מה דעתכם על שיתוף החיבור לאינטרנט דרך רשת החשמל? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על שיתוף החיבור לאינטרנט דרך רשת החשמל?

nice

Recommended Posts

לאחרונה התקשר אליי נציג מכירות מבזק בינלאומי (ספקית האינטרנט הכי גרועה שאני מכיר) ושאל אותי אם אני רוצה להעביר את המחשב השני שלי "לדור החדש של האינטרנט".

לאחר וויכוחים עוקצנים בתחפושות של נחמדות ואדיבות הוא הציע לי לשלב ברשת החשמל שלי שיתוף חיבור לאינטרנט.

והאמת היא שבאמת לא ידעתי מה להגיד לו.על המערכת שמעתי,אבל אף פעם לא קראתי משובים על השירות.

אז אני פונה אליכם בבקשה למשובים על השירות.

תודה לכל המשיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה הטכנולוגיה אין בעיה להביא לארץ.

בדרך כלל הבעיה היא התשתית אבל במקרה הזה גם אין בעיות

הבעיה היחידה היא כל מיני אישורים פורמלים שכניראה לא נותנים לחברות האינטרנט להכניס את זה בצורה מאסיבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*איזו התקנה ?

*למה לשלם להם כלחודש ? :P

*זה יהיה יותר מכרטיס נפוץ ? (100/10).

אולי אנחנו לא מדברים על אותו דבר, אבל ב "CALL FOR HELP" נראה לי, ראיתי פעם שהם הציגו דרך החשמל, וזה היה כזה מכשיר שמתחבר לחשמל בקיר ומתחתיו יש חיבור של . בקיצור קונים שניים כאלה והכל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתאמי תקשורת לרשת החשמל כבר למכירה חופשית בארץ בשנה האחרונה.

אתה יכול לקנות בעצמך את המתאמים. אם הם דורשים תשלום חודשי זה עבור אחד משני דברים:

1. החיבור לאינטרנט עצמו.

2. אם הם משאילים לך את המתאמים ולא מוכרים.

לדעתי עדיף ללקנות לבד.

הערה חשובה:

אם יש לך בבית התקנה תלת פאזית, כנראה שלא תוכל לתקשר בין שקעי חשמל על פאזות שונות.

איך יודעים אם יש התקנה תלת פאזית?

אם המפסק הראשי בארון החשמל מכיל שלשה מפסקים מחוברים יחד, זה תלת פאזי.

אם המפסק הראשי בודד, כנראה שיש לך פאזה אחת.

התקנה תלת פאזית נועדה לאפשר צריכת חשמל מוגברת בבית, וניתנת להזמנה מחברת החשמל (בחלק מהדירות החדשות זה מותקן כסטנדרט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון לגמרי שהתקנת מוצר כזה בתלת פאזי לא תעבוד.

אני התקנתי בבית של מישהו שני מכשירים כאלה לפני כחצי שנה בבית תלת פאזי והכל עובד טוב.

ושני הקווים לא עומדים על אותה פאזה (שני חדרים בקומות שונות באותו בית), ככה שזה הכל די תלוי בבית שלך.

אבל אי אפשר להבטיח כלום במקרה ויש לך תלת פאזי.

בסך הכל, זה יותר יקר מכבלים, אבל קצת יותר זול מאלחוט.

אם אתה מחבר יותר משני מחשבים, הייתי ממליץ לך לעזוב את זה ולהשתמש בכבלים או אלחוט, כי רמת התעבורה תרד מאוד ביותר משני מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון לגמרי שהתקנת מוצר כזה בתלת פאזי לא תעבוד.

אני התקנתי בבית של מישהו שני מכשירים כאלה לפני כחצי שנה בבית תלת פאזי והכל עובד טוב.

ושני הקווים לא עומדים על אותה פאזה (שני חדרים בקומות שונות באותו בית), ככה שזה הכל די תלוי בבית שלך.

אבל אי אפשר להבטיח כלום במקרה ויש לך תלת פאזי.

בסך הכל, זה יותר יקר מכבלים, אבל קצת יותר זול מאלחוט.

אם אתה מחבר יותר משני מחשבים, הייתי ממליץ לך לעזוב את זה ולהשתמש בכבלים או אלחוט, כי רמת התעבורה תרד מאוד ביותר משני מחשבים.

יש לי הרבה חברים שחוששים מרשתות אלחוטיות מסיבות (קרינה וכו') ובטוח שהיו מעדיפים פתרון חוטי.

לגבי מהירות התעבורה - גם ברשת אלחוטית היא תרד מאד מאותה הסיבה (הרשת משותפת כמו HUB, ורק מחשב אחד יכול לשלוח משהו בו זמנית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות חד פעמית- האם המחיר של המתאמים גבוה? האם יש צורך לבצע שינויים ברשת החשמל הקיימת?

