כנראה אתלון 64 2800+ בשקע 939 יוצא לשוק תוך כמה ימים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כנראה אתלון 64 2800+ בשקע 939 יוצא לשוק תוך כמה ימים

TC2B

Recommended Posts

החלטתי לשלוח אי-מייל ל-ETC Computer בקשר ל-A64 2800+ לתושבת 939 שהם מציעים למכירה. זה מה שרשמתי להם:

והנה התשובה שקבלתי:

תשובה תמציתית ביותר אבל ברורה מאוד.

כל מי שמתכוון לרכוש מערכת מבוססת A64 ויעול להמשיך לעבוד עם המחשב הישן שלו עוד כמה שבועות שימתין!

מסתמן שבקרוב זולים אכן יגיעו גם לתושבת 939.

כל הכבוד על היוזמה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהנחה שיש לו תכסף להשקיע :\

על איזה מחיר גבוה אתה מדבר? ברגע ש- תשיק את המעבדים הזולים ל-939 המחיר שלהם יהיה דומה ואולי גבוה רק בכמה דולרים מהמקבילים שלהם ל-754.

אז איפה פה תוספת הכסף שצריך להשקיע? חוץ מעוד 5-10$ כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה מחיר גבוה אתה מדבר? ברגע ש- תשיק את המעבדים הזולים ל-939 המחיר שלהם יהיה דומה ואולי גבוה רק בכמה דולרים מהמקבילים שלהם ל-754.

אז איפה פה תוספת הכסף שצריך להשקיע? חוץ מעוד 5-10$ כמובן.

הלוחות, לפחות בהתחלה, יהיו יקרים. בטח אם הם מבוססים על הNF4.

זה עדיין לא נורא, בכל מקרה - עוד 300-400 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איזה לוח תקנה.

לדעתי לרוב האנשים שיקנו מעבד A64 S939 מספיק להם כרטיס מסך באפיק AGP כך שיש להם לוחות אם זולים יחסית (יקרים רק במעט מלוחות אם ל-S754). מדובר במחשב שיספיק לשנתיים-שלוש כמו גדול כאשר תוכל גם להרכיב עליו מעבדים המיוצרים ב-90nm (ליבה בודדת או כפולה).

מי שרוצה ללכת על PCi-E יצטרך כמובן לשלם יותר כי מדובר בטכנולוגיה חדשה כך שגם הלוחות אם יהיו יקרים יותר וגם כרטיסי המסך (אל תשכחו שלפחות בחודשים הקרובים יהיה קשה להשיג כרטיסי מסך מאחר ו-Nvidia ו-ATI מספקות אותם בעיקר לערוץ ה-OEM).

בשורה התחתונה, אתם תחליטו אם שווה לכם להוציא כ-500ש"ח נוספים (לפחות) כדי לעבור ל-PCI-E או להמשיך להשתמש ב-AGP.

לדעתי האישית אפשר בקלות להמשיך לעבוד עם מערכת מבוססת nForce3 או K8T800 ולחכות לשלב הבא ב- בו יצאו ערכות שבבים גם ל-PCi-E וגם ל-. אבל זה רק אני.

אני באופן אישי הולך כנראה על S939 עם AGP - בשביל השימושים שלי זה יספיק לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות, לפחות בהתחלה, יהיו יקרים. בטח אם הם מבוססים על הNF4.

זה עדיין לא נורא, בכל מקרה - עוד 300-400 שקל.

לוחות בשקע 939 קיימים כבר היום ומחירם יירד ותפוצתם תגבר,

ה nfroce4 במגיע ב 3-4 גרסאות (כולם עם PCX) ולכן הוא יהיה

זמין בטווחי מחיר שונים.

שקע 939 יהיה השקע הנפוץ ביותר של ולמשך מספר שנים

קדימה, כמו שקע A של האתלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוחות טובים וזולים יש היום לSocket 939?

ואני לא חושב שתושבת 939 תהיה כמו תושבת A דאז,הרי התושבת לא תומכת בDDR2 וזה הוא העתיד של המחשבים...אולם כרגע לא 'ה'מהפכה,אבל מתי שהוא בשנה הקרובה כולם יעברו לDDR2 מה שS939 לא תומך בו ויצטרכו להוציא סוקטים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוחות טובים וזולים יש היום לSocket 939?

ואני לא חושב שתושבת 939 תהיה כמו תושבת A דאז,הרי התושבת לא תומכת בDDR2 וזה הוא העתיד של המחשבים...אולם כרגע לא 'ה'מהפכה,אבל מתי שהוא בשנה הקרובה כולם יעברו לDDR2 מה שS939 לא תומך בו ויצטרכו להוציא סוקטים חדשים.

יהיה כמו שקע A רק מבחינת אורך החיים של שקע A - לכמה שנים טובות.

לגבי סוגי זכרון, אין שום תלות בין שקע 939 לסוג זכרון מסוים, AMD

צריכה בסך הכל להוציא גרסה חדשה של אתלון 64 עם בקר זכרון מותאם

ל DDR2 או DDR3 ויחד עם שינויים בלוח ובביוס זה כל מה שדרוש.

יותר מזה באופן ודאי אני יכול לומר לך שמעבדי אתלון 64 בשקע 939

במהלך שנת 05 או בתחילת 06 יעברו לתמוך ב DDR2 או DDR3.

שורה תחתונה, לא יהיה שום שקע חדש אצל בשנים הקרובות,

החל עידן שקע 939.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי DDR2 ושקע 939 לדעתי הכל תלוי אם יוסיפו לבקר הזכרון הקיים תמיכה גם ב-DDR2 כך שהוא שהוא יתמוך גם ב-DDR וגם ב-DDR2 או שהם יחליפו את בקר הזכרון של DDR ב-DDR2.

הבעייתיות שתווצר אם ילכו על האופציה השנייה תהיה עם אנשים שיש להם לוח אם המיועד ל- בלבד והם ינסו להתקין עליו מעבד המיועד כמובן לשקע 939 אך בעל בקר זכרון ל- בלבד. כולי תקווה שמה שייקרה זה שהמחשב לא יעבוד כלל ולא יותר גרוע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XPloiT.Codebase, תקרא שוב מה שכתבתי. התייחסתי למעבד ולא לזכרונות.

לוח אם עם DDR שמישהו מנסה לשים בתוכו מעבד עם בקר לזכרון DDR2 בלבד (בהנחה כמובן ש- יילכו על האופציה הזו שהיא הפחות טובה לדעתי, כלומר, ללא תאימות לאחור).

לא התייחסתי בכלל לזה שצריך להחליף לוח אם עם אפשרות להוספת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...