עבור אדריכלים ומעצבים - עדיף CRT או LCD? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבור אדריכלים ומעצבים - עדיף CRT או LCD?

netcap

Recommended Posts

אהלן ,

בימים אלה אני בונה את המחשב החדש שלי ומתלבט, כאדריכל, איזה מסך עדיף "CRT22 או "LCD 19.

מבחינת גודל הבנתי כבר שאין הבדל ממשי, אבל מבחינת איכות תמונה - לא יודע מה עדיף.

יצוין שאני מתכוון לעבוד עם AutoCAD אבל גם עם תוכנות עיבוד תמונה (Photoshop) והדמיות תלת-מימד (MAX, VIZ וכו').

ספציפית, בגלל מגבלות תקציב, אני מתלבט בין

LG 1910B (מסך LCD)

http://www.lge.com/catalog/prodmodeldetail?actType=search&page=1&modelCategoryId=CTG1000499&categoryId=CTG1000496&parentId=CTG1000439&modelPrefix=40IL19&globalCode=L1910BL&globalSuffix=000000&unit=NOTHING&model=NOTHING

לבין, למשל, IBM C220P (מסך CRT)

http://www-132.ibm.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=-840&langId=-1&partNumber=673560N&storeId=1

תודה מראש למגיבים,

כפיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ה שבחרת הוא סביר אך יש דגמים ומסכים ספציפית שאני מניח טובים ממנו בתחום ה "19 LCD .

בכל אופן עד כמה שאני יודע בתחום של האדריכלות וכאלו המסכים שבדרך כלל משתמשים בהם הם של חברת EIZO.

אני לא ממש יודע איך הם נחשבים בתחום ה LCD אבל ב CRT אני יודע שהם תמיד נחשבו מעולים בימיוחד כשמדובר במסכים לתוכנות כמו AutoCAD וכ"ד.

העיניין הוא שהם די יקרים לפחות בפעם האחרונה שאני ראיתי מחיר שלהם אבל כדאי ומומלץ לך לבדוק.

היבואנית שלהם בארץ היא חברת מאג שיושבת באיזור התעשיה של חולון, תתקשר ותברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע כי ממש אין הרבה הבדל בלעבוד בתוכנות כמו שאתה רוצה ב CRT או ב LCD,הקטע של המחיר, אתה משלם פחות ומקבל יותר אינץ' ב CRT,אם אתה תבוא ותגיד לי שאתה עובד יום-יום על autocad במשך 8 שעות אז אני אגיד לך ללכת על ה LCD.

כמובן שיש את הפלוסים של ה LCD שהוא מאוד צר וחוסך במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתרונות לכל אחד מהמסכים.

CRT

- אתה מקבל יותר שטח מסך, דבר די קריטי בעבור מי שעובד באדריכלות (ולא רוצה לעשות zoom-in zoom-out כל היום)

- אתה מסוגל לעבוד עם רזולוציות גבוהות מאוד , בד"כ זה לא מומלץ פשוט כי הכל קטן מדי.

- גודל נקודה ב CRT קטן יותר, ולכן התצוגה נוטה להיות מדוייקת יותר, אני לא יודע עד כמה זה קריטי עבורך.

LCD

- רזולוציה קבועה היא לא חסרון עבורך, שכן ממילא אין שום סיבה לשנות את הרזולוציה מהרזולוציה המקסימלית בתוכנות שאתה עובד איתן.

- יש טוענים שמסכי LCD נוחים יותר לעבודה מבחינת מאמץ לעיניים.

- מקום על השולחן.

- צבעים יותר מדוייקים, עבור אדרכילים אני לא יודע עד כמה זה חשוב.

אני הייתי ממליץ ללכת על מסך CRT, אם יש לך מגבלת תקציב. אתה פשוט תמצא תמורה יותר טובה לכסף.

אגב המסכים של EIZO - הם אמנם מעולים, אך יש לא מעט מסכים לא פחות טובים מהם, עם תג מחיר נמוך יותר.

נ.ב. שמתי לב ש vieable של המסך של הוא רק 20", כך שבסופו של דבר אין הרבה הבדל בגודל המסך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים,

תודה רבה על התגובה המהירה והמועילה.

שאלה קטנה אחת:

כולכם הסכמתם שה-LCD שבחרתי (LG 1910B) לא משהו.

יש לכם המלצה על "19 LCD אחר שלא מחייב משכנתא (יש לי כבר אחת) ?

שוב תודה,

כפיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר וגם אני מחפש מסך LCD "19 ,מבדיקות שערכתי לאחרונה מצאתי שהמסך של HX93

הוא בעל הנתונים הגרפיים הטובים ביותר עבור המחיר .

קונטראסט - 1:800

בהירות - 1:450

רמקולים טובים מובנים.

אפשרות חיבור 2 מחשבים בחיבור VGA ו1 בחיבור DVI

מחיר - כ4300 ש"ח

לא זול אבל נתונים טובים מאד וזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...