מפרטי לעריכת וידאו בתקציב של כ9000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטי לעריכת וידאו בתקציב של כ9000 ש"ח

8-Ball

Recommended Posts

מעבד: Intel Pentium 4 - 3,0 Ghz (Bus:800MHz, H-T, 512K cache)

לוח אם: IC7 - ?(875PE),DDR128b,H-Threding?

זכרונות: A-DATA - 2* 400 512MB

כרטיס מסך: MSI - ?RADEON 9800Pro TV,DVI 128MB?

דיסק קשיח: WD 160GB-8MB JD - 7200RPM S-ATA

צורב: LITEON 52x 32x 52x CD-RW - (OEM) - BLACK

DVD: LITEON X16 - BLACK

מארז: CHENBRO Bomb - Silver & Gray Case

ספק כוח: Thermaltake - Silent Purepower 420W (W0008) - Active PFC

מסך דק: Hyundai LCD 17' Q17 DVI USB HUB SPEAKERS SILVER

מקלדת: - Multimedia Keyboard - PS2 - BLACK

עכבר: IntelliMouse Explorer - USB/PS2 Version 4

כונן דיסקטים: MITSUMI 3.5 FLOPPY DISK DRIVE - 1.44 - BLACK

לא רשמתי פה מחירים, אבל המחירים לא הכי מעניינים אותי...החלקים פה הם לא הכי חדישים שיש היום בשוק

ורציתי את דעתכם לגבי איכותם, האם אני צריך להחליף פה משהו (ולכל הAMD FANS אל תתאמצו סתם...חוצמזה שאפילו בפורום הזה כתוב שP4 עדיף לעריכת וידאו).

לגבי המסך, אני בטוח לוקח LCD 17 אז אל תגידו לי תיקח מסך רגיל ותחסוך, אני לא עושה OC, ככה שהזיכרונות יספיקו..

אם יש הערות כלליות לגבי אי תאימויות כלשהן או הצעות שיפור, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה תיקונים:

1. הייתי לוקח כרטיס מסך הרבה יותר חלש, משהו כמו FX5200.

אם אתה לא משחק אז אין סיבה לקחת כזה כרטיס. עריכת וידאו לא משתמשת בכוח עיבוד של הכרטיס הגרפי, אלא של המעבד.

2. בכסף שחסכת, קח מעבד קצת יותר מהיר עם 1024KB. זה בגלל שיש לו תמיכה בתכונות מולטימדיה טובות יותר. אולי איזה 3.2E יספיק?

3. אולי תקח הארד דיסק יותר גדול - איזה 250GB... עריכת וידאו ברזולוציות גבוהות (כמו DV או HD) לוקחות המון מקום!

4. וודא שהצורב שלך תומך בDL במהירות של X4. אני די בטוח שמה שבחרת עושה את זה, אבל לא ציינת דגם אז אי-אפשר לדעת בוודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בקידודי וידיאו בין הפרסקוט לנורטווד קטן יחסית, אבל אם פרסקוט אז תוסיף קרור זלמן.

קידודי וידיאו רציניים בד"כ דורשים גם קידודי אודיו ושם הנורטווד משמעותית יותר חזק.

במקום צורב רגיל קח צורב DVD.

NEC3500 או LG4120B עם DVDRAM.

אם יש לך כסף, אז למולטימדיה זה יהיה מסך הרבה יותר טוב:

http://www.mardanit.co.il/item_prew.php?item_id=229

בתור מארז הייתי לוקח את הקומפיוקייס 6920 שבא כבר עם ספק 400 מצויין. הוא מארז שלדעתי יותר איכותי מה CHENBRO וגם נראה הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו שם כבר צורב ...

ולמה זלמן? כל עוד לא מתוכנן OC, המאוורר שבא עם המעבד יספיק (אולי קצת ירעיש).

הפרסקוט עדיף... רוב המאמץ הוא קידודי הוידאו, לא האודיו...

ואולי המארז עדיף, אבל זה כבר עדיפות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבנתי שבכלל הפסיקו לייצר את הנורת'ווד

זה ערית מקצועי? כי אם כן קח כרטיס מסך מקצועי ולא מסדרת GF5 או GF 6 או R9 או RX

כי הם למשחקים יותר....

אתה יכול לקנות מחשב בהרבה יותר טוב במחיר הזה....... לאדע איך הגעת לרכיבים האלו עם תקציב כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייך אוריפ:

1) ההבדל בקידודים בין הנורטווד לפרסקוט זניח (לא כמו ההבדל בין 64 ביט סוקט 754 לפנטיום 4). תסתכל על המספרים.

http://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-20.html

הפרסקוט מתחמם ומרעיש אז בשביל מה? מה זה פה? IVORY? אם פרסקוט אז רק עם קרור נורמלי או לחכות לסטפינג E0.

