שאלה קשה: נגן DVD קורא DivX או צורב DVD או בכלל Tv-Out - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה קשה: נגן DVD קורא DivX או צורב DVD או בכלל Tv-Out

Dante_9

Recommended Posts

המטרה היא להבין מה כדאי בשביל שיהיה כמה שיותר בהכי פחות כסף ועד כמה אפשר להתפשר על האיכות.

מבין שלושת האופוציות על מה הייתם הולכים?

1. נגן אשר מסוגל לקרוא XVID ו- DivX Pro

--------------------------------------------------

נגן ה- Xoro HSD400 שמסוגל לנגן בערך הכל כולל XVID ו- DivX Pro.

http://www.xoro-israel.co.il/xoro/product/daten_XOR400p.aspx

הוא עולה 890 ככה שאתה משלם בוכטה פעם אחת ואחר כך כל מה שאתה צריך זה מדיות CD-R רגילות.

יתרונות: לא יותר מדיי יקר, אחזקה זולה, אפשר לשדרג Frimware, תפעול קל הן מבחינת המכשיר והן מבחינת הצריבה של הסרט עצמו.

חסרונות: זאת עדיין לא איכות .

2. צורב DVD

--------------

יש מבחר רב של צורבים כאלו היום כאשר אפשר למצוא צורב מכובד כדוגמאת ה- NEC 3500A ב- 500 ש"ח. ניכר סרבול רב בתהליך הגיבוי של הסרטים. האיכות היא כמובן אבל יש לשים לב שהנגן הבייתי שלכם מסוגל לקרוא -R או DVD+R. מדיות איכותיות עולות כיום כ- 130 ש"ח לחבילת CAKE של 25 מדיות. טוב מאוד לאלו שרוצים לגבות משחקי PS, או GameCube.

יתרונות: המכשיר עצמו זול (500 ש"ח זה לא נורא), איכות DVD, טוב לבעלי קונסולות, אפשר לגבות לא רק אלא כל דבר בעצם.

חסרונות: המדיות הם לא דבר זול (כ- 5.5 ש"ח למדיה של SilverLine Ritak G04) ולאורך זמן זה יכול לכאוב בכיס לאלו שצורבים בכמויות, תהליך מאוד מסורבל של יצירת גיבוי או הפיכת XVID ל- DVD.

3. שימוש ב- HD גדול וביציאת ה- TV-Out

------------------------------------------

כמובן שאפשר לקנות כונן של 250 Giga שיכול להכיל כ- 350 קבצים של 700 מגה כלומר כ- 320 עד כ- 340 . עלות הארד דיסק כזה נע בין 1000 ל- 1200 שזה לא זול בכלל. אין כמו הנוחות של הארד דיסק, אין על זה ויכוח אך ה- Tv-Out יכול להציק לאנשים מסויימים בנושא של האיכות אך מצד שני מאוד נוח. אין צורך במדיות חיצוניות כלומר חיסכון כספי וגם אין בלאי שכן אנחנו מדברים פה על הארד דיסק. מסוכן מאוד אם הארד דיסק נדפק ולוקח איתו את כל האוסף היקר שלכם וחבל!, יש לציין שאתם גם תלותיים במחשב שלכם.

יתרונות: מאוד נוח לשימוש ותפעול, 250 ג'יגה זה המון (!) , אין תלות במדיות חיצונית (חיסכון בכסף ובבלאי של המדיות בעתיד).

חסרונות: 250 ג'יגה זה לא זול בכלל, איכות בעייתית, מפחיד לחשוב שהארד דיסק עדיין יכול להדפק וכך גם אוסף הסרטים, תלות במחשב האישי.

מקווה שנהנתם לקרוא את מה שכתבתי סה"כ אני בטוח שלא פעם או פעמיים חלפו פניכם האופציות הנ"ל.

מחכה לתגובות מעניינות  ;)

ליאור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי את השיקולים של 3....

אחרי הכל, הסרטים כבר נימצאים אצלך בהרדיסק, לא? זה כל הקטע....

הסרטים כבר אצלך, זאת נקודת ההתחלה.

