סביבה עוינת לאינטל/ פרו AMD - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סביבה עוינת לאינטל/ פרו AMD

oMer_Hasarut

Recommended Posts

x0d אתה טועה, A64 אמנם עדיפים על אינטל בכמה תחומים, אבל אם היית קורא את המדריך לקניית מעבד שפורסם פה, היית רואה שלאינטל יש עדיפות בתחומים שונים..

ציטוט מהביקורת שנתת:

"Bottom line? The Good - The Athlon64 3200+ and FX 51 deliver the best overall performance we've seen from any CPU line to date. The Bad - The Athlon64 3200+ and FX 51 are going to be overpriced for the gaming and enthusiast market. The Ugly - The Athlon64 and FX 51 will very likely not be available in any great quantity until next year...but that remains to be seen."

פה הם אומרים ש-ATHLON64 ו-FX51 מעבדים שמציגים יכולות מצוינות, אבל מה שרע שהם מאוד יקרים. במאמר הם מציעים את ה-Pentium 4 2.4c כתחליף טוב ל-Athlon64 3200+. (בעמוד 6 תחת הכותרת The Bad)

המסקנה הזאת שלהם אומרת, שדווקא מעבד אינטל יתן את היחס ביצועים תמורת הכסף יותר טוב מ-, מה שפעם היה הפוך ואתם כל הזמן המלצתם על ולא על אינטל בשל כך....

זה פשוט לא נכון, הדבר היחידי שמסוגל להתקרב לA64FX הוא הP4EE, וגם זה רק להתקרב - הAMD עדיין מהיר יותר, ולדעתי גם זול יותר.

לאינטל יש בעיה, בעיה רצינית, והיא לא נובעת מהcore עצמו כמו ממה שמסביב - בעיקר הגישות לזכרון.

באס 1066 לא יעזור להם, זו אשליה אופטית - רק כשיעברו לבקר זכרון on chip כמו הA64, יהיה אפשר לדבר על תחרות.

על השני מגה קאש ששמו בP4EE אני כבר לא מדבר, זה פתרון נואש, שמייקר, מחמם ומסרבל.

בקיצור, כמו שאמרתי בהתחלה, אינטל פישלו. הם פישלו בdesktop, והם אכלו אותה חזק בשוק השרתים, שם הOpteron מכה את הXeon בכל מצב וכל הזדמנות,

והמצב רק מחריף ככל שעולים בספירת המעבדים, וארכיטקטורת הזכרון של אינטל חושפת את הבעיות שלה.

כמו שמישהו אמר כאן בצדק, יש המון אנשים שנכנסים ומבקשים מפרט אינטל בלבד, כמה מבקשים בלבד?

אני מצפה שאינטל יחזירו לעצמם מעט מהכבוד האבוד. בכל זאת, זו חברה ענקית עם תקציבי מחקר לא מוגבלים.

היתרון השיווקי לא יהיה לצידם לנצח, והם יודעים את זה.

אני צופה שבשנה הקרובה הם יציגו מעבדים עם בקר משולב (מה שאומר גם שיהיו צ'יפסטים חדשים),

אחרת קשה לי לראות איך הם מתחרים בAMD ונפטרים מכמויות הקאש העצומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבעיה של זה שהם חשבו שמעבד יותר טוב זה מעבד עם יותר מגה הרצים

ובכן פעם זה היה נכון

אבל עכשיו הם במהירויות שמחממות את המעבד בצורה לא נורמלית......

AMD עדיין במגה הרצים של 2.2 לכן יש לה עוד הרבה להגיע עם המעבדים שלה

אינטל חייבים להמציא איזה משהו חדש שלא ילך רק על מגה הרצים........ כי אם הם ישארו ככה היחידים שיקנו את המעבדים שלהם זה אנשים שקונים מחשבים מהעיתון או ערוץ הקניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן פעם זה היה נכון

אבל עכשיו הם במהירויות שמחממות את המעבד בצורה לא נורמלית......

AMD עדיין במגה הרצים של 2.2 לכן יש לה עוד הרבה להגיע עם המעבדים שלה

אינטל חייבים להמציא איזה משהו חדש שלא ילך רק על מגה הרצים........ כי אם הם ישארו ככה היחידים שיקנו את המעבדים שלהם זה אנשים שקונים מחשבים מהעיתון או ערוץ הקניות

לא קשור, יש כלמיני דרכים לתקוף את בעיית מהירות העיבוד, מגה הרצים זו דרך לגיטימית לחלוטין.

