מעוניין לבצע OC למעבד שלי אך לא יודע איך/לא מצליח - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לבצע OC למעבד שלי אך לא יודע איך/לא מצליח

ISmile4U

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב כרגע 2600Mhz זה הכי גבוהה שאני מצליח להגיע אליו בלי שהמחשב יתקע או יעשה לי קונצים. אני די תקוע ולא מצליח למצוא בשום מקום גם לא בחוברת של לוח האם לגבי שינוי המחלק של הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה עקרונית הזכרונות צריכים לעבוד במקסימום של 166 ואתה מושך אותם ל 180 - זה יכול לגרום לאי יציבות

הלוח אם מותאם לעבוד עם במקסימום באס של 533 (שזה אומר FSB של 133) ואתה מושך אותו מעבר לזה - אי אפשר לדעת כמה הוא מסובל לסבול

המעבד לא מהווה בעיה לפי דעתי הוא עד 2800 בכלל לא צריך לבקש תוספת מתח

בקיצור יש כל מיני אפשרויות שכדאי לבודד, אל תסתמך על "בלי שהמחשב יתקע או יעשה קונצים" גם אם המחשב עובד פיקס! אבל לא עובר בדיקת מאמץ אז זה לא בסדר

תסתמך אך ורק על יציבות של מאה אחוז...

בקשר לשינוי המחלק אני אנסה לברר איך משנים את זה בלוח אם שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה תמונה מהביוס, אין לי מושג איך להגיע למצב הזה כי כל ההסבר היה ברוסית ::)

תנסה ללחוץ על כל מיני F-ים לשחרר אפשרויות ולהכנס לתת-אופציות

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה תמונה מהביוס, אין לי מושג איך להגיע למצב הזה כי כל ההסבר היה ברוסית ::)

תנסה ללחוץ על כל מיני F-ים לשחרר אפשרויות ולהכנס לתת-אופציות

Ctrl+F1 נו לזה אני יודע להגיע דרך פה עשיתי עד עכשיו את ה OC אבל איפה פה אני משנה את המחלק מ 4:5 ל 1:1 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה משנה מחלק בלי היחסים, היחסים והמחלק זה אותו דבר זה סתם הסבר דומה שיהיה קל להבנה

עקרונית איפה שרשום לך Host/DRAM Clock ratio אתה אמור לשנות את היחסים, רק שאני לא מבין באיזה צורת ספירה זה מסומן תצטרך להבין לבד פחות או יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה משנה מחלק בלי היחסים, היחסים והמחלק זה אותו דבר זה סתם הסבר דומה שיהיה קל להבנה

עקרונית איפה שרשום לך Host/DRAM Clock ratio אתה אמור לשנות את היחסים, רק שאני לא מבין באיזה צורת ספירה זה מסומן תצטרך להבין לבד פחות או יותר

ב Host/DRAM Clock Ratio יש לי כולה שלושה אפשרויות:

1) 2.5 (Memory Frequency = Host Clock x 2.5)

2) 2 (Memory Frequency = Host Clock x 2.0)

3) auto במצב זה (Set Memoryfrequency by DRAM SPD data)

Memory Frequency(Mhz) - The values depend on CPU Host Frequency

יש אחד פבל נדמה לי מזיגזג שעם לוח דומה לשלי ואותו מעבד הגיע אפילו ל 3400 אולי הוא היה יכול לעזור לי פה רק שאין לי מושג איך אני יוצר עימו קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני חושב על זה אז אולי אני יכול לעלות את מהירות הבאס ל 156 במקום 145 ולשנות את ה Host/DRAM Clock Ratio ל 2 ככה בעצם מהירות הזיכרון תיהיה 156x2=312 אם אני מבין נכון ואז אולי באמת לא יתקע לי המחשב, יכול ליהיות בפשוט עד עכשיו הזיכרונות הומהרו יותר מידי ולכן המחשב לא  עמד בזה? מה אתם אומרים?

כמו כן רציתי לשאול האם כדאי לקנות Thermaltake Copper HEAT SPREADER ולהרכיב על הזכרונות שלי? האם זה יעזור? ישפר במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור לא יעזור

הקטגוריה הזאת כנראה לא קובעת את היחסים כי אני לא רואה שום היגיון במספרים האלה, אתה כרגע על 2.5 אבל הFSB שלך 144\145 ושל הזכרונות 180 (תסכים איתי שזה לא כפול 2 וחצי ;D)

אני לא יודע כמה זה כדאי ליצור איתו קשר כי בדרך כלל הוא לא סימפטי ולא כל כך עוזר.. אבל זה רק מהניסיון שלי

אם בכל זאת אתה לוקח את הסיכון ומוכן ליצור איתו קשר אתה יכול לשלוח לו מסר אישי דרך האתר:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?action=pm;sa=send;u=4776

עריכה: מצב AUTO \ BY SPD אמור לסדר את העניין.. תנסה את האופציה הזאת (אבל תקח מראש את הסיכון שזה יכול לגרום למחשב לא לעלות - במקרה הכי גרוע פשוט תאפס ביוס.. אם אתה לא יודע איך עושים את זה הגיע הזמן שתקרא בספר ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרשום שאני לא סימפטי ... נו באמת

אני הבהרתי את עצמי בצורה דיי ברורה , עד כמה שאני זוכר .... ::)

אבל לא משנה

תשים את ה 2  (Memory Frequency = Host Clock x 2.0)

זה יקבע לך את היחס בין התדר של המעבד לתדר של הזכרון .

כלומר , ברגע שתהיה עם המעבד על 160 , הזיכרון שלך יעבוד 320 , ואם אתה יכול להגיע עם הזיכרון שלך לרמות של 180 מגהרץ , אז יכול מאוד להיות שתוכל לסגור בסביבות בסביבות ה3 גיגהרץ , אולי קצת יותר .

אל תעלה עם המתח מעל 1.7 וולט בשום נסיבות , אלא אם כן אתה רוצה להריץ בדיקה זריזה לתדר מקסימלי של המעבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרשום שאני לא סימפטי ... נו באמת

אני הבהרתי את עצמי בצורה דיי ברורה , עד כמה שאני זוכר .... ::)

אבל לא משנה

תשים את ה 2  (Memory Frequency = Host Clock x 2.0)

זה יקבע לך את היחס בין התדר של המעבד לתדר של הזכרון .

כלומר , ברגע שתהיה עם המעבד על 160 , הזיכרון שלך יעבוד 320 , ואם אתה יכול להגיע עם הזיכרון שלך לרמות של 180 מגהרץ , אז יכול מאוד להיות שתוכל לסגור בסביבות בסביבות ה3 גיגהרץ , אולי קצת יותר .

אל תעלה עם המתח מעל 1.7 וולט בשום נסיבות , אלא אם כן אתה רוצה להריץ בדיקה זריזה לתדר מקסימלי של המעבד .

טוב אחרי מספר ניסיונות כושלים אצלחתי להגיע כעת למהירות באס של 2700Mhz טמפ' בסביבות ה 32 עם מזגן בלי מזגן יהיה בקרוב ה 34+/-

העלתי את המתח ב ל 1.60 הבאס הוא על 150 והיחס בין הזיכרון למעבד הוא 1:1 כמו שרציתי

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...