הדילמה שלך היא בין לצרוב אותם על דיסקים רגילים ולהפעיל אותם בנגן שקורא גם DivX/XviD, לבין לצרוב אותם על שלא יתן לך כלום מבחינת האיכות....

קח בחשבון ששתי האפשרויות האלה יעלו לך עוד כסף בנוסף למצב הנוכחי, וייתכן שיעשו לך בעיות שונות כגון כתוביות שלא תוכל להציג (וסיכוי אפילו קלוש יותר לעברית...), בעיות בסאונד (לא בטוח בכלל שאותו "DVD קורא DivX" יודע למשל לפענח סאונד שקודד ב-OGG או בכל מיני קודקים שונים..) וכו'..

פשוט קח TV-out וחבר את המחשב לטלוויזיה...

חוץ מזה, אמרת בעצמך שהרדיסק של 250GB מספיק בשביל 350 קבצים של 700 מגה... אתה רוצה להגיד לי שבמקרה ותבחר לקחת קורא DivX יש לך כוונה אמיתית לצרוב 350 דיסקים ?

קח הרדיסק בגודל סטנדרטי יותר (אבל שוב, נקודת המוצא הראשונית היתה שבכלל כבר יש לך... אז בוא נגיד: "לצורך ההדגמה, קח הרדיסק בגודל סטנדרטי יותר") ותראה שהוא כבר לא כזה יקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה נקודות למחשבה:

1) עם צורב DVD תוכל לגבות סרטי DVD. אופציה אחרת זה לגבות אותם כמובן ל MPEG4 אבל שוב זה קידוד וירידה באיכות.

2) אם מחר ישתנה הפורמט הפופולרי לכווץ מ MPEG4 לזרובבל VIDEO אתה יכול להיות בבעיה.

3) התמרה מ XVID או DIVX ל DVD זה יחסית פשוט מאוד אם מוכנים לוותר על 5.1.

4) לסרטים שאתה רואה פעם אחת או פעמיים תוכל להשתמש ב DVDRW כך שהעלות לסרט תהיה נמוכה. בתנאי שהנגן תומך. זה גם נכון ל CD וכך תוכל לחסוך בעלות בשני המקרים. אל תשכח שיש הרבה סרטים שלא רואים יותר מפעם אחת גג פעמיים אפילו אם הם טובים.

5) צורב DVD יכול לשמש אותך ל 1001 סוגים של גיבויים על דיסקים גדולים.

6) לא פגשתי נגן ביתי שלא ידע לקרוא + או - או את שניהם.

7) ב 390 שקל הפרש אפשר לקנות הרבה מאוד מדיות. האמת שאפשר במחיר הזה לקנות כ 100 מדיות של G04. מבחינת עלות לגיגה זה יהיה יעיל יותר מכל CD. האמת שבמחיר של גיגה על CD זולים (כ שקל לדיסק) אתה יכול לקנות DVD איכותיים (וורבטים עולה היום 6.4 שקל ומכיל מבחינת שטח אכסון כ 6.5 CD). עלות של CD איכותי יותר גבוהה משמעותית לגיגה.

http://www.comp-il.co.il/Product.asp?Pid=EDSLLM4X47100&Cat2Cat1ID=1425&Cat2ID=1724

לא אומר שזו האלטרנטיבה האופטימלית בשבילך. פשוט עוד כמה נקודות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TV-out עובד נהדר אבל לפעמים הכבל הוא של 10 מטר ורץ בכל הסלון

בתור אחד שכל המערכת נמצאת בחדר קרוב אחד ליד השני והכבלים מוסתרים אז אין אם זה בעיה.

מה שמטריד אותי זה איכות הסאונד ב- TV-Out שכן גם אם יש לך כרטיס קול של 5 ערוצים ואת מערכת הרמקולים המתאימה זה עדיין לא משתווה לאיכות של דיסק שנצרב מלכתחילה כ- כלומר שככה הורידו אותו כבר.

הבעיה שהארד דיסק של 250 GIGA אחרי הכל מוגבל ואילו מדיות בן אם הן CD-R שהם יותר זולות לבין DVDR שהן קצת יותר יקרות אבל עדיין מדיות זה לא דבר שנגמר כמו מקום ב- HD.