לאינטל יש עוד הרבה לאן להגיע עם הPrescott, לפחות לפי אורך הPipeline.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק להפך. לא חושבת שמעבד טוב יותר זה מעבד עם יותר הרצים, אלא הלקוחות שלא כלכך מבינים עניין, וזה רק עוזר לאינטל, לא פוגע בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות מה שכתבתי, דבר שנראה שאני מצדד באינטל, אני יודע שכרגע ידה של על העליונה, גם לפני הליין של ה-64 ביט הם היוו תחרות קשה למעבדי אינטל.

הבעיה לא קשורה לזה, אלא לבורות של אנשים, אני שמח שיש פה אנשים מבינים שאפשר לסמוך עליהם, אך באותה מידה צריך להזהר מאנשים שלוקחים חצאי אמת ודברים לא מבוססים וקובעים עמדה.

אולי עכשיו זה לטובה ש- ביתרון על פני , משום שאינטל עכשיו יעשו (עושים) מאמצים כדי להחזיר עטרה ליושנה ויעבדו על מעבדי הדור הבא, או יתמחרו את המעבדים שלהם (דבר שקורה בימים אלה) ככה שכולנו מרויחים מהתחרות הזאת ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת הכי מעצבן שכל ישראלים מושפעים רק מאינטל, תחשוב על זה כמה מכירים את בשוק?

רק בעיתונים וערוץ הקניות וכל החנויות זה רק אינטל, תאמין לי השוק בכלל לא מבין מזה מחשב ואפילו המוכרים

כל הזמן מפרסמים אינטל מקורי, מזה לעזאזל מקורי??? יש מזויף?

תעשה לי טובה לדעתי טוב שאינטל נדפקים כי זה מעצבן שבעלי חנויות ואנשים אומרים לי ש נשרף ובגלל שאין אותו להרבה אנשים הוא לא טוב

הם התנסו פשוט עם מעבדי Duron או כאלה עד 2 מגה הרץ והחליטו שהוא לא טוב וזהו פסלו את AMD

חבר שלי מרוב טיפשותו לקח 2.8C עם כרטיס מסך 9200, לא חבל?

בכסף הזה היה אפשר לקחת BARTON 2600 עם 9600XT או משהו דומה

מעצבן שבכלל לא מפרסמים כמעט את אולי בגלל שהם לא רוצים להפסיד כסף

אני לא אנטי ולא AMD FAN BOY

היה לי מעבדי ולכל החברים שלי יש ופשוט זה לא מצדיק את הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה - וזו רק הרגשה - שלAMD יש עוד הרבה לאן לרדת בתמחור של הA64FX, בעוד שאינטל די מוגבלים עם הP4EE - לדעתי,

זה בגלל כמות הטרנזיסטורים העצומה בP4EE (שנגרמת על ידי הcache).

במילים פשוטות, לייצר P4EE נראה לי יקר משמעותית מאשר A64FX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשרתים הכי הכי יש אינטל איטניום 128 ביט וזה המעבד הכי חזק בעולם

ודעתי אינטל יעשו מה שNVIDIA עשו -ילמדו מהטעויות שלהם כי לפני שנה שנה וחצי הייתה השליטה הבלעדית

ואז הופיעה ATI ושחטה את כל הFX וNVIDIA למדו שהם צריכים לעבוד קשה והם לא היחידים בשוק ואז יצאו ה6800 שהם תוצאה

שNVIDIA למדה מהעבר ולדעתי הבינה את זה רק עכשיו -כשהפרסקוט הוא כישלון והם יביאו בשנה הבאה סדרות מצויינות ...

ואז תיהיה לנו תחרות קשה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח תמיד - הדותן הוא מעבד מצויין וגרסאות צסויימות של הCeleronD הם מאוד מאוד זולות(440 שקל בKSP -המעבד הכי זול שם) ויש להם ביצועים די בסדר

גם יש משימות כמו עיצוב תלת מימד שבהם יש לאינטל יתרון.

אבל בOverall כרגע די תקועה מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...