שדרוג R5 3600 ל R7 5700X עבור עבודה כללית - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג R5 3600 ל R7 5700X עבור עבודה כללית

IDOnoach
 Share

Recommended Posts

היי חברים

יש לי מחשב עם R5 3600 ומעבד 1660SUPER

אני משתמש בו לעבודה (ריבוי טאבים בכרום, אקסל, מסמכי PDF כבדים של מתכננים ועוד) ולמשחקים על 1440P

לאחרונה שדרגתי ל4070.

אני תוהה אם לשדרג את המעבד ל5700X נטו בשביל עבודה חלקה יותר בעבודה - כי התמורה שלו למשחקים בלבד לא מצדיקה את זה.

אני שואל כי לדוגמא- העבודה שלי במחשב הנייח כיום, משמעותית יותר חלקה ומהירה ביחס לעבודה עם המחשב הנייד בו יש R5 3500U .

אז אם יש תוספת בביצועים (מהירות הפעלה של תוכנות, פחות לגים בקפיצה בין תכנות וטאבים), אני אחליף. אם לא- כרגע אשאר עם ה3600. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחיד שיכול לענות לך זה מישהו שעשה את ההחלפה הזאת בדיוק.

זה לא משהו מדיד .

זה לא עניין של הורדת עומס מהמעבד זה עניין של תגובתיות יותר מהירה בגלל יותר טובה.

כמו-כן זה גם יכול להיות עניין של fine tuning כזה או אחר ברמת הביוס. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

היחיד שיכול לענות לך זה מישהו שעשה את ההחלפה הזאת בדיוק.

זה לא משהו מדיד .

זה לא עניין של הורדת עומס מהמעבד זה עניין של תגובתיות יותר מהירה בגלל ארכיטקטורה יותר טובה.

כמו-כן זה גם יכול להיות עניין של fine tuning כזה או אחר ברמת הביוס. 

כן אני מתחבר למסקנה הזאת. זה לא שהמעבד מגיע לצוואר בקבוק כלשהו.

גם בנייד הוא לא מגיע לפיק של 100% אף פעם , ובכל זאת התגובתיות שונה. בעיקר בגלישה בכלי עבודה דרך הכרום (מערכות CRM עם הרבה מידע, ג'ימייל עם המון תוספים וכו').

איפה בעצם אפשר לקרוא על זה ולהשוות תגובתיות של ארכיטקטורות? בכל המבחנים שאני קורא ברשת על , הם נמדדים בעיקר בתחום המבחנים הסינטטיים של דחיסה, רינדור וכו'- מה שלא רלוונטי אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של IDOnoach

ולהשוות תגובתיות

תוכל להשוות בין מעבדים לפי עוצמת בודדת.

דבר נוסף, בניידים יש אפשרות לשנות את פרופיל החיסכון בחשמל לביצועים מיטביים. זה מאפשר למעבד לעבוד בתדר גבוה.

ציטוט של IDOnoach

מערכות CRM עם הרבה מידע

יש תוכנות שלא בנויות לניצול מירבי של כל ליבות המעבד (כוח עיבוד מקבילי). לכן עוצמת בודדת עדיין משפיעה על תגובתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה אומר התאמה בין ה infinity fabric  שלדעתי נקרא בביוס FCLK למהירות הזכרון  ביחס של 1:1 או ליתר דיוק 1:2 ( כי הזכרון זה ) .

אחרי זה יש עניין של בדיקת תזמונים של הזכרון ומשחק עם אפשרויות שונות שאולי משפרות את הביצועים .

כך או כך זה הרבה ניסוי וטעיה .

מה שכן, לפני שהולכים על משהו כזה שווה לנסות לבצע התקנת מערכת הפעלה נקיה , לא חייבים למחוק את הקיים , אפשר פשוט להחליף ל זמני כזה או אחר שמסתובב בצד.

יכול להיות שחלק מהבעיות הן תוצר של אלמנט כזה או אחר שמגיע יחד עם תוכנה או דרייבר שהם אולי אפילו הכרחיים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...