מחשב גיימינג נייח באילת - התייעצות 2 מפרטים Med/High - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג נייח באילת - התייעצות 2 מפרטים Med/High

keldad27
 Share

Recommended Posts

שלום,

התלבטות בין 2 מפרטים (בעצם, 2 מסלולים, אסביר בהמשך), שאני מתכנן לרכוש חלקי מחשב עוד שבועיים באילת, ולהרכיב לבד.

המחשב ישמש בעיקר לגיימינג ומעט לעבודת קוד קלה.

אני לא מחליף ולא נוגע במחשב בד"כ, הרעיון הוא לקנות מחשב שיחזיק אותי ללא צורך בשדרוגים בשנים הבאות, אולם תומך בהם מבחינת חומרה במידת הצורך.

כורח אחד הוא שהמשחקים יהיו על מסך 4K בגודל 32. רזולוציית 3840X2160 (Samsung LU32H850UMUXEN).

אני מבין לגמרי שהמפרט הנ"ל לא תומך ב- משוגע... ושאצטרך להוריד קצת מההגדרות, אבל זה המסך כרגע, ויכולות ה- של המסכים שלי רק ישתפרו בעתיד (כרגע המסך 60HZ, אני מניח שתוך שנתיים שלוש זה ישתנה למשהו טוב יותר).
אני לא אשקיע כספית ביותר מ-4070 כרגע, מתוך הנחה שהוא יחזיק אותי בשנים הקרובות.

ההתלבטות:

מפרט חזק מאוד מבוסס i7-13700K, אבל יקר.   https://tms.co.il/builds/362534

מפרט מבוסס על i5-13500, חוסך 1,300 ש"ח של כל מה שנדרש עבור אותו מעבד K של המפרט הקודם.... והשאלה היא "האם מפרט זה באמת איכשהו מגביל אותי, ואיך".  https://tms.co.il/builds/362533

עוד הערה: בגלל שאני בונה לבד, אם חסרים לי מתאמים או משהו, תרגישו חופשי לתקן אותי ולהגיד לי מה להוסיף, כדי שלא יהיה לי חסר משהו להרכבה באמצע השבת...

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? עד 7.5K, חריגה של יותר מכמה מאות שקלים מעבר דורשת סיבה טובה.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? גיימינג, לרוב סינגל פליירים (הורייזון, סייברפאנק...), ושוטרים אונליין (סנייפר אליט 5)

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא בשלב הזה, למעט אם יש המלצה לסט טוב של רמקולים+סאב, אבל בלי צורך להתפרע, הרמקולים יושבים צמוד אלי...

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא צריך , רכשתי כבר 2 מעולים של 2TB בארה"ב (אבל יש לקחת אותם בחשבון בתקציב, הם משוקללים ב-1000 ש"ח).

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? חשוב שלא יישמע בד"כ ללא סיבה טובה מן הסתם, אבל לא להשתיק אותו "גם במצבים קשים" ברמה של הוצאה כספית משמעותית. 

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא, אני יכול לקבל גדולים, ורוצה את הגמישות לשדרוגים בעתיד. אורות ושטויות אחרות זה נחמד, אבל לא ברמה של להוציא על זה...

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. Tms/ksp באילת

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)? 15/6

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג? לא עושה OC, כל החיבורים הרגילים יספיקו

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר) מסך 4K בגודל 32, 60HZ, רזולוציית 3840X2160 (Samsung LU32H850UMUXEN). מסך שני, 24" של דל

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אני מתכנן גם על 4070, אשמח להמלצה על דגם 3 מאוורים שהוא יחס עלות-מחיר טוב, או בעברית: "4070 הכי זול שאין בעיה איתו"
וגם: המאוור הזול ששמתי הוא לאחורי המארז, אם הוא לא ברמה, תציעו אחד אחר שהוא PWM (לאחורה אני ממש לא צריך RGB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד -  ב4k@60hz אתה לא תרגיש בהבדל בין 13500 לבין 13700 או יותר מזה.

גם 12400 יעשה את העבודה

גם כאשר תחליף מסך ל 4k@120+hz , כל עוד אתה עם 4070-4070ti כרטיס המסך יהיה צוואר הבקבוק וה 13500 יספיק .

