התקפת טרור ברוסיה (בני ערובה) *מעודכן* - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקפת טרור ברוסיה (בני ערובה) *מעודכן*

The_overclocker

Recommended Posts

שלום לכולם.

שמי דני ואני חדש כאן. הצטרפתי לכאן בעקבות המלצת המודרטור MerryMoon. כמי שמתחיל ללמוד לתואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת ציבורית אני מאמין שיהיה לי הרבה מה לכתוב ועל מה להגיב כאן.

התגובה הראשונה שלי מוקדשת לאירוע מצער שקרה במוסקבה.

רבות כבר נאמר על מה שקרה אבל אני רוצה להדגיש כמה נקודות:

דבר ראשון, הצביעות האירופית מדהימה אותי כל פעם מחדש. הם מבקשים מהרוסים הסבר על הפעולה!!! לא שהרוסים צדיקים גדולים, אבל נראה מה הם היו עושים אם היה להם פיגוע.

הדבר היותר חשוב: זה ש"אל קעידה" מעורבת בפעולות הטרור ברוסיה אינו דבר חדש. החידוש הוא בכך ששלושת פעולות הטרור האחרונות ברוסיה (התרסקות המטוסים, פיגוע ברכבת התחתית במוסקבה והטבח בבית הספר), רצח 12 הפועלים הנפאליים בעיראק ע"י ארגונו של מוסאב זארקאוי (31/8) והפיגוע בבאר שבע קשורים זה בזה ואפילו מתואמים ע"י תאי אל קעידה מקוריים. במקרה שלנו אל קעידה הפך להיות לשם ג'נרי למגוון אירגוני טרור איסלמיים קיצוניים מקומיים (כמו שלהבדיל אלפי הבדלות "אקמול" הפך לשם כולל לכל התרופות להורדת חום) ואין לו הרבה קשר להנהגה המרכזית של בן לאדן. מה שמעניין אותנו אך בעיקר מדאיג זה הקשר של אל קעידה לפיגוע האחרון בבאר שבע. ע"פ הפרסום באתר האינטרנט הישראלי "תיק דבקה" חוליית קוואסמה הקשורה לאל קעידה ביצעה את הפיגוע ולא החמאס כפי שפורסם בהודעה הרשמית. על פי הפרסום הזה מי שאחראי לפעולת הטרור הוא פאוזי אייוב, קצין בכיר בחיזבאללה, לבנוני בעל דרכון קנדי, בעל קשרים הדוקים עם תאי אל קעידה בקנדה. זה אינו הפיגוע הראשון של החולייה בישראל. קדמו לכך הקרב במנהרת המתפללים בחברון (נובמבר 2002) שבו נהרגו 12 חיילים, אך בעיקר פיגוע באוטובוס בשדרות המוריה בחיפה במרס 2003 ואותו ביצעה אותה חוליית קוואסמה. גם בפיגוע המכולה בנמל אשדוד היתה אצבע של החיזבאללה ואל קעידה מעורבת בפיגוע (הברחת מחבלים במכולות אופיינית לאל קעידה וכלל לא אופיינית לחמאס). ופה בעצם החלק המפחיד. ממשלת מנסה להסתיר את המידע הזה מפני הציבור כדי לא לגרום לבהלה. אולי זו עוד תיאוריית קונספירציה אבל אני נוטה להאמין למידע שמתפרסם באתר "תיק דבקה" שהוא אתר החדשות הישראלי הרציני ביותר (תרתי משמע) שאני מכיר ברשת. האתר פרסם בעברו דברים שהוכחשו ע"י הממשלה אבל התבררו בסופו של דבר כנכונים לכן אין לי כמעט ספק לנגיעה של ארגוני טרור חיצוניים בנעשה בשטחים. את הארגונים האלה לא מעניין שום דבר חוץ מלזרוק את היהודים לים ולכפות על השאר צורת איסלאם קנאית בסגנון "הטאליבן". לכן ארגונים האלה אינם כפופים לשום "הודנות" ו"הפסקות אש אולימפיות" ??? ואין ברירה אלא להלחם בטרור עד חורמה כי תוכנית ההתנתקות היא תוכנית שעד היום לא הבנתי את מהותה (וספק אם האמריקאים מבינים אותה) ותוכנית שלום אחרת לא נראת באופק.

להרחבה בנושא (שווה לקרוא):

http://www2.debka.co.il/article.php?aid=1005

ולסיום: רוסיה תהיה המדינה השניה בעולם (אחרי ישראל) שבה תוצב בבתי הספר ובגני הילדים. אנחנו לא לבד, אם זה מנחם מישהו. :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ברוך הבא לפורום נקווה שתמשיך להגיב כמו שאתה מגיב כול הכבוד על ההשקעה.

האתר הזה שהבאת "תיק דבקה" באמת כול כך אמין או שרוב המידע שם הוא שטויות?

בכול מקרה אני יעיין בו אבל לא כרגע אני חייב לישון מחר בית ספר.

ועידכון קטן לגבי רוסיה עוד קצת פרטים נחשפו: הרוסים הודו שהם ניסו להסתיר את המקרה למשך יומיים.

קחו את היומיים האלה, ואת שאר הימים שהיו להם, ותאמינו לי שהם יכלו לתכנן גם איך לכבוש את העולם בזמן הזה אז לבצע פעולת חילוץ יותר טובה ממה שיצא להם בטוח היה זמן.

