מדריך להכנת דיסק התקנה של XP הכולל את SP2 - עמוד 5 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך להכנת דיסק התקנה של XP הכולל את SP2

Moooshe

Recommended Posts

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה יכול לדעת אם המספר נכון לפי המדריך שלפיו אתה עובד. במדריך שלי, המספר שאני נתתי מתאים ל-boot sector שאתה מחלץ מהדיסק. אם אתה עובד עם boot sector שאתה מוריד מאיפשהו, לך לפי המספר שהם נותנים. אין הבדל בתפקוד, כל ה-boot sectors בסופו של דבר עושים בדיוק את אותה הפעולה.

ולא התכוונתי ל-virtual CD, התכוונתי לתוכנה שמדמה מחשב אמיתי כמו vmware או virtual . שם אתה יכול לבדוק האם הדיסק שלך bootable ומאפשר להתקין כמו שצריך. כמובן שאין כמו פשוט לצרוב את הדיסק ולבדוק "על אמת", אבל התוכנות האלה נותנות את החוויה הכי קרובה שיש למחשב אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שפשוט זכרתי את זה מהפעם האחרונה שהכנתי דיסק של (אז זה היה SP1). ואני לא חושב שהגעתי למספר הזה בעצמי אז, אלא מצאתי אותו איפשהו.

בכל מקרה אתה לא צריך להתייסר כ"כ עם ה-boot sector שלך... זה החלק הכי "אוטומטי" בהכנת הדיסק - פשוט עוקבים אחרי הוראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרתי את המספר, אני לא בטוח אם ממדריך אחר, נראה לי שדווקא מהפורומים של nu2.nu.

ואם אתה הולך לפי ההוראות (לפחות שלי), הדיסק יעבוד יופי. כמו שאתה יכול לראות ב-Screenshots שלי, הכנתי את הדיסק וגם בדקתי אותו עוד לפני שפרסמתי את המדריך פה. מאז יצא לי להתקין איתו גם מספר פעמים בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל מדריך שישתמש ב-boot sector של הדיסק המקורי ישתמש באותו מספר...

אם זה לא ישראלי, אז סביר להניח שזה עובד.

רגע, אם זה ישראלי זה נחות? פחות טוב? פחות אמין? לא הבנתי את הנקודה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל מדריך שישתמש ב-boot sector של הדיסק המקורי ישתמש באותו מספר...

רגע, אם זה ישראלי זה נחות? פחות טוב? פחות אמין? לא הבנתי את הנקודה שלך.

אל תאשים אותי אם לא הבנתי נכון את תגובתך, כי כפי שאמרתי אני לא ממש מבין בזה, אבל אך אני יודע מה ה"ב-boot sector של הדיסק המקורי" שלי ?

ולגבי החלק השני, מטרת המשפט לא היה להעביר מסר כלשהו אלא דעה אישית מניסיון אישי. אם מישהו נעלב אני ממש מתנצל.

עריכה:

אם אני כבר כאן, מישהו יכול להסביר לי מה פירושן כל אחת מגרסאות הוינדאוס (xp) הבאות, ומה זה אומר לגבי הוינדאוס :

OEM

RTM

VLK

VOL

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-boot sector הוא הקובץ שאתה מחלץ מהדיסק, ואם הדיסק שלך מקורי (או לצורך העניין צרוב מהמקורי), זה אותו boot sector של .

ולשאלתך השניה:

OEM - גרסה שמיועדת להתקנה על מחשב חדש בלבד ונמכרת לחנויות ומפיצים מורשים. בדרך כלל לא מאפשרת שדרוג של מוצר קיים.

RTM - הגרסה המוכנה להפצה של מוצר מסוים - זה מוסבר יותר בפירוט בתחילת הדיון הרשמי על SP2.

VLK - ה-Key (מספר הרשיון) של גרסאות VOL. אם שמעת על הבלגאן שהיה עם SP1 והחסימה שלו על מחשבים שמותקנים עם מספר סידורי מסויים, זה היה מספר VLK.

VOL - גרסה של תוכנה שמופצת ללא צורך ב-activation לארגונים גדולים שמתקינים המון עמדות עבודה. לצורך ההדגמה, לצה"ל יש Volume license לרוב מוצרי , ואנחנו מקבלים אותם בגרסאות Volume ועם מספרי VLK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב.

לאחר מסע נרחב ברחבי הפורומים החו"ליים, נשארו לי רק כמה דילמות קטנות.

1. באיזו פקודה להשתמש בשילוב ? s:\    -- /integrate:

2. file dates . 

Use original dates and tiems from the file.

Use current.

לא שזה משנה ממש.

3. בתווית ה-Misc

Cache files from disk and network.

Cache files smaller then [ 64] .

גם לא נראה שלב קריטי ממש.

4. Disc at one \ Track at one.

שמעתי ששניהם עובדים. המלצה על Track ?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תשתמש בפקודה כמו שמוצעת במדריך או שתפעיל את update.exe /? כדי לראות בדיוק את התחביר

2. באמת לא משנה, אני מעדיף את ה-original.

3. זה קצת ישנה את מהירות הצריבה שלך, לא יותר מזה. אם המחשב שלך מספיק מהיר כדי לשלוח מידע לצורב שלך (וזה כל מחשב מהשנים האחרונות), אל תיגע באופציות האלה.

4. Disc at once יותר איכותי, מכיוון שהלייזר לא מפסיק בין track ל-track. מאחר ובדיסק הזה יש רק track אחד (אני לא חושב שה-boot sector נחשב track עצמאי, אני אודה למי שיוכל לאשר או לתקן את דברי), זה לא ישנה אם תבחר בכל אחת מהאופציות האלה. בצריבת , עדיף לבחור ב-disc at once ולצרוב במהירות קצת יותר נמוכה כדי להבטיח את האיכות של הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...