עוד משהו שמטריד אותי- כידוע החשמל היא לא מושלמת, ויש עליות ונפילות מתח שעלולים לפגוע ברכיבי חשמל. רוב חלקי המחשב שלנו מוגנים מפני זה כי במקרה של בעיה כזו רוב הסיכויים שספק המתח במחשב יחטוף את הנזק בעצמו. אבל מה לגבי דרך החשמל? האם בעיות בחשמל יכולות לפגוע ברכיבים שמחוברים אליה או למשל לגרום לניתוקים מהאינטרנט?

יכול להיות שאני לגמרי לא בכיוון אבל אין לי מושג איך הטכנו' הזו פועלת, אני מציע לך לברר בנושא לפני שאתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני המחשבים שאני מעונין לקשר ביניהם נמצאים על אותה הפאזה,ככה שאני מסודר מהבחינה הזאת.

אני חושב שהם מביאים סטנדרטי שיעשה את העבודה שהוא עושה בכל שאר החיבורים הסטנדרטים,השוני היחיד הוא שהחיבור הוא דרך רשת החשמל.

החששות שלי הן לגבי הטכנולוגיה,האם היא פוגעת במהירות ההורדה או ההעלאה,האם היא אמינה ודברים מסוג זה.

למרות שכרגע אני משלם 120 שקלים כל חודש בשביל האינטרנט המהיר שלי (אחד וחצי מגה ביט) ועוד 50 שקלים ללא פעימות מונה למחשב השני,מה שיוצר את אותו הסכום שאני אשלם כל חודש לבזק בינלאומי.אני מעדיף לקחת את הכסף שהייתי מוסיף כל חודש בשביל הרשת בשביל סטנדרטי והתקנה.

יש לציין שישנה התחייבות של שנתיים לשירות,מה שמעלה את החששות שלי לרמה גבוהה קצת יותר.

העניין הוא שלאחר השנתיים האלה שכיביכול איתם כיסיתי את עלות הנתב וההתקנה (למרות שזה לא כל כך מדויק) אני עדיין אצטרך לשלם דמי שימוש בשביל הרשת אצל ספקיות אחרות או אצל אותה הספקית.

חוץ מזה,אני רוצה לעבור לאקטקום בגלל שלבזק בינלאומי יש את האינטרנט "המהיר" הכי איטי שראיתי.

רק בשביל ההשוואה,כמה עולה ,כרטיס אחד,וחוט בארוך של 20 מטרים פחות או יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הת'רד הזה מעורבב ויש פה בלאגן אחד גדול. מדברים פה על שני דברים שונים לחלוטין.

דבר אחד זה רשת ביתית על גבי תשתית החשמל הביתית, ודבר שני זה על גבי החשמל ושימוש בחברת החשמל כמספקת התשתית, בדומה לבזק או חברות הכבלים.

רשת ביתית על גבי החשמל: פשוט קונים מתאמים בתשלום חד פעמי (לא צריך לשלם חודשית לאף אחד), מחברים את המתאמים לשקעי החשמל על הקירות בבית, מחברים כרטיסי Ethernet רגילים מהמחשב אל המתאם שעל הקיר, וזהו, יש על גבי תשתית החשמל שבתוך הבית. הטכנולוגיה קיימת והמתאמים נמכרים מזה זמן בארץ. זה פיתרון ליצירת ביתית מבלי להעביר כבלי בכל הבית או בלי לעשות רשת אלחוטית. המהירות לא בשמיים, בסביבות המהירות של תקן 802.11B באלחוט. בכל מקרה, אם תתאזרו בסבלנות, תוכלו בקרוב לדעת על זה הרבה יותר.

אינטרנט על גבי החשמל: כמובן, פה חייבת להיות התערבות של חברת החשמל. הם צריכים להתחבר בתחנות שלהם לספקיות האינטרנט ולשדרג לטכנולוגיה שמסוגלת להעביר את גלי האינטרנט על גבי חוטי החשמל שיוצאים מהתחנה שלהם עד אלינו הבייתה. כמו כן, יש צורך בהתקנת מכשיר כלשהו אצלנו בבית שיוכל לפענח את האינטרנט שמגיע אלינו על גבי החשמל מחברת החשמל. בשביל שירות כזה נצטרך לשלם תשלום קבוע לחברת החשמל, כמו שכיום אנחנו משלמים לבזק או לחברות הכבלים.

בכל מקרה, לא שמעתי על דבר כזה שקיים כבר בארץ וחברת החשמל מספקת למשתמשים בייתיים. אם אתם זוכרים את הסיפור של האינטרנט בכבלים, לקח הרבה מאוד זמן עד שהוא נכנס לשוק הביתי, מפני שדברים כאלה כוללים המון בירוקרטיה, אישורים של משרד התקשורת וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...