מדריך להכנת דיסק התקנה של XP הכולל את SP2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך להכנת דיסק התקנה של XP הכולל את SP2

Moooshe

Recommended Posts

מטרת המדריך הזה היא לעזור לכל אותם אנשים שמתקינים מדי פעם את המחשב מחדש ולא רוצים להתחיל להוריד שוב את העדכונים האחרונים למערכת ההפעלה שלהם. אם תעקבו אחר ההוראות במדוייק, בסוף התהליך יהיה בידכם דיסק מוכן של שניתן לעשות ממנו Boot ושבסיום ההתקנה ממנו, SP2 כבר יהיה מותקן לכם בלי שתצטרכו לעשות כלום.

שאלות תתקבלנה בברכה כל עוד:

1. קראתם כבר את כל המדריך פעמיים, עשיתם הכל כמו שכתוב ועדיין לא הבנתם

2. השאלה שלכם לא קשורה לשימוש בתוכנה לא חוקית ו/או העתקה שלה

הבהרה:

המדריך מיועד למי שמחזיק בדיסק מקורי של Pro/Home בגרסה האנגלית בלבד. זה חוקי להכין לעצמכם עותק צרוב של מערכת ההפעלה שקניתם. זה לא חוקי לצרוב תוכנה אם אתם לא מחזיקים ברשיון עבורה.

השימוש במדריך הוא על אחריותכם בלבד.

מתחילים:

1. מורידים את הגרסה המלאה (Network Install) של SP2 מכאן.

2. מעתיקים את כל תוכן הדיסק של שלנו לתיקיה על הדיסק הקשיח:

1.JPG

תשאירו את הדיסק בכונן, אנחנו עוד נזדקק לו.

3. פותחים את ההתקנה של SP2. אם מותקן לכם Winrar - קליק ימני על הקובץ ובחירה ב-Extract. אם לא, פותחים Start -> Run ומקישים:

2.JPG

כשנשאלים, בוחרים לאן לפתוח את ההתקנה.

עכשיו יש לנו שתי תיקיות: האחת מכילה את במצב המקורי כמו שהעתקנו מהדיסק, השניה מכילה את אלפי הקבצים שמרכיבים יחד את SP2.

4. מעדכנים את ההתקנה של XP:

לפעולה הזו קוראים Slipstream, ואפשר לעשות אותה לכל SP או עדכון שמיקרוסופט מוציאים.

ניגשים לתיקיה update שנמצאת בתוך התיקיה i386 שנמצאת בתוך התיקיה של SP2 שלנו:

3.JPG

וגוררים משם את הקובץ update.exe לתוך חלון run שפתחנו:

4.JPG

מוסיפים את הפקודה /s: והמיקום שבו נמצאים הקבצים שהעתקנו מהדיסק של xp. לדוגמה, במקרה שלי הקבצים שהעתקתי מהדיסק נמצאים ב- Z:\WinXP, אז הפקודה שאני מריץ היא:

Z:\SP2\i386\update\update.exe /s:Z:\WinXP

ככה:

5.JPG

עכשיו ממתינים שהעדכון יסתיים.

6.JPG

בינתיים מומלץ לצאת החוצה, לראות עולם, לגלות שחם שועלים ולחזור חזרה למזגן.

7.JPG

שימו לב שנוספו לנו קבצים חדשים להתקנה של XP, וקובץ ה-Readme עודכן

("This release of Microsoft® Windows® XP includes Service Pack 2 (SP2). This means that when you install this release of XP Home Edition or Windows XP Professional, SP2 is automatically installed at the same time"):

8.JPG

*יש לנו ההתקנה של XP שכוללת בתוכה את SP2 מוכנה. עכשיו אנחנו רוצים לצרוב אותה יחד עם אפשרות לעשות boot מהדיסק כדי שנוכל להתקין אותה בקלות.*

5. מורידים תוכנה חינמית בשם ISO Buster מכאן, מתקינים ומפעילים אותה.

בוחרים בכונן שמכיל את הדיסק של XP, לוחצים קליק ימני על Bootable CD ובוחרים ב- Extract Bootable CD.

9.JPG

בוחרים לאן לשמור את ה-boot record ומקבלים שני קבצים, אחד מהם עם סיומת IMG, שבו אנחנו נשתמש עוד מעט.

אם אין לכם על הדיסק Boot Record, זה אומר שכנראה הדיסק שלכם לא מקורי ואפילו צרוב בצורה די עקומה. עברו לחניה בלי לקחת 200 ש"ח, המתינו שני תורים וצאו לחנות הקרובה לרכוש עותק חוקי של Windows XP. כשסיימתם, התחילו שוב מסעיף 1.

6. מנצלים את המקום הפנוי שנשאר בדיסק (קצת יותר מ-100 מגה) כדי להוסיף עוד התקנות של תוכנות חשובות ודרייברים. זה נחמד שישר אחרי ההתקנה של XP, על אותו דיסק, יש כבר את הדרייברים החשובים, תוכנות כמו Winzip, ICQ ובעקרון כל תוכנה שאתם מתקינים ישר אחרי ה-Windows.