למרות זאת, מבין המעבדים , מבחינת תמורה לכסף  לטווח הארוך, כדאי לעשות בדיקה נוספת  לגבי ה 13600K , אפילו בלי לוח Z  ( אבל עם יותר טוב ,למרות שאפשר להישאר על אוויר )  רק בגלל שהוא raptor lake  טהור בזמן שה 13500 הוא לא 100% ראפטור  ( הבדלים בזכרון מטמון בוודאות ואולי עוד משהו ) . אם היית משדך את המעבד הזה ל 4090 , היה יכול להיות הבדל של 10-20 ביצועים במשחקים . 13700K הוא כבר יותר מידי מבחינת עלות .

ההמלצה למעבד יותר חזק רלוונטית רק בטווח הארוך מאוד לאחר שתחליף מסך (אם וכאשר ) מה שאולי יצריך החלפת כרטיס מסך ( בהתאם למה שיהיה זמין בשוק באותו הזמן ) .

העצה שנתתי לגבי המעבד רלוונטית רק לטווח הארוך ולא להיום , בהתאם לזאת, מה שיותר רלוונטי זה :

ב 4K  אתה צריך לשים הרבה יותר כסף על כרטיס המסך ו 4070 ti זה המינימום . במשחקים מסויימים ה ti יכול לתת שיפור של 30% ביחס ל 4070 הרגיל וזה שווה את הכסף . אז אם התקציב חקוק באבן , תתחיל מהקצאת משאבים ל 4070ti ( שבארץ זה כמעט 1000 ש"ח תוספת ) ורק אז תראה מה נשאר למעבד.

עכשיו לבאסה האמיתית ( כי בן אדם שמשלם 4000 ש"ח על כרטיס מסך לא אמור להיות מוגבל!!!) נראה שבדור האחרון של המשחקים יש צריכה מוגברת של זכרון כרטיס מסך . זה אומר שבראיה קדימה 8GB לא תמיד יספיק ל FHD ו 12 גיגה זה גבולי ק ל QHD . ל , אני חושב ש12 גיגה זה סיכון מבחינתך כי זה לא מספיק כבר עכשיו .

ברגע שזכרון כרטיס המסך "נגמר"  יש ירידה מאוד קיצונית בביצועים ואתה מגיע לקרטועים קשים .

ראה 2 מבחנים על 2 משחקים חדשים :

https://www.techpowerup.com/review/hogwarts-legacy-benchmark-test-performance-analysis/6.html

https://www.techspot.com/review/2656-the-last-of-us-gpu-benchmark/

במשחקי השני , שים לב ל minimum fps ב  3070TI עם 8 גיגה , זה כאשר משחקים עם fhd - ultra . 

ירידה מאולטרה ל high ( שלטעמי אינה מורגשת ) חוסכת הרבה אבל הפעלה של RT צורכת חזרה הרבה .

אני חושב ש חוסך בזכרון , חפש עוד מידע וגם אתה הולך בסוף על 4070 או 4070TI , תתעשה את זה ממקום מושכל שמכיר את המגבלות . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

מעבד -  ב4k@60hz אתה לא תרגיש בהבדל בין 13500 לבין 13700 או יותר מזה.

גם 12400 יעשה את העבודה

גם כאשר תחליף מסך ל 4k@120+hz , כל עוד אתה עם 4070-4070ti כרטיס המסך יהיה צוואר הבקבוק וה 13500 יספיק .

למרות זאת, מבין המעבדים , מבחינת תמורה לכסף  לטווח הארוך, כדאי לעשות בדיקה נוספת  לגבי ה 13600K , אפילו בלי לוח Z  ( אבל עם קירור יותר טוב ,למרות שאפשר להישאר על אוויר )  רק בגלל שהוא raptor lake  טהור בזמן שה 13500 הוא לא 100% ראפטור  ( הבדלים בזכרון מטמון בוודאות ואולי עוד משהו ) . אם היית משדך את המעבד הזה ל 4090 , היה יכול להיות הבדל של 10-20 ביצועים במשחקים . 13700K הוא כבר יותר מידי מבחינת עלות .

ההמלצה למעבד יותר חזק רלוונטית רק בטווח הארוך מאוד לאחר שתחליף מסך (אם וכאשר ) מה שאולי יצריך החלפת כרטיס מסך ( בהתאם למה שיהיה זמין בשוק באותו הזמן ) .

