למה Athlon יותר מהיר מפנטיום? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה Athlon יותר מהיר מפנטיום?

omnius

Recommended Posts

אני מבין את זה (בערך ;D), אבל האח שלי, שחושב שהוא הכי גאון בעולם, למרות שלטענתו לא צריך הגנה נגד ספיים/טרויאניים(!!!) לא קולט למה זה יותר מהיר, ואני לא מוצא להסביר לו! (הראתי לו את מה שהיה בחדשות, והוא טען ש"זה לא אומר כלום")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש מאמר בעמוד הראשון אם לא בא לך לקרוא הנה הסיכום שלו

אנחנו רואים מהירות יותר גבוהה (הרצים) אז אנחנו חושבים שזה יותר טוב אבל יש עוד נתון שאנחנו לא מודעים אליו והוא הIPC שזה הוראות בדופק שעון ואת הביצועים של המעבד צריך לחשב לפי המהירות והIPC זאת אומרת Hz*IPC=הביצועים של המעבד

אינטל נותנת מהירות גבוהה אבל פחות IPC וAMD נותנת פחות מיהורת ויותר IPC הנה דוגמא

Athlon XP 2400+: 9 IPC, 2000MHz: 9*2000=18000

Intel 4 2.4GHz: 6 IPC, 2400MHz: 6*2400=14400

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה (בערך  ;D), אבל האח שלי, שחושב שהוא הכי גאון בעולם, למרות שלטענתו לא צריך הגנה נגד ספיים/טרויאניים(!!!) לא קולט למה זה יותר מהיר, ואני לא מוצא להסביר לו! (הראתי לו את מה שהיה בחדשות, והוא טען ש"זה לא אומר  כלום")

תסביר לו שגולף GTI עם מנוע 1600 הרבה יותר מהירה וחייתית משברולט עם מנוע 4000. לצורך העניין ה זה ה GTI (אבל תלוי באיזו וזה לא הרבה יותר). תסביר לו שלפיל יש *** הרבה יותר גדול מלארנב, אבל הארנב מסוגל לעשות את זה הרבה יותר פעמים ביום. עוד דוגמאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח או שפשוט תבוא לאח שלך ותעשה לו

אח תקשיב אני לא רציתי לעשות לך את זה אבל...

עצור!!!!!!!!!!!!! אתה הומו!!! אתה מנשנש של אינטל!

:lol: :lol:

סתם סתם

עם הוא לא מבין ולא רוצה להבין חבל להתאמץ :), ככה זה אצלי אני זה שמבין לכן אני זה שעושה את כל ה"קניות" למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר לו שגולף GTI עם מנוע 1600 הרבה יותר מהירה וחייתית משברולט עם מנוע 4000. לצורך העניין ה זה ה GTI (אבל תלוי באיזו וזה לא הרבה יותר). תסביר לו שלפיל יש *** הרבה יותר גדול מלארנב, אבל הארנב מסוגל לעשות את זה הרבה יותר פעמים ביום. עוד דוגמאות?

ה GTI היא 1800.

אהבתי יותר את הדוגמא של הארנב :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אהבתי את הדוגמא עם הארנב

ואם אתה רוצה,

עוד דוגמא קטנה:

אופנוע 1200סמ"ק יותר מהיר ממכונית פורמולה 1 עם 3000 (או יותר?) סמ"ק

מה שמראה לך שנפח המנוע זה לא הדבר היחידי שקובע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שMHZ זה לא הכל במעבד, גם IPC זה לא הכל במעבד.

יש עוד הרבה פרמטרים, כמו באס, CACHE (הרמות) וכו'...הם גם קובעים את הביצועים של המעבד.

ובכלל כל הכתבה הזאת שפירסמו פה בחדשות, זה בולשיט אחד טוטאלי...

ולשם הוכחה, קחו ותשוו את המעבדים 2500+ ו-2600+. שניהם על אותו IPC והשוני בהם זה שה-2600+ הוא יותר מהיר בMHZ. ע"פ הכתבה זה ברור ש2600+ מהיר יותר, אך בגלל הקאש L2 של ה2500+ זה מה שהופך את ה2500+ למנצח.

ואם אומרים פה שמשווים לאינטל...אינטל הוציאה דגמים שונים, עם באסים שונים. אי אפשר לעשות את המשוואה המזדיינת המוצצת הזאת MHZ*IPC, כי זה ממש לא אובייקטיבי במיוחד שאינטל כבר הגיעה לבאס 800 מ400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון

מכונית פורמולה אחת יותר מהירה

טוב לא יודע

זה מה שאח שלי אמר

אתה מוזמן לריב איתו על זה אם בא לך

אני מבין במכוניות בערך כמו שאני מבין בפיזיקה קוואנטית (ואפילו פחות כנראה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלך טועה במקרה הזה

למכונית פורמולה אחת יש הרבה יותר אחיזת כביש = היא מעבירה יותר כוח לכביש. יש לה גם את הכנפיים שדוחפים אותה לכביש וככה יוצרים נורמל יותר גבוה וכתוצאה מכך כוח חיכוך(סטטי) יותר גבוה וככה היא מעבירה עוד יותר כוח לכביש

מכונית פורמולה אחת הרבה יותר אווירודינמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...