מחשב נייח פשוט לאופיס וגלישה. מצאתי מפרט מוכן מ-KSP ב-2290ש"ח - מה דעתכם? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח פשוט לאופיס וגלישה. מצאתי מפרט מוכן מ-KSP ב-2290ש"ח - מה דעתכם?

Avi321
 Share

Recommended Posts

היי לכולם,
אני צריך מחשב פשוט עבור תוכנות (קריאת מיילים) וגלישה מאוד בסיסית באינטרנט, עבור אבא שלי. יש לו מחשב בן 10+ שנים והגיע הזמן לשדרג.
לא יהיה שימוש במשחקים, או בכללי תוכנות כבדות. לדעתי אין צורך בכרטיס מסך.
כן חשוב שהמחשב (=מארז) יהיה שקט, אלגנטי, בלי אורות וכו' 

מצאתי את המפרט הבא מ-KSP:
https://ksp.co.il/web/item/16105

מה דעתכם?
למה הלוח אם עולה 0ש"ח? (מה הקאץ'?)

איזה שינויים הייתם עושים?
חשבתי לשדרג את ה-SSD ל-Samsung 970EVO plus בעוד 120 ש"ח.

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל רכיב שמובנה במפרט המוכן שלהם מוגדר כעלות 0 .  זה עניין טכני  ב KSP. 

למה לקחת כזה מעבד חזק ( יחסית לדרישות ) עם שמסרס אותו ? מעבד כזה אמור להגיע עם 3200/2600 , זה תוספת של כ 50-100 ש"ח . עדיף לקחת 13400 וזכרון מהיר עם התקציב סופר לחוץ.

המארז הוא כן עם אורות , יש יותר אלגנטיים ויותר שקטים .

מאוורר הכי פשוט שיש שמיועד לפזר 65 וואט של חום ( מה שמגיע עם המעבד ) הוא לרוב פחות שקט מקירור מעבד  איכותי,  נגיד כזה שמפזר 125+ וואט . האיכותי מגיע עם גוף יותר גדול ומאוורר יותר גדול וזה מאפשר השקטה של הקירור. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

למה לקחת כזה מעבד חזק ( יחסית לדרישות ) עם זכרון שמסרס אותו ? מעבד כזה אמור להגיע עם זכרון 3200/2600 , זה תוספת של כ 50-100 ש"ח . עדיף לקחת 13400 וזכרון מהיר עם התקציב סופר לחוץ.

התקציב לגמרי גמיש, אין באמת הגבלה

אני רואה שבעוד 5 ש"ח אפשר לשדרג ל-:
 Kingston FURY BEAST RGB 2x8GB 3200MHz CL16

קצת מוזר שההפרש כזה נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

מצד שני, המעבד בקושי "יזוז" עם מה שהוא יתמודד,

כך שגם קירור פושטי כמו במפרט יעשה עבודה.

כל זה לא סותר את מה שאמרת.

וזה מחזיר את עניין ה"האם אין זול יותר" למרכז הבמה.

בהחלט פידבק חשוב- אני רואה שקירור נורמלי זה בסה"כ תוספת של 30ש"ח,  אז אם זה יביא עוד 10% שקט, למה לא.
https://ksp.co.il/web/item/129636

לגבי המחיר- בשלב הזה המחיר פחות קריטי (כל עוד לא מדובר בהפרש משמעותי), אלא יותר להבין שהמפרט הגיוני ויחזיק מעמד כמה שנים טובות.
בחרתי ב-KSP נטו כי זה קרוב לבית בקריות, כמעט מרחק הליכה. יש לי גם אייבורי מאוד קרוב.

נערך על-ידי Avi321
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Avi321

בהחלט פידבק חשוב- אני רואה שקירור נורמלי זה בסה"כ תוספת של 30ש"ח,  אז אם זה יביא עוד 10% שקט, למה לא.
https://ksp.co.il/web/item/129636

לגבי המחיר- בשלב הזה המחיר פחות קריטי (כל עוד לא מדובר בהפרש משמעותי), אלא יותר להבין שהמפרט הגיוני ויחזיק מעמד כמה שנים טובות.
בחרתי ב-KSP נטו כי זה קרוב לבית בקריות, כמעט מרחק הליכה. יש לי גם אייבורי מאוד קרוב.

