובוס שלם מלא ישראלים שירדו לאילת על מנת לחגוג את שיחרורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hck - ההודעה שלך בכלל לא קשורה לנושא הת'רד, אלא אם כן אתה מטיל ספק בכך שהחלטת עצרת האו"ם קבעה שיש להקים מדינה יהודית בשטח פלשתינה ואתה לא מתכוון לציית לה..?

אהה, שכחתי, אתה עורך ראשי.. :-[. מה שנכון נכון.

אבל, הת'רד הזה כבר מזמן יצא מהקשרו ("תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל").

בכל אופן יש לי הצעת יעול:

במקום שעל כל מה שקורה במדינה נפתח ת'רד בו כל אחד יתנצח על עמדותיו הפוליטיות - וזה אכן מה שקורה בדיוק דף אחרי פתיחת הת'רד, אולי נפתח ת'רד דביק על דעות פוליטיות :cool2: ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיני, אז בעצם אם אנחנו עכשיו מלאימים את שטחי ההתנחלויות למיניהן, אז זה בסדר מצידך?

סלח לי אבל אתה מדבר שטויות.

מבחינת המצב הפורמלי של היישובים, they're as good as מולאמים. המדינה תומכת ומפתחת אותם, מגינה עליהם וכו'.

ואיך בדיוק יש"ע חוזר אלינו בבומרנג? אני לא מדבר כרגע על מאחזים למיניהם, אלא על ערים שלמות שקיימות שם.

אתה באמת חושב שזה משנה למישהו המצב שלהן מבחינת מולאמות או לא?

הפלסטינים יפסיקו פתאום לדרוש אותן? יפסיקו להתקיף אותן (ואת שאר המדינה)?

אתה יודע מה, בוא נלך אפילו יותר רחוק. עדיין יש לך ספק שכל המלחמה הזאת היא בכלל לא בנושא של שטח? שאם עכשיו נתפנה מכל היישובים האלה כל הבעיות שלנו יפתרו והפלסטינים יהפכו לעם שוחר שלום?

אם כן, אתה הוזה.

ומיני, האם לדעתך אילת היא התנחלות? גם אותה כבשנו, האום לא נתן לנו אותה...

וחוצמזה, מה לעזאזל אתה רוצה להגיד בזה שכביכול חצי המדינה עכשיו היא התנחלות? שזה לא בסדר? שצריך להחזיר?

אם כן, אז יש לך בעיות רציניות.

אם לא, אז drop it ותתרכז בנושא כבר.

אולי נפתח ת'רד דביק על דעות פוליטיות :cool2: ?

ואולי לא...

לא רק שדעות משתנות מרגע לרגע, זה סתם יהפוך לכר לויכוחי סרק (like we don't have enough of those...).

כל נושא שעולה, נדון בפורום בצורה נרחבת. אתה באמת חושב שכל אחד פשוט יכתוב פוסט עם הדעות שלו וזה ימנע את כל הויכוחים בעתיד?...

=======

OT: מיני, בפסיכומטרי יש גם הבנת הנקרא וגם הגיון, just so you know.

ותתחיל להרגע, אתה לא מספיק חכם בשביל להתייחס לכל השאר כטפשים (ואף אחד פה לא כזה), אז רד מהגישה המזלזלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK - זה נכון, אבל בתמונה הגדולה זה לא משנה את המציאות. היו גם ערבים שגורשו מבתיהם, ויהודים שגורשו מבתיהם במדינות ערב ויש לא מעט שטח במזרח התיכון ששייך באופן חוקי לאנשים פרטיים, אבל הסיכוי שהם אי פעם יזכו לקבל אותו בחזרה הוא קלוש...

רוב הערבים שגרו בשטחי מדינת (היום) עזבו מרצונם, תוך עידוד צבאות סוריה/ירדן/עירק/מצריים u name it, שמדינת תחדל מלהתקיים תוך שבועיים.

אותנו גירשו משם.

היהודים גורשו ברובם,

הערבים עזבו מרוצנם, התיישבו במחנות פליטים,

עכשיו הם בוכים על זה... וקוראים לזה "הנכבה"

מיני, ברור שזה משנה, אתה חיי במזרח-התיכון, כל שעל משנה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יום אחד, חס ושלום, בא עלינו איזה ערבי גדול וכובש נגיד את כל המרכז והנגב והישאלים מתקבצים לגליל-גולן אחרי הבטחה מאימא אמריקה שהם יביאו ויחזירו אותם לגבולות שלהם. בסוף זה לא קורה. אז ויתרנו על כל השטח?

בקשר לקטע שמתנחלים לא רוצים לשרת בצבא עכשיו, אני יכול להגיד שבתור מעשה סמלי זה אומר שהם באמת פרזיטים (וממשיך את התואי של המימון העצום שהם מקבלים) אבל אני גם יכול להגיד שהכשרה בנשק זה לא הדבר שאני הכי רוצה שהם יקבלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעשו הכללות.

ודן - כן קצרין היא התנחלות... אז ? זו התנחלות בארץ באיזור שהיום נמצא בתוך מדינת ואסור לראות בה כמשהו כנחות מת"א או רחובות או באר שבע או כל מקום אחר.

תקרא לזה איך שאתה רוצה, התנחלות, עיר, איזור צבאי כבוש w/e... זה שלנו ואין סיבה שלא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למה שקראתי כאן.