הם לא היו צריכים לחכות הרבה זמן או שהם פועלים לפי דרישות החוטפים או שהם מכינים פעולה ופועלים לא מחכים שהחוטפים יפוצצו את הבניין.

לפחות אנחנו הרווחנו קצת מפעוךת הטירור המזעזעת הזאת שר החוץ של רוסיה הגיע לארץ אפילו לביקור אם אני לא טועה הרוסים כרגע מזדהים איתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם היו עסוקים בהכנת תכנית חילוץ כמו שהם היו עסוקים בלהסתיר, אני חושבת שהמצב היה יכול להיות הרבה פחות עגום. מאז ימי הקומוניזם החשוכים לא הרבה נשתנה - הממשלה עדיין גוף חשאי שעוצם את עיניי העם בעזרת איום על התקשורת וגופים אחרים היודעים קצת יותר ממה שהם היו רוצים שאלו ידעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה לא ממש חדש לי שהרוסים משתיקים או ממעיטים מערך האסון.

באסון צ'רנוביל בשנת 1986 אף אחד בברה"מ לא ידע מה באמת קרה בכור במשך שבועות אפילו לא תושבי העיר צ'רנוביל עצמה (כשהם פונו שבוע לאחר התאונה הוסבר להם שהם עוברים "זמנית" למקום אחר) וגם אחרי שגילו על האסון המעיטו בערכו (הם טענו שהיו שם רק 32 הרוגים כשלמעשה המספר הגיע למאות רבות של הרוגים, עוד רבבות מתו ממחלות שנגרמו מקרינה מאוחר יותר).

בינתיים הקומוניזם נפל, אבל פוטין כמי שגדל בק.ג.ב קיבל גם את הנטייה להסתיר דברים (ארגון חשאי, אמרנו) אז אין זו הפתעה.

לגבי כישלון החילוץ: לא היה לי ספק שיהיו שם הרבה הרוגים והשאלה היחידה היתה כמה ויש כמה סיבות למה הפעולה היתה מועדת לכישלון (או במקרה הטוב, להצלחה חלקית) מראש.

1. בניגוד לארצנו שבה היחידות המובחרות מאוישות ע"י אנשים איכותיים שעברו תהליך מיון קפדני שכלל גם מבחנים פסיכולוגיים, לחיילים הרוסים יש דפ"ר של עובד רס"ר ממוצע בצה"ל (וסליחה מראש מעובדי רס"ר חכמים) ומה שהם מבינים שם זה רק כח וזה לא מבין לשום דבר.

2. הטרוריסטים הצ'צ'נים ידועים כטרוריסטים אכזריים במיוחד. גם היחס הרוסי לאוכלוסייה הצ'צ'ני לא תורם להתחממות היחסים, בלשון המעטה. עם הטרוריסטים הצ'צ'נים פשוט אי אפשר לדבר ובקטע הזה הם הרבה יותר גרועים מהטרוריסטים של החמאס (שערפאת יכול מדי פעם לרסן אותם).

3. בפעולה כזאת מורכבת אי אפשר שלא יהיו הרוגים וכפי שנאמר "אלפא" ו"אמו"ן" הרוסיות הן לא סיירת מנכ"ל וימ"ם הישראליות ומבצע אנטבה לא קורה כל שנה.

4. בנוסף לכל זאת נוסף העיתוי הגרוע של המתקפה, ההתנהלות הרשלנית של הממשלה (שהזכירה את התנהלות ממשלת מערב גרמניה בזמן חטיפת י"א ספורטאי באולימפיאדת מינכן ה.א.) והפאניקה הכללית שהיתה בכל האיזור והנה לכם התוצאה. וזה יכול היה להיגמר עוד יותר גרוע.

הערה לגבי "תיק דבקה" (לפי התגובה הקודמת): אתר "תיק דבקה" הוא אתר ישראלי עצמאי שהוקם לפני 4 שנים. האתר מטפל בעיקר בנושאי טרור וביטחון בארץ ובעולם והוא בעיקרו אתר לחובבי אקטואליה "כבדים". האתר עצמו אמין למדי והוא מרבה להביא "סקופים" בלעדיים, הוא מפרסם ידיעות בלעדיות שלא מתפרסמות בשום מקום אחר (לפחות לא בעברית) ומביא ניתוחים שהרבה פעמים חורגים מהמיינסטרים. עם זאת, האתר בנוי ברובו ממאמרים שהם בניגוד לכתבות לא מתיימרים להיות אובייקטיביים אלא להביא את הנושא מנקודת ראותו של הכותב. כך שלא מומלץ לקחת את כל מה שכתוב שם כאמת לאמיתה, אך אין לזלזל בשום אופן למה שכתוב שם כי הכותבים שם ממש מקצוענים. תהנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה מצוינת.

כדאי לכולם לקרוא אותה וגם את התגובות שמזכירות עוד דברים שבכתבה לא אמרו.

ח"ח למודרטור על הקישור.

והתקשורת... תמשיך לנמנם כשהטבח בסודאן והמלחמה בצ'צ'ניה נמשכים עד שיהיה סיפור חדש (וזה יקרה בקרוב >:().

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...