ל- integral:

כשאתה אומר שאפשר להשתמש ב- CDRW וב- -RW זה ברור לי אבל זה הופך אצלי להיות נושא רגיש כי בתור אחד שאוהב לשמור על הסרטים שלו גם אם הוא לא אהבתי ולהיפך, אוהב לראות שאני אוהב כמה וכמה פעמים (יש שראיתי 20 פעם גם בלי להגזים...) אז זה הופך להיות בעייתי...

יצא לי קצת מסובך מקווה שתבינו  ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"איכות ה TV OUT" היא הדבר האחרון שצריך להטריד אותך.

האיכות היא בכל מקרה הרבה, הרבה, הרבה הרבה הרבה הרבה, הרבה, יותר טובה ממה שהטלוויזיה שלך יכולה להציג, ולא משנה איזו יש לך (כל עוד אתה לא מתכוון לחבר את כל העסק למסך פלאזמה אימתני [ולא כזה שעולה 20 אלף])...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון שמדיות CD יותר זולות ממדיות . תקרא מה שכתבתי. להיפך, במחיר שטח של מדיות CD זולות אתה קונה היום מדיות איכותיות.

ברור לי מה אתה אומר ותקן אותי אם אני טועה:

50 CD-R כפול 700 מגה למדיה = 35 ג'יגה = 90 ש"ח

25 -R כפול 4.7 ג'יגה למדיה = 117.5 ג'יגה = 125 ש"ח

מסקנה = יותר משתלם -R

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא עבדתי עם TVOUT.

אבל, אם זה הקייס וזה נראה טוב ונשמע טוב, אז צורב יתן לך הרבה יותר מהרדדיסק נוסף. עוד שאלה היא מה האלטרנטיבה הנוספת - יש לך בכלל מערכת קולנוע ביתית איכותית שתתן לך יותר מאשר  מערכת סאונד של מחשב? בנוסף עם יש לך SPDIF במחשב תוכל להוציא סיגנל דיגיטלי למערכת עם מפענחים מתאימים ולשמוע מצויין.

עוד יתרון ל TVOUT זה שהמחשב הוא נגן וידיאו הרבה הרבה יותר משוכלל וגמיש מכל נגן שתקנה.

לגבי החישוב, כעיקרון נכון אבל תשווה על אותו הבסיס. מחיר לגיגה יהיה יותר נמוך ב או לחילופין אותו מחיר ויותר איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש לי מערכת מטורפת הרבה יותר טובה מכל מערכת למחשב היום אז מהבחינה הזאת אני מסודר.

מה ה- SPDIF ייתן לי? איכות משופרת לעומת חיבור רגיל בין מחשב למערכת?

תן הסבר על הדרך איך מחברים SPDIF ומה התוכנות שלו, איזה כבלים נדרשים? איזה כרטיס קול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SPDIF זה חיבור דיגיטלי אופטי. הוא מעביר את הסיגנל הדיגיטלי למגבר שלך שקורא אותו, מפענח ומנגן. הוא לא מעביר אות אנלוגי - כלומר סאונד, הוא מעביר קוד.

אם אין לך SPDIF על הלוח אז אולי יש לך ייציאת COAX שזה אותו דבר רק במקום סיב אופטי יש חוט מסוכך.

אם איו לך את שתיהן, עדיין יתכן ויש לך הכנה על הלוח, כלומר חיבור מתאים ואז צריך להשיג בראקט מתאים.

אני מקווה שלפחות אחת מהאופציות יש לך על הלוח.

גם אם אין לך על הלוח תוכל לקנות כרטיס קול עם יציאה כזו או לחילופין צורב עם יציאה אופטית (לא זוכר כרגע למי יש).

אם יש לך אחת משתי היציאות תוכל להתחבר למגבר שלך בעזרת כבל מתאים (אופטי או קואקסיאלי). אם המגבר שלך הוא מגבר ביתי חייבות להיות לו כניסות דיגיטליות. אם אתה לא מכיר את הנושא אז סביר להניח שהמערכת שלך אינה מערכת ביתית.

גם במקרה כזה עדיין תוכל להוציא כבל אודיו מהיציאות הרגילות של הלוח לתוך מערכת הסטריאו ולשמוע נחמד מאוד (לא סראונד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...