לא מוצא דרייברים לכרטיס רשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מוצא דרייברים לכרטיס רשת

The Shark

Recommended Posts

לפני חודשים אחדים קניתי כרטיס (ג'נרי למדי. הפרט היחידי שאני יודע עליו שהוא כרטיס Ethernet 10/100, שכחתי את שם החברה).

קיבלתי איתו דיסקט דרייבר והצלחתי להתקין אותו...

אך לא מזמן פירמטתי את המחשב, וכרגע אני צריך להתקין אותו שוב. לצערי הרב אני לא מוצא את הדיסקט דרייבר, וכרגע אני בבעייה כיוון שאני גם לא זוכר את שם הכרטיס....

ניסיתי דרך אשף התקנת החומרה של WinXP, אבל הוא לא הצליח משום מה.

למישהו יש מושג מה אני יכול לעשות כדי להתקין את הכרטיס הזה???

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכם על התשובות.

בקשר לתשובות עצמן...

כמה הוא עלה לך?

אם מדובר בגרושים (25-50 ש"ח), סביר מאד להניח שמדובר ב-Realtek RTL8149 מסוג שהוא...

קניתי אותו בסביבות ה-50 ש"ח, הוא מחברה די ג'נרית. Realtek זאת חברה מוכרת יחסית, ואני בטוח שזאת לא החברה של הכרטיס.

אתה יכול גם להוציא את הכרטיס ולראות מה כתוב עליו על אחת המדבקות או על הציפ הראשי שלו

ניסיתי לבדוק.

חוץ מקודים שונים מודפסים על מדבקות קטנות, אין שום פרט על החברה שייצרה את הכרטיס.

יש אולי איזה דרייבר גלובלי שמתקין מגוון רב של כרטיסי 10/100?

אני לא יודע מה לעשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי...

הורדתי, התקנתי, ריסטארטתי, זה הראה לי שזוהתה חומרה חדשה, לחצתי נקסט-נקסט, אבל משום מה זה אומר שווינדואוז לא מצליח להתקין את הכרטיס כיוון שהוא לא מצליח למצוא את התוכנה של זה או משהו....

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי אותו בסביבות ה-50 ש"ח, הוא מחברה די ג'נרית. Realtek זאת חברה מוכרת יחסית, ואני בטוח שזאת לא החברה של הכרטיס.

שים לב - התכוונתי ליצרן הצ'יפ עצמו ולא הכרטיס כולו (PCB). יש הרבה חברות ג'נריות המייצרות כרטיסים מבוססים RTL8139 של Realtek מאחר וזהו שבב אומנם בסיסי מאד, אך זול עוד יותר. הדרייברים של Realtek הם בדר"כ גם הדרייברים המסופקים עם הכרטיסים הללו כי הם עוקבים אחר ה-Reference Design של Realtek וייצור דרייבר dedicated סתם יוסיף לעלות המוצר הסופי... זה בערך כמו המצב עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, בדקתי עכשיו ב-Aida32.

באיזור כרטיסי הרשת כתובים שני כרטיסים: האחד של (הכרטיס המובנה שלי) והשני נקרא לפי התוכנה Davicom DM9009 Ethernet Controller.

האם יכול להיות שזאת באמת החברה?

מישהו יודע איפה אני יכול להשיג של החברה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שתראה את השם שלו באחד האתרים שמוכרים כרטיסי רשת בגלל שהוא לא יקר אז יש לי סיכוי טוב שמוכרים אותו ואז תראה גם את השם שלו.

נסה אפילו פו:

http://www.plonter.co.il/main.tmpl?cart=10785136691823507〈=heb

http://www.ksp.co.il/hmain.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...