אם זכרוני אינו מטעה אותי, דור 13 זה תושבת 1700 ולכן הקירור הזה לא מתאים.

בנוגע למארז ואורות - במארז שלי גם היו אמורים להיות אורות. ביררתי לפני הרכישה האם זה אפשרות לבטל ואמרו לי שכן (כנראה לא חיברו את הכבל של האורות). בנוגע למארזי של אנטק מסדרת NX. היה לי אחד מדגם אחר שהגיע עם מאוררים מובנים. הרעש שהיה יוצא מהמחשב היה בלתי נסבל. ממה שאני רואה, אין מאוררים במפרט ולכן אני משער שהוא מגיע עם מאוררים מובנים. הייתי ממליץ לך לחפש באינטרנט בנוגע למידת הרעש של המאוררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

בנוגע למארזי של אנטק מסדרת NX

מצטרף . רוב הציוד שלי הרבה יותר איכותי . רכשתי לאחרונה מחשב פשוט עם מארז דומה.

הגיע עם מאווררים מטרטרים  ( לטעמי מקולקלים ,אין סיכוי שמישהו מסכים לכזה רעש ) , 2 מאווררים יותר רועשים מכל ה10 האחרים יחד שעובדים בחדר כל הזמן .

TMS אספו אותו חזרה על חשבונם , החליפו למאווררים  יותר איכותים ושקטים  ושלחו חזרה , כל זה ללא חיוב ועל מחשב מאוד זול  ( אפילו לא מחשב שלם , הופתעתי כשהתקשרו ואמרו לי שאני זכאי להרכבה חינם ) 

יש בליבי ספק רב שתקבל שירות כזה ב KSP  , אבל אני מבין את הצורך ברכישה קל"ב . 

הוא גם צודק לגבי צלעות הקירור .

אני גם חייב לציין שלוח האם די מזובל .

הוא לא מסוגל לספק למעבד כוח לעבודה מאומצת .

אני מבין את המלכוד -אתה לא חושב שתהיה עבודה מאומצת , אם כך , למה לקנות מעבד חזק? 

אם לוקחים מעבד חזק צריך שהוא יהיה משודך ללוח אם שמצליח לתת לו מספיק חשמל .

גם אם היום שבו הוא יזדקק לכוח הזה הוא עוד 5 שנים .

וכן יש מקום לשאול האם ליישומים האלה הוא ירגיש בהבדל בין i3 ל i5  או לi5 דור 12.

יעזור אם תיתן הגבלת תקציב .  ואני די בטוח  שאת המחשב הזה אפשר לקבל בפחות ב TMS . אותו מחיר. 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://tms.co.il/builds/356405

לוח אם יותר טוב . שקט שיעשה את העבודה גם אם מחר מישהו ירצה לערוך סרט על המחשב הזה.

SSD של .

מארז יותר סולידי באיכות יותר גבוהה. 

אכן , מעבד טיפה יותר חלש , עם אותו המעבד זה עוד 200 ש"ח . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אני מבין את המלכוד -אתה לא חושב שתהיה עבודה מאומצת , אם כך , למה לקנות מעבד חזק? 

על איזה נתון בלוח אם אתה מסתכל? 
עברתי על כמה, ואני לא רואה הבדל מבחינת חשמל/חיבור למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

מצטרף . רוב הציוד שלי הרבה יותר איכותי . רכשתי לאחרונה מחשב פשוט עם מארז דומה.

הגיע עם מאווררים מטרטרים  ( לטעמי מקולקלים ,אין סיכוי שמישהו מסכים לכזה רעש ) , 2 מאווררים יותר רועשים מכל ה10 האחרים יחד שעובדים בחדר כל הזמן .

