לכל האנשים שנגד ההתנחלויות (רובנו) - חובה לראות את זה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל האנשים שנגד ההתנחלויות (רובנו) - חובה לראות את זה

MishaK

Recommended Posts

מצטער שאני מתפרץ לדיון הזה, אני קורא הרבה זמן בפורומים האלו, ודיון זה עניין אותי במיוחד.

DXT יקירי, כתיבה באותיות גדולות לא מחזקת לך את הטיעון, אפילו לא קצת, גם אם זה ממש קטע חשוב בטיעון.

לפי ההגדרה שלך לכיבוש "כיבוש זה כאשר מדינה מרצונה החופשי וביוזמתה נכנסת לשטח של מדינה אחרת ומכריזה עליו כשלה ומחזיקה בו."

הטיפטוף שהיה פה ( מיליוני עולים ) במאה שנים+ האחרונות עונה בידיוק להגדרה הזאת.

חוץ מזה שלא מדינה "נכנסה" לשטח של מדינה אחרת, אלא קבוצת אנשים עם "יענו" לאום/עבר/פולקלור משותף, נכנסו לשטח של עם אחר, שלא התארגן עדיין למדינה.

2000 שנה זה הרבה זמן לזכור אחורה לא? לפני היהודים לא היו פה שבטים? היהודים לא ירדו מרצון למצריים?

זהו לבנתיים. אני מבטיח שאני אגיב לכל תגובה (ראוייה) בת'רד הזה.

נכון, אתה צודק במאה אחוז, אני אולי לא מדייק בהגדרה (בוא נגיד שלא בדקתי באבן שושן ;)) אבל אז מה - אולי מישהו יבוא ויגיד שהוא כנעני עם תעודות (הגזמה לצורך הדגשת רעיון) ושחיפה היא עיר מגוריו ושל כל משפחתו בעלת 100 הילדים. אנחנו ניתן לו חלק מחיפה? ברור שלא.

והעניין עם הפלסטינים דומה, זו רק שאלה של עדיפות שלך, במה אתה מתחשב יותר: בזכויות של הפלסטינים על הארץ הזאת או של עם שלך? וכבר הגענו למצב שהבנו שהם לא מתכננים לוותר על זכות השיבה (אפילו אם יחזרו רק קצת בהתחלה הם ירצו עוד ועוד וזה לא ייגמר...) או על ירושליים. בנושאים האלה אני לא מוכן לוותר. ואין לי בעיה שישארו בעזה, כי מי צריך אותה בכלל, וינהלו את מדינתם הקטנה רק שלא יפריעו לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ואם מישהו יבוא ויגיד שהוא... נגיד... יהודי עם תעודות... ושזאת נחלת אבותיו... וידרוש את הארץ לו ולבני עמו?

טוב, נהיה קונקרטים למצב : חיפה "שלנו" ואף אדם (רציני) לא ידרוש אותה.

זכות השיבה זה פתרון אחד למה שהעליות (ומלחמת העצמאות) עשו לתושבים הקודמים פה ( סילקו את רובם לירדן ולעזה במחנות פליטים צפופים ולא נעימים בכלל ).

אך היא לא הפתרון היחיד. יש לשקול פיצוי כספי (הולם) לכל אדם מדור ראשון, ובהדרגה לדורות הבאים (יש מספיק מדינות עם אינטרסים לסיים פה הסיכסוך ולגמור עניין והן יעזרו בעניין הזה).

עכשיו יש את עניין ההתנחלויות : ההתנחלויות הקטנות שמכתרות את עזה ונמצאות ממש בתוך הבוץ הן התגרות של ממש ויש לסלקן מייד, בקשר לכמה גדולות, שהן ממש מעבר לגבול אפשר לשקול לספח, בתשלום כמובן לרשות. ( מרגיז אותך הא? זה מה יש ).

ירושלים המזרחית שכולה גם ככה מלאה בערבים ואנחנו באמת לא רוצים אותם יש לתת לרשות. ( אולי בתמורה לשטחים של ההתנחלויות הגדולות? )

בקשר לרשות : זהו גוף מושחט מיסודו, ועראפת בפרט.

בקיצור, גדר ועכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלק אני לא מבין את זה.

בירדן יש 70% פלסטינים במצריים כמה מליונים טובים, אז מה הם מחפשים פה? למה שלא יקימו את המדינה שלהם בסיני או הירדן ויעזבו אותנו בשקט עם המדינה שעוד נשארה לנו בקושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלק אני לא מבין את זה.

בירדן יש 70% פלסטינים במצריים כמה מליונים טובים, אז מה הם מחפשים פה? למה שלא יקימו את המדינה שלהם בסיני או הירדן ויעזבו אותנו בשקט עם המדינה שעוד נשארה לנו בקושי.

מה, חשבת שאנחנו היחידים ששונאים אותם?

אף אחד לא אוהב אותם, אז לכולם מאוד נוח להפטר משתי ציפורים במכה אחת (אנחנו+פלסטינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלק אני לא מבין את זה.

מה, חשבת שאנחנו היחידים ששונאים אותם?

אף אחד לא אוהב אותם, אז לכולם מאוד נוח להפטר משתי ציפורים במכה אחת (אנחנו+פלסטינים).

התמיהה היתה בנוגע לנו, למה אנחנו חושבים שישראל היא המקום היחיד שבו הפלסטינים יכולים וצריכים להקים את המדינה שלהם.

