משהו שאני לא מבין בקשר ל AMD ומשחקים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו שאני לא מבין בקשר ל AMD ומשחקים

BedBoy

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל אתם לא מבינים!!! (וגם אני לא)

המשחק דורש מגה הרץ הוא לא דורש מהירויות שעון או כל טכנולוגייה אחרת של !!!

אתם רוצים לומר לי שלא בדיוק חייבים MHZ , יש גם מהירויות שעון ועוד דברים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח נראה לי שאתה לא מבין באמת...תשמע..פשוט מאד תבין את זה ככה ..למעבד 3000+ כאילו יש 3GHZ..ויותר

והוא חזק יותר ממעבד של שיש לו 3.2 GHZ..? אוקיי מובן ??

זה לא אומר שמשחק דורש 2.5 GHZ..שמעבד 3000 לא יכול לסחוב איתו כי הרי ל 3000 יש יותר 500 הרתז יותר (כאילו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישות למה"ז הם בשביל לתת לך סדר גודל למה המשחק צריך, אין משמעות למה"ז.

תחשוב שצריך X ביצועים בשביל להריץ משחק.

מעבד 3 גה"ז עם כרטיס מסך מסוים(ושאר מפרט מערכת מסוימת) נותן לך X+1 ביצועים, משמע שהוא יכול בכיף להריץ את המשחק.

אבל מעבד A64 3000+ עם אותו כרטיס מסך(ומפרט זהה) ייתן יותר ביצועים מהאינטל, משמע X+2 לדוגמא. אז למרות שיש לו פחות מה"ז, הוא יריץ את המשחק עוד יותר טוב מהאינטל המקביל לו.

חוץ מזה, גם כשהעולם ישתדרג ל 64 ביט, תוכל להישאר עם המעבד ולעבוד עם תוכנות 64 ביט, עד שהוא יהיה חלש מדי, ולא תצטרך להחליף אותו במקום.

לעומת זאת עם האינטל, ברגע שתרצה לעבוד עם תוכנה שעובדת על 64 ביט, תצטרך להחליף מעבד. גם אם זה יהיה עוד שבועיים והמעבד עדיין חדש מהחנות.

יש מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol:

אתם רוצים לומר לי שלא בדיוק חייבים MHZ

זה בדיוק מה שכולם פה (אלו שמבינים) מנסים להסביר לילדודס כמוכם ש ה MHZ מזמן כבר לא קובע ...

כבר נראה לי 5 שנים כבר ככה מיציאת ה tbirds ו durons.

אבל בישראל כמו תמיד יש הרבה אנשים מפגרים :lol:

שלא יודעים לקרא , או לקבל העצות מאנשים נגיד שמבינים במחשבים אבל הם לא טכנאים באיזה חנות שכוננתית

הרי הטכנאים בחנויות השכונתיות מבינים הרבה יותר טוב ממני מסטינגר,רייזור, אינטגרל ועוד רבים ואחרים פה .

הרי תמיד נשרפים , הנה עכשיו המעבד שלי בוער בתוך המחשב ושורף אותו וגם הAMD הקודם שלי נשרף

אההה רגע אופס! זה לא היה ה שנשרף זה היה האינטל שהיה לי לפני ה , בעקבות האינטל המעפן שנשרף החלפתי ל AMD

ומאז לנוגע יותר ב מעבדים המגעילים האלו של . (לא קשור לביצועים במשחקים או בקידודים , פשוט לא נוגע ב דבר המגעיל שנקרא *)

ה 1.1 AMD שהיה לי עדין חיי וקיים ומשרת בן אדם אחר שמאוד מרוצה ממנו...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bessmertniy, זה שהבן אדם לא יודע לא עושה אותו "ילדודס"\"אנשים מפגרים" וגם אין צורך לצחוק עליו.

כשאתה בא ואומר משהו לבן אדם שמאז שהוא נולד חונך תחת "תרבות אינטל"(כרגע המצאתי את הביטוי 8) ),

פתאום אתה אומר לו משהו שסותר את כל מה שהוא יודע, אז לוקח זמן להבין.

אפשר להסביר בנימוס ובסובלנות. אחרת, באמת, עדיף שתישאר מחוץ לתרד.

ממך לא ציפיתי לזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה - זה הסבר למתחילים לא למתקדמים :)

הA64 3000+ פועל ב2 גה"ז ועדיין הוא מצליח במשחקים להביס לפעמים מאוד פעמים גם את הפרסקוט 3.6 ומביס רוב הפעמים את הפרסקוט 3.2 (פרסקוט = 4 עם 1 מגה מטמון).

איך הוא עושה את זה ?

פשוט מאוד - מה"צ זה בסה"כ תדר הפעולה של המעבד - או כמה פעמים החשמל עובר בו בכל שניה , ככל שזה יותר גבוה ככה היחידת זמן הבסיסית של המעבד תקח פחות זמן(מכונה הרבה פעמים פעימת שעון או פשוט "שעון") , מה שאומר שאם יש לך שני זהים שאחד פועל ב10% יותר מה"צ מהשני המעבד הראשון יסיים את העבודה ב10% פחות זמן (תאורטית - זה לא בדיוק ככה כי יש עוד הרבה גורמים במשוואה אבל זה די קרוב) מכיוון שאם נגיד המעבד שלך(סתם מעבד היפותטי בשביל ההסבר) מסוגל לעשות 10 חישובי חיבור בשעון והמהירות שלו היא 1000 ה"צ (בשביל פשטות החישוב אני אעבוד כאן בהרצים יחידים ולא במגה הרצים שהם מליון הרץ) ואנחנו רוצים לחשב 100000 חישובים חשבוניים יקח לו 10 שניות לעשות את זה , אם תקטין את כמות הזמן של השעון פי 2 - כלומר תגביר את מהירות המעבד ל2000 ה"צ יקח לו חצי זמן לעשות את אותו החישוב.