2) קידוד וידיאו רציני כולל הרבה פעמים קידוד אודיו ושם ההבדל לא זניח. ההבדל גדול.

http://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-22.html

3) צורב אין במפרט - יש נגן .

אם זה היה לצרכי בגרפיקה אז כן, פרסקוט יהיה יותר טוב בגלל ה CASH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייך אוריפ:

1) ההבדל בקידודים בין הנורטווד לפרסקוט זניח (לא כמו ההבדל בין 64 ביט סוקט 754 לפנטיום 4). תסתכל על המספרים.

http://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-20.html

הפרסקוט מתחמם ומרעיש אז בשביל מה? מה זה פה? IVORY? אם פרסקוט אז רק עם קרור נורמלי או לחכות לסטפינג E0.

2) קידוד וידיאו רציני כולל הרבה פעמים קידוד אודיו ושם ההבדל לא זניח. ההבדל גדול.

http://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-22.html

3) צורב אין במפרט - יש נגן .

אם זה היה לצרכי בגרפיקה אז כן, פרסקוט יהיה יותר טוב בגלל ה CASH.

צודק...

סליחה...

לקחתי בחזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ככה, הDVD זה באמת נגן אני מתכנן לקנות את הצורב אחרי כמה חודשים כשבאמת יהיה לי צורך ויהיו דיסקים במהירויות נומרליות ומחירים נורמליים, וגם המחירים יפלו ויצאו דגמים חדשים (חוצמזה שאני צריך צורב בצבע שחור).

לגבי העריכת אני מתעסק בDV ולא בתלת מימד ככה שאני לא צריך כרטיס מסך .QUATRO או איך שלא קוראים להם, לגבי הכרטיס מסך..

בכל זאת זה מחשב חדש ולא קונים מחשב כל יום אז התפנקתי והלכתי על הR9800P, בטח אני אשחק פה ושם משחקים אבל זה לא יהיה העיסוק העיקרי.

לגבי המסך באמת התלבטתי בין הVP171 לQ17, אבל הרבה יותר המליצו על הQ17 והוא זול ב400 שקל, אבל אני יודע שאיכות הצבעים הרבה יותר טובה בויסוניק אז אני אשקול את זה תודה!

לגבי ההרד דיסק..160 מספיק לי (שעה של DV=13GB ) אז אני אסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה את ההיונדאי אם אתה כבר שם כל כך הרבה כסף. :'( הרבה המליצו לך כי הוא עולה יותר זול ואנשים לא אוהבים לשלם הרבה. אם היה להם את הVIESONIC היו ממליצים עליו. ובד"כ גם אם היה להם את המאג 15" היו ממליצים עליו (זה כבר קשור לפסיכולוגיה). אני חושב שעל ה VIEWSONIC יש אחריות מהפיקסל הראשון.

צורב בשחור - יש את ה 3500A בפנדס. מדיות X8, יש כבר במחירים סבירים ב COMP-IL והבנתי שה NEC מסתדר איתם. חבל סתם לשים כסף על צורב רגיל. מחירי ה X16 די יציבים כרגע בעולם.

9800פרו - סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילא אני צריך צורב רגיל בשביל דיסקים רגילים ככה שבמילא אני אקנה אותו.

ולגבי הצורב אני אראה איך זה יסתדר עם המחיר יכול להיות שאני אקח אותו.

לגבי הכרטיס מסך, ההפרש בביצועים בין R9000XT לבין R9800P הוא קטן מההבדל בין p4 3GHZ לבין P4 3.2 GHZ

וההבדל בכסף הרבה יותר גדול, חוץ מזה ל3.0 GHZ יש ערך כל כסף/ביצעוים מאשר ל3.2...

חוץ מהדברים האלו יש משהו שלא טוב במפרט הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אני או ש...

אין במפרט הזה כרטיס עריכת ווידאו?

בהחלט מסכים עם כל מילה, אתה רוצה פה מחשב לעריכת וידאו אבל אין לך פה שום כרטיס וידאו אלא עם כן אתה בונה על עריכת וידאו דרך ה DV שיש לך אולי על הלוח, בכל אופן ההיתי לוקח כרטיס עם VIVO

יש לך את shapire ו שמציאים כרטיסי VIVO מבוססי RADEAON כמו כן גם ל יש דגמים מסויימים עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...