פתרונות מוזרים של הדת - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתרונות מוזרים של הדת

benor

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש הרבה חרדים (דוסלך מה שנקרא) שבכלל לא הולכים לישיבות שהם רשומים בהן, ורק בימים שיש ביקורת (שבאים אנשים מהמדינה או וואטאבר לבדוק שכולם באמת בישיבה כמו שהם רשומים, כי ככה הם משוחררים מהצבא) כולם באים ו"לומדים". בקיצור, חרטא אחד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפריע לי שהם בישיבה

מפריע לי שהם לא עושים צבא

גם לי לא מפריע, שהם בישיבה.

מה שמפריע בזה שיש כאלה, שעל זה שהם יושבים כל היום בישיבה הם מקבלים כסף מהמדינה!

זה מה שמפריע.

אבל לא כולם כאלה.

עריכה: שמתם לב, שכל דיון שפותחים מוסת תמיד מהנושא שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי לא מפריע, שהם בישיבה.

מה שמפריע בזה שיש כאלה, שעל זה שהם יושבים כל היום בישיבה הם מקבלים כסף מהמדינה!

זה מה שמפריע.

אבל לא כולם כאלה.

עריכה: שמתם לב, שכל דיון שפותחים מוסת תמיד מהנושא שלו?

כי שיחות תמיד מתפתחות בנושאים לא צפויים. זה דבר חיובי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאמרתי שאני לא אגיב, אני אגיב :)

אם קיים דבר כזה, אז זה מיעוט, בכל חברה יש אנשים מושחטים.

צודק זה לא קיים אני מדמיין

טעות שלי כל הדוסים הולכים לסיירת מטכ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

300 שקל זה אולי ניראה קצת אבל 300 * 200,000 דוסים (סתם זרקתי מספר)= 60,000,000שקל. כבר לא כל כך קצת, הא?

חוץ מזה שלא רק שהם לא תורמים שקל למדינה אבל יוצרים מינוס(למשל אבא שלי נותן נגיד 7500+ שקל למדינה מהמשכורת שלו,וכל דוס נותן 300- שקל) ומתרבים הרבה יותר מהר וכך יוצרים עוד 10 ילדים(לאומת 2 ילדים במשפחה חילונית ממוצעת מהמעמד הבינוני) שיגדלו להיות בורים מטומטמים חסרי כל ערך בשוק העבודה.

נכון שחלק מהדוסים(אני לא מתכוון ל"סתם" דתיים עם כיפה) עובדים, אבל עם השכלה כמו שלהם הם מקבלים משכורת מתחת לרמה שסוחטים 60% מיסים עליה= לא תורמים בשקל למדינה.

ועם כל זה הם עוד מעיזים להיתערב בחיים שלי, ובצלחת שלי, בשלטי חוצות, "צנזורת צניעות", בימי העבודה של מקומות הבילוי שלי, בחתונה(To come) שלי, בימי עבודה של התחבורה הציבורית של כולנו, ולהידחף לכל מקום אפשרי ועוד מרשים לעצמם להתחמק *משרות בצבא שזה חובה על כולם בגלל דתם שלא לדבר שהם מושכים אותנו אחורה באבולוציה. לא מספיק?

*אני מתכוון לתלמידי ישיבה\דוסים שהם לא משרתים בצבא. וגם אם יש אז זה אחוז מאוד קטן.

ואם מישהו עכשיו יבוא ויגיד לי שיש צפונים מתל אביב שגם מתחמקים ועוד חילונים שמתחמקים משרות אז זה אחוז קטן מאוד יחסית לחרדים שמתחמקים משרות צבאי.

ול"צפונים"(או כל חלק באוכלוסיה שתכניסו פה) האלה יש הרבה יותר זכות לחמוק משירות צבאי- לפחות מהמשכורת הגבוהה(מדברים על צפונים, נכון?) אבא ואמא שלהם מורידים 60% מהמשכורת ותוסיפו לזה את כל הדברים שהם קונים ומשלמים עליהם מס מכובד של 17% מע"מ או 150% על מכונית או כל מס אחר על כל דבר אחר(אני משאר שחרדים לא יכולים להרשות לעצמם לקנות הרבה, לא?)- בזה הם תרמו הרבה יותר למדינה.

ועוד הערה: כל אחד שינסה לערער את האמת שלי כדאי שידליק את המוח שלו, יקרא את זה שוב, ושוב, ושוב ושוב ורק אז שיגיד משהו (כבר קרא לי אלף פעמיים שהגיבו לי וניסו להיתווכח איתי על דברים שכבר הסברתי אותם כאילו היו לי חורים בהסברים או משהו).