המורדים בליכוד, המורדים בעבודה, המתנחלים וכל מיני ביטויים שמפותחים ע"י ראשי התקשורת הישראלית שבסך הכל גם להם יש דיעה פוליטית והם לא אוביקטיבים.

אילו אותם ביטויים שאתה משתמש בהם בעצמך - באותה הודעה - וזו דעתי מה שכתבתי לעיל, לא נאה לך ? בכל מקרה, לא רלוונטי - אל תרד לפאן אישי, אני לא עושה זאת.

במיוחד שאתה יודע שחלק מהתגובות הם של ילדים בני 14-15, שעדיין לא מכירים את הנושא כמו שצריך אלא רק מה שהם שומעים בבית או רואים בטלוויזיה

רובם של המגיבים בת'רד הספציפי הזה, ובפורום בפרט עברו את גיל 18, והשתחררו מהצבא או במהלך שירות סדיר.

באמת כדאי לחזור לנושא הת'רד, אני אומר שכל עוד המחאה לגיטימית במסגרת החוק ברגע הנתון והחלטת ממשלה קיימת - יש להתנגד לתהליך כזה או אחר רק במסגרת החוק - ולא משנה כמה אזרחים תומכים ברעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודן - כן קצרין היא התנחלות... אז ? זו התנחלות בארץ באיזור שהיום נמצא בתוך מדינת ואסור לראות בה כמשהו כנחות מת"א או רחובות או באר שבע או כל מקום אחר.

תקרא לזה איך שאתה רוצה, התנחלות, עיר, איזור צבאי כבוש w/e... זה שלנו ואין סיבה שלא יהיה.

אמרתי משהו על קצרין חוץ מזה שהיא התנחלות? לא, לא אמרתי. גם לא חושב שצריך לסגת מהגולן.

Top Gun, S.I.K Snake - לדבר איתכם זה ממש כמו לדבר עם קיר. אני יכול לבזבז שעות על פוסט שיענה על כל משפט שכתבתם, אבל זה פשוט חסר טעם כי בסוף אתם שוב תכתבו תגובה שבכלל לא קשורה לנושא, שמסלפת את דבריי, מוציאה אותם מתוך הקשרם, מכניסה לי דברים לפה ובנוסף גם שואלים שוב את אותן שאלות דביליות שכבר עניתי עליהן קודם ("תל אביב היא התנחלות??" "אילת היא התנחלות??"). בכלל, הכי מצחיקה אותי התגובה האחרונה של אלון:

"דן פשוט שכח שב-48 7 מדינות התקיפו אותנו בטענה שאין לנו זכות לחיות פה - הן הובסו ושטחים נלקחו מהן."

ברור ששכחתי. זאת גם בדיוק הסיבה למה אני מנסה להסביר לך שיש את קווי 47, ואת קווי 48 (ששונים מקווי 47... היי, מעניין למה?!), ואת קווי 67. אגב, זה גם ממש קשור לנושא. וגם התותחים שהפגיזו את ישובי הכנרת. וגם הצלפים הירדנים!

נתראה בעוד תשעה ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיני, אם לדבר איתנו זה כמו לדבר עם קיר, אולי תנסה כבר להגיע לנקודה שלך (שתהיה קשורה לת'רד), במקום לבלבל ת'מוח שעות על המושג התנחלות, ועל כמה שמשתמשים אחרים יודעים או לא יודעים הסטוריה.

בקשה אישית: שההודעה הבאה שלך פה תהיה מה אתה חושב על נושא הת'רד, בסדר?

שכח מכל מה שהיה פה קודם, כי זה לא קשור. מי שרוצה להמשיך ולדון בזה מוזמן לפתוח ת'רד חדש.

וזה מופנה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן - נמאס לי כבר מהוויכוחים איתך, אז אני פשוט אפנה את הדברים שלך עצמך בחזרה אלייך - "לא נגענו"

אלון - למעשה, רק חלקים מאוד מעטים בגולן נמצאים בפועל תחת שליטה של צה"ל (ביניהם החרמון, מעברי בטחון והמוצבים). רמת הגולן היא לא שטח צבאי כבוש, אבל היא כן שטח כבוש (** כי כבשנו את רמת הגולן מסוריה **).

ומה הקשר לזה שהסורים הפגיזו ישובים ישראלים בגליל ובאזור הכנרת, או הצלפים הירדנים בירושלים? כל הכבוד על הפגנת הידע המרשים (...) בהיסטוריה, אבל שכחת לציין את חוליות המוג'אהידין שהסתננו מירדן ואת היחסים בין הרצל לציונות הדתית (או, מידע היסטורי חשוב אך בלתי רלוונטי לחלוטין). כמה קשה זה לעשות אחד ועוד אחד? כבשנו את הגולן + הקמנו ישובים ישראלים בגולן = בנינו התנחלויות.

ברור ששכחתי. זאת גם בדיוק הסיבה למה אני מנסה להסביר לך שיש את קווי 47, ואת קווי 48 (ששונים מקווי 47... היי, מעניין למה?!), ואת קווי 67. אגב, זה גם ממש קשור לנושא. וגם התותחים שהפגיזו את ישובי הכנרת. וגם הצלפים הירדנים!

Eat that biatch :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...