העצה שנתתי לגבי המעבד רלוונטית רק לטווח הארוך ולא להיום , בהתאם לזאת, מה שיותר רלוונטי זה :

ב 4K  אתה צריך לשים הרבה יותר כסף על כרטיס המסך ו 4070 ti זה המינימום . במשחקים מסויימים ה ti יכול לתת שיפור של 30% ביחס ל 4070 הרגיל וזה שווה את הכסף . אז אם התקציב חקוק באבן , תתחיל מהקצאת משאבים ל 4070ti ( שבארץ זה כמעט 1000 ש"ח תוספת ) ורק אז תראה מה נשאר למעבד.

עכשיו לבאסה האמיתית ( כי בן אדם שמשלם 4000 ש"ח על כרטיס מסך לא אמור להיות מוגבל!!!) נראה שבדור האחרון של המשחקים יש צריכה מוגברת של זכרון כרטיס מסך . זה אומר שבראיה קדימה 8GB לא תמיד יספיק ל FHD ו 12 גיגה זה גבולי ק ל QHD . ל 4K , אני חושב ש12 גיגה זה סיכון מבחינתך כי זה לא מספיק כבר עכשיו .

ברגע שזכרון כרטיס המסך "נגמר"  יש ירידה מאוד קיצונית בביצועים ואתה מגיע לקרטועים קשים .

ראה 2 מבחנים על 2 משחקים חדשים :

https://www.techpowerup.com/review/hogwarts-legacy-benchmark-test-performance-analysis/6.html

https://www.techspot.com/review/2656-the-last-of-us-gpu-benchmark/

במשחקי השני , שים לב ל minimum fps ב  3070TI עם 8 גיגה , זה כאשר משחקים עם fhd - ultra . 

ירידה מאולטרה ל high ( שלטעמי אינה מורגשת ) חוסכת הרבה זכרון אבל הפעלה של RT צורכת חזרה הרבה זכרון .

אני חושב ש DLSS חוסך בזכרון , חפש עוד מידע וגם אתה הולך בסוף על 4070 או 4070TI , תתעשה את זה ממקום מושכל שמכיר את המגבלות . 

היי יואב,

תודה מקרב לב ! תשובה סופר מקצועית ברמה גבוהה, חפה מאינטרסים ופגעת בדיוק בדיוק בהתלבטות שלי !

אני מבין ש-4070 הוא לא פתרון אולטימטיבי... 12GB זה ממש לא מספיק לעתיד...וזה עדיין פתרון חלקי גם אם מוסיפים עוד אלפייה עבור 4070 TI.... זו חתיכת התלבטות.

ברור שאם הייתי בסטטוס של "משדרג", אז לא הייתי לוקח 4070, הייתי מחכה עוד שנת-דגם... אבל אני במצב של לקנות חדש כי יש לי 1060, ואין לו מה לחפש על המחשב החדש....

אני לרוב משחק single players, ואני עם ולא רוצה לקנות מסך 2K בנוסף, זה לא ריאלי... אני פשוט יוצא מנקודת הנחה שתוך שנתיים שלוש יהיה כרטיס מסך שיאפשר בצורה סבירה ומחיר סביר... ואז סביר שאשדרג למסך עם Refresh Rate טוב יותר....
אבל לשנתיים שלוש הקרובות אני צריך לחיות עד אז עם מה שיש... ויש לי מסך 60HZ גדול תקוע פה במשרד הביתי/חדר משחקים....
אז אם צריך להוריד קצת ברזולוציה כדי לשחק על המסך הזה, אין לי בעיה, אבל אני לא רוצה להגיע לבעיות של חוסר יכולת לשחק באופן מעשי, או לשחק עם קרטוע שהורס את כל הכיף...

אני מנסה להבין האם אני חייב 4070TI כדי להימנע ממצב של "חוסר יכולת לשחק"...הבנתי שאתה חושב שההבדל יהיה שווה כל שקל, אבל אני מנסה להבין אם זה פינוק או מחוייב המציאות ביחס לסט שלי.
למרות שאני נוטה להסכים איתך.

