תגידו לי מזל טוב! - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו לי מזל טוב!

MiniMizer

Recommended Posts

אם כן, היום, בשעה טובה, נפטר כונני הקשיח והיקר, הלוא הוא הIBM 60GXP 40gb.

מעשה שכך היה:

הורדתי עדכון "קושחה" (Firmware) לצורב הריקו 7125A שלי.

כמו שאתם יודעים, מדובר בקובץ .exe שכאשר מפעילים אותו, הוא מפעיל את תוכנת העדכון.

הורדתי את הקובץ והפעלתי אותו, ההרד דיסק התחיל לחרוש ולחרוש והתוכנה לא עלתה. בסוף המחשב נתקע ועשיתי reset.

הדבר הראשון ששמתי אליו לב היתה העובדה שתהליך הPOST ארך הרבה מאוד זמן, הרבה יותר מהרגיל.

לבסוף (אחרי כמעט דקה) הגיע זמנו של הווינדוס XP היקר שלי לעלות.

ההרד דיסק חשב וחשב, תקתק ותקתק ולבסוף קיבלתי הודעה שאחד הקבצים הוא פגום ויש להתקינו מחדש.

דרעק, חשבתי לעצמי, אני אצטרך להתקין ווינדוס מחדש...

קפץ לי רעיון, אני אנסה לחבר את ההרד דיסק (שהיה מאסטר ראשי וישב לבדו על הערוץ) לערוץ הIDE השני, לך תדע, אולי זה יעבוד.

הוצאתי בשמחה ובששון את כבל הATA100 שלי, אך אבוי! הכבל נתלש וחתיכת הפלסטיק שבקצהו נשארה תקועה בתוך ההרד דיסק.

פאק מי! עכשיו אני אצטרך לקנות כבל ATA100 חדש...

אבל רגע, אם הכבל נקרע, יכול להיות שהבעיה בהרד דיסק נבעה מתקלה שאירעה בו קודם לכן וסייעה לקריעתו.

החלטתי לנתק את כל הכוננים האחרים (סידירום והצורב הנ"ל) ולחבר את ההרד דיסק לבדו על כבל ATA33.

חיברתי אותו, תהליך הPOST עבר מהר כרגיל ושוב הגעתי לשלב עליית הווינדוס!

ושוב ההרד דיסק תקתק ותקתק ותקתק עד שהופיעה אותה הודעה שאחד הקבצים פגום.

דרעק בריבוע, חשבתי. הבעיה היא באמת בהרד דיסק.

הוצאתי דיסקט הצלה של ווינדוס ME, העפתי ממנו את האבק ותקעתי בכונן.

הדבר הראשון שניסיתי היה להכנס לתוך כל אחד מהפרטישנים שלי ולראות אם הכל בסדר.

כונן c שלי הוא NTFS אז נשארו רק D וE.

לכונן D הוא נכנס והכל בסדר.

כונן E לעומת זאת, נפגם בצורה קשה.

קודם כל, לקח לו הרבה מאוד זמן לבצע את פקודת DIR ודבר שני: שמו של הפרטישן (שלא אמור להיות שם בכלל) הופיע באותיות ג'יבריש ותחתיהן הכיתוב "file not found".

כוס עמק!

בוא נראה מה FDISK חושב על זה!

הפעלתי את FDISK ושוב, לקח לו פרק זמן ניכר להגיע לתפריט.

שמתי לב שבתחתית המסך מהבהבת ההודעה המשמחת שמודיעה: Cannot access drive 1

כמובן שלא ניתן היה לראות אף אחד מהפרטישנים שלי ולבסוף הגעתי למסקנה שההרד דיסק שבק חיים.

גם אני חשבתי שלי זה לא יקרה כי יש לי , אבל זה קרה...

מחר בצהריים אני הולך להחליף אותו.

את ההודעה הזאת אני כותב ממחשב של חבר (שגם עליו כמובן ניסיתי את ההרד דיסק הסורר שלי...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממממ. חבל :(

כעקרון עכשיו הפיתרון הנורמלי היחידי היה של ב60GXP שלהם. עכשיו כשיש עם הסידרה החדשה של ATA133 אני לא רואה כל סיבה מעכשיו לקנות את הדיסקים של . גם 75GXP עשתה בעיות וגם 60GXP דיחחו על בעיות כבר מההתחלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרגיש עכשיו כמו איזה נביא, שבתחילה העם לא היה מוכן להאמין לו. אני שונא לומר "אמרתי לכם", אבל אני פשוט ממליץ לכם לדפדף אחורה בפורומים פה ובפוסי טיפ ולקרא כמה דברי מעניינים שכתבתי.

ההערכה שלי הייתה נכונה, זה לקח כמה חודשים עד שהדבר התחיל להתרחש גם בארץ(בפורומים בחו"ל הדיווחים הגיעו לפני כמה חודשים).