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון:

http://news.walla.co.il/?w=/0/596990

לקרוא ולא להאמין. וזאת גם לא הפעם הראשונה -ראה: זריקת תוצרת הפירות של עץ פירי הדר של ה3 שנים הראשונות(או משהו כזה), זריקת שמן זית שמיוצר בשבת בגלל שאי אפשר לכבות את המכונות בשבת אגב סיבות טכניות, אז כדאי לא לאבד תעודת כשרות הרבנים אישרו שפיכת השמן שמיוצר בשבת ועוד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לגבי רוב הדברים.

אין באמת סיבה שהם יחיו על חשבון קופת המדינה.

אבל אולי תנסה להבין מישהו שנולד לעולם החרדי כבר, גורמים לו להבין שהדרך שהוא הולך בה היא הנכונה, שמה שהוא עושה הוא צודק, ולא צריך טובות כי אלוהים ישיב לו. אני אומר את זה ברצינות גמורה, יצא לי לדבר ען חברים שלי שחזרו בתשובה ועם חוזרים בתשובה, וכאשר אני שואל אותם על הצבא הם אומרים שכמו שאנחנו (המשרתים בצבא) המדינה, הם השם.

יום אחד הסעתי את חבר שלי שהוא מתקין מחשבים לבר אילן (שכונה דוסית בירושלים), העוני והצפיפות שהם חיים בו הם גדולים. אתה לא יכול בכלל לדמיין איזה שיטות חיסכון יש להם... תאמין לי שהחיים שלהם לא פשוטים, אבל למרות זאת הם מאמינים בלב שלם ועל כך הם ראויים לכל הערכה.

אני מסכים ששצריך לשנות את המצב הקיים, לקחת את ארצות הברית כמודל לדוסים (כידוע ארצות הברית היא מדינה קפיטליסטית, מי שלא דואג לעצמו ימצא את עצמו בחרפת רעב כל חייו). אבל שינוי כזה צריך להעשות בהדרגה. תאמין לי ש-300 שקל בחודש למשפחה זה ממש ממש ממש מעט (בשבוע את יכול להוציא יותר מזה) ובכל זאת הם עושים ניסים עם הכסף, לקחת מהם גם את המעט, זה פשוט לגזור עליהם גזר דין מוות..

בתור אחד ששנא את ביבי בתור ראש ממשלה, אני שוקל לקנות פוסטר ענק שלו, ולחפש גינה ענקית כדי לשים את הביצים שלו שם. בן אדם אמיץ שעששה רפורמות, אחרי שסילבן שלום הטמבל הזה הוביל את המדינה לקטסטרופהצ כלכלית הוא הציל את המשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

burton, אם דבר כזה יקרה זה כי אלוהים בודק את האמונה שלהם בו ואם הם ימותו זה כי אלוהים רוצה לקחת אותם לעולם הבא (שהוא הרבה יותר טוב).

אתה מסכים איתך לגבי רוב הדברים.

אין באמת סיבה שהם יחיו על חשבון קופת המדינה.

אבל אולי תנסה להבין מישהו שנולד לעולם החרדי כבר, גורמים לו להבין שהדרך שהוא הולך בה היא הנכונה, שמה שהוא עושה הוא צודק, ולא צריך טובות כי אלוהים ישיב לו. אני אומר את זה ברצינות גמורה, יצא לי לדבר ען חברים שלי שחזרו בתשובה ועם חוזרים בתשובה, וכאשר אני שואל אותם על הצבא הם אומרים שכמו שאנחנו (המשרתים בצבא) המדינה, הם השם.

יום אחד הסעתי את חבר שלי שהוא מתקין מחשבים לבר אילן (שכונה דוסית בירושלים), העוני והצפיפות שהם חיים בו הם גדולים. אתה לא יכול בכלל לדמיין איזה שיטות חיסכון יש להם... תאמין לי שהחיים שלהם לא פשוטים, אבל למרות זאת הם מאמינים בלב שלם ועל כך הם ראויים לכל הערכה.

אני מסכים ששצריך לשנות את המצב הקיים, לקחת את ארצות הברית כמודל לדוסים (כידוע ארצות הברית היא מדינה קפיטליסטית, מי שלא דואג לעצמו ימצא את עצמו בחרפת רעב כל חייו). אבל שינוי כזה צריך להעשות בהדרגה. תאמין לי ש-300 שקל בחודש למשפחה זה ממש ממש ממש מעט (בשבוע את יכול להוציא יותר מזה) ובכל זאת הם עושים ניסים עם הכסף, לקחת מהם גם את המעט, זה פשוט לגזור עליהם גזר דין מוות..