לפני 50 שנה רצו להתאחד עם סוריה , אז למה שלא יתאחדו איתם היום?

בירדן ומצרים יש אוכלוסיות הרבה יותר גדולות של פלסטינאים, אז למה אנחנו צריכים לקבל אותם כאן ולא לאמר להם - הנה שם יש 9 מליון פלסטינים לכו תחיו איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DXT

בהודעה שלך על "ארץ אבות" של הערבים ושאסור לתת להם

שללת גם את ההתנחלויות.

גריי

מאותה סיבה שלא הלכנו לאוגנדה.

ולא צריכים לקבל אותם, צריכים לתת להם מדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שפספסתם את הפואנטה שלי.

הנקודה היא לא למי יש זכות איפה ומי ומתי מדינה. הנקודה היא שכרגע אנחנו חיים פה ואנחנו רוצים להמשיך בכך וכל ויתור שנעשה הוא סכנה קיומית לנו, או לפחות לנכדים שלנו שידברו על ויתורים יותר גדולים. ככה העולם פועל, כולם מתנהגים מאד יפה עם האו"ם שמום שחושב את עצמו ויש בית משפט לפשעי מלחמה וכדומה, הכל טוב ויפה עד שיש מלחמה ואז המנצח קובע את הכללים החדשים כפי שהוא רוצה. ככה זה היה מעולם וככה זה ימשיך להיות.

אני אומר שאפשר לוותר עד גבול מסוימם: שום זכות שיבה, ירושליים של מדינת במלואה.

ואם החזרת ההתנחלויות תפתור את הבעיה אז מצדי תהיו בריאים, תחזירו את כל ההתנחלויות רק תפצו את מי שגר שם כי הם גיבורי המדינה והעובדה שהם חיים שם יום יום וחייהם בסכנה העניקה למדינת קלף מיקוח חזק ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם עוד דור הפלסטינאים ישכנעו את העולם שגם הרצליה היא שלהם, כי לפני חמישים שנה היה שם באיזור כפר ערבי עם שניים וחצי בתים ועז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אני אומר שאפשר לוותר עד גבול מסוימם: שום זכות שיבה, ירושליים של מדינת במלואה.

ואם החזרת ההתנחלויות תפתור את הבעיה אז מצדי תהיו בריאים, תחזירו את כל ההתנחלויות רק תפצו את מי שגר שם כי הם גיבורי המדינה והעובדה שהם חיים שם יום יום וחייהם בסכנה העניקה למדינת קלף מיקוח חזק ביותר. "

הם לא גיבורי מדינה, הם פושעים.

ואם אתה לא מסכים לסגת לגבולות 67', אז אין בכלל מה לדבר.

קלף מיקוח חזק ביותר, את זה תגיד עד שאבא שלך ימות בגלל שליווה איזה אוטו של מתנחל שלא הסכים לסוע בדרך עוקפת.

וינדאקס, הודעה מאוד חכמה אחרי ת'רד של 7 דפים.. שיחקת אותה! הצלחת להיות הראשון שדיבר שטויות לגמרי, אפילו בלי לחשוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nice-1, תחשוב לפני שאתה מדבר.

למה בדיוק הם פושעים? הם מאמינים בארץ השלמה ויש להם אידיאולוגיה ועקרונות שמנחים אותם בניגוד לאנשים מסוימים בארץ הזאת.

ומה שאמרת על וינדאקס היה מאד לא ראוי. אם אתה לא מסוגל לתת תשובה נורמלית אז תשתוק בבקשה.

ומה שהוא אמר זה נכון: אם היום נתן להם את ההתנחלויות וחצי מירושלים, אז הבנים שלהם בעוד 20 שנה כבר ידברו על ערים אחרות וכל פעם דור חדש יקבל את מה שדרשו אבותיו והם ירצו עוד ועוד, וזה חייב להפסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנחלים = פושעים? במה הם חטאו ? יש חוק נגד ישיבה בשטחים?

קריאה למתנחלים שבסך הכול הם אזרחים שומרי חוק פושעים בגלל אזור מגורם שאגב אינו מנוגד לא לחוק הישראלי ולא לבין לאומי,

היא התנהגות חסרת טעם ממש לא במקום.

במה שאמרתי איני מתכוון לאותם מאחזים בלתי חוקיים שללא ספק הם עברה על החוק ורק אלו הם התנחלויות אמיתיות.

ואם אנחנו כבר בדיון הזה אשאל שאלה שתמיד עניינה אותי, למה גבולות 67? למה לא גבולות 48? מה ההבדל?

ואם היינו כובשים את שטחי 67 כבר ב 48 אז גם היינו מסכימים לתת את הנגב והרצליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיים חוק בינלאומי האוסר על התיישבות אזרחית בשטחים כבושים.

נ.ב. פשוט חסכתי לnice-1 את הטרחה, אתם תמשיכו להתווכח.

לא ידעתי

אם כך יש גם לפנות את ארה"ב מידית משטחי האומה האינדיאנית . (ולמה לא נראה לי שהם יעשו זאת)

את הטיוואנים משטחי . (ולמה ממש לא נראה לי שהם יעשו זאת)

את התורכים משטחי חבל כורדיסטאן ( ולא, הם לא יעשו זאת)

ואת הסורים משטחי קק"ל (זהו כבר הצחקתי את עצמי לחלוטין)

חוק זה לא עניין של שחור ולבן מסתבר יש גם הרבה אפור באמצע, אז למה מה שמותר לאמריקנים אסור לנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...