העניין הזה של הכבל שתיארת לא קשור להתרסקות של הכונן שלך, אלא זה צירוף מקרים מצער, שקרא לי בפעם בכונן 10 ג'גיה של והוא עדיין חי, סתם היה מדובר בכבל זול(אסוס נותנים כבלים באיכות נמוכה עם הלוחות שלהם, לעומת אלה של אביט).

הסיפור שאתה מתאר כאן, זה בדיוק תהליך הקריסה שעבר על ה45GB 75GXP שלי, שלקח לפלונטר החלאות חודש וחצי להחליף לי אותו, לאחר שהוא נלקח ל"בדיקה" במעבדת אטום, שכנראה אבחנה את מה שאני הצלחתי לאבחן ב"מעבדת" החובבנים שלי בבית(החדר שלי).

גם ה60GXP שלי התחיל להשמיע רעשים משונים בזמן האחרון, אבל הוא נהנה מחמת הספק, שזה יכול להיות גם הISTORM שמקרר אותו, שהתחיל לעבוד יותר לאט בזמן האחרון...

קשה לסמוך על :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

:asthanos: :asthanos: :asthanos: :asthanos:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ברשותי 60GXP והוא התחיל לפני חודשיים להשמיע תיקתוקים מוזרים כאלה מדיי פעם... אני יודע שהיום קרוב שבו הארד דיסק שלי ידפק בדיוק כמו ה60GXP שיש לחבר שלי שנדפק לו אחרי כמה חושדים של שימוש והוא נתקע חודש בלי ארד-דיסק כי הזונות לא מצאו פגם באר-דיסק (לבסוף הוא קיבל חדש).

אולי לא שווה לקנות ... אני אתאבד אם כל ה40G מידע שלי ילכו לעזאזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש גועל נפש לשמוע את הסיפורים האלה, משלמים יותר על ה-HD ובסוף הוא שובק חיים אחרי חצי שנה....

בסוף ל- ייצא מוניטין כמו של WD בזמנו בארץ (ושממנו הם סובלים עד היום ולדעתי באופן לא מוצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש גועל נפש לשמוע את הסיפורים האלה, משלמים יותר על ה-HD ובסוף הוא שובק חיים אחרי חצי שנה....

בסוף ל- ייצא מוניטין כמו של WD בזמנו בארץ (ושממנו הם סובלים עד היום ולדעתי באופן לא מוצדק).

BTW

כמו שלרובכם בטח ידוע ההארדיסקים של WD (לפחות ה7200RPM) בנויים בטכנולוגיה שנרכשה מIBM...

טפו...טפו...טפו...ה75GXP שלי עדיין מתקתק כמו שעון שווצרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזרתי! ;D

המשך הסיפור:

לאחר מאמצים רבים וחסרי תועלת, נסעתי לחנות בה רכשתי את הכונן (רעות) כדי להחליף אותו.

הגעתי ומסרתי להם אותו ונזדעזתי כשהם אמרו: "אין לנו כזה במלאי בגלל השביתה".

הדבר הראשון שרציתי לעשות היה לתקוע קנה של שאטגאן בפנים של הבחורה הנחמדה שאמרה לי את זה ולסחוט בעדינות את ההדק.

כיוון שלא היה לי שאטגאן, הוצעה לי אלטרנטיבה: לקחת כונן אחר, של ווסטרן דיג'יטל. לאחר מחשבה רבה ושיקולים כבדים, סירבתי.

למזלי, היה איתי ידיד שהציע לי שהוא ינסה לשחק עם ההרד דיסק ולראות מה ייצא.

מסרתי לו את ההרד דיסק וקיוויתי לטוב.

התוצאות הסופיות: ההרד דיסק פועל, לא לאורך זמן אבל פועל :P

איך?

לאחר שתוכנות צד שלישי כגון FDISK וPartition Magic נכשלו וכיוון שפרמוט כל מחיצה לא היה אפשרי, נותרה רק ברירה אחת: LOW LEVEL FORMAT

ומה אתם יודעים, זה פעל! ;D

בכל אופן, אני לא מצפה מההרד דיסק להחזיק הרבה זמן מעמד, רק עד סיום השביתה (מוות לעובדי המכס!!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן שלך תוצרת תאילנד, נכון?

מאז שIBM עברו לייצר את כונני את הIDE שלהם בתאילנד יש רק צרות. בסדרות שהיו לפני ה60GXP וה75GXP, כשהם יצרו את כונני הIDE גם בהונגריה, תמיד אמרו לראות לקבל דגם הונגרי ולא אחד שיוצר בתאילנד, היות וכוננים מהאחרונה עשויים מחומרים שמתקלים מהר יותר, ובנויים באיכות פחות טובה. אני חושב שIBM חופרת לעצמה קבר בתאילנד, לפחות למחלק האחסון והכוננים הקשיחים שלה.

BTW

כמו שלרובכם בטח ידוע ההארדיסקים של WD (לפחות ה7200RPM) בנויים בטכנולוגיה שנרכשה מIBM...

טפו...טפו...טפו...ה75GXP שלי עדיין מתקתק כמו שעון שווצרי...

::)

בקרוב הוא יתקתק כמו קופה נפתחת או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...