7. לשלב הצריבה, השתמשתי ב-Nero Burning ROM 6.3.0.2. זה אפשרי בכל גרסה אחרת של NERO וגם בתוכנות צריבה אחרות, אבל המיקום של חלק מהשדות עלול להיות שונה קצת.

בוחרים ב-Nero באופציה CD-ROM (Boot), ב-Image File בוחרים את הקובץ IMG שהוצאתם מהדיסק של XP, וממלאים את שאר השדות המסומנים בתמונה, בדיוק כמו שכתוב:

10.JPG

עוברים ל-TAB של ISO ומוודאים שכל ההגדרות נכונות:

11.JPG

אם לא קיימת אצלכם ההגדרה "Do Not Add ";1" ISO file version extention", אתם צריכים לעדכן את גרסת ה-NERO שברשותכם.

8. לוחצים על NEW, מוסיפים את כל הקבצים מההתקנה של XP שיש לנו על הדיסק הקשיח, נותנים שם לדיסק וצורבים...

12.JPG

9. יוצאים לחגוג בחוץ, מגלים שחם שועלים וחוזרים מהר הביתה למזגן.

*תודה ל-IronEddie על העזרה עם התמונות בשלוש בלילה...*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחלה! תמיד רציתי לעשות בעצמי אבל לא רציתי להתחיל להתעסק עם הפתיחות והכווצים. אבל עכשיו שיש מדריך שיזרז את הסיפור...

עריכה: אה, נזכרתי למה אני לא רוצה לעשות את זה, אני שונא את SP2!

אבל אחלה מדריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה מדריך , כל הכבוד

אם כבר טורחים על זה, אפשר להכניס לדיסק ההתקנה של את כל אותם שאנחנו צריכים ולא נכללים במערכת ההפעלה (למשל הדרייבר לאותו בקר SATA RAID ארור שמחייב את השימוש בפלופי המעפן), אבל בשביל זה כבר צריכים עוד חלק למדריך ולצערי אני לא יודע לכתוב אותו :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שומע אחי מה קרה לי ..הכנסתי את הדיסק אחרי שצרבתי שיניתי את ה-BOOT לסידירום..

ואז הוא מעלה את הדיסק והוא מבקש ממני להכניס איזה דיסקט אין לי מושג איזה..

מה אני אמור לעשות??..אי אפשר להמשיך את ההתקנה חייבים להניס איזשהו דיסקט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך מצויין,נסו להתקין את ווינדוס ואז להיכנס לאינטרנט,חכו דקה וכבר הבלסטר יעלה לכם על המחשב בגלל זה העידכון הזה שווה הרבה.

לי כבר יש דיסק עם sp2 אז אני לא צריך את המדריך למרות שעשית אחד מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שה LABEL מתאים?...ולא עושה בעיות?....

כי המדריך http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297 מסביר מעט שונה את השלבים.

חוץ מזה...ניתן לחסוך חצי מהפעולות. השילוב של SP2 יחד עם הדיסק של פשוט יותר

נניח ששם הקובץ של SP2 הוא SP2.EXE ושם המחיצה בה יושב דיסק ה הוא D:\WINXP

sp2.exe /integrate:d:\winxp

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שומע אחי מה קרה לי ..הכנסתי את הדיסק אחרי שצרבתי שיניתי את ה-BOOT לסידירום..

ואז הוא מעלה את הדיסק והוא מבקש ממני להכניס איזה דיסקט אין לי מושג איזה..

מה אני אמור לעשות??..אי אפשר להמשיך את ההתקנה חייבים להניס איזשהו דיסקט..

תקרא בדיוק מה הוא מבקש ממך. אם אתה עדיין לא בטוח, תגיד לנו בדיוק מה הוא מבקש ונראה אם נוכל לעזור.

אתה בטוח שה LABEL מתאים?...ולא עושה בעיות?....

כי המדריך http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297 מסביר מעט שונה את השלבים.

אם אתה מדבר על השם של הדיסק, אז אין בעיה. אצלי קראתי לו XPSP2+XTRA, וכבר יצא לי להתקין מהדיסק הזה, כך שזה עובד יופי.

חוץ מזה...ניתן לחסוך חצי מהפעולות. השילוב של SP2 יחד עם הדיסק של פשוט יותר

נניח ששם הקובץ של SP2 הוא SP2.EXE ושם המחיצה בה יושב דיסק ה הוא D:\WINXP

sp2.exe /integrate:d:\winxp

לא הכרתי את הסוויץ' /integrate... כנראה שהוא חדש ב-SP2... או שאני פשוט רגיל לעשות את זה עם ה- s- (ככה זה תמיד, גם עם SPים של 2000).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...