טנקים- דיון פתוח - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טנקים- דיון פתוח

IG

Recommended Posts

תכתבו כל מה שאתם רוצים על טנקים....

אני אתחיל:

מאז הT34 רוסיה שולטת! ואין על הJS3!

השיריון של הטנקים הרוסים מיוצר מחומר שאף אחד לא יודע מה הם, אבל הוא אחד החומרים הכי טובים שיש לשיריון, אני לא חושב שהמרכבה לובש הגנה שמשתווה לחומר הזה (זה לא אומר שהמיגון של המרכבה חלש יותר!), בנוסף, כל מה שנאמר על הזחל של הרוסים בת'ראד אחר, זה פשוט שטויות! קראתי באיזה אתר (לפני כמה שנים.. לא זוכר באיזה) שזמן המערכה (כמה זמן הטנק ישרוד בקרב) של ה \טנקים הרוסים הוא בין 30 ל45 דקות, וזמן המערכהש ל הטנקים האמריקנים הוא בין 15 ל25 דקות.

סיפור ששמעתי פעם על "איך נכנס הT34 לשירות": אי שם במעבדה סודית בסיביר, סיימה קבוצת חוקרים לבנות שני אבי טיפוס של הT34. על עלו על הטנקים והתחילו לנסוע לעבר מוסקבה הבירה. נסעו נסעו נסעו ואחרי שבוע (זמן שיא לטנק...), הם נכנסו לכיכר האדומה (במיקרה, או שלא, באמצע מצעד) והציגו את הצעצועים החדשים שלהם לאיש שמבין עניין, איש הפלדה- סטאלין. החבר לא התרגש המטנק החדש וביקש לבחון אותו. הוא העמיד בקצה אחד של הכיכר את הטנקים החדשים, ובקצה השני כמה מהכלים הישנים שהיו בשימוש, והשתתפו במצעד. הוא ניגש אישית אל הT34 והצביע על נק' שבהן התותחים צריכים לפגוע. אחרי כמה נסיונות, לא הייתה שריטה על הT34 וזה שיכנע את הקומראד להכניס את הטנק החדש לייצור המוני.

יש לי שאלה: קנתה פעם טנקקים מארה"ב? אני זוכר שהייה את הפטון האנגלי ואת המרכבות הישראליות, אני לא זוכר אמריקאיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שאני ידוע שבמלחמת ששת הימים היה לנו טנק שקראו לו שוט

חח

ואני יודע שהמרכבה זה טנק חבל על הזמן

אבל עדיין לא ראו אותו בקרב אמיתי.... לא חוכמה נגד כמה ילדים שזורקים אבנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוס שם...

באופן, כללי, חוץ ממלחמת יום הכיפורים, לא יצא לצה"ל לנצל את כל הכוח שלו. הנשק שיש לנו מסוגל להרבה יותר, אבל הוא לא מנוצל, כי המלחמות שלנו נגד ערבים, שכנראה בעייה גנטית מפריעה להם להשתמש בכלים כמו שצריך (ראה ערך "עבודה ערבית"...), לא משנה כמה הם יתאמנו ומה יהיו הכלים שלהם.

תאמת, אני חושב שאם המצב ביננו לבין הפלסטינאים היה הפוך (שלהם היו טנקים ולנו אבנים) בכל זאת היינו מנצחים...

בששת הימים אם אני לא טעה, למיצרים היו הרבה יותר טנקים בסיני מאשר לישראל, והטנקים שהיו להם היו באותה רמה כמו שלנו (אם לא יותר טובים), ומי ניצח?

עוד במילחמת העצמאות הם יכלו למחוק אותנו, ותראו את המצב היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבוע שעבר היה לנו טיול שנתי בגולן

אז אביגדור קהלני שנלחם בששת הימים ובכיפור כמפקד חטיבת שיריון או משהו כזה

סיפר על מה שהיה

קיצר במלחמת יום כיפור הם היו פי 7.5 טנקים בערך... וגם יוןתר טובים כי היה להם פגזים יותר חזקים בהרבה.....

אבל מה... הטנקים רוסים... וערבים לא ידועים לקרוא רוסית אז לקח להם זמן להזיז את הטנק.... חחחח

מלחמת יום כיפור ניצחנו בגלל שהיו לנו מסוקי קרב שהשמידו את רוב הטנקים הסורים והמצרים

ואני חייב להגיד שאביגדור קהלני הוא סוס.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אל תשכח שהסורים עצרו בכנרת... אם הם היו ממשיכים היה להם ביידים את כל המאגרים שהצבא היה צריך......

אביגדור קהלני והחטיבה שלו הם היחדים שנשארו בגולן ועצרו את הסורים

OFFTOPIC-

אני יודע שזה לא קשור אבל אם הזכרתי את הטיול השנתי שלי

אז היינו במוצב ישן ברמת הגולן.... צילמנו את עצמו עם נשקים ישנים שהיו שם.....

חבר שלי עשה מזה קליפ

http://danieltetris.tripod.com/kateam.zip

:)

תנחשו מי אני מכל מי שנמצא שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שטנק הפטון הוא טנק אמריקאי, והוא מתחלק לשלוש גרסאות עקריים. הM47 הM48 והM60, ויש גם לשלושתם תתי גרסאות A1/A3/A5.

