בקשת עזרה בחיבור הרדיסק נוסף - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת עזרה בחיבור הרדיסק נוסף

masterb

Recommended Posts

1. ניסיון חיפוש בפורום, לא עזר  :s05:

2. לעניין - יש לי RD עם 40 GB של אתמול קיבלתי מחבר  :biggringift: הרדיסק נוסף של 20GB גם הוא של ונראה חדש ביותר.

3. לא מבין כלום בחומרה  :nixweiss: אבל בכ"ז פתחתי אחרי מאמץ רב את המארז עפ"י הסבר שקיבלתי חיפשתי אחר הכבל שמחבר מהלוח לRD גיליתי כי ה"חוט" הנ"ל תפוס מצד אחד בהרדיסק ובהמשך בצורב ז"א שאין לי כבל עם חיבור מתאים להרדיסק  החדש.  :'(

4. שאלותי הם:

איך נקרא הכבל הנ"ל ? יש לי מקום (חריץ)פנוי בלוח במקביל לכבל חיבור הנוכחי של ההרדיסק + הצורב, האם אליו לחבר הכבל החדש שאני יקנה/יגנוב ממקום העבודה ? ואז להרדיסק + חיבור לחשמל וזהו ? פעם היה קטע של מאסטר+עבד? (אין ג'אמפר על הרדיסק  החדש) האם הWIN יזהה לבד הכונן החדש?

5. הוראות (עדיף מפורטות ) הערות והנחיות יתקבלו בברכה ובתודה!   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ההסבר שלך קצת מסובך...

אם יש לך כרגע HDD וצורב על אותו כבל זה טוב. אם אין לך עוד שום כונן אחר, קח את הכונן שקיבלת, קנה לו כבל IDE חדש וחבר אותו ללוח אם... קצה אחד ללוח אם ואחר ל HDD. אם הוא ישב לבד על כבל לבד בלי עוד כוננים אין לך מה להתעסק עם ג'מפרים כעקרון.

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מה זה? RD? בהתחלה חשבתי שאתה מקצר את המושג RAID אחרי זה הבנתי איכשהו שזה הארדיסק אז תדע שכותבים את זה ככה HDD אם אני טועה בהשערה תקן אותי

ועכשיו לתשובה קוראים לכבל הזה כבל IDE והחלוקה של מאסטר סלייב עדיין פועלת

הבקר מכיל 2 באסים.. באס פריימרי עליו 2 חיבורים אחד מאסטר השני סלייב

ובאס סקנרי עליו 2 חיבורים אחד מאסטר השני סלייב כמו בקודם

על ההארדיסקים ושאר כונני IDE יש את המחברים האלו שצריך לג'מפר חפש אותם טוב

אם לא כנס לאתר החברה לגבי הדגם שלך ותראה איפה זה. חייב להיות לפחות מסומן באתר

עדיפות חלוקת כוננים

אם יש לך כונן איטי + צורב על המחשב

ואתה רוצה לחבר כונן חדש ומהיר

עדיף שתשים את המהיר בלבד על הפריימרי ולא נראה צריך לג'מפר אותו

על הסקנדארי את הצורב מג'ומפר על מאסטר והכונן על סלייב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, :xyxthumbs: יניב ו alsal...

קניתי כבל IDE, במחיר של 10 ש"ח, חיברתי ללוח ואת החיבור האמצעי ל- HDD

אח"כ היה לי סרט קצר עם ניהול דיסקים האיתחול... ובסוף העניינים הסתדרו.

שאלה נוספת (אם משהו יקרא את זה בכלל :s05:) הארדיסק הראשי שלי (הישן) ב- FAT 32 והחדש שעכשיו התקנתי שמתי אותו ב-NTFS

האם יש בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר שאחד יהיה ככה ואחד ככה זה לא משנה ,כל עוד יש לך /2003/winnt/2000/xp אין שום בעיה

(win9x לא מזהה מחיצות בntfs)

קוראים אתזה למהל א? תראה איך כל הפורום זז יש כאן דפים שלמים עם שטויות אתה לפחות שואל שאלות פחות שגרתיות

לא תהיה שום בעיה בכל מקרה אם תרצה להמיר את הFAT32 תוכל לעשות את זאת בעזרת תוכנה מאוד נוחה שנקראת Powerquest partition magic 8

(יש כבר 9?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...