אבל יש עוד שיטה לקצר את החישוב - אתה יכול לתת למעבד יותר פעולות בשעון ואז להסתמך על מהירות שעון יותר נמוכה ולהשיג את אותם ביצועים.

זה אחד מהיתרונות של , אבל זה לא היחיד יש גם עניין של תזמונים יותר קצרים וארכיטקטורה הרבה יותר אפקטיבית מהנטבורסט הבעייתית שיש ב P4 ועוד מליון דברים אבל הסברים עליהם יקחו לי כמה דפים טובים , אפשר להגיד שההסבר הזה מאוד לא מדויק כי הוא מתעלם מאוד מדברים מאוד חשובים אבל בגדול הרעיון הוא שכמות פעולות השעון שלוקח לעשות דברים קטנה יותר כי עושים יותר בכל פעימת שעון ולכן הביצועים של הAthlon 64 משתווים ועוקפים את הביצועים של הפנטיום 4 גם כשהם במהירות שעון נמוכה בהרבה כי בנו על הרעיון של לעשות יותר דברים בכל שעון לעומת הרעיון של של לעשות פחות דברים פר שעון אבל לעשות יותר פעימות שעון.

עוד הערונת - Clock speed מבירות שעון - זה מה שנמדד במה"צ

IPC = Instructions per clock -זה כמות הפעולות פר פעימת שעון.

ההסבר הזה הוא ממש לא מומלץ למי שמבין במחשבים כי הוא עשוי מאוד לבלבל , הוא נועד להסביר בגדול(מאוד) את העניין לבן אדם בלי רקע קודם במעבדים . מי שרוצה הסבר יותר טכני מומלץ ו לקרוא את הכתבה של אננדטק http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=1546&p=1 על ארכיטקטורת ההאמר ולקרוא קצת על מעבדים ב www.arstechnica.com .

וד"א אני מעתיק את התגובה הזאת לכתבן והולך לשים אותה על כל פעם ששועלים את השאלה הזאת ... נראה לי שזאת תשובה די טובה על כל השאלות המיותרות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bessmertniy, זה שהבן אדם לא יודע לא עושה אותו "ילדודס"\"אנשים מפגרים" וגם אין צורך לצחוק עליו.

כשאתה בא ואומר משהו לבן אדם שמאז שהוא נולד חונך תחת "תרבות אינטל"(כרגע המצאתי את הביטוי 8) ),

פתאום אתה אומר לו משהו שסותר את כל מה שהוא יודע, אז לוקח זמן להבין.

אפשר להסביר בנימוס ובסובלנות. אחרת, באמת, עדיף שתישאר מחוץ לתרד.

ממך לא ציפיתי לזה...

לא דיברתי אליו!

הוא נמצא פה , זה כבר מוריד ממנו את התואר של "ישראלי ממוצע" :)חחח כי הוא בא לחפש עזרה ומצא אותה :xyxthumbs:

הוא עשה את המעשה הנבון כמו עוד הרבה אנשים שמצטרפים לפורום הזה מידיי יום ...אלו אנשים חכמים :)

iB@32 ההסבר שלך טוב

אבל לא חושב שהם מבינים כל לך על מה שדיברת ... בגלל זה לא נכנסו לעניינים טכניים כמו ה piplines במעבדים וכל הדברים האלו כי הם לא יגידו להם כלום

נגיד תגיד לו הצינורות של הAMD יותר קצרים והמחזורים שהוא ב שניה יותר מהירים משל האינטל ... זה לא יגיד להם הרבה...

להם חשוב מהספר

3 גיגה יותר מ 2 גיגה ...

קשה להסביר להם ואני מתערב איתך שהם בני 13-14 גג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלק.. בסרמיטי כל הזמן אתה אומר את זה... אתה אומר משו מעליב \ לא נכון, ואח"כ כשמוכיחים לך שאתה טועה, אתה אומר "לא התכוונתי לX, התכוונתי לY"

איזה בולשיט, יש פה המון ילדים בני 14-15 שמבינים הרבה יותר ממך, אז תהיה בשקט.. ואני מכיר גם אנשים בוגרים ומבוגרים שעושים את הטעות של "P4 זה הכי טוב" "רק המגההרצים חשובים" וכו'.

תסתכל כמה פעמים באו לפה ילדים שביקשו מפרט בגלל שאבא שלהם לא רצה להתקרב לAMD

נ.ב. ואתה גם לא מצחיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bessmertniy אתה חושב שאנחנו מפגרים?? אנחנו (אני לפחות) לא נולדתי עם מחשב כמוך!! מחשב זה לא כל החיים אם לא ידעת!! מחשיב אותנו לילדים מפגרים... ומאיפה אתה יודע אם לי חשוב מספר המגה הרצים?? אני יודע שהוא לא קובע אבל אם תסתכל.... עיקר השאלה הוא למה המשחקים דורשים MHZ והאם הם יפעלו גם בלי כמות המגה הרץ הדרושה!!!

אז בקיצור - IPC זה מספר הפעולות של מגה הרץ (או של הרץ יחיד ) ?

ולא הבנתי מה ההבדל בין IPC ל Clock Speed ...

clock speed זה המהירות של ה- IPC ??

אני לא מבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...