TMS אספו אותו חזרה על חשבונם , החליפו למאווררים  יותר איכותים ושקטים  ושלחו חזרה , כל זה ללא חיוב ועל מחשב מאוד זול  ( אפילו לא מחשב שלם , הופתעתי כשהתקשרו ואמרו לי שאני זכאי להרכבה חינם ) 

יש בליבי ספק רב שתקבל שירות כזה ב KSP  , אבל אני מבין את הצורך ברכישה קל"ב . 

הוא גם צודק לגבי צלעות הקירור .

וכן יש מקום לשאול האם ליישומים האלה הוא ירגיש בהבדל בין i3 ל i5  או לi5 דור 12.

יעזור אם תיתן הגבלת תקציב .  ואני די בטוח  שאת המחשב הזה אפשר לקבל בפחות ב TMS . אותו מחיר. 

הרעש הרגיש לי כאילו אני בשדה תעופה. פשוט בלתי נסבל (עד לחדר ליד היו שומעים אותו).

בפעם הבאה כבר לא לקחתי סיכון. למעט מאוורר אחד שהיה בעת הרכישה, לא היו בכלל מאוררים למעבד. ההוא שהיה היה די זבל. רכשתי מאמאזון מאוורר למעבד של Scyte (אני חושב שאת ה-Mugen) אבל לא זוכר בוודאות. את מה שהגיע מורכב עם המארז, ביקשתי מהם לפרק ורכשתי 4 מאוררים Fan Black mm120 PWM 12P (צריך לקרוא הפוך, זה הפך את הסדר). אומנם הם לא מהטופ (לא היה נוקטואה או משהו ברמה), אבל בדקתי לפני שהם יחסית לא מרעישים.

ההבדל שמים וארץ. אני לא יכול לומר שזה שקט לחלוטין בעבודה לא מאומצת, אבל כן יכול לומר שזה הרבה הרבה יותר שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון והתנצלות ( בפני הלוח ) -  הלוח הנ"ל יותר טוב משחשבתי. 

gigabyte H610M H DDR4

בלוחות אם יש כמות של ספקי כח למעבד , ככל שיש יותר זה יותר טוב, פחות מתחממים ומאפשרים יותר ביצועים .

מעבד כזה צריך לפחות  6 אם הוא לא הולך לעבוד קשה ו 8 אם כן . ככל המרבה הרי זה משובח . 

בלוח הזה יש 6 .  

על מנת שהלוח יקורר כהלכה , מומלץ לרכוש צלע שכן זורקת אוויר ישר על הלוח - אבל לא קריטי . 

זה יעזור לספקים ביום שבו הם כן ידרשו לעבודה מאומצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

תיקון והתנצלות ( בפני הלוח ) -  הלוח הנ"ל יותר טוב משחשבתי. 

gigabyte H610M H DDR4

בלוחות אם יש כמות של ספקי כח למעבד , ככל שיש יותר זה יותר טוב, פחות מתחממים ומאפשרים יותר ביצועים .

מעבד כזה צריך לפחות  6 אם הוא לא הולך לעבוד קשה ו 8 אם כן . ככל המרבה הרי זה משובח . 

בלוח הזה יש 6 .  

על מנת שהלוח יקורר כהלכה , מומלץ לרכוש צלע קירור שכן זורקת אוויר ישר על הלוח - אבל לא קריטי . 

זה יעזור לספקים ביום שבו הם כן ידרשו לעבודה מאומצת.

אני משווה בין ה-H610M H (מה שיש ב-KSP) לבין B660M GAMING (מה שהמלצת במפרט מ-TMS) ואני לא רואה את ההבדל הזה בין 6 ל-8.

בראשון יש 6+1+1 Phases Low RDS(on) MOSFETs
בשני 6+2+1 Phases Low RDS(on) MOSFETs

לזה אתה מתכוון? או שאני מסתכל על הנתון הלא נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Avi321

לזה אתה מתכוון? או שאני מסתכל על הנתון הלא נכון

אתה מסתכל על הנתון הנכון , כאמור  כתבתי תיקון והתנצלות על השגיאה.

הלוח הזול אינו פחות טוב  מבחינה זאת מהיקר יותר  והוא עונה על הצרכים שלך.

לוח עם 8 עולה עוד יותר ואינו  רלוונטי לדרישות שלך . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...