אז השאלות שנותרו:

1. לגבי המעבד - אם הבנתי נכון, אתה ממליץ לשקול בכל זאת מעבר ל-13600K כבר כעת? אם אכן אשדרג ל13600K, מה ההמלצה שלך לקירור וללוח?  (אני מכיר את עצמי, לא אשדרג לוח ומעבד בעתיד... רק כרטיס מסך - אז שההמלצה תהיה בהתאם, צופה פני עתיד)

2. איזה גרסת 4070TI היא הכי נכונה להסתכל ולחפש אותה, מבחינת עלות תועלת... (תכלס, הכי זולה מבין האופציות שהיא לא "טעות לרכוש אותה")

ושוב תודה על תשובה מאלפת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של keldad27

אם אני חייב 4070TI כדי להימנע ממצב של "חוסר יכולת לשחק"

לא. אתה לא חייב TI למסך הזה בגלל שהוא 60 הרץ .

אתה כן צריך להיות מודע למגבלות של ה 4070 הרגיל .

כל משחק שתומך ב DLSS יעבוד חלק ב על הכי גבוה אם תפעיל , על אחת כמה וכמה אלו שתומכים ב DLSS3.

הרבה יעבדו חלק גם ככה ואלו שלו , HIGH זה בהחלט מספיק טוב.

המשחקים הכבדים ביותר יאלצו אותך להתפשר קצת יותר על ההגדרות  ועדין לא אמורה להיות בעיה כי החדשים אמורים לתמוך ב

העיקר הוא שאתה מודע למגבלות ומבין שאפילו שאתה שם סכום כסף מאוד מכובד  התמורה היא פחות טובה ממה שהיינו רוצים או מה שהיינו מקבלים לפני כמה שנים (יחסית ) 

אף על פי כן , מבחינת תמורה לכסף בראיה קצרת טווח של גיימר, 13400 עם לוח בסיסי ו 4070ti יתן ביצועים עדיפים על 4070 וכל מעבד אחר שהוא יותר חזק.

בראיה ארוכת טווח , כאשר הגישה היא " לוח+מעבד+זכרון " ל 6+ שנים . כרטיס מסך יוחלף עוד  3 שנים - אז כנראה שיותר נכון לקחת 4070 רגיל ולשים יותר כסף על המעבד .

ציטוט של keldad27

2. איזה גרסת 4070TI היא הכי נכונה להסתכל ולחפש אותה, מבחינת עלות תועלת... (תכלס, הכי זולה מבין האופציות שהיא לא "טעות לרכוש אותה")

אני הרבה שנים עם גיגהבייט . המוצרים האחרונים והיקרים שרשכתי שלהם היו מאוד מאכזבים בלשון המעטה.

כמו-כן , בדור הקודם כרטיסי EAGLE היו מזובלים , לא מצאתי ביקורת סותרת לגבי הדור החדש.

למרות זאת , ברגשות מעורבים , מהביקורות שאני מצאתי, ה windforce שלהם כנראה עושה את העבודה יותר טוב מהכרטיסים הזולים של ומהכרטיסים של inno3d . אם אתה קונה בTMS , אלו האופציות .

באופן כללי  יש גם וחברות אחרות. 

1- בערב. 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,נשמח לסייע בנוגע לתיקון המפרטים שהצגת

-ראשית כל הייתי ממליץ לך להיות נעול על תקציב סופי,ללא שום מושג של טווח / חריגה / אופציה וכו',תהיה נעול על תקציב סופית,אם לא תהיה החלטי בעינין התקציב יהיה לך קשה מאוד להתנהל עם הרכישה

-מניסיון עם לקוחות קודמים - אם *המקצוע שלך* זה לא הרכבת מחשבים,כדאי שלא תרכיב באופן עצמאי ותתן למישהו מוסמך עם ידע להרכיב

אצלנו יש שירות של הרכבת אילת (ללקוחות שרוכשים רכיבים באילת ומגיעים אילנו להרכבה) ב150 שח + יש לך 3 שנות אחריות מלאות על ההרכבה (אם נניח עוד שנה המחשב לא נדלק - אז הבדיקה במעבדה היא ללא עלות)
תעדכן אותי מה מסגרת התקציב העדכנית והסופית שלך ואשמח להציע מספר תיקונים למה שהצגת כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...