בתור אחד ששנא את ביבי בתור ראש ממשלה, אני שוקל לקנות פוסטר ענק שלו, ולחפש גינה ענקית כדי לשים את הביצים שלו שם. בן אדם אמיץ שעששה רפורמות, אחרי שסילבן שלום הטמבל הזה הוביל את המדינה לקטסטרופהצ כלכלית הוא הציל את המשק.

מאוד נחמד, אבל

למה אתה חושב שזה מעניין אותי?!

אני סך הכל רוצה לחיות את החיים שלי, איך שאני רוצה, מהכסף שלי שמה שישאר אחרי המיסים ישאר אצלי ולא ילך לשום גורם אחר, ושהדוסים יתפללו מצידי כל היום אבל שלא יתערבו- בדיוק כמו שהמוסלמים והנוצרים בארצנו לא כופרים עלינו כלום, אני גם לא רוצה שיכפרו עלי יהדות. מצידי תקראו לי גוי- לא מזיז לי.

אם הם רוצים, שיגבילו את עצמם(כידוע דת זה דבר שמגביל אותך בדברים מסויימים. מדינה אתיאיסטית לא תמנע ממך להגביל את עצמך) שיגבילו אבל אני לא רוצה לשמוע מהם- עד אז אני לא יורד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתם אומרים דוסים דבר ראשון תבינו שיש הבדל בין אנשים מסורתיים עם כיפות סרוגות לבין תלמידי ישיבות בבני ברק ליטאים או ש"סניקים, רובם הגדול לא עושה צבא... לעומת מפד"לניקים (כיפות סרוגות) שהם עושים צבא ומשרתים את המדינה אפילו יותר מחילוני ממוצא.

הבעיה במדינה היא לא החרדים שלא עושים צבא... הבעיה היא בחוק, כאילו שפה בפורומים אין כל הזמן כאלה שבוכים כל שני וחמישי כמה שם לא מתאימים לצבא ובלה בלה בלה ולמה אנחנו "כובשים" או בולשיט אחר והם לא רוצים לשרת, ההבדל בינו לבין תלמיד ישיבה זה שלו יש חובת שירות ולתלמיד ישיבה יש פתור ופה הבעיה...

אהוד ברק ? לפיד ? לאן הם נעלמו ? הם הבעיה, הם לא עשו כלום.

עוד בעיה זה חוק קצבאות ילדים שכבר עבר כמה נורמליזאציות, הבעיה היא לא שהמדינה עוזרת לאנשים עם ילדים אלא שמי ילד חמישי/רביעי ומעלה (מספר ילדים שמגיעים אליהם אנשים דתיים בלבד, ואם לא אז זה מקרה מאוד נדיר) הכסף שאתה מקבל על כל ילד הוא בהפרש עצום ! יש קפיצה ענקית... והכסף הזה מאפשר המשך לימוד תורה (שזה סבבה אם רוצים) אבל המגזר הזה גם לא עובד ולא מחזיר למדינה כסף ממקומות עבודה (מס הכנסה), ככה שמה שקורה זה שהמדינה משלמת המון כסף לציבור שברוב המקרים לא עושה צבא וגם לא משלם לה מס הכנסה כי הוא לא עובד (שגם זה סבבה אם אנשים לא רוצים אבל לפחות זה היה מכפר על הקשיים האחרים עם הציבור הזה שנובעים מחוקים דפוקים).

בכוללים גם אני חושב שמקבלים כסף על לימוד... לא יודע מאיפה אולי זה מתרומות... אולי לא (אני לא בטוח אז אני לא אגיד סתם).

אלה שאמרו פה שחרדים משלמים מיסים... רובם לא עובדים אז הם לא משלמים מס הכנסה שזה איסוף המיסים האמיתי לתקציב המדינה, השאר זה רווחה סוציאלית ושירותים כמו ארנונה (ואני לא רוצה לדעת מה הולך שם בבני ברק כי העיר נראית על הפנים !) וחוץ מזה מה זה שווה אם הם משלמים ביטוח לאומי ? כמו שאמרתי זה לא תקצוב למדינה וזה גם כסף שבכל מקרה חוזר אליהם ובגדול עם הקצבאות.

שוב אני אומר, זה ממש מגעיל שאנשים שונאים אנשים דתיים או חרדים, הבעיה היא בחוקי המדינה שלנו ובשלטון שלא עושה כלום לקיום שוויון ות'אמת זה לא נראה שלעם ממש אכפת כי אף אחד לא יוצא לרחובות עם זה, בבחירות זה כבר מזמן לא עקרון חשוב, שינוי הגדולה לא עשתה עם זה כלום...

איש ציבור זה דבר שלא קיים היום, היום יש פולטיקאים שהם אנשי מקצוע מחופשים לאנשי ציבור.