והיה עד לא מזמן לאמריקאים טנק M60 A2 בשירות סדיר (באמצע שנות ה90 הוא הוצא משירות) והוא בעל תותח קצר קנה בקוטר 152 מ"מ (עשקרה תומ"ת) עם יכות שיגור טילי נ"ט מהקנה.

לישראל היה את ה M48 ואת הM60, שתי הטנקים האלו שופרו על ידי החלפת חטיבת הכוח של הטנקים, הגדלת מכלי הדלת, בחלק הותקן מיגון מוגולרי ובחלק ראקטיבי, וגם שופר בקרת האש, והותקן מט"ל/מט"ז (מד תווח ליזר) ועוד מלא שיפורים.

טנקי הפטון המשופרים ידועים בשמם גם כטנקי המג"ח.

הM48 A3 ידוע בשמו כמג"ח 3/5.

והM60 ידוע גם בשמו כ מג"ח 6/א/ב/ב גל/ג  ומגח 7 א/ב/ג.

ויש גם מגח בגירסת יצוא שנמחרו ממנו לטורקיה ועוד מדינות, ושמו של הגירסה הזאת של הפטון הוא סברה, והוא מתאפיין בתותח חלק (בלי בסלילים) בקוטר 120 עם מיגון מתקדם דור ג'.

הIG עם אין לך מושג מה אתה כותב יותר טוב שתכתוב.

התו"ל הסוביטי הושטת לא על שרידות הטנקים אלה על כמות לאומת איכות.

לכן תראה במדינות הערביות שנלחמו בנו בכל המלחמות נלחמו בנו על פי התו"ל הזה, ורוסיה חימשה ואימנה אותה על פי דרכי הלחימה הסוביטים.

לדוגמה טנק סורי ששפח מנוע מושבט ולא מוחזר לקשירות ללחימה, ולאומת זאת טנק ישראלי שקיבל פגיעת ישירה מזחלה או נדפק משהו במערכת המזכום, או נדפק המנוע, נגרר לאחור ומטופל על ידי אנשי החימוש המיומנים שלנו, שעובדים עליו יום ולילה עד שהטנק מוחזר לקשירות.

אגב יש בערבים נוהל נטישת טנק במקרה שהטנק התקלקל (זה התקיים רק בתו"ל הרוסי), והוא מתבצע על ידי זריקת רימון לתוך הצריח או לחטיבת כוח על מנת להשביטו כליל, ולחזור לקווים האחורים לקבלת טנק חדש, כי פשוט לא היה לגדודים ולפלוגות הסוריות ומצריות אנשי חימוש שיבוא ויתקנו.

ולכן לישראל היו מאות טנקי שלל בגלל התו"ל הטיפשי הזה, של נטישת הטנק.

והשיריון הרוסי שאתה כול כך מעלל , הוא ממש לא כמו שאתה חושב, לפחות בT34/55/54/62/72.

יש בכל בסיסי האימונים בארץ טנקי שלל רוסיים שמשמשים כמטרות, ותאמין לי חודרים אותם כמו מים עם פגזים כמו מעיך/חודרן קינטי (חץ).

ואפילו את טנקי הT72 שברית המועצות דיברה עליו כל כך שלא ניתן לחדירה לקראת סוף שנות ה70, קיבל בראש במלחמת לבנון, מפלוגת נ"ט ישראלית.

הושמד חצי פלוגה של טנקי T72 במתח עצבני של טילי טאו.

אגב הסורים לקחו טנק שלל מסוג מג"ח 6 שננטש בזמן מלחמת לבנון, וצעדו איתו בתהלוכה הניצחון לאחר המלחמה.

הטנק היה במצב נסיעה, ורוסיה דרשה מסוריה לעביר אליה את הטנק על מנת לעתיק את המיגון מסוג בליזר (בלטנים, שזה קופסאות קטנות עם חומר נפץ בפנים), ולאחר תקופה לא קצרה פתאום התחילו לוהופיעה שיפורים לטנקים שונים עם מיגון מסוג בליזר שנגנב מהמג"ח.

ולכן תראה היום את רוב הטנקים של הרוסים עם מיגון בליזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טנקי המרכבה 3 מיועדים במיוחד לנסיעות בתנאים קשים, כמו רמת הגולן שיש שם המון בולדרים וכו'... בתחרות שעשו בין האריקאים לישראלים המרכבה ניצחה ובגדול... פשוט אין מה להשוות. המרכבה 4 שופרה המון אף היא ובמיוחד ללחימה בשטחים, בשטח בנוי. גם היא כמובן "תפורה" לשטח רמת הגולן, איפה שבשעת מלחמה באמת נזדקק לטנקים. בכל אופן המרכבה בוודאות הוא אחד הטנקים הכי טובים שיש בעולם, ועל זה אין ספק... גם במחינת בקרת אש, מיגון ואבירות...

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתם על 'כוח צביקה'?

מדובר ב"כוח" אשר היה מורכב משלושה טנקים כאשר בפועל נותר לבסוף במערכה רק טנק בודד אחד(!!!) והוא לבדו בלם במשך שעות את הטנקים הסוריים באחת הגזרות ברמה ב-'73...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...