לינוקס להמונים (לא ממש) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לינוקס להמונים (לא ממש)

Recommended Posts

הלינוקס שלי ;D

חשבתי קצת שכדי להחיות את הפורום תציצו קצת בלינוקס שלי,זוהי ג'נטו - הדסטרביושן הטובה ביותר.

אני כבר וירתרי עם ווינ' ועובד בלעדית עם כבר למעלה מחודש כבר.

snapshot.png

snapshot1.png

snapshot2.png

snapshot3.png

snapshot6.png

snapshot8.png

אני מת עליה! (אל תתיחסו לעברית המכוערת בהתחלה, כבר סידרתי הכל, והכל פועל נהדר!).

לדיסט' שלי!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלפי הכתבה הזאת אצל טום זה לא נכון. מה שנכון זה שמקבלים בממוצע חצי מה FPS שמקבלים בחלונות.

כשיהיה לי מחשב חדש עם הרדדיסק ענק אז אני אשקול להתקין גם ...

ד"א למה ההפצה הזאת הכי טובה ולא מנדרייק (Mendrake) או רד האט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה השגת את tahoma ? מהוינדוס ? (זה חוקי ?)

לקחתי את זה מהאיכס פי וזה יצא ממש מכוער.... אפילו שעשיתי החלקה.....

ובכותבת של היישומים אני רואה ריבועים (רק כאשר אני משתמש בfixed אני רואה עיברית שם)

כרגיל... ארר....

(אתה יכול לעלות את הttfים לכאן ?)

חוץ מזה, אהבתי.

תעשה את את הקונסול (הרבה) יותר אטום.. (יענו יותר כהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני לא בטוח שזה חוקי, אבל אפשר להוריד מהאתר שלהם חינם (שהורדתי אבל לא אהבתי אותם במיוחד).

פונטים להורדה חינם:

http://microsoft.com/typography/downloads/arial32.exe

http://microsoft.com/typography/downloads/times32.exe

http://microsoft.com/typography/downloads/courie32.exe

הקבצים הם cab למעשה וכדי לפתוח אותם צריך cabextract.

אח"כ מוסיפים אותם עם הפנימי ב KDE או עם ttmkfdir ולשניהם, לנסיוני, אותה בעיה - הם לא רושמים (או מזהים נכון) את היוניקוד.

לכן מה שעושים אח"כ זה עורכים את fonts.dir בספריה שאליה העתקם את הפונטים ושם מוסיפים מתחת לכל שורה של פונטים שרוצים בו יוניקוד את אותה שורה מעליו (מעתיקים) רק שבמקום הקידוד (נניח iso8859-1) רושמים את הקידוד של היוניקוד (iso10646-1), רק אח"כ לא לשכוח לרשום בשורה הראשונה את מספר הש/ורות בקובץ החדש (כלומר להוסיף למספר את מספר השורות שהוספתם).

לחילופין ניתן לקחת קידוד שלא צריכים (נניח טורקית - iso8859-9) ולהחליפו ביוניקוד וככה לא תתטרכו לשנות את המספר למעלה.

רק דבר אחד לא לשכוח: אם שמתם אותם (את הפונטים) בספרייה שלא רשומה ב XF86config אז תצטרכו להוסיף אותה לשם (אצלי שמתי אותם ב usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype והוספתי את השורה הזאת: "FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype ל etc/X11/XF86config שלי.

עכשיו זהו, לגבי הפונטים.

מה שנשאר לעשות (למי שרוצה) כדי לקבל פונטים מוחלקים (ויפיופים!) ב term ובמוזילה צריך להתקין fontsrv (עקרונית לא חייבים אבל רק ככה זה יוצא יפה וכמו שצריך) אבל בזה לא אעסוק עכשיו (כי לא סדרתי את זה, אני אעשה את זה על המחשב שלי כבר, שבעזרת הענב, וחבר מרעיהם וחזור היום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה השגת את tahoma ? מהוינדוס ? (זה חוקי ?)

לקחתי את זה מהאיכס פי וזה יצא ממש מכוער.... אפילו שעשיתי החלקה.....

ובכותבת של היישומים אני רואה ריבועים (רק כאשר אני משתמש בfixed אני רואה עיברית שם)

כרגיל... ארר....

(אתה יכול לעלות את הttfים לכאן ?)

חוץ מזה, אהבתי.

תעשה את את הקונסול (הרבה) יותר אטום.. (יענו יותר כהה)

הסיבה שזה כך זה משום שהפונטים אצלך *לא מותקנים* (לפחות לא יוניקוד כמו שהם צריכים). תסתכל בפוסט שלי (אחד למעלה) ואם יש לך שאלות אני כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי! וזה הלינוקס שלי.... (מנדרייק 8.2 עם קיי די אי שלוש)

אל תשימו לב לפונטים המכוערים, כבר סידרתי את זה (בלי שום סיבוכים, עשיתי ריסט לאקס סרבר והכל הסתדר p:)

hwzone%2Epng

מגניב נכון ?

filebrowsing%2Epng

זה קליינט הIRC שלי... האקס צ'ט השקוף שלי... לא עוד mIRC מכוער בישבילי! (הוא תומך בסקריפטים של פרל ופייטון)

xchat%2Epng

מי צריך ג'י טי איי שלוש שיש LBreakOut2 ! ;)

playing.png?bc.jR_8AOc3tf9gM

כל התוכנות המגניבות האלה והכל בחינם... אחח... חבל שאני לא יודע פרל :-[

coding%2Epng

הממ.. וזה עוד קליינט IRC, הפעם לקונסול... בלינוקס אפשר בקונסול כל מה שאפשר לעשות באקס... ;D

bitchx.png?bc.jR_8AS4aG8DaT

לדוגמה לגלוש באינטרנט... Lynx זה -מאד- מהיר... (לרוב האתרים שאני נכנס (טקסוטלים) זה אידיאלי..)

shell.png?bc.jR_8A_nn0h5KV

כל מה שנותר עכשיו זה למחוק את כל החרא הזה ולהתקין gentoo ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא, ואז מעמיד פנים ששינית. לא, סתם ;D

אתה פשוט צריך להשתמש בסקריפט תוצרת בית שלי.

הוא כולל צבעים למשתמש הרגיל, וצבעים למשתמש הרוט.

כך זה נראה, פחות או יותר:

konsole.png

איך משתמשים בזה? פשוט מאוד.

הפעל את הפקודות הבאות, סדרת צבעים לרגיל + רוט בהתאמה:

PS1='\033[0;36m\](\[\033[1;16m\]\u\[\033[0;36m\]@\[\033[1;36\]\[\033[1;16m\]\h\[\033[0;36m\])\033[0;16m\]:\[\033[1;33m\]\w\[\033[0m\]\$ '

And:

PS1='\033[0;31m\](\[\033[1;16m\]\u\[\033[0;31m\]@\[\033[1;36\]\[\033[1;16m\]\h\[\033[0;31m\])\033[0m\]:\[\033[1;33m\]\w\[\033[0m\]\$ '

אני מקווה שהטקסט לא התחרבש, אם יהיו בעיות, שאל אותי פה בפורום.

עוד דבר, אם אתה רוצה שבכניסה אוטומטית למשתמש הצבעים יכנסו לתוקף, אתה יכול לערוך את .bash_profile ו - .profile ולהכניס אותם שם.

וכמובן, אם מתחשק לך להיות קצת יותר מתוחכם, תוכל להחליף בקובץ /etc/profile את הפרומפט ברירת המחדל למשתמשים רגילים, ורק לשנות את ה .profile של הרוט.

-Useless

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...