ד"א, מי שדיבר פה על "צפונים" אז אני ממש שונא את הסטיגמה הזאת והיא כבר יצאה לי מהתחת... נכון שיש ציבור של שמאלנים עם בעיות מצפון ושטינקרים אחרים שמשחקים אותה מוגבלים עם 100 אחוז נכות ואחרי זה עושים אימון 5 שעות בחדר כושר אבל לא כל מי שגר בצפון גוש דן או באיזור מרכז ת"א לא עושה צבא או שהוא ג'ובניק וכן יש כאלה שמשתמטים וזה ממש אדיוטי להגיד שזה "יותר בסדר" מחרדי, הם לעומת החרדים חיים בחברה פתוחה וסתם בוחרים לא לשים זין על המדינה והולכים לקניון ביום השואה או עושים טובה שהם עומדים בצפירה אבל החרדים חיים בחברה סגורה מאוד ומסורתית מאוד, אם ההורים שלך אומרים לך שאתה הולך לישיבה אתה תלך לישיבה ואם אתה למדת תורה כל החיים אתה כנראה גם תמשיך ותלמד ואם תקבל שידוך אתה תתחתן ברוב המקרים, לא מדברים איתם בכלל על צבא כמו אצל חילונים.

בקיצור אני אומר לכם כבנאדם חילוני לגמריי, אפילו לא מסורתי... תפסיקו לבוא בטענות נגד אנשים כמוכם שפשוט חיים בסגנון שונה, מותר להם וזה בסדר והם חלק מהעם שלכם והם אנשים כמוכם, הם לא מפלצות והם הומנים כמוכם והם לא חיות... אני לא אומר שאין רבנים שדופקים פסיקות הלכה מה*** ות'אמת גם לא מעט פעמים רבנים אחרים יוצאים נגדם בגדול, אז אולי זה יפה לכותרת בעיתון אבל אין לזה ממש בסיס.

במקרה הזה אני למען האמת מבין את הרעיון שמאחורי הפסיקה ואני גם מוריד שירים ולא מתביש בזה וגם לא חושב שצריך להתביש בזה, מי שלא בסדר זה מי שמשלם לדיסק והכסף לא הולך לאומן - זאת גנבה.

לגלוש באינטרנט ולשמוע שיר זה לא פשע, חוץ מלעשות שמח או נעים ברקע זה לא ממש מזיז ליוצר כי אם תקנה את הדיסק שלו או לא זה עניין אחר (זה שיש לך סינגל באיכות נמוכה זה לא תחליף לדיסק), בכל מקרה אנשים קונים דיסקים של יוצרים שהם אוהבים בלי ממש קשר אם יש להם שירים שלהם על המחשב או לא, וברוב המקרים אנשים שאוהבים יוצרים מסוימים יורידו כל שיר אפשרי שלהם ויקנו גם כל דיסק שלהם.

גם יש ציבור ענק שאין לו כסף בגרוש לשלם על מוזיקה אז הוא לא צרכן פוטנציאלי.

בקיצור מה שאני מנסה לומר פה זה ש-א': לא צריך להתרגש מכל פסיקת הלכה קטנה, זה לא חוק וזה לא דבר אבסולוטי.

ב': אל תיחסו כל דבר שאדם דתי אומר לכל המגזר הדתי.

ג': אל תשחקו אותה "צדיקים", לכל אחד פה יש ג'יגות מוזיקה על המחשב שאתם שומעים כל יום, ורק שתדעו שאצל הציבור החרדי אין ממש מחשב ואינטרנט ברוב הבתים ככה שבכל מקרה הציבור הזה לא "גונב" מהאינטרנט כלום.

ד': אל תשנאו ציבור שלם בעם רק בגלל שאתם חיים במדינה דפוקה... תשנאו את עצמכם והבחירות המפגרות שאתם עושים כל 4 שנים.

ודבר אחרון חביב, רק שתדעו שבמדינות מערב אירופה יש חוק של תמלוגים שהולך לארגוני יוצרים, הכסף הזה בא מכל מכשיר מוזיקה שאתם קונים... רדיו, נגן , מערכות סטריאו וכו'...

אני חושב שהכסף בא מאותן חברות או שהוא בא מתוספת קטנה במחיר המוצר ובכל מקרה האמנים מקבלים כסף ואין מצב כמו בארץ שאנשים שעושים בינונית + צריכים ג'ובים כדי לסגור ת'חודש ורק שתדעו שבמדינות האלה, הורדה מהאינטרנט נחשבת דבר לגיטימי, גם מצד האמנים וגם כמובן מצד הרשויות והצרכנים